Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lúdtalp gyerekeknél.Mikor, hogyan és miért? fórum

Lúdtalp gyerekeknél.Mikor, hogyan és miért? (tudásbázis kérdés)


11. Laryan
2008. ápr. 10. 13:19
Mi ma megyünk,kiváncsi vagyok mit mond a doki!
10. direne
2008. ápr. 1. 10:47

Nekem is mindkét gyerek befelé dőlő bokájú, és szigorúan felhívták rá a figyelmemet, hogy otthon is állandóan gyógyszandált viseljenek.

Van egy tüneményes cipészbácsi, ő gyártja a Supiplusz cipőket, (levédett termék) és ennek az a lényege, a döntött sarkon túl még sarokmerevítős, de egészen előrenyúlik ez a merevítő a lábfej feléig legalább,tehát, nemcsak hátul, a sarkon van egy kicsi, mint az összes többinél,hanem a lábfej maga is tartva van.

9. teleki_2007 (válaszként erre: 7. - Laryan)
2008. márc. 11. 18:34
Köszönöm kérdésedet a fiúk jól vannak és oviba is jártak.Azért jártak mert két hét ovi után betegek lettek, illetve lettünk már két hete, fiúk nagyjából átestek rajta és én is, apa most lábadozik.Dehát ilyen ha közösségbe van az ember és a gyerek.Remélem hamar gyógyulunk és talán a jövő héten megint mehetnek.Egyenlőre csak délelőtt de Péter is jól viseli.Az első héten volt néhány nehezebb nap de megértette,hogy fogok menni értük.Van barátja de sajna ő is beteg lett.Tavaly ilyenkor próbáltuk először Péterrel az ovit és nem sikerült.De én úgy érzem,hogy nagyon jót tett neki ez az egy év.Sokkal érettebb lett és megértőbb.Sok sikert nektek is!Remélem mikor újra megyünk akkor sem lesz gond...
2008. márc. 11. 11:43

A másik fórumon már írtam, de itt is közzé teszem, hátha másokat is érdekel.

Gyógyászati segédeszköz boltban kapható supináló sarok (kifele döntő), ezt kell a gyerek cipőjébe helyezni (már ha arról van szó, mint Laryannál, hogy befelé dől a láb). Ezen kívül nagyon fontos a tornáztatás, a gyakorlatokat gyermek ortopéd orvos állította össze:

Lúdtalptorna - 1



A következő gyakorlatok elősegítik a láb helyes terhelésének kialakulását a talp három pontján:



• Álló helyzetben a lábfejeket párhuzamosan egymás mellé tesszük, a két sarkat egyszerre felemeljük. (Lábujjhegyre állás)

• Lábujjhegyre állás felváltva jobb és bal sarokemeléssel.

• Álló helyzetben a lábfejeket párhuzamosan egymás mellé tesszük, egyszerre mindkét lábbal sarokra állunk.

• Sarokra állás váltott lábbal.

• Álló helyzetben egyszerre mindkét lábon lábujjhegyállásból sarokállásba gördülünk, majd vissza.

• Párhuzamos lábfejjel egyszerre a külső talp élekre állunk, a felemelkedett lábujjakat erősen behajlítjuk - kinyújtjuk.

• Mindkét lábbal egyszerre lábujjhegyre állunk, a sarkakat széthúzzuk, és széthúzva visszaengedjük a földre. Széthúzott sarkakkal ismét lábujjhegyre állunk, a sarkakat a levegőben közelítjük, párhuzamos lábtartással visszaereszkedünk a talajra.

• Ülő helyzetben párhuzamos lábtartással indulva a jobb láb ujjaival végigsimítjuk a bal lábfejet a külső bokától az ujjakig, majd ellentétes lábbal. • A gyakorlatot álló helyzetben is végezzük el.



JÁRÓGYAKORLATOK:



• Magasra felhúzott sarokkal, apró lépésekkel lábujjhegyen járunk.

• Mackójárás: a talpak külső szélére nehezedve, erősen behajlított lábujjakkal, apró lépésekkel - dülöngélve - járunk.



JÁTÉKOK:



• A földön ülve egy labdát a két talpunk közé fogunk, lábbal kissé feldobjuk, megpróbáljuk a talpak közé zárva elkapni.

• A földre helyezünk egy zoknit, ülve a lábujjainkkal megfogjuk a zokni két végét, megmarkoljuk, felemeljük és széthúzogatjuk.

• Ülve a földről, egyik lábunk ujjaival egy ceruzát "felmarkolunk", felemeljük a levegőbe és megkíséreljük a másik lábunk ujjaival átvenni, majd fordítva.

• Állva mindkét lábunk ujjaival egy-egy kis golyót megmarkolunk. A golyókat fogva néhány lépést a talpunkon sétálunk.

• Apróra tépett, földre szórt papírdarabkákat egyenként lábujjal felszedegetünk.

A gyakorlatok egymásra épülnek, ezért a sorrend betartása, illetve a teljes gyakorlatsor elvégzése nagyon fontos!

7. Laryan (válaszként erre: 5. - Teleki_2007)
2008. márc. 11. 10:22

Köszi,kipróbálom!

Azt tudom,hogy ha "tele"a talpa lúdtalpas,csak olyan befelé áll a lába.És nem akarom,hogy később ebből bármiféle problémája adódjon!


Amúgy,hogy vannak a fiaid? Jártok már megint oviba?

Mi nemsoká megyünk :((

6. lufi
2008. márc. 11. 10:15
Én úgy tudom, hogy kb. 3 éves korig minden gyerek egybe talpú. Ha a cipőn is látszik már, akkor valószínű, de majd az orvosi vizsgálaton úgy is kiderül.
5. teleki_2007 (válaszként erre: 2. - Laryan)
2008. márc. 11. 06:36
A leírtak lapján lúdtalp lehet.A nagyobbik fiamnál most, az öt éves státuszvizsgálaton derült ki,hogy lúdtalpas.Kértem a doktornőt,hogy írjon beutalót az orrthopediára én meg kértem időpontot.Ez volt februárba, időpontot pedig kaptam április 3.-ra.Lehet,hogy elviszem előbb magánrendelésre csak most ,hogy jobb idő van mindíg valamelyikőnk beteg.Meglátom.....Ja visszatérve....Ismerősöm mondta,hogy könnyen meg lehet állapítani,hogy lúdtalpas-e.Vizes lábbal állítsd le, ha "tele" a talpa lenyomata akkor lúdtalpas.Bevallom, én még nem próbáltam ki de ki fogom.
4. Laryan (válaszként erre: 3. - 8565183eb5)
2008. márc. 10. 23:26

igen a cipőin is látni,hogy a belső rész jobban levan taposva és befelé áll.

amúgy meg mindig zokniban van,picikora óta,itthon!

2008. márc. 10. 23:17
Lehet csak nem figyel arra hogyan jár. De kicsit mindenki csámpázik. Pl a cípő egyik oldala jobban kopik. Lakásba járjon mezítláb ha van rá mód. Meg nyáron az urvaron is.
2008. márc. 10. 23:05

Kislányom bokája befelé,vagyis a belső talpívén kezd el járni és ez eléggé aggaszt. Ez lúdtalpra utal vagy másra?

Mindenképp elviszem orvoshoz,de kiváncsi vagyok véleményekre is.

2008. márc. 10. 22:45
Lúdtalp gyerekeknél.Mikor, hogyan és miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook