Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet végzettség nélkül középvezetőnek lenni? fórum

Hogyan lehet végzettség nélkül középvezetőnek lenni? (tudásbázis kérdés)

21. ujlany (válaszként erre: 19. - Sort)
2011. júl. 6. 07:45

Apja ugyved volt, lehet, hogy ez hatott ra? :-)


Ok, akkor egy kicsit bovebben (es eltekintve B.G-tol,.h ogy mire gondoltam)

Egy kozepvezeto a legtobbszor mar csapatot iranyit (people manager). Neki nem az a dolga, hogy o legyen a legjobb konyvelo, programozo stb. a csapatban, hanem az, hogy tudja, melyik embere mire kepes, kire milyen feladatot lehet/erdemes osztani. (pl. a szemelyes motivalas okan is). Termeszetesen kell hogy tudasa legyen az adott szakmai teruletrol, legalabb annyit, hogy erezzemikor beszelnek masok hulyeseget. De egy jo vezeto nem attol jo vezeto, hogy o a "leg" a csapatban, hanem attol, hogy tudja, hogy kell egy csoportot iranyitani.

Amikor valaki programozo matematikusi vegzettseget szerez, megtanulta a szakmat, igen, de azt nem, hogy mit kell tenni ha majd kozepvezeto lesz.

A vezeteshez kell egy veleszuletett erzek, aztan tanulhatsz rola egy kis elmeletet (vagy akar sokat is, de nem a P.M. szakon) es utana ott az elet, amikor csinalod es bizony tanulsz belole.

Ezzel persze nem azert kampanyolok, hogy ne tanuljunk, mert igen, csak lehet 5 diplomad, MBA-d, barmit, lehet, hogy akkor sem vagy alkalmas vezetonek.

20. Sort (válaszként erre: 1. - Mákosnudli)
2011. júl. 6. 01:38

Konnyen, kapcsolatok kellenek hozza. Ennyi. Meg pofa, hogy kialj es ugy oszd az eszt, hogy fingodd sincs rola. Ha meg buszke is vagy arra, hogy hulye vagy, az tovabbi elony. Tapasztalat.

Ha meg 50 elmult, akkor ne csodlakozz, valszeg mar a kommunizmusban kozel kerult a tuzhoz, ott meg eleg volt lelkesen enekelni az Internacionalet.

19. Sort (válaszként erre: 17. - Ujlany)
2011. júl. 6. 01:35
Bill Gates ugy diplomazott, hogy alapitott egy iskolat, es azt vegezte el. Errol ennyit szerintem. Ha a mas cegek eltiprasa, maffia modszerekkel a piacrol torteno kiszoritasa, a sajat termek akar torvenytelen uton is torteno monopolizalasa tehetseg, akkor valoban ethetseges ember. Azt amit a Microsoft megalkotott, azt meg nehogy mar neki tulajdonitsuk. O volt eleg arcatlan es kegyetlen ahhoz hogy kialljon es gatlastalanul embreket, csaladokat tegyen tonkre plusz nehany millio dollarert. Ebben tenyelg utanozhatatlanul jo. Akik meg a termeket megallkottak, azok az olyan Silicon-Valey-ben nevelkedett programozozsenik, mint pl. Charles Simonyi.
18. 07c4794583 (válaszként erre: 17. - Ujlany)
2011. júl. 5. 22:11
aha apuci beletolt tokejebol :)
17. ujlany (válaszként erre: 1. - Mákosnudli)
2011. júl. 5. 21:50

Bill Gates is elobb lett cegvezeto + milliardos, aztan diplomazott. (ugy tudom csak azert mert allandoan ezzel ..tattak)

A tehetsegnek nem sok koze van a papirokhoz.

Ha jol csinalja, miert ne?

16. 07c4794583 (válaszként erre: 15. - 53dfddad18)
2011. júl. 5. 21:22
a színész nem annyira jó, de tényleg ezt nyomják az ilyenek, tök gyászos
2011. júl. 5. 21:18
14. jstefan (válaszként erre: 1. - Mákosnudli)
2011. júl. 5. 21:15
Rokoni kapcsolat esetén semmilyen iskolai végzettség nem szükséges! Alkalmaznak egy képzett munkanélküli csicskát feketén, minimálbéren hogy valaki értsen is ahhoz amivel a cégük foglalkozik.
2011. júl. 5. 20:51

[link]


:o)

12. Bodu (válaszként erre: 11. - 53dfddad18)
2011. júl. 5. 20:45
Ugye-ugye.Mert mindenki egyenlő...
11. 53dfddad18 (válaszként erre: 10. - Bodu)
2011. júl. 5. 20:38
Pont ezt akartam mondani. Ott szinte mindenki ilyen-olyan valamilyen director.
10. Bodu
2011. júl. 5. 20:33
Termék-alapú MLM cégnél már 8 általánossal is lehetsz akár felső-vezető is....-)))))
9. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Mákosnudli)
2011. júl. 5. 20:02
Rátermettséggel.
2011. júl. 5. 17:11

mikor odakerültem már középvezető volt, pedig annak igencsak 8-10 éve.

felmentés alatt nem állt a továbbtanulás nem végrehajtása végett és még közel sem volt az ötvenhez.

dirigált, pöffeszkedett még a mai napig is, mint egy páva.

mindenkit lenéz azt hiszi ő az agyaúristen.

semmit nem csinál, a helyettese végez mindent, holott ő jobban rászolgálna e középvezető szóra.

másokat is irritál, de nem mernek szólni, mert akkor kirugatja őket, holott eléggé viszi a holmikat otthonába ő is a raktárból.

hol akkor itt az igazság.

még a feletteseik is félnek tőle, pedig a hátuk mögött mondja a magáét.

7. mkriszti81 (válaszként erre: 6. - Sunshine24)
2011. júl. 5. 13:43

nekem végül úgy sikerült, hogy teljesen "véletlenül" (de véletlenek ugye nincsenek) a munkanélküli hivatalon keresztül végzett tanfolyamon az egyik csaj mondta, hogy ő elmenne arról a helyről, ahol most dolgozik, mert itt nincs bejelentve (ő kérte így) és felszabadul a helye. Én ültem mellette, így én csaptam le elsőnek a lehetőségre. Ő beajánlott, elmentem meghallgatásra és lám, felvettek.

De ehhez másfél év munkanélküliség és ez a tanfolyam kellett... és nagy adag szerencse

6. sunshine24 (válaszként erre: 5. - Mkriszti81)
2011. júl. 5. 13:32
Hasonló paraméterekkel lassan én is 1 éve vagyok munka nélkül.
5. mkriszti81 (válaszként erre: 4. - Mkriszti81)
2011. júl. 5. 12:08
ja igen, én is másfél évig voltam munkanélküli diplomával és 2 nyelvvizsgával...
2011. júl. 5. 12:07

hivatalosan sehogy

amúgy gondolom, protekcióval... :(

2011. júl. 5. 12:07

Sógor, koma, jóbarát effektus....

Én még normális végzettséggel, nyelvtudással sem találok állást, mert nem vagyok puncsos. Ez van...

2011. júl. 5. 12:04
Fogalmam sincs. Én munkát sem találok végzettséggel sem. :(
2011. júl. 5. 12:03
Hogyan lehet végzettség nélkül középvezetőnek lenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook