Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehetne kicsit önállóbbá tenni egy egyke fiút? fórum

Hogyan lehetne kicsit önállóbbá tenni egy egyke fiút? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
154. Channa* (válaszként erre: 147. - M0ncsa)
2015. okt. 3. 22:13
Pedig ő is hibás. Hogy nem vette észre? Miért nem jelentette? Ja! Fél. Akkor miért ilyen munkát választott? Bezzeg tőlem nem félt, hanem kijött jártatni a száját....
153. Kilimcs (válaszként erre: 143. - Channa*)
2015. okt. 3. 22:12
Csak en tudok tobbrol... de ez hogy jon ide???? Neked faj higy ismer valaki egy munjajat vegzo vedonot????
152. Channa* (válaszként erre: 145. - M0ncsa)
2015. okt. 3. 22:12

Ép most szedtem szét a gépemet és raktam össze a tisztítás után:DDDD


Akkor írok néhány példát: eljött hozzám a védőnő. Egyszer a terhességem alatt és közölte, hogy hetente szerdánként délelőtt eljön hozzám és ellenőrizni fogja, hogy berendeztem e a gyerek szobáját és megvettem e mindent. Én pedig közöltem vele, hogy ide nem jön többet. Én szerdánként délelőtt dolgozok és nincs szükségem ellenőrzésre, ha valamivel gondom lesz, majd megoldom a férjemmel, ha valamit nem tudunk, akkor majd a szüleink segítenek.


Legközelebb magától, akkor jött, amikor a gyerekem 1 éves volt és épp regelizett (vajas kenyeret evett párizsival és paradicsommal) egyedül az etetőszékben. A védőnő kikelt magából és ott hőzöngött, hogy mit képzelek én, hogy a gyerekem ilyeneket eszik! Hát...kikisértem és mondtam neki, hogy ha lesz gyereke visszatérhetünk a témára, illetve ha szükségem lesz a munkájára, akkor szólok.

Majd, amikor a gyerek iskola köteles lett. Kijött megint hozzánk, hogy miért nem írattam be az iskolába. Undok vagyok, mert ekkor elmondtam neki, hogy legközelebb nézzen utána mindennek és akkor jöjjön ide, ha felkészült belőlünk. És persze azt is elmondtam neki, hogy ismerek pár családot, ahol elkelne a segítsége, de gondolom őket nem meri felkeresni. Velem ne foglalkozzanak, mert én sem járkálok hozzájuk, mert képes vagyok ellátni a gyerekemet, illetve nem vagyok rászorulva sem a munkájukra, sem a segélyeikre.

Én az egész védőnői szolgálatot egy baromságnak tartom. Feleslegesen kapnak fizetést, azaz a rendelőben biztos jól dolgoznak, de másra nem valók.

151. M0ncsa (válaszként erre: 148. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 3. 22:09
Valoban :) De az eredeti temara a valasz roppant egyszeru: 25 evesen mar sehogy.
150. M0ncsa (válaszként erre: 149. - M0ncsa)
2015. okt. 3. 22:08
Eszreveteleim SZERINT (bocsi, ez kimaradt)
149. M0ncsa (válaszként erre: 117. - 31bc25d879)
2015. okt. 3. 22:07

Minden bizonnyal.

Eszreveteleim gyakran pont forditva mukodik a dolog: a legzakkantabb szuloknek vannak a legnormalisabb gyerekei, akik meg a lelkuket kitettek a budos kolkeert, kibirhatatlan felnottkent vegezte.

Ugyhogy sajnos a hulye szulo - hulye gyerek / normalis szulo - normalis gyerek korantsem egy egyenesen aranyos keplet.

2015. okt. 3. 22:03
Nagyon elkanyarodtunk az eredeti témától.
147. M0ncsa (válaszként erre: 145. - M0ncsa)
2015. okt. 3. 22:02
A bantalmazott gyerekek temajaban meg aztan vegkepp nem lehet mindent a vedonokre kenni. Gyakran meg van kotve a kezuk, az ugyfel fenyegetozik, a gyamugy tehetetlen vagy carik bele, mit tudod te, mi van/volt a hatterben... Azok a szerencsetlen gyerekek koruli felnottek kozul az egyetlen(ek), aki(ket) agyon kellene verni peklapattal, a t. szulok. En is nagyon egyutterzek, a halalra eheztetett kisfiut konkretan megsirattam, pedig amugy nem vagyok erzelgos. Szoval ertem, mit erzel, csak szerintem nem a megfelelo embert hibaztatod.
146. Channa* (válaszként erre: 144. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 3. 22:01
És olyan szülő, aki felvilágosítja a gyerekét, illetve a gyerek bátran fordulhat hozzá. Sajnos az ilyen szülők gyerekei pont így fogják csinálni a saját gyerekükkel, azaz nem lesz az ő gyereke sem felvilágosítva, nem fordulhat az ő gyereke sem majd az anyjához a kérdéseivel, hanem megy majd az ismerősökhöz vagy csak a saját feje után és jönnek a problémák.
145. M0ncsa (válaszként erre: 142. - Channa*)
2015. okt. 3. 21:59

Mondjuk attol, hogy - leszamitva a felsooktatasban lehuzott par evet - tobb gyereket lat egy ev alatt, mint te (vagy en) egesz eletedben. Persze, hogy csak altalanossagokat tanul, de mivel minden gyerek egyedi es megismetelhetetlen, mit er vele, ha neki van sajatja? A kuncsafte ugyis teljesen mas. MINDEGYIK kuncsafte mas :))

Ezzel az erovel azt is mondhatnank, hogy neked sincs fogalmad, mert csak egy van, es nincs osszehasonlitasi alapod. UC? :)


"Szakmai" szempontbol magyarazva: attol meg lehetsz jo programozo, hogy nem tudsz megtervezni es osszerakni egy szamitogepet ;)

2015. okt. 3. 21:53

A sikeres vizsgák letétele, a fôiskola elvégzése az alkalmazái feltétel, nem pedig az, hogy legyen x gyermeke. Ez 23-24 évesen, friss diplomásan nem éppen szerencsés kombináció manapság.

Sok szülônek sem ártana némi biológiai továbbképzés, mielôtt teherbe esne. Elég csak itt olvasni bizonyos fórumokat; mintha nem is tanultak volna biológiát a középiskolában, egyetlen orvosi- és felvilágosító könyv sem volt a kezükben. :(

143. Channa* (válaszként erre: 137. - Kilimcs)
2015. okt. 3. 21:52

És hány olyan gyereket helyezett biztonságba, azaz hány olyan esetet jelentett a gyámhatóságnak, akit vernek a szülei vagy éheztetik, stb.? Anyukádtól vagy anyóstól miért nem kértél segítséget? Vagy miért nem olvastál utána? Miért nem te intézted a papírjaidat? Te nem veszed észre, hogy a gyerekednek fáj a füle?

Én biztos a kardomba dőltem volna, ha nem veszem észre, hogy mi baja van a gyerekemnek, de akkor is ha nem tudok elintézni valamit (papírokat).


Van egy óvónő ismerősöm, aki elkövette azt a hibát, hogy szólt a gyámügyesnek, hogy van a csoportjában egy kislány, akinek az anyja állandóan részeg és sokszor egyedül hagyja a lakásban a kislányt, aki 3 éves, illetve a kislány órákon át áll a bolt előtt, mert az anyja ott dönti magába a piát. Szerinted mi lett a barátnőmmel? Természetesen kirúgták. ennyit az óvodavezetőről, a gyámhatóságról és a védőnőről. Már a védőnőnek jelentenie kelett volna. Ilyenkor hol vannak? Persze, egy lelkiismeretes óvódapedagógust egyszerűbb kicsinálni, mint segjteni egy gyereken....

142. Channa* (válaszként erre: 136. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 3. 21:44

A legjobb az lenne, hiszen, akkor tudná miről beszél.

Az endokrinológus is csak dumál, hogy nem attól van, nem attól van. Ezt azért mondja, mert azt sem tudja, hogy mi mitől van.


Azt gondoltam volna, hogy te tudod miről beszélek:D

Szerinted mennyire hiteles egy olyan védőnő, akinek nincs gyere? Ja, hogy ezt tanulta? Azok csak általánosságok....

141. M0ncsa (válaszként erre: 115. - 5fc54ca4aa)
2015. okt. 3. 21:34

Az :D

Vegigolvastam, kar volt.

140. fincsi5 (válaszként erre: 126. - Kilimcs)
2015. okt. 3. 21:13

Ez nem jutott eszembe,de akkor hoztam egy új tagot?

Hoxa jön egy ponttal.

139. Kilimcs (válaszként erre: 135. - Channa*)
2015. okt. 3. 21:08
Akkor rettegj... lehet holnaptol te is tobbet utsz melle a telon. Vigyazz az mar tunet :P
138. Kilimcs (válaszként erre: 136. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 3. 21:02
Varj.. mindjart rakos leszel es sajnalni fognak hogy ilyen pelda eszedbe jutott ;)
137. Kilimcs (válaszként erre: 134. - Channa*)
2015. okt. 3. 21:01

Hogy mit segitett a vedono??? (Akinek mellekesen van gyereke sot mar nagymama is azota)


Ha semmi mast nem nezunk csak a sok papirt amit elintezett helyettem mar sokat tett volna. De o pl egy tamogato vedono. Csak volt. Pl kovette a gyerekek fejlodeset. Siman kiszurta amikor a fulukkel baj volt, es a dokik csak elkuldtek. Ha konkretat akarsz. Sose osztotta az eszt. De sokmindenben segitett. Tudom hogy sok vedono ben ilyen, de attol meg olyan kellene legyen mint o. Barmit kerdezhettem barmikor. Segitett dokit talalni, stb.

2015. okt. 3. 20:55

"egy gyerektelen védő nekem ne dumáljon, hogy mit, hogyan kell csinálni,"

csak olyan onkológust fogadsz el, aki rákos???

135. Channa* (válaszként erre: 133. - Kilimcs)
2015. okt. 3. 20:41
Igen.
134. Channa* (válaszként erre: 132. - Kilimcs)
2015. okt. 3. 20:41

Ha a lány normális lesz, akkor nincs gond:D

Volt egy barátnője a fiamnak, akinek az anyja utálta a fiamat, mert nem halmozta el drága ajándékokkal a lányát. Ezt elmondta a lányának is és a fiamnak is. Roppant mérges voltam a lány anyjára, hogy ennyire agyatlan pedagógus létére, de a lányt soha meg nem bántottam volna, pedig aztán sokszor gondoltam rá, hogy majd meg tudná ez a liba, hogy milyen az ha a gyerekét utálják olyan okok miatt, amik nem léteznek. De nem tudtam megtenni, és sajnáltam is a kislányt, mert az anyja állandóan albérletbe küldözgette, mert nem bírta elviselni. De végül is kiderült, hogy nincs mit sajnálni rajta, mert olyan mint az anyja:D A fiam nem is bírta sokáig elvielni a kislányt...


És mit segített a védőnő? Megmondta az anyukának, hogy mit adjon enni a gyereknek? Vagy mit? A kéretlen tanácsokat elviselem a hozzám közelálló nőrokonaimtól vagy ismerőseimtől, de pl. egy gyerektelen védő nekem ne dumáljon, hogy mit, hogyan kell csinálni, inkább menjen el azokhoz, ahol verik a gyereket és ott ossza az észt.

133. Kilimcs (válaszként erre: 131. - Channa*)
2015. okt. 3. 20:32
Hát nem tudom, félsz a fertőzéstől? :P :)))
132. Kilimcs (válaszként erre: 128. - Channa*)
2015. okt. 3. 20:31

Nalunk pont olyan vedono van aki dolgozik... sok gyereknek segitett mar. Azert vannak akik dolgoznak...


De tenyleg eszmeletlen ennyire csak direktben tudtom gondolkodni es mindenki csak art???


Mit tesztek ha a gyereketek megis olyan part valaszt akinek nem jok a szulei???

131. Channa* (válaszként erre: 127. - Kilimcs)
2015. okt. 3. 20:30
Én is beszéltem veled. Ez számít?
130. Channa* (válaszként erre: 124. - Ilián)
2015. okt. 3. 20:29

És ezzel a hozzászólásoddal te milyen vagy?

Te vagy a megmondó? Ez sem jobb szerep az általad említettnél:DDDD

Szánalmas...

129. Channa* (válaszként erre: 121. - 31bc25d879)
2015. okt. 3. 20:27
:DDDDD
128. Channa* (válaszként erre: 120. - Kilimcs)
2015. okt. 3. 20:27

Na, a gyámügyeseket hagyjuk! Ők aztán az igazi ingyenélők! Utálom mindet. Ja, meg a védőnőket is utálom. Cseszegetik azt, akit nem kellene, mert azok nem verik meg, bezzeg ahol gond van, az orrukat sem dugják oda. Hány gyerek halt már meg, hány gyereket vertek, molesztáltak, mert ezek a semmirekellők csak a fizetést akarják felvenni, de megdolgozni érte már nem.

Nekem az ilyenek semmit ne mondjanak, még példákat se, mert ők olyat nem tudnak. Próbált hozzám járni védőnő, de megmondtam neki, hogy kihez járkáljon:D


Én lehet, hogy funkcionális analfabéta vagyok, de te sem írni nem tudsz, sem a telefonodat használni. Csoda ha nem értik meg, amit írsz?


Leírnád úgy, hogy érthető legyen, amit közölni akarsz? Esetleg a helyesírásra is figyelj, meg az ékezetekre. Ha hosszan érinted meg a betűt, akkor van választási lehetőség is.:D

127. Kilimcs (válaszként erre: 123. - 31bc25d879)
2015. okt. 3. 20:14
Vigyazz beszeltel velem egy forumon. Lehet fertozo vagyok :P :D
126. Kilimcs (válaszként erre: 125. - Fincsi5)
2015. okt. 3. 20:13
Olvasni lehet belepes nelkul is.... gondolom a hszhez regelt...
125. fincsi5 (válaszként erre: 124. - Ilián)
2015. okt. 3. 20:09

Háromszor is megnéztem, mikor léptél be.

Ennyi idő alatt átolvastad rendesen a fórumot?


Hozzászólásod első mondata nagyjából igaz.

A többiről majd máskor bővebben.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook