Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet leküzdeni egy bizonyos személlyel kapcsolatos utálatot? fórum

Hogyan lehet leküzdeni egy bizonyos személlyel kapcsolatos utálatot? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. ápr. 19. 17:36
Nekem pl. az előző főnököm volt az illető. Annyira szemét volt velem, hogy arra már tényleg nincsen szó. Hamarosan egy éve lesz annak hogy kirúgott. Kb. fél évig sírhatnékom volt az emlékétől. Az önbizalmamat tönkretette teljesen. A folyamatos brutális, embertelen lelki alázás mély sebeket hagyott bennem. Most tartok ott, hogy még mindig utálom, őszintén sajnálom a mostani titkárnőjét. De már képes vagyok viccelődni gondolatban vele kapcsolatban (bár olyan gondolatokkal, hogy hogy lehetne jól visszavágni neki). Engem szerintem az "gyógyítana" meg teljesen, (annyira, hogy képes legyek elmenni mellette az utcán - szerencsére eddig nem futottam össze vele) hogy ha hasonló munkakörben dolgoznék, egy normálisabb főnökkel. Mert akkor megtapasztalnám, hogy van olyan is, és nem csak az az 1 negatív emlék élne bennem.
2011. ápr. 19. 17:34
Van egy személy, akit utálok, nem bírom elviselni, sokszor rondán beszélek vele. Próbálom látni benne az értelmeset, a normálisat, de nem megy. Munkatársam. Egy másik, aki ugyanezt a munkakört végezte, mint ő és szólt nekem valamiért, nem beszéltem ilyen ocsmányul vele... Idegesít még a nézése is. Ezzel mit lehet tenni?
11. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Letiltas)
2011. ápr. 19. 17:31
Tanulással...
10. emagdi (válaszként erre: 8. - Babyjuly)
2011. ápr. 19. 17:28

nem azt mondtam én sem, hogy tutira imádni fogja, ha megpróbál pozitív dolgokat keresni benne, de az azért segíthet abban, hogy legalább elfogadja a másikat (és ne utálja).

persze általában azt szoktuk "utálni" másban, amit magunkban sem tudunk elfogadni, szóval az önismeret is egy út lehet a másik megkedveléséhez:)))

2011. ápr. 19. 17:27
Juuujjj, nekem is vannak ilyen gondjaim..a szar főnökök...Hogy lehet azokat megkedvelni?sehogy!!!!! Nekem a legnagyobb részét a napjaimnak, az életemnek az irántuk érzett utálat tölti ki! És ez nagyon nem jó,sajnos!!!! :-(
2011. ápr. 19. 17:22
Hát a konkrét utálatból szerintem nem lesz szeretet... Ha valakit mondjuk azért utálsz, mert mondjuk sosem néz a szemedbe, lehet, hogy helyes is az első megérzésed. De ha mondjuk azért, mert valaki mondott róla valamit, vagy mondjuk azt hiszed róla, hogy gőgös, könnyen megváltozhat a véleményed, ha megismered.
2011. ápr. 19. 17:22

Sehogy. Nekem legalábbis nem sikerül.

Igaz, egyáltalán nem is akarom. Jó nekem így, hogy utálom.

2011. ápr. 19. 17:21
úgy, hogy megkeresed benne amit szeretni tudsz.
2011. ápr. 19. 17:19
Szinte sehogy. Legalábbis újra-meg újra elő fog jönni.
2011. ápr. 19. 17:18
Szerintem egy hasonló szituációt (ahol megismerted azt a valakit) pozitívabb szemléletben megélni.
2011. ápr. 19. 17:18
Ez engem is érdekelne...
2011. ápr. 19. 17:17
Látom neked is vannak ilyen gondjaid ...
2011. ápr. 19. 17:16
Hogyan lehet leküzdeni egy bizonyos személlyel kapcsolatos utálatot?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook