Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet "eltitkolni" a terhességet a 12. hétig? fórum

Hogyan lehet "eltitkolni" a terhességet a 12. hétig? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. okt. 3. 18:59
ha 3 hónapig nem szólsz az belefér, mert ez az az időszak amíg általában senki sem mondja mert még "nem biztos" csak a szűkebb családnak. szerintem várhatsz a munkáltatónál 3 hónapig, de utána menj oda hozzá és mondd el. ne titkold előtte
2016. szept. 30. 13:56
a terhesseg nem betegseg, nem kell tulparazni. ha eddig kamionokat huzogattal fel kezzel es nyers husokon eltel, akkor fel fog tunni a valtozas a kornyezetednek. de ha nem ilyesmi a munkakorod, gondolom, ott nem reggeltol estig pialtok, cigiztek, ket tatarbefsteak kozott hegyet hordtok, akkor senki nem fogja kerdezgetni, hogy terhes vagy-e, kiveve ha naponta par embert lehanysz es a hasadat fogdosod :D
2016. szept. 30. 12:52
Én már a 9. héten elmondtam a főnökömnek és a közvetlen kollégáimnak. Tovább nem tudtam titkolni, mivel nagyon sok vizsgálatot csak munkaidőben tudtam megoldani, és egyébként nem tudtam volna ennyiszer megindokolni az elkéretőzést.:)
69. mmacus (válaszként erre: 55. - 0ebc9a84e1)
2016. szept. 30. 12:44
Igen, ez az. Sokkal lazábban állj hozzá és semmi baj nem lesz! Minden jót:)
68. mmacus (válaszként erre: 19. - 0ebc9a84e1)
2016. szept. 30. 12:42
Miért lenne kínos azt mondani, hogy nem eszel nyers tojást? Nem várok gyereket, de simán mondanám, mert nem ennék nyers tojást, vagy nyers húst tartalmazó ételt soha.
2016. szept. 30. 09:53
munkáltató előtt ne sokáig titkoljad, mert a várandsság eltitkolsáa felmondási ok lehet.
66. 388b941089 (válaszként erre: 65. - Györgyi73)
2016. szept. 30. 09:02
Nem kell a legrosszabbra kèszülni.😣😣😩😩
2016. szept. 30. 08:19

Sajnos, tragédia a 12. hét után is megtörténhet.

Kívánom, hogy Veled ez ne történjen meg. Ha úgy gondolod, legyél mindenben akár túl óvatos is, hogy magadat ne hibáztathasd.

Jó egészséget és boldog babavárást!

64. 388b941089 (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2016. szept. 29. 09:37

Nehèz volt persze, de befogtam a számat, senki nem tudta meg az első harom hónapban. A család, sot a nagylanyom is csak a 12.heti genetikai uh utan tudtak meg. Volt mar vetelesem, nem babonabol nem mondtuk el senkinek, hanem emiatt.


De látom te nehezen tudod magadban tartani, itt is vilagga kurtolted :)

63. b4b1d52444 (válaszként erre: 61. - 0ebc9a84e1)
2016. szept. 29. 07:43
Magas láz lehet egy gyulladt fogtól is. Itt látszik, hogy nem lehet búra alá bújni pusztán azért, mert terhes lett valaki.
62. agnesagneske (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2016. szept. 29. 04:17
Nekem volt mar veszitesem...szoval masodik varandossagot nem nagyon akartam kikurtolni...elegem volt a sajnalatbol....vegul az lett belole, hogy 7. Heten szoltam a fonokomnek, hogy nem vallalom a hatranyos helyzetu gyerektabort, mert babat varok. Ha nem mondom el oszinten, nem lett volna kifogas, en voltam a szervezo. Igy lassan mindenki megtudta. Piaval kapcdolatosan, nem iszom, mert vezetek, kesz. Nyers dolgokat nem eszem. Macskam nincs, de van egy kutyank. Simi utan kezet mosok, ennyi. Ha valaki rakerdez nem titkolom, de nem os reklamozom...
61. 0ebc9a84e1 (válaszként erre: 58. - C73db520ef)
2016. szept. 28. 18:50
Nem önmagában az influenza volt az ok, hanem az azzal járó magas làz.
2016. szept. 28. 17:52
Sziasztok. Nekem is jól jött ez a fórum. Mi éppen próbálkozunk, és nem akarom elmondani bent egyből. Amúgy se régóta dolgozok itt. Bízom benne, hogy bírni fogom a szagokat, mert konyhán dolgozok :)
59. Ella89 (válaszként erre: 35. - Cippora)
2016. szept. 28. 16:32

[link]


Nekem azt mondta a nődokim, hogy még szusit is ehetnék, mert amikor Japánban dolgozott, ott minden terhes nő azt falta. De inkább kihagytam. Mint a fagylaltot, camembert-t és a mézet is. Mert igaz, hogy a pasztőrözött termékekkel nincs gond, de inkább nem kockáztattam. De onnantól, hogy megszültem, jöhetett a lágy sajt, méz, juhtúró stb. :-)

58. c73db520ef (válaszként erre: 10. - 0ebc9a84e1)
2016. szept. 28. 15:55
Nem bizto, hogy az influenza miatt; mennyi baba lehetne ilyen, akiket a jarvany idejen vart az anyjuk.
57. c73db520ef (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2016. szept. 28. 15:52
Nem is tudtam, hogy macskas hazat ajanlott elkerulni; amugy meg az 1. es a 3. trimeszterben koltoztunk. Volt himlos, rubeolas meg a franc tudja, milyen virus korulottem, hiszen tobb ezer emberrel talalkoztam nap mint nap Pesten.
56. Mazsinka (válaszként erre: 31. - 0ebc9a84e1)
2016. szept. 28. 15:45
Ha kérdezik, hogy mit kérsz inni, mondd, hogy vörösbort, kitöltik, koccintasz, belenyalsz, majd amikor senki nem foglalkozik vele, kiöntöd vagy otthagyod. Sokkal feltűnőbb, ha azt mondod 20 ember előtt, hogy köszönöm, nem kérek alkoholt. Kitöltik, aztán a kutya se foglalkozik azzal, hogy megittad-e, de ha látványosan visszautasítod, rögtön megy az úúúúú, csak neeeeem?
2016. szept. 28. 15:24
Köszi a válaszokat, sokat segít, hogy én is megfelelően (lazábban és pozitívan) álljak hozzá! :)
54. clouddancer (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2016. szept. 28. 15:14

Nem olyan nagy ügy "eltitkolni". A 12. hétig rajtam az ikerterhesség sem látszott (sőt, fogytam az első hetekben, és még félidőhöz közel is takarható volt a pocim bő ingekkel). Nem vagyok nagy piás, így senki nem lepődött meg, hogy nem kérek alkoholt (mert vezetek, mert tudták, hogy a pm túlműködésre gyógyszert szedek stb...). Az evésben mindig válogatós voltam, de szerencsére nem is akart senki tatár beefsteak-el meg nyers tojásos kajával kínálgatni az első trimeszterben.

Macska parám nincs, én is cicával nőttem fel, nyilván átestem már a CMV fertőzésen gyerekkoromban. De az ember jó esetben nem nyúlkál állat ürülékben nem terhesen sem. Csak ezt kerüld el, a macsekoktól ne félj.

A beteg embereknél meg a legjobb védekezés a támadás elvét kell alkalmazni: "Jaj, nem adok puszit/nem látogatlak meg, a napokban estem át egy vírusos gyomorfertőzésen, nehogy még betegebbé tegyelek, mint vagy." Próbálj meg laza lenni. Én nem babonából nem beszéltem a korai - sőt sokszor a későbbi - terhességről, hanem sajnos a korábbi fájdalmas veszteség miatt, amely után rettenetes volt magyarázkodni a "jószándékú" ismerősöknek.

53. gribedli*** (válaszként erre: 31. - 0ebc9a84e1)
2016. szept. 28. 14:46

Most mennyi idôs terhes vagy? Szerintem az elsô 3 hónapban senki sem veszi észre de a munkahellyel kapcsolatban, pont az van, hogy ha a fônököd már tudja, mert te közlöd vele, akkor tilos terhes nôt elbocsátani, míg ha te nem szólsz, de ô egyedül jön rá, akkor nem köti ez a dolog, ugyanis te nem közölted vele. Bár ahhoz, hogy csak úgy kirúgjanak valakit, kell egy indok, nem hiszem, hogy csak ugy hirtelen talál egy indokot. Esetleg már amúgy is rezeg a léc más miatt?


Nézz utána, hogy erre milyen szabályok vonatkoznak, nehogy még a végén, ha nem szóltál a terhességrôl, nem tudj fellebbezni. Szóval a fônökkel beszélj már akár 6 hetesen is, ha pedig netán elvetélnél (kívánom, hogy ne!), jobb, ha nem mondtad el a többieknek.

52. R_e_G (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2016. szept. 28. 14:24

Én is titkoltam a terhességet a 12. hétig. A vizsgálatok idejére vagy szabit kértem vagy munkaidőn túl intéztem.

Alkohol: közöltem hogy most nem kívánom/ gyógyszert vettem be/ megfáztam. Senkit nem uavart hogy én limonádézok vagy forrócsokizok.

Kaják: amit veszélyesnek ítéltem nem ettem meg. Vendégségben sem. Gondolom azt hitték fogyózok.

Macskát nem simogattam a nehéz tárgyakat emelgette helyettem a férjem.

A has és mellnövekedés egy kicsit bővebb pulcsival elrejthető volt. Rosszulléteim nem voltak.

51. loch ness (válaszként erre: 17. - Jozsi.38)
2016. szept. 28. 13:20
Ezért írtam, hogy nem értek hozzá, de nekem is aggodalmat okozna, tehát ha hozzáértőként megcáfoltok egy ilyen aggodalmat (amint meg is tettétek), akkor máris segítettetek.
50. 2ab16d5612 (válaszként erre: 12. - 0ebc9a84e1)
2016. szept. 28. 13:14

És amúgy olyan nagy baj ha megtudják? Szerintem nem lenne akkora katasztrófa. Ha attól félsz hogy baj lesz mert elmondod akkor a stressz miatt lehet nagyobb baj.

Ha hirtelen kerülsz mindent amivel azelőtt kapcsolatban voltál az nagyobb baj.


Az állatok után lehet kezet mosni

Alkohol. Megmondod hogy nem kívánod. Kész.

49. 2ab16d5612 (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2016. szept. 28. 13:09

Nem kell kerülni semmit. Jobban nem Mint előtte.

A macska nem gond max nem simogatod (agyvérzést kapok ettől a jaj macska.. Dologtól)

Az alkohol (ha előtte sokat ittál) lehet gond, de ezt is lehet hárítani. El is lehet viccelni.

A rosszullétek nem feltétlenül jönnek. A látszata meg az első trimerszterben kb nincs.


Kérdés? :)

48. 0ebc9a84e1 (válaszként erre: 45. - 4331bba7c7)
2016. szept. 28. 12:55

Ez nagyon jó xD


De amúgy simán kerülhet bárhova a macskáról bármi, erre garancia nincs. Viszont a benti cica, ha nem eszik nyers húst, eleve nem kapja meg. Egy homokozóban játszani ezerszer veszélyesebb, szerintem, mert az összes kóbor állat azt használja alomtálcának.

47. 0ebc9a84e1 (válaszként erre: 44. - Gabbbicica)
2016. szept. 28. 12:53
Én sem akarom elzavarni a macskát, a család akarja, pedig még nem is tudják. :)
46. alidamolnar (válaszként erre: 9. - B4b1d52444)
2016. szept. 28. 12:50
Jól összeszedted, tetszik.
45. 4331bba7c7 (válaszként erre: 18. - B4b1d52444)
2016. szept. 28. 12:34

tisssssssssssszták


[link]

44. gabbbicica (válaszként erre: 10. - 0ebc9a84e1)
2016. szept. 28. 12:33

Szia


mi még csak most tervezzük a babát, de kissé túlaggódod szerintem is. Mi pl. biztos h nem zavarjuk el a kutyát a háztól.


Csapatépítőre nem mennék el terhesen, és akkor megúsztam az ivásos kérdéseket is. Hogy miért nem megyek, abból nálunk még sosem volt gond, hogy ki, miért nem jön, de ha meg kell magyarázni, akkor ki lehet rá valamit találni.

2016. szept. 28. 12:22

talán tényleg nagyobb baj, hogy arra parázol, mit gondolnak rólad...meg erről.

És mi van, ha eltűnsz? nem tudom, miylen közösségben vagy, de a legtöbb ember azt látja: gyesen van.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook