Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehetne kicsit önállóbbá tenni egy egyke fiút? fórum

Hogyan lehetne kicsit önállóbbá tenni egy egyke fiút? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2015. okt. 2. 17:13

Olvasva a címet... és még mennyi "egyke" van-lesz...

20-25 év múlva a hoxa megtelik az egykék panaszkodásaival.

63. Kilimcs (válaszként erre: 60. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 2. 17:05
frászt, nem ismered az anyám :D :D igaz fia is van...
62. Kilimcs (válaszként erre: 57. - Fincsi5)
2015. okt. 2. 17:04

"Nem is ez a gond, Happy, hanem az, hogy már kirepülve, felnőtten szidják a szülőket. "


És? sokna nem ütik meg az elég jó szülő szintet. Tán csak mert az volt, akkor hazudni kellene valami habos babos mesevilágot az együttöltött évekről? itt aki mesélt, nem szidta az anyját, leírt pár dolgot, hogy mi nem stimmelt köztük. az, hogy valaki nem hazudik, meg szid vkit az külön dolog. Tudomásul kell venni, egész pocsék szülők is vannak. És attól mert felnőtt a gyerekük , ezt hadd mondja már ki a gyerek.

61. Böce (válaszként erre: 60. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 2. 16:53
Akik lángoló fejű sárkányokat neveltek :D
2015. okt. 2. 16:24
A lányos anyukák a földre szállt angyalok :D
59. fincsi5 (válaszként erre: 58. - 3d787b167a)
2015. okt. 2. 16:16

Tudom, ez hibám.:(

De 8 év alatt én még nem kaptam a fiamtól, hogy ezt vagy azt nem kellett volna.:))

Mondjuk, egy szavam sem lehet, mert jó a kislány, aranyosak, de a választás valahogy a nevelésből is fakad, nem?

Bár mi nem "neveltünk", hanem éltünk együtt.:)

58. 3d787b167a (válaszként erre: 57. - Fincsi5)
2015. okt. 2. 16:10

Az anyós is szülő, csak a másé! :D


Amúgy ne hirtelenkedj, ez csak egy jó tanács. ;)

57. fincsi5 (válaszként erre: 56. - 3d787b167a)
2015. okt. 2. 16:07

Hát, igen, kibukik néha, mert olyanokat tudnak írni a szülőkről...

De nem megyek bele, mert nem ismerjük. Nálunk én tudtam; mit, hogy kell mosni. D

Azt is megtanultam, hogy nem szereti a köménymaglevest és a túrós tésztát. Ha az volt, evett mást, de magunknak megcsináltam.:)

Nem is ez a gond, Happy, hanem az, hogy már kirepülve, felnőtten szidják a szülőket.

Nálunk férjem készíti a lecsót, eszméletlen zsíros, és a pörköltjei is.

De nem tudja máshogy. Én meg felfedeztem a lyukacsos szedőkanalat...

Némelyeken csodálkozom, hogy egyáltalán fel tudtak nőni a szörnyű szülők mellett.

Ja, az a része erős lett, de hirtelen felindulás. D

Különben is; anyósszidás van, nem pedig szülő. D

56. 3d787b167a (válaszként erre: 54. - Fincsi5)
2015. okt. 2. 15:32

:DDDDD


"Én igen kivágtalak volna a p..ba."


Nem rossz, csak ha megkér valamire a gyereked, hogy ezt ne csináld, vagy ne így, akkor az miért nem lehet tiszteleten tartani?

55. Milup2 (válaszként erre: 32. - Barbicska)
2015. okt. 2. 15:06

Köszi..;) De majd elválik...;)

Sok hibám van, és mindig is lesz, senki nem tökéletes, csak nem mindegy, mik azok a hibák, és hogy tudja az ember kezelni..;) Én mondjuk anyósomhoz már több, mint 1 éve nem viszem a fiúnkat...Férjem sem...Hosszú történet, és sajna egyhamar nem lesz vége, legalábbis nem látom, hogy vége lenne...Sajnos egy nagyon rossz anyóssal áldott meg az Isten...:( Amíg nyeltem, mindent, addig minden rendben volt, mikor már a fiam megvolt, nem akartam nyelni, és elhordott mindennek..Pont engem, aki igazából próbált megfelelni neki, csak mikor már a fiamat megkímélném anyósom hülyeségeitől, akkor én vagyok a világ legrosszabbja..Piszkosul fáj, még mindig mar, mert még mindig anyós a saját verzióját fújja, inkább nem akarja látni az unokáját, semhogy 1 lépést tenne békében felénk(felkínáltam neki, hogy üljünk le, beszéljük meg, az ajtónk nyitva áll előtte, csak 1 kikötésem van: békével jöjjön, és a gyerek előtt ne beszéljen rondán, se rólam, se másról...Nem jön..)..Szóval én elhiszem bárkinek, milyen nehéz lehet egy anyóssal, mert hiába teszel meg mindent, ha valaki olyan, mint az enyém, akkor mindenben a hibát látja...

Szerencsére férjem ismeri elég jól az anyját, tehát azért látja/tudja, milyen az anyja, eleget szenvedett miatta gyerekkorában (is)...persze, azért valahol húz hozzá is, mivel az anyukája, de reálisan átlátja a dolgokat, csakhát 2 tűz közé került, és nem irigylem...Én próbálom megtenni, amit tudok...pl.Eddig is én vettem ajándékokat anyós névnapjára, szülinapjára, nőnapra, anyák napjára, karácsonyra, stb...., mert férjem elfelejti, nem törődik vele, de hogy anyós örüljön, hogy a fia köszönti, ezt továbbra is megteszem, mert nem vagyok szívtelen annyira;D, nem érdemli meg, de a férjem anyja, és na, azért mégis, köszöntse fel...És hogy lássa a férjem, igazából ebben a rossz "viszonyban" nem én vagyok a hunyó...


Remélem, párod is előbb vagy utóbb jobban átlátja a helyzeteteket, és tud majd úgy lépni, hogy nektek is jó legyen, hogy tudjatok közösen tervezni, kettecskén élni...

Anyósom is sokszor a hátam mögött mondta rólam a magáét a férjemnek...Eleinte jókat nevettem rajta, bolondnak néztem, csak sajnos évről évre durvább lett a helyzet, és már az sem állította meg, hogy a kisfiúnk előtt hord el mindenfélének...mikor a férjem mellém állt, megpróbálta leállítani, na, akkor ő is hirtelen a világ legrosszabbja lett...

Az anyósom azt élvezi, abban leli örömét, hogy mindenkit megbánt, hogy mindenkit leszól, és hogy ő az, aki mindent jobban tud....


Készülj fel rá, hogy most mögötted mondja el rólad a véleményét, de ha eljön az az idő, mikor a fia inkább feléd húzódik majd, akkor majd szemtől szembe is megkapod a véleményét, cenzúra nélkül, és ha nem rendeződik akkor normális mederbe a kapcsolatotok, akkor ha gyerekeitek lesznek, azok előtt is...


1-et bánok: hogy évekig nyeltem...Már az elején le kellett volna állítanom, és nem azt tettetni, hogy mondjon bármit, lenyelem, és újra megyek úgyis, újra meghallgatni a marhaságait...Talán ha az elejétől visszaszóltam volna, nem csattant volna annyira évek múltán az a bizonyos ostor...És ha most akkor sem lennénk jóban, mert biztos nem lennénk, de tán fikarnyival jobb lenne a helyzet, és nem keserítené meg olyan sokszor az utálatos telefonálásaival a mindennapjainkat, mert persze férjemet jól felhúzza, ő pedig akkor napokig bolond...:(

54. fincsi5 (válaszként erre: 53. - 3d787b167a)
2015. okt. 2. 15:06

Mi rosszat mondtam má' megin' ?


Bizonyos fórumokon tuti, összefutunk.DD

53. 3d787b167a (válaszként erre: 51. - Fincsi5)
2015. okt. 2. 15:04

OMG!


Miért nem lehet a másik nézetét tiszteletben tartani???

2015. okt. 2. 14:31

Had szidjak egy menyet. Elmúlt 40, 2 gyereke van, a férje gyakran vidéken dolgozik, a házuk maximálisan gépesített, komfortosított, de az almát, a tököt elküldi az anyósának (másfél óra kocsival) meghámozni, lereszelni, a borsót kifejteni, mert neki nincs ideje!



A másik még arra sem volt képes, hogy a fehérnemûjét (betéttel együtt) a szennyesbe dobja. Az anyja állandó segítôje mosott ki :(

51. fincsi5 (válaszként erre: 47. - Nátháska)
2015. okt. 2. 14:24

Istenem, mit kellett kiállnod anyád mellett! Miért nem költöztél el? Ágybérleted volt?

Én igen kivágtalak volna a p..ba.

2015. okt. 2. 14:24

Hiába van az ifjú hölgynek lakása, nem óhajtja elhagyni a komfortzónáját. Ennek pedig érzelmi oka van!

Ha a férfi menni akar, azt hatökrös szekérrel sem lehet otthon tartani!

49. Nátháska (válaszként erre: 46. - Zebracsikó)
2015. okt. 2. 14:18

Neked adok igazat. Ha egy férfiban 25 évesen fel sem merül az önállósodás kérdése, akkor nagyon is jól érzi magát anyuci pici fiaként, akinek időnként a szexuális éhségét is kielégítik.

Persze ez csak feltételezés, de nekem is van olyan barátom, aki 33 évesen még midig anyuci pici fia egy másfél szobás lakásban, és 6-7 éve van kapcsolata. Hazamegy, beül a gép elé, anyuci elé teszi tányérban az ennivalót, az üreset elviszi előle, majd megjön a barátnő, szobába be, sorozatnézés, alvás, reggel barátnő haza (az indok, hogy ő miért nem jár a lányhoz: hideg van náluk. Én pedig megmondtam nekik, hogy csak szimplán lusta még a kocsiba is beülni, és levezetni azt a 2 km-t) :)

Most fognak összeköltözni a lánnyal, de ő is olyan, hogy kiszolgálja mindenben a srácot. Kissé lepukkant házat vettek, és most látszik meg a lustasága: lassan 4 hónapja kivágtak az udvaron néhány fát, és még midig ott a maradék az udvaron. Minden tiszta dudva, és a házat is mesteremberek tatarozzák, a srác semmihez hozzá nem nyúl, inkább kiadja a pénzt és sopánkodik, hogy mennyibe került.

És ez tapasztalat.

48. Csodálatos_Amy (válaszként erre: 1. - Barbicska)
2015. okt. 2. 14:12

Az önállóságra nevelni senkit sem lehet ilyen idős korban, ezt gyermekkorban kellett volna megtenni. Változtatni ugyan lehet, de csak önmaga tudja elérni ezt a szükséges változást.

Viszont bennem az merült fel olvasva a soraidat, hogy akar-e önálló lenni a barátod, vagy ezt csak te szeretnéd? Észre veszi, hogy az anyja fogságában él, és ha igen, akkor zavarja-e?

Feltételezem, hogy a barátodnak nincs kapcsolata az apjával, vagy ha van, akkor az nem optimális mértékű.

Megértem, hogy téged zavar ez a helyzet. Nehéz lehet, egy olyan baráttal, aki az anyjának akar megfelelni, szó szerint mint egy gyerek... Az anyja önző módon meg nem hagyja felnőni.

Arra is kíváncsi lennék, hogy így mennyire van bensőséges és intim kapcsolatod a barátoddal? Nem érzed magad egy kicsit kirekesztettnek érzelmileg?

47. Nátháska (válaszként erre: 44. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 2. 14:10

"Amúgy meg hogy nézne ki, hogy..." Ahogy az én családom :)

Számtalanszor kértem anyámat együttélésünk során, hogy ne mossa ki a ruháimat 90 fokon (mindent azon mosott, minden ki is fakult nagyon hamar, nem érdekelte, hogy némelyik ruhám nem kínai 200-as volt). Inkább gyűjtöttem a szobámban egy széken a szennyest, minthogy betegyem a szennyestartóba.

A főzés meg: ő mindent nemhogy zsírral főz, de az ételei (pl. rizs) tocsognak a zsírban. Én ezt ki nem állhatom, így nem ettem meg, hanem főztem magamnak. Ő meg azt nem ette meg. Elfogadtuk, hogy nem vagyunk egyformák :)

46. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Barbicska)
2015. okt. 2. 14:09
AZ meg sem fordult a fejedben, hogy ő anyukával akar élni és nem Veled?
45. aniju
2015. okt. 2. 13:35

Szia.


Anno a férjem is így 'nevelődött', az anyja minden szinten magához láncolta.


Mondjuk ő lépni akart, 26 évesen meg is tette, az ország másik végébe költöztünk. :)


Rengeteg dolog pergett le róla azóta, de teljesen nyilvánvaló, egy két dologban, hogy a 'drága mama' elfelejtette, hogy nem marad örökre mellette....

2015. okt. 2. 13:27

Amúgy meg hogy nézne ki, hogy fôzök, de a gyerekemnek nem;

mosok, de az övét nem...

éltem a szüleimmel... és bizony összejött a garzon ára. Nem kellett sok hitelt felvenni.

43. Kilimcs (válaszként erre: 42. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 2. 13:22

hja. de akinek az egyetlen produktuma, hogy gyereke vagy gyerekei vannak, ott ez nem szokott menni... evvan. ilyen az élet. De a topik nem erről szól.

mert igazából egy felnőtt embernek akármilyen az anyja, a felnőtt ember maga felel a tetteiért. innentől a topik kérdése az, mit akar a 25 emberke. amíg ez nem tisztázott köztük, minden csak szócséplés.

42. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 39. - Kilimcs)
2015. okt. 2. 13:14
Amikor egy fiú felnô és lesz családja, tudni kell háttérbe vonulni. Az élet rendje, hogy akkor már a feleség és a gyermek az elsô, utána jönnek csupán a szülôk, mint egy hátvéd, tartalék. Max, annyit kérdezni, hogy miben segíthetek... Csak tudják, hogy számíthatnak a segítségre, csak kérniük kell.
41. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Barbicska)
2015. okt. 2. 12:39

Majd, ha megtalálja azt a nőt, akiért érdemesnek tartja, hogy önállósodjon, akkor önállósodni fog.


Ha, Veled ez nem működik, akkor el kell engedni, nem fog változni.

2015. okt. 2. 12:17

Barbicska!


Jó homokba dugott fejjel élni?

39. Kilimcs (válaszként erre: 35. - Böce)
2015. okt. 2. 11:46

keress jobban, egy csomó helyen szapulják a menyeket is.... És sokszor sima kérdésekben jnnek a síró anyósok, hogy "amióta a fimanak gyerke van, azóta nem velem foglalkozik" ilyenek.. bah...


ennek ellenére szerintem is, az első kérdés az, hogy a fiú mit akar. A többi csak rizsa. szerintem ilyen megairányítható ember kevés van.

38. 31bc25d879 (válaszként erre: 36. - Böce)
2015. okt. 2. 11:39

Nekem rögtön ez volt a kulcskérdés, illetve a kulcs mondat!


A srácnak kényelmesebb így, annyira talán nem szerelemes, és nem ragaszkodik a fórumindítóhoz, hogy fogja a halekot és bútorozzon.


Ilyen van, majd ha szerelmes lesz vagy megtalálja az igazit, szerintem rögtön "felülíródik" anyuka és a kényelem, de hát ez így van rendjén, így kerek a világ. És akkor majd anyuka és a srác is a helyi értékén fogja kezelni a szitut.

37. 31bc25d879 (válaszként erre: 35. - Böce)
2015. okt. 2. 11:36
Igazad van. Anyós vagyok de tényleg eszembe nem jutna a vejemet szidalmazni itt. Persze ha valami nem tetszik, megmondom neki, nem rejtem véka alá, de hál' istennek ez nem gyakori, rendes gyerek:)
36. Böce (válaszként erre: 34. - 31bc25d879)
2015. okt. 2. 11:31
Hát ez az! Akar-e vajon a srác összeköltözni?
35. Böce (válaszként erre: 32. - Barbicska)
2015. okt. 2. 11:30

Nyáron már volt egy fórumod erről. Még mindig itt tartasz/tartotok?


Ha ennyire nem oké a srác, miért nem hagyod a fenébe ahelyett, hogy újabb fórumban szapulod őt is meg az anyját is?


Egyébként baromi érdekes, hogy mennyi anyós szapuló fórum van - meny szapulókat meg még nem olvastam... ennyi szemét anyós és nem ők hordják el mindenfélének a menyeket... lehet, hogy nem is velük van a baj?? Hanem azzal aki szidalmazza őket???

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook