Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan mondjam meg a gyerekeknek? fórum

Hogyan mondjam meg a gyerekeknek? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
18. 12d083b51b (válaszként erre: 17. - Verbéna78)
2017. aug. 7. 15:50

Csak annyit: nagyon küzd, nagyon harcol, hogy hazajöhessen. És a doktor bácsik is. Reméljük, hogy sikerül!!! Nagyon szeret titeket, nagyon akar hazajönni! Szorítsátok meg a kezét, és gyertek, hagyjuk pihenni!


Valami ilyet! Nem kell, hogy órákig ott legyenek, elég ez a néhány perc, az a pici kézfogás, egy szó... és sok erő!!!

2017. aug. 7. 15:44

1 hónap alatt épült le. Az orvosok értetlenül állnak. Azt mondják ilyen rapid rákkal még nem találkoztak.

A gyerekek tudják, h beteg, de én bent vagyok a férjemmel a kórházban, a gyerekek pedig nagyinal. Az elején mindent megbeszéltünk. 1 hónap alatt leépüt és még nem tudtam a lányokat felkészíteni arra, h el fogják veszíteni. Holnap behozzák őket. Egyszerűen nem tudom, h fogalmazzam meg.

2017. aug. 7. 15:29

Persze az orvosokkal is beszélni kellene, mert az sem lenne igazán jó, ha úgy látnák az édesapjukat, hogy csövekkel, stb. stb.

Valami olyan állapotban, helyzetben kellene látniuk őt, ami nem lesz sokkoló számukra. Az a kép fog megmaradni bennük!! Erre vigyázni kell!

15. 78963 (válaszként erre: 9. - 12d083b51b)
2017. aug. 7. 15:29

Sziasztok,


az én gyeremkekm is 7 éves volt, amikor apukája meghalt nemrégiben, annyi különbséggel, hogy ő hirtelen, esélyünk sem volt elbúcsúzni.

Kislányom mai napig azt kívánja, bárcsak egyszer találkozhatnának még.

MINDENKÉPP találkozzanak, ameddig lehet. Szerintem ez után a találkozó után kell megmondani nekik, de valószínűleg ők is fogják érezni :(((

Kitartás, keress privátban is, ha esetleg segíthetek.

2017. aug. 7. 15:25
a mostani gyerekek sokkal okosabbak mint azt hinnénk,és mivel apa már régen kórházban van biztos sejtik hogy bajvan csak még nem kérdeztek rá,nem könnyű és tanácsot se lehet adni,mert te ismered a gyerekeket,kitartást kívánok és a szivedre halgass az megmondja mit tegyél
2017. aug. 7. 15:23

Utána sokkal lesz, de örök időkig akkor sem fogod tudni halogatni!


Helyesen: Utána sokkal nehezebb lesz, de...

2017. aug. 7. 15:11

" El kell köszönniük."

Többit bizony én se tudom. Csak azt meg kell nekik mondani. Mert lehet hogy 5 év múlva szóvá teszik...

Lehet hogy nem ide való ami eszembe jutott.

Van egy szép dal, ettől is kiráz a hideg ha meghallom.

Édes apa gyere haz kérlek.

5 hozzászólásban írt gondolat is jónak tűnik.

Igen a rajz is sokat számít.


Sőt az se kizárt, jobban tudják mi történik majd, mint Te azt sejted.

Nagyszülők sírjához kivinni őket is jónak látszik.

De a mai gyerekek sokkal okosabbak mint hinnénk.

( olvasgattan folyamat az eddigi írásoka. úgy jöttek az enyémek is )

11. 12d083b51b (válaszként erre: 10. - LadyBird 2015)
2017. aug. 7. 14:57

Igen, ez jó! Valamit mondani kell, és ha lehet, inkább előbb tudják meg, még mielőtt a tragédia valóban bekövetkezik.

Utána sokkal lesz, de örök időkig akkor sem fogod tudni halogatni!

10. LadyBird 2015 (válaszként erre: 1. - Verbéna78)
2017. aug. 7. 14:36
Én azt mondtam a 7 évesemnek, hogy a mama nagyon beteg, és az orvosok lehet, hogy nem tudják meggyógyítani a testét. Így a teste a temetőben lesz, a lelke meg elkötözik a felhők közé, onnan vigyáz ránk...
2017. aug. 7. 14:34

Nem annyira kicsik már, hogy ne értsék meg, mi is történik valójában.


Fogd kézen őket, és vidd ki egy-egy csokor virággal a nagyszülők sírjához. Nem kell mondani nekik, hogy úgy néz ki, az édesapjuk is hamarosan oda fog kerülni.


Annyit biztosan mondanék nekik, hogy: lehet, hogy édesapátok nem fog tudni már hazajönni hozzánk. Akarjátok meglátogatni a kórházban???


Bízd rájuk a döntést, mert különben sohasem fogod tudni jóvátenni, ha ők szívesen elbúcsúztak volna tőle.

Ha nem hozzák szóba, vagy nem akarják meglátogatni, nem kell erőltetni! De a lehetőséget nem veheted el tőlük!

Nem 1-2 évesek már! Értelmes, okos gyerekek, döntsék el ők, de neked támogatnod kell őket bárhogyan is döntenek!

2017. aug. 7. 13:58
2017. aug. 7. 12:56

Rengeteg erőt, s kitartást kívánok nektek! Nagyon szomorú ami előttetek áll.

Sajnos tanácsot nem tudok adni, de esetleg adhatnál nekik egy egy naplót, amibe jegyzetelhetnek, rajzolhatnak, épp ami eszükbe jut, amivel ki tudják fejezni, azt amit lelkük mélyén nem tudják elmondani.

2017. aug. 7. 12:35
"Nem tud hazajönni hozzánk."
2017. aug. 7. 12:34

"Tudjátok, hogy Apu beteg. És tudjátok, hogy nagyon szeretne hozzátok meg hozzám hazajönni, mert szeret bennünket.

De sajnos az orvosok sem tudják meggyógyítani."


Hogy meg fog halni, nem mondanám ki, de ha rákérdeznek, akkor igen. Érteni egyelőre nem fogják, mert felfoghatatlan... (és ha még meg tudják látogatni, akkor nem hiányzik, hogy megkérdezzék az apjukat is erről.)

2017. aug. 7. 12:33

12 éves voltam, mikor a nagymamám volt halálos beteg, és tudtam róla.

de a 7 évesnek nem tudom, hogy lehet ezt elmondani. :(

3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Verbéna78)
2017. aug. 7. 12:30

El kell köszönniük.


Borzasztó, de valahogy el kell nekik mondani.


Sok-sok erőt kívánok Neked!

2017. aug. 7. 12:26

Óóó, de borzasztó :(

Nagyon sajnálom ami veletek történik :(

♥Minden együttérzésem a tiétek♥


(tapasztalatom nincsen, csak arra gondolok, hogy

okosak a gyerekek és ha mást mondasz mint ami történik, esetleg megorrolnak rád)

2017. aug. 7. 12:18

A férjem haldoklik. A gyerekek (7-12) tudják, h beteg, de azt nem, h csak napok v hetek vannak hátra. Mindig hazavárják. Hogyan mondjam meg nekik?

Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook