Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet magnetizált vizet csinálni? fórum

Hogyan lehet magnetizált vizet csinálni? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. katt2 (válaszként erre: 30. - Globus)
2020. dec. 24. 17:44
Nyomelemként, de nem minden vas mágnesezhető. Egy szöget is lehet, de másnapra elveszíti a mágnesességét. A mágneseket erre a célra fejlesztett összetevőjű anyagból csinálják. Hát ezért marhaság az egész magnetizálás.
30. globus (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2020. dec. 24. 17:08
Mit jelent a magnetizált? Mágnesezett? Akkor van benne vas?
29. katt2 (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2020. dec. 24. 16:56

Nem tudtak jobbat kitalálni, hogy pénzt keressenek.

A halaknak jó lenne, de szerintem megfulladnának, ha ennyi oxigén lenne az éltető elemükben...

A végén még leírják a fél literes kiszerelést is. Sajnos, nem csak abból távozik el nagyon gyorsan az oxigén, hanem a nagyobb flakonokból is. Ez ugyanolyan, amikor a csapvizből kiteszünk egy pohárral az asztalra és a klór kimegy belőle néhány perc alatt. A baj csak az, hogy az oldott állapotú klór benne marad. Itt is benne marad annyi oxigén, amennyi egyébként is lenne a vízben.

28. katt2 (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2020. dec. 24. 16:08

Az elejét, meg a végét elolvastam. Azért nekem nagyon furcsa, hogy a szerző szerint nem szabad réz ereszcsatornát használni, ha ivásra akarjuk használni az esővizet. Csak ha megszűrjük.

Ez azért furcsa, mert jó pár éve az összes vízvezeték a lakásokon belül rézcsőből készült. Akkor hogy is van ez?

2020. dec. 24. 15:23

[link]


Itt a magnetizálásról is van szó.

26. Guruljka (válaszként erre: 24. - Katt2)
2020. dec. 24. 15:14

Tudom, mint a lúgosítást meg a tibeti jógát is.

Ebben most nem vagyok hajlandó elmélyülni, elég szerteágazó téma az esővíz, de hogy nem azonos a desztillálttal, az biztos.


Azért hozok egy másik cikket is, ezt az Iparos újság közölte, Országh József elektrokémikus tanulmányai alapján. Nehogy "csak" orvosok véleménye legyen előttünk.

[link]

25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2020. dec. 24. 14:55

Én úgy vagyok vele, a hit is fél gyógyulás, ha valaki hisz benne, hogy számára ez a legjobb, hát igya.

Keringett régebben, hogy a mikrohullámú berendezés milyen káros az egészségre.

Hivatkoztak arra, hogy az abban melegített vízben nem kel ki a mag. A tűzhelyen melegítettben kevesebb, míg a hőkezeletlenben csírázik ki a legjobban a növény.

Szeretek meggyőződni ilyen dolgokról, hát vettem földet egyforma cserépbe tettem a magokat. Mind a 3 féle vízben egyszerre kelt ki a búza és a bab is. 3x ismételtem meg, mert ugye lehet véletlen is alapon.

Gondolom azért nem nőtt ki a mikróban forralt vizes a tudományos kísérletben, mert a maggal együtt mikrozta. :P

24. katt2 (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2020. dec. 24. 14:04
Azért ezt nem kell benyalni, hiszen "csak" egy orvos mondja... A közösségbe bedobott ostobaságnak sokkal nagyobb hatalma van, a többség elhiszi...
23. katt2 (válaszként erre: 18. - Vigyefene)
2020. dec. 24. 13:55

Yes! Ez olyan, mint a hosszabbító ami a saját farkából él. És a semmiből csinál energiát...


Ott van a kommentek között is a magyarázat:


Tudom a trükköt. Hidrofób réteggel borított papírkártya, kivéve azt a nagyon kör alakú foltot, amely alatt a mágnest elhelyezi. A mágnes nem csinál semmit. A víz nem a mágnes miatt tartja be a kört, hanem azért, mert az egyetlen nem hidrofób folt, annak ellenére, hogy láthatatlan. A vizet húzó mágnes tehát bármi lehet, megzavarva a vizet összetartó felületi feszültséget. ;)

22. Guruljka (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 24. 13:51

Ez így igaz.


[link]

21. katt2 (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 24. 13:44

Meg mondjuk szaharai homokot.

Nézd meg az autódat lemosás után, ha jön rá egy kis eső...

20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2020. dec. 24. 13:18
Az esővíz természetesen tartalmaz ásványi anyagokat, így téves lenne a desztillált vízzel azonosítani
2020. dec. 24. 13:05

Sehogy.


Jó üzlet ez egyeseknek.

2020. dec. 24. 13:04
Érdekes videó. [link]
17. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Qwert1234)
2020. dec. 24. 13:00
Meg a gyógyszerek, amit még beletesznek.
16. qwert1234 (válaszként erre: 15. - 55Judit)
2020. dec. 24. 12:24
Köszönöm :)
15. 55Judit (válaszként erre: 11. - Qwert1234)
2020. dec. 24. 12:18

Szívesen.

[link] Itt vannak képek a magnetitról, de ha googe keresőbe írod hogy magnetit hatáása, vagy hasolót ami érdekel, vagy használata, kiad egy rakás jó találatot. Nekem egyébként olyan hosszúkás van, amit a 3. sorban látsz.

14. 55Judit (válaszként erre: 13. - Katt2)
2020. dec. 24. 12:14

Más úton megesszük, nem is kell hogy sterilek legyünk. van jó immunrendszerük ami szerteágazó formában megvéd minket. Viszont az nem lehet probléma, ha legalább a vizünk tiszta. Én legalábbis így 3 év elteltével sem érzem hátrányát. Sőt! vagyis előtte is néhány évig ittam már tiszta vizet, mert lúgosító berendezésünk volt. na erre nincs szükség, utána álltunk át a desztillálásra.


Valóban sem klór, se sorolhatnám a listát egészen a benzolszármazékokig bezárólag hogy mi nincs még benne.

Azt hogy mit mondanak, engem nem befolyásol. Én okos emberektől és kutatási eredményekből szeretek tájékozódni. No de eltértünk a témától, másrészt nem is akarok erről itt esszét kerekíteni. Legyen az, hogy mindenki azt eszik és iszik amit akar. :)

13. katt2 (válaszként erre: 8. - 55Judit)
2020. dec. 24. 11:58

Az a baj, hogy az lehet, hogy a vizben nem lesz szutyok, de megeszed más úton. De nem lesz benne klór, ami elég büdös tud lenni.

Azt mondják, hogy egy embernek élete során meg kell ennie 80 kiló szutykot, hogy jól működjön az immunrendszere.

12. katt2 (válaszként erre: 6. - Qwert1234)
2020. dec. 24. 11:54

Hát, mindenki hisz valamiben...


Ha a vízkőre vonatkozó állítás igaz lenne, akkor nem csinálnának méregdrágán vízlágyító berendezéseket...


A csepegtetéses öntözést a dinnyénél a nagyapám is kipróbálta. 20 kilós dinnyéi is voltak. Sajnos mindegyiknek víz íze volt.


A víz nem mágnesezhető, vagy para, vagy diamágnes.

11. qwert1234 (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2020. dec. 24. 11:52

Nagyon szépen köszönöm a válaszod :) én is hasonlóképpen vélekedek a desztillált vízről mint te. Szerintem is ez a legtisztább, legegészségesebb víz amit az ember magához vehet.

A magnetitról még nem hallottam, de mindenképp ki fogom próbálni :)

10. 55Judit (válaszként erre: 9. - 55Judit)
2020. dec. 24. 11:46
Bár az eső víz sincs már olyan tizta mint régen, de még mindig szebb a kerti növényzet ha esővízzel öntözzük. Miért? Mert d esztillált víz. Mentes a csapvízben lévő szervetlen ásványoktól, és fele annyi szemét sincs benne.
9. 55Judit (válaszként erre: 6. - Qwert1234)
2020. dec. 24. 11:44

Csak átfutottam amit bemásoltál. Ezt a hatást a növényeknél sima desztillált vízzel is el lehet érni. MIért? Mert a sok szemét, oldatlan ásvány a csapvízben meggátolja a növényeket a tápanyag felvételben. Ez zajlik le a mi szervezetünkben is. Még magnetizálás sem kell ahhoz hogy gyógyító hatású vizet igyunk. Persze lehet ezt a hatást fokozni, nem vitatom.

Én a szobanövényeket deszt. vízzel öntözöm, és a palántanevelés is ezzel történik. A nagy kertre már nem tudok mindenhol ilyen vizet használni, de ami nagyon fonos, az ezt kapja és gyönyörű tőle minden.

8. 55Judit (válaszként erre: 3. - Qwert1234)
2020. dec. 24. 11:38

Öröm találkozni ilyen tájékoztott emberrel mint te vagy.

Én 3 éve desztillált vizet iszom, ezzel készül a tea és az étel is. Nem ecsetelem itt most miért, csak egyetlen ásványt, ami a legtöbb a vízben azt emelném ki. Szervetlen. haszontalan. de nam csak, hanem kifejezetten káros. lerakódik az erekbe, a lágy részekbe, a vese sem tud vele mit kezdeni. Az általa generát betegségek listáját sem akarom itt sorolni. Aki szervetlen kalciumot fogyaszt akár csapvízzel, ásványvízzel, pezsgőtabletta formájában, olyan mitha vízkövet ropogtatna. Az én vizem mentes a szervetlen ásványoktól, a hormon és gyógyszer maradványoktól, és egyéb szutyaktól ami a csapvízben található.


Kis kitérő után:

Magnetizált vizet lehet tisztított, vagy desztillált vízzel is készítneni. Mindegy mi módon, de lehetőleg a vízből a szutyak valami módon kerüljön eltávolításra. Egy pohár vazve bele kell tenni 1 db magnetitet, 24 óra elteltével ott a magnetizált víz. Valamikor olvastam erről több változatot is, a felhasználásáról is olyat, hogy ezt hígítva iszogatják, de van aki naponta lehajt egy pohár ilyen vizet.


Magnetitet csiszolt és csiszolatlan formában is be lehet szerezni. Nekem van ilyen, és több féle kövem is, de bevallom csak tetszenek, nem használom őket. :)

2020. dec. 24. 11:29

"a mág­ne­ses ke­ze­lés ha­tá­sos­sá­gá­nak egyik alap­fel­té­te­le, hogy a víz­nek le­ga­lább 100 ppm ol­dott ás­vá­nyi sót kell tar­tal­maz­nia – en­nek a fel­té­tel­nek bár­me­lyik há­ló­za­ti csap­víz meg­fe­lel"


Ezért kérdeztem hogy fordított ozmózisos vagy desztillált vízzel működik-e, mert abban nincs ásványi só elvileg

6. qwert1234 (válaszként erre: 5. - Katt2)
2020. dec. 24. 11:26

Igen, pontosan :)


"A víz mág­ne­ses me­ző­vel tör­té­nő ke­ze­lé­sé­nek (MK) kü­lön­bö­ző fel­hasz­ná­lá­si ku­ta­tá­sai kb. 50 év­vel ez­előtt kez­dőd­tek, és a szer­zett ta­pasz­ta­la­tok hasz­no­sí­tá­sá­nak iga­zi ide­je mos­ta­ná­ban jött el. A víz a ke­ze­lés után olyan új tu­laj­don­sá­go­kat vesz fel, me­lyek ha­tá­sa az élő szer­ve­ze­tek­re – a nö­vény- és élő­vi­lág­ra – ed­di­gi is­me­re­te­ink sze­rint for­ra­dal­mi és ked­ve­ző vál­to­zá­so­kat hoz lét­re! Pár év­vel eze­lőtt még csak hit­tük, hogy az MK-nak egy­ál­ta­lán van ha­tá­sa a víz­re. Ma már ezen túl va­gyunk, hi­szen a vál­to­zá­sok egész so­ra mu­tat­ha­tó ki mű­sze­re­sen. A köz­le­mé­nyek meg­ál­la­pít­ják, hogy a mág­ne­ses ke­ze­lés ha­tá­sos­sá­gá­nak egyik alap­fel­té­te­le, hogy a víz­nek le­ga­lább 100 ppm ol­dott ás­vá­nyi sót kell tar­tal­maz­nia – en­nek a fel­té­tel­nek bár­me­lyik há­ló­za­ti csap­víz meg­fe­lel.



Pél­dá­ul dr. Lin vizs­gá­la­tai azt mu­tat­ták, hogy a ke­zelt víz­zel ön­tö­zött din­nye ter­mé­se­i­ben nőtt a cu­kor­tar­ta­lom (11,74%-ról 14,14%-ra) és a din­nyék mé­re­te is. A leg­fel­tű­nőbb vál­to­zást azon­ban még­is a nö­vé­nyek al­ka­tán ta­pasz­tal­ták. A ke­zelt vi­zes pél­dá­nyok lomb­ja sö­té­tebb szí­nű­nek, egész­sé­ge­sebb­nek, fé­nye­sebb­nek lát­szott és ke­vés­bé mu­tat­koz­tak az öre­ge­dés je­lei. Az ex­port­ké­pes ter­més­há­nyad a ko­ráb­bi 34,1%-ról 56,7%-ra nőtt. A ke­ze­lés meg­nö­ve­li a víz ol­dó­ké­pes­sé­gét, meg­szün­te­ti a víz­kő­le­ra­kó­dást, az al­ga­kép­ző­dést az ön­tö­ző­be­ren­de­zé­sek csö­ve­i­ben. A flo­ri­dai Im­mo­ka­lee-ben dr. Eve­rett a Sunny sza­bad­föl­di pa­ra­di­csom­faj­tán vég­zett kí­sér­le­te­ket. A fó­li­ák­kal ta­kart, ki­emelt ágyá­sok­ba ül­te­tett tö­ve­ket mág­ne­se­sen ke­zelt víz­zel, cse­peg­tet­ve ön­töz­ték. A 12,5%-os ter­més­nö­ve­ke­dés­nél is meg­le­pőbb volt az a fe­lis­me­rés, hogy a ke­zelt vi­zes nö­vé­nyek le­ve­lé­ben ke­ve­sebb a kén, a man­gán, a réz és a cink, ter­mé­sé­ben pe­dig ala­cso­nyabb a fosz­for, a mag­né­zi­um, a kal­ci­um, a ká­li­um, a réz, a man­gán és a cink mennyi­sé­ge, de min­de­gyik táp­elem­ből meg­fe­le­lő mennyi­ség állt ren­del­ke­zés­re. Egy grá­ná­tal­ma-ül­tet­vé­nyen, me­lyet ugyan­csak mág­ne­se­sen ke­zelt víz­zel ön­töz­tek, az ko­ráb­biak­hoz ké­pest fe­le­annyi mű­trá­gyát hasz­nál­tak, még­is re­kord­ter­mést hoz­tak úgy, hogy a szü­re­tet két hét­tel ko­ráb­ban kezdhet­ték, mint az elő­ző évek­ben.



A víz mág­ne­ses ke­ze­lé­se és an­nak fo­gyasz­tá­sa az em­be­ri és az ál­la­ti szer­ve­ze­tek ré­szé­re is rend­kí­vül po­zi­tív ha­tá­sú. Ezt bi­zo­nyít­ja egy je­len­tés, me­lyet 1985-ben hoz­tak nyil­vá­nos­ság­ra, egy Pek­ing­ben tar­tott nem­zet­kö­zi szim­pó­ziu­mon: a rit­ka­föld­fém-ko­balt per­ma­nens mág­ne­sek­kel és azok al­kal­ma­zá­sai­val fog­lal­ko­zó He­te­dik Nem­zet­kö­zi Mű­hely köz­le­mé­nyé­ben. A Tong Ren kór­ház­ban, Sang­haj­ban ala­kult egy hét or­vos­ból ál­ló or­vos­cso­port, amely több mint 400 em­be­ren vég­zett ke­ze­lést ve­se­kő vagy nyál­kő gyó­gyí­tá­sá­ra. A be­te­gek sem­mi­fé­le gyógy­sze­res ke­ze­lést nem kap­tak, csu­pán mág­ne­se­sen ke­zelt vi­zet kel­lett in­ni­uk min­den nap. A je­len­tés sze­rint a gyó­gyí­tás ha­té­kony­sá­ga ve­se­kő ke­ze­lé­sé­nél több mint 70%, nyál­kő ke­ze­lé­sé­nél pe­dig több mint 93% volt."

5. katt2 (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2020. dec. 24. 11:08
Mit jelent az, hogy "magnetizált" ? Mágneses lesz a víz?
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Qwert1234)
2020. dec. 24. 10:52

Én nem így tudom, de igazából nem is érdekel, ezen nem fogok senkivel, főleg ma nem. Felőlem azt iszik és annyit amennyit akar és olyan vízből, amilyet szeretne.


Én erről tudok, de nem kell elhinni. A vízbe ásványi anyag is kell. Ha tiszta vizet iszol az ásványi anyagok nem kerülnek a szervezetbe. És ez hosszú távon káros lehet. Akárcsak az, ha mindig ugyanazt az ásványvizet isszuk. Mert akkor bizonyos ásványi anyagokból túl sok kerül szervezetünkbe, ami szintén káros.

3. qwert1234 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 24. 10:46

Én úgy tudom, hogy nem feltétlen szükséges a vízbe ásványi anyag, mert a vízben található ásványi anyagok azok szervetlenek, amiket nem tud a szervezet hasznosítani. Az ásványi anyagokat étellel kell pótolni, hisz abban szerves formában fordulnak elő.


Az infúzió meg tudtommal desztillált víz+ patikai tisztaságú só.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2020. dec. 24. 10:15

Fogalmam sincs mi az a magnetizált víz, de ásványianyag kell a vízbe.

Ha infúziót kapsz, mert netán kiszáradtál, az sem desztillált víz.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook