Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan mentsem meg a 2 éves fiam fogait? fórum

Hogyan mentsem meg a 2 éves fiam fogait? (beszélgetős fórum)


2014. okt. 15. 09:23
Frissítés: azóta minden este/ reggel alaposan mossuk a fogakat elektromos fogkefével és gyerek Elmex fogkrémmel, és azóta nem romlottak tovább. Reméljük kihúzzuk így fogváltásig.
2013. okt. 13. 02:07

Sziasztok! Tegnap a Móricz Dentálban voltunk. Nagyon kedvesek voltak, és miután hoztak egy doboz műanyag állatkát, a fiam teljesen feloldódott, simán megmutatta a fogacskáit :-)

Ózonkezeléshez nem elég nagyteljesítményű a gépük, és nem igazán oldja meg a problémánkat, mert csak ideiglenesen csirátlanítja a kezelt fogakat.

Viszont azt mondták, hogy váltsunk át elektromos fogkefére, az hatékonyabban tisztít és akkor jó eséllyel nem fog tovább romlani. Olyan fogkefét/ fejet nem találtunk amit 3 éves kor alatt ajánlanak, de azért vettünk egyet és elkezdtük használni. Adunk ennek pár hetet, ha nem romlanak tovább a fogacskák, akkor ok - ha netán mégis, akkor megnézünk még 1-2 helyet az ózonkezelésre.. Valamit muszáj kezdenünk ezzel..

19. gribedli*** (válaszként erre: 18. - Georgina319)
2013. okt. 8. 09:42

Minden sajtban van tejsavbakterium es mindegyikrol bebizonyosodott, hogy etkezes utan a bevonat, amit kepeznek a fogakon, lelassitja a bakteriumok szaporodasat amik a szuvasodasert felelosek. Ez nem jelenti azt, hogy nem kell fogat mosni, csak hogy addig is vedi a fogakat valamennyire


A tej azert roncsolja mert abban is van cukor de a sajt soha. Es a sajtban 10x annyi kalcium van es minden masbol 10x annyi csak cukor nincs benne, ezert sokkal jobb valasztas mint a tej. En megertem, hogy sok fogorvos le is beszel a tejrol, a sajtrol pedig nem. Csak ugye az egyetlen, ami ellene szol, ha valaki allergias, az egeszen mas. Aki nem, az nyugodtan eheti.

2013. okt. 8. 06:54
A parmezán sajtban tejsav baktériumok vannak, és azok is roncsolják a fogat. Ha rögtön letörlöd az elmex gél-t, semmit sem érsz vele. Naponta 2x nedves puha fogkefével tisztítsd meg a baba tejfogait. Naponta egyszer kis mennyiségű fluoridkoncentrációjú gyermek fogkrém alkalmazása javasolt.
17. Catwalk75 (válaszként erre: 15. - Fildus)
2013. okt. 7. 23:56

Szia! nem volt még rá példa egyikünk családjában sem..

Ma délután voltunk újra a körzeti fogorvosnál - de nem tudott semmi újat mondani - szerinte az elmex fogkrém és gél meg kellene, hogy állítsa a fogromlást. Az elmélet jó..

Olvastam még ózónterápiáról is - utánajárok, hogy ilyen picinél alkalmazható-e.

16. Camy86
2013. okt. 7. 23:36

Szia!

Nem tudom hallottál-e róla, de a xilit-nek van fogvédő hatása. Létezik xilites fogkrém kicsiknek, de a legjobb, ha azzal édesítesz. Tudom, hogy fura, édesítőszer, ami jó a fogaknak, de így van. Amúgy teljesen természetes, nem is egy mű dolog. Az én kislányom is két éves, dietetikushoz kellett járnunk (teljesen más miatt) ő azt mondta ennyi idősen már kaphatja. Egy próbát szerintem megérne.

15. fildus
2013. okt. 7. 20:37
Ezek csak tejfogak úgymond, a maradandó legyen egészséges. A TE vagy párod családjában is előfordult ez? Mert akkor a hajlam örökölhető. Én még nem esnék kétségbe egyáltalán...
14. Linnax (válaszként erre: 1. - Catwalk75)
2013. okt. 7. 12:46

Én nem tudok nektek fogorvost ajánlani, lévén nem fővárosi vagyok. De az én fogaim is már kicsi koromban is állítólag fekete volt, és a maradandó fogaim is nagyon hamar kezdtek romlani. Műtétem is volt, még általános iskolás koromban. Azt ajánlom, ne fogorvost, hanem kimondottan szájsebészt keressetek, mert ő nemcsak a fogára, hanem az ínyére, az egész szájbelsőre figyel. Nekem annak idején a tatabányai kórház szájsebész főorvosa volt privátban is a fogorvosom több évtizeden át, egészen, míg nyugdíjba nem ment. Egy idő után lelassult a szúvadás, igaz, a felső fogsoromon szinte végig korona van, az alsókon viszont egy sem. Nem mondom, hiányos is, de még tudok rágni.

Viszont azóta (ugye több évtizedről beszélünk) nagyon-nagyon sokat fejlődött a fogászat, de ennek ellenére fogadjátok meg a tanácsomat, és szájsebészt keressetek, ne szimpla

2013. okt. 7. 12:42
Szia! A nagyobbik fiamnak, ahogy kezdett kibújni a foga már romlott, hiába mostuk. Az első, felső 4 foga teljesen eltűnt, mire a fogváltás következett volna. Csak a gyökerek voltak meg. Mint kiderült zománchiányosak voltak a fogai. Most 20 éves és gyönyörűek a fogai!
12. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Catwalk75)
2013. okt. 7. 12:30

Esetleg, ha válogatós, akkor próbálkozz azzal, hogy higítod a gyümilevet is vízzel.


Ha más sajtot szeret, az is jó, nekem személyes tapasztalatom a parmezánnal volt, mert ezt az egyet ette meg, és mellesleg ezt imádta is, szóval kis darabka, olyan diónyi naponta elfogyott:)


De ma egy gyakori jelenség, úgy is hívják, hogy biberon-szindróma, hogy a fogak tövénél jelenik meg először a szuvasodás, de minél gyakrabban kap cumisüveget, vagy gyümölcslevet, 4 éves korú gyerekek közül 1-nek rosszak a fogai.


Ha rákérdez a doki, hogy kap-e cukros dolgokat, a válasz mindig az, hogy nem, persze, ha rákérdezel, hogy iszik-e gyümölcslevet, akkor van, hogy megiszik 1 litert is a kisgyerek, csak ezt senki nem számolja cukornak. Szorítok, hogy sikerüljön:)))

11. Catwalk75 (válaszként erre: 8. - Vecus)
2013. okt. 7. 12:29
jó ötlet, megpróbáljuk majd ezt az elmex gélt gézlappal felvinni és gyorsan letörölni.
10. Catwalk75 (válaszként erre: 2. - 10846c73f8)
2013. okt. 7. 12:27
köszi! :-)
9. Catwalk75 (válaszként erre: 3. - Mézes-Krémes)
2013. okt. 7. 12:24
lehet, hogy jó lesz a vége, de még olyan messze van, hogy a maradók jönnek :-(
2013. okt. 7. 12:23

Szia!


Nálunk a középső fiam citromos teát ivott, és a citromsav megmarta a fogzománcot.

Először csak szürke volt a foga majd simán elkopott teljesen ja és semmilyen fogkrém nem tisztította meg ugyan úgy szürke maradt.

Viszont az állandó fogai szépen és épen bújtak ki.


Az hogy a tejfoga rossz még nem jelenti azt hogy majd az állandó foga is olyanok lesznek.


Fog mosás helyett fogj egy gézlapot tekerd a mutatóujjadra rakj rá egy kicsi fogkrémet és próbáld meg úgy végigdörzsölni a fogait.

7. Catwalk75 (válaszként erre: 4. - F6390e6b9b)
2013. okt. 7. 12:21
jajj, nem hangzik jól - jó lenne elkerülni. Biztos jobbak lesznek a maradó fogak, csak az lenne fontos, hogy valami fenntarta nekik a helyet.
6. Catwalk75 (válaszként erre: 5. - Gribedli***)
2013. okt. 7. 12:19

Szia! Cumisüvegből csak vizet kap. Néha kap gyümölcslevet, de mindig szívószállal (nem azért mert tudtuk volna, hogy így jobb a fogaknak, csak ez vált be)

Elég válogatós a lelkem, de egy próbát megér a parmezán, köszi!

5. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Catwalk75)
2013. okt. 7. 12:13

Iszik gyümilevet? A gyümölcslé savasabb mint a szénsavas italok vagy a cukrozott tea, ez komoly. Ha valami árt, akkor az ez a kettő és a gyümilé még lekörözi őket (mert a cukor mellett még savas is), és az anyuka meg van győződve, hogy egészségeset ad a gyereknek. Gyümölcslé és tea a cumisüvegből a fogaknak egy jó kis koktél, hogy teljesen lemarja őket. Mindent szívószállal itatnék vele, nem cumisüvegből. Gondolom, ezt a doki is elmagyarázta, de egyébként maga a gyümölcslevet abszolút elhagynám, csak vizet igyon, és gyümölcsöt csak egyen, de a levet ne.


Az elmex jó. 11 éves a nagyfiam, soha, még a tejfogain sem volt szuvasodás. Ő imádta a parmezánt, csak úgy egy kis darabkát is elrágcsált. A másik kettőnél volt allergiás reakció, szóval nekik nem adhatom, a picúrnak egyáltalán nem, a középsőnek módjával. Nekik sincs szuvas foguk de nálunk no cumisüveg és no gyümölcslé. Ha valaki nem allergiás, szerintem a parmezán a sajtok közül a legjobb, leggazdagabb kálciumban és ez jól felszívódó kálcium, és gazdag E-vitaminban, D-vitaminban. És étkezések végén kívülről is vedi a fogakat, mert egy bevonatot képez a fogzománcon

4. f6390e6b9b (válaszként erre: 1. - Catwalk75)
2013. okt. 7. 12:10
Szia!Az én lányomnak zománchibásak a tejfogai,Ő is két éves és sajnos már ott tartunk hogy a felső két fogai ínyig lekoptak.Vittem fogorvoshoz is és hiába minden,annyi hogy imádkozzunk hogy a csontfogak egészségesek lesznek.
3. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Catwalk75)
2013. okt. 7. 12:03

Szia! Emlékszem, nekem a tejfogaim teljesen kirohadtak sajnos. Minden nap jártak velem ecsetelésre, és nagyon csúnya volt, illetve mindig fájt is. Ennek az okát nem nagyon tudom, nem emlékszem rá pontosan, hogy ez miért és mi okból történt, csak arra, hogy így volt.


Viszont szerencsére a végleges fogaim egészségesek és szépek lettek. :)

2013. okt. 7. 12:01

Ha gondolod, olvasd el ezt :


[link]


A csoda hoxa fórum motor gondolom megint belerak majd egy szóközt. Tehát ha a link nem akarna működni, keresd meg benne a szóközt és azt kitörölve, menni fog.

2013. okt. 7. 11:58

Sziasztok! A fiamnak (2 éves) elkezdtek szuvasodni a a felső 4 metszőfogai az íny alatt. (Ahogy kijöttek az első fogai mostuk neki, nem eszik csokit, cukrot) Voltunk fogorvosnál, javasolta, hogy szopi után is mindig mosson fogat, Elmex gyerekfogkrémmel mossuk a fogát és 2-3 hetene Elmex géllel mossuk meg estére.

Ezeket mind megfogadtuk - már több mint 2 hónapja tartjuk és a fogacskák tovább romlanak. Ráadásul a legutóbbi 2 alkalommal annyira tiltakozott az Elmex gél ellen, hogy hányt is, így nem értünk el vele semmit. Nagyon aggódom, mert ha nem sikerül megállítani, tönkremennek a fogai, ami fájdalmas és csúnya is sajnos - nem valami jó indulás a kis életében...

Ha valakinek volt már hasonló tapasztalata, légyszi osszátok meg, mi volt a megoldás. Az is érdekel ha tudtok jó gyerekfogorvost a XI, XII. kerületben - de ha nagyon jó, akár egész Budapesten.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook