Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet a kóláról leszokni? fórum

Hogyan lehet a kóláról leszokni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
102. semmi6
2011. jún. 3. 19:30

Nagyon egyszerű!

Nem kell megvenni és meginni!

101. Lexike
2009. nov. 7. 20:09
Én is kóla függő voltam . A napi 2 liter a minimum mennyiség volt. Még 2006-ban szoktam le. Délutánra mentem dolgozni és otthon elfogyott és nem vettem többet, hirtelen döntés volt. Azóta vizet iszok, kólát nem mertem egy kortyot sem, mert szerintem nem tudnám még egyszer abbahagyni.
100. 4094b8e380 (válaszként erre: 98. - Ae0bfddd7a)
2009. nov. 7. 19:21

a dohányosok is tudják, hogy a dohányzás káros, az alkoholisták is tudják, hogy az alkohol káros, ez nem ilyen egyszerű

én 15 évig ittam napi két literrel minimum, voltak közben kihagyott 1-2 hetek, mondjuk torokfájás miatt, de utána újra azonnal rászoktam. igen, rá lehet szokni, nagyon. ha nem ittam, fájt a fejem, gyenge voltam, nem tudtam vécére menni, de elég volt meginni fél literrel és azonnal jobban lettem tőle.

leszokni róla iszonyú nehéz, én most 3 hete nem iszom kólát, és az első hetet gyakorlatilag végigaludtam. még most is nagy a kísértés, hogy igyak, mert van itthon, a családom többi tagja is függő, de csak megállom valahogy nap mint nap.

nehéz.

2009. nov. 7. 12:57
Mondhatom hogy kóla függő voltam, amíg nem próbáltam a WC-ben vízkőoldóként. Na azóta nem iszom kólát. Ha a vízkövet leviszi, akkor mit tehet a szervezetünkkel? Férjemnek is mondtam többet kólát látni sem akarok!!!!!
2009. nov. 7. 12:26
A kólaivók figyelmébe ajánlom,hogy kivonja a szervezetből a calciumot,ami súlyos csontritkuláshoz vezet!
2009. okt. 24. 05:14

Hogy lehet a kólára rászokni? Mg ha light akkor elmegy de akkoris ottvan benne az a sok sav.

Egy függőséget úgy lehet a legjobban megszüntetni ha találunk helyette valami más függőséget.

2009. okt. 24. 03:09
Elég annyi a kóla letételéhez, hogy egy szép napon vesegörcsöt kapjál a kóla okozta vesekőtől. A vesegörcs annyira kegyetlen, hogy tuti, többet nem iszol kólát!
95. 546185aeac (válaszként erre: 76. - Emma)
2009. márc. 19. 11:26
óóó.ezt akartam én is küldeni :)
2009. márc. 19. 11:19
Ép most ittam meg,egy pohár colát és jól eset. :))
2009. márc. 19. 11:09
Majd ha hazamegyek, küldök neked egy leírást a kóláról...na akkor tutira leszoksz, ha elovasod...legkésőbb egy hát múlva megkapod
92. Yulcsy
2009. márc. 12. 13:27
Egyszerűen ne vedd meg.Elhatározás és akaraterő kérdése az egész!!
91. Vikó 26 (válaszként erre: 90. - Vikó 26)
2009. márc. 11. 19:12

Egyébként én is meg iszok napi fél litert!

A terhességem alatt kívántam meg nagyon,igaz akkor igyekeztem be érni max napi 3 decivel!

Előtte nem is szerettem!

Még mostanában is meg iszok napi szinten fél litert!

Igaz nem iszom kávét sem alkoholt és nem is dohányzom!

Asszem ennyi bűnözés még belefér!

2009. márc. 11. 19:05

Nagymamám a wc-ből oldotta vele a vízkövet!

Hibátlanul!

89. 454db8ee37 (válaszként erre: 76. - Emma)
2009. márc. 11. 18:06
Én a fiam autószerelős, olajos ruháit mosom colával+mosószerrel, hatásosan.
2009. márc. 9. 22:23
NEm veszed meg.
2009. márc. 9. 22:20
Nem könnyü! Én sokszor probáltam bár kevés az akarat eröm! Napi 2 litert iszom! Ha leteszem ugy fáj a fejem,hogy megbolondulok!!! Aztán megiszom 2dl és fél ora mulva mint akit elvágtak! Jol vagyok!! Én viszont rettentöen hizok töle!! 1 év alatt 10 kg szedtem fel!!
2009. márc. 3. 16:07
Nem kell megvenni :)
2008. aug. 29. 15:02

Voltam függő kb. fél évig. Rájöttem, hogyha csak light kólát iszom be tudom csapni a szervezetem. Úgy érzem jól laktam és pöröghetek tovább. Pár hónappal később azt vettem észre, hogy semmi mást nem veszek magamhoz csak kólát. Lefogytam, kifejezetten vékonyra, de rá kellett jönnöm, hogy ez nem megoldás, nem volt semmi tünetem, de engem aki minden egészséggel kapcsolatos műsort megnézett, és minden erről szóló cikket és könyvet elolvasott, már kicsit sem érdekelt a saját egészségem. Annyira hajtott a vágy hogy lefogyjak, hogy a józan eszemet sutba dobva ilyet csináltam.

Ekkor jött az, hogy letettem. Két hétig minden áldott nap rosszul voltam. Kézremegés, izzadás, nem tudtam aludni. Nagy akaraterő kellett hozzá, hogy sikerüljön. Elég nagy hülye voltam és bár soha nem cigiztem és nem drogoztam, de a függőség legyen bármitől is nem vehető félválról. Most is megiszom a kólát, de mértékkel.

2008. aug. 29. 14:53
Nagyon nehezen:(
2008. aug. 26. 16:30
Ugy, hogy ne colát vegyél, hanem ásványvizet. Egyszerű. Ha nem lehetne kapni, mi lenne?
2008. máj. 7. 20:53
Egyszerűen tedd le! Ha sokat iszik az ember, rendszeresen a csontjaid nagyon megjárhatják. Különösen a térdeid. Tapasztalat. Én kb. 5 éve nem iszom csak nagyon elvétve kólát, előtte rendszeresen ittam napi szinten. Még éjszaka is. Csak elhatározás kérdése!
2008. febr. 22. 07:53

A válasz egyszerű: Nem iszol többet.

A megoldás már nehezebb, főképp, ha függő vagy, akkor kell az akaraterő.

80. DODICA (válaszként erre: 78. - Yo-yo)
2007. júl. 5. 15:27
Mi az a mabó szörp?
79. Pirosalma (válaszként erre: 78. - Yo-yo)
2007. júl. 4. 13:26

Szia!

Kösz az infót, akkor én nem próbálkozom vele:-)

78. Yo-yo
2007. júl. 4. 13:22

Nem oldódik föl sem a steak sem a máj,-próbáltam.

A kóláról viszont leszoktam.Iszom helyette mabó szörpöt.

77. Pirosalma (válaszként erre: 76. - Emma)
2007. júl. 4. 13:12

Helló!


A statisztikai adatokat hagyjuk!:-)


"Ha egy steak-et egy tálba tesznek és Cola-val leöntik, két nap alatt feloldódik." - én nem próbáltam, de mi van, ha igy van? Ez szimplán azért van, mert savas a kémhatása. Próbéld ki citromlével, ugyanúgy fog menni (ha megy).


Tulajdonképen az összes felsorolt dolog a savasságnak köszönhető, nincs ebben semmi csoda, citromlével is működik (vagy ecettel stb.).


"A Cola aktív hatóanyaga a foszforsav, melynek pH értéke 2,8" - savnak önmagában tudtommal nincs pH-értéke (de majd megkérdezek valakit, aki ért is hozzá). De lehet, tévedek, középsuliból (mikor volt az...) valami ilyesmi rémlik...


Énszerintem az ilyen szélsőséges irományokban több a túlzás, mint az igazság. De mindegy, annyira nem érint engem, mert nem szeretem a kólát, meg egyáltalán a szénsavas dolgokat...

76. emma
2007. júl. 4. 12:53

Cola kontra viz


A vízről:

Az emberek 55-65%-a krónikusan vízhiányos.

Az emberek 37%-ánál a szomjúságérzet annyira gyenge, hogy gyakran

összetévesztik az éhségérzettel, ezért akkor is esznek, amikor csak egy pohár vizet kellene inniuk - sokan ezért híznak el.


A Washingtoni Egyetem felmérése szerint egy pohár víz maradandóan csökkentette a diétázók 100%-ának éhségérzetét.

A nappali fáradtság elsőszámú okozója a vízhiány.

Folyamatban lévő tanulmányok kimutatják, hogy a hát- és izületi fájdalmakban szenvedő k 80%-ánál naponta 8-10 pohár víz csökkenti a fájdalmakat.

Már 2% folyadékvesztés megzavarhatja a rövidtávú

emlékezetet,nehézségeket okozhat az alapműveletek elvégzésénél, és összpontosítási zavarokat egy képernyő vagy egy kinyomtatott oldal felfogásánál.

Naponta 5 pohár víz elfogyasztása 45%-kal csökkenti a vastagbélrák veszélyét, a mellrákét 79%-kal és 50%-kal kevesebb a rizikó a hólyagrákra.


A Coláról:


Az USA több államában a rendőrség baleseti helyszínelői 2 gallon (kb. 7 liter) Cola-t visznek magukkal, hogy a baleseteknél az úttestre folyt vért azzal távolítsák el.

Ha egy steak-et egy tálba tesznek és Cola-val leöntik, két nap

alatt feloldódik.

A WC-kagyló tisztítása: önts bele egy dobozos Cola-t a kagylóba éshagyd ezt az igazi(?) csodaszert(?) egy óráig hatni, utána öblítsd le. A kagyló maradéktalanul tiszta lesz.

Rozsdafoltok eltávolítása egy krómozott felületről: dörzsöld be a felületet egy Cola-ba áztatott alumíniumfóliával.

Az autóakkumulátor pólusairól könnyedén eltávolíthatod a korróziót,ha egy doboz Cola-t ráöntesz. Figyeld, ahogy pezseg.

Egy berozsdásodott csavart könnyen meglazíthatsz, ha egy pár percig egy Cola-ba áztatott rongyot teszel rá.

Ha kenőanyagokat akarsz eltávolítani egy szövetből, önts bele a

mosógépbe a mosószer mellé egy doboz Cola-t, és futtasd le a programot.

Eltávolítja a szélvédő szennyeződéseit is.


Hasznos információ:

A Cola aktív hatóanyaga a foszforsav, melynek pH értéke 2,8.

Egy vasszöget négy nap alatt old fel. A foszforsav kioldja a csontokban lévő kalciumot és hozzájárul a csontritkulás kialakulásához.


A Coca-Cola szirupot koncentrált formában szállító tartálykocsikat különösen korrodáló, veszélyes anyagokat jelző táblával kell ellátni.

A Cola-t már 20 éve használják a teherautók motorterének tisztítására!

75. Pirosalma (válaszként erre: 74. - Edb6c38cef)
2007. júl. 4. 10:54

Ja, értem. Persze, hallottam, róla, elég felkapott téma.


Itt a hoxán is több topik foglalkozik ezzel, most kerestem rá, és találtam egy érdekeset.

[link]

74. edb6c38cef (válaszként erre: 73. - Pirosalma)
2007. júl. 4. 10:48
Mert tudod, most mindenhol az elsavasodást szajkózzák. Már lelkifurdalásom van, hogy a jó kis szörpömet nem vízzel iszom, hanem szódával:(
73. Pirosalma (válaszként erre: 72. - Edb6c38cef)
2007. júl. 4. 10:40
Szia! Szerintem nyugodtan ihatsz szénsavas vizet is. Miért lenne rosszabb, mint a sima?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook