Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet egyszerűen (könnyen) megtanulni meditálni? fórum

Hogyan lehet egyszerűen (könnyen) megtanulni meditálni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
15. Balayla (válaszként erre: 11. - Kryszy)
2009. nov. 13. 13:12
Csak dióhéjban a problémámról, ami nagyon nyomaszt. Idén fejeztem be az egyetemet, csak sajnos még nem kaphatom meg a diplomámat, mivel hiányzik az egyik középfokú nyelvvizsgám. Van pár munkahely, ahol szívesen fogadnának, de a fenti okból nem vehetnek fel. Sőt, kiderült, hogy egy számomra "álommunkahely"-nek tekintett helyre is elmehetnék (mindig is arról álmodtam, hogy ott dolgozhassam) dolgozni, ha nem lenne ez gondom... Ez pedig nagyon megvisel... Aki volt már hasonló helyzetben, talán megérti, milyen érzés az, amikor az embert csak egy hajszál választja el attól, hogy valóra váltsa az álmát. És az elé tornyosuló akadály az ő hibájából van ott... A "nagy teher" számomra pedig az, hogy minél hamarabb (1-2 hónapon belül) meg kéne csinálnom a középfokú nyelvvizsgát úgy, hogy csak alapfokon beszélem a nyelvet. És ha ez sikerülne is (ami lehetetlen), még legalább 2-3 hónap, míg kézhez kapom a diplomámat. Ráadásul mindezt kizárólag magamnak köszönhetem. Nagyon szeretem a szakmámat és nagyon vágyam rá, hogy dolgozhassam, de sajnos nem tehetem...
14. 04d410066e (válaszként erre: 10. - Kryszy)
2009. nov. 13. 13:08
Igen, én is jógázom majdnem minden nap, nekem is segít. És igen, a hit, hogy jobban leszel, feltétlenül szükséges, bármilyen technikát is választassz. :)
13. 04d410066e (válaszként erre: 11. - Kryszy)
2009. nov. 13. 13:07
Ebben teljesen igazad van, de sajnos azért ez legtöbbünk számára nem ilyen egyszerű. Ezért is van számtalan technika erre. Nekem egyébként még a kineziológusom segít rengeteget, sajnos van, hogy egyedül kevés vagy hozzá, persze ez egyénfüggő. Ezek szerint te nagyon szerencsés vagy. :)
12. 04d410066e (válaszként erre: 9. - Balayla)
2009. nov. 13. 13:05
Van egy félelem elfogadó és elengedő meditáció. Ha valamitől meg akarsz szabadulni, ahhoz először el kell fogadni, úgy, ahogy van. Leülsz egy székre egyenes háttal, de viszonylag kényelmesen, karjaidat magad mellé teszed, lábadat és karod nem keresztezed, és megfogalmazod magadban az összes félelmedet, ami csak van. Aztán elképzeled, hogy a fejedből a gerinced mentén levezetsz egy ezüs szálat nagyon-nagyon mélyre, melynek vége tűzben van. És ezen a szálon leengeded a tűzbe az összes félelmedet, ami ott elég. Levegővétellel kell összekötni, amikor beszívsz, elképzeled a félelmet és minden negativ dolgot, és amikor kifújod, megérkezik a tűzbe. Ezt a meditációt egy reiki-mestertől tanultam. Próbáld ki, és ha tetszik, csináld, amilyen gyakran csak jólesik. :)
11. kryszy (válaszként erre: 9. - Balayla)
2009. nov. 13. 12:39

Le is írtad magadat hibáztatod. Tudod, hogy hogy kellene megoldani? Ha igen vágj bele old meg! A problémák nehézségek addig nem hagynak békén amíg nem oldod meg őket, nem tudsz előlük elmenekülni.

Nem tudom mi a nagy terhed, de dobd le!

10. kryszy
2009. nov. 13. 12:35

Sziasztok, mindenkinek tudom ajánlani Selva Raja Yesudian, Yoga és Sport, Yoga hétről hétre és még egyéb könyveit amik megjelentek vagy Dr Weninger Antal Az idő partján, Yoga és személyiség.

Sokféle könyv kapható tele jó tanáccsal, de nekem ezek a könyvek jöttek be leginkább. Mindenkinek más és más. Balayla, ha gondolod érdemes valamelyiket megszerezned én is hasonló problémákkal küzdök és ezek a könyvek sokat segítettek + a hit.

9. Balayla (válaszként erre: 5. - 04d410066e)
2009. nov. 13. 12:28
Még annyit: a problémám/félelmem olyan jellegű, hogy túl nagy teher nehezedik rám egy adott dologgal kapcsolatban, amit talán meg is tudnék oldani, de a "teher" nagysága megbénít. Ráadásul magamat hibáztatom a történtekért, pedig tudom, hogy a folyamatos önvád csak legyengít és ezáltal még nehezebbé válik a probléma megoldása.
2009. nov. 13. 12:25
Menj el agykontroll tanfolyamra. Annál sztem nincs gyorsabb, és hatásosabb.
7. Balayla (válaszként erre: 5. - 04d410066e)
2009. nov. 13. 12:22
Köszi előre is! Várom a leveled...
6. Balayla (válaszként erre: 4. - Cyntia)
2009. nov. 13. 12:20
Köszi szépen a tanácsot! Tulajdonképpen már próbálkoztam hasonlóval és kérdéseket is tettem fel, de nem nagyon kaptam rájuk választ :(. Bár számomra már néha maga a kérdésfeltevés sem könnyű, mert nem tudom eldönteni mennyire legyen konkrét, vagy inkább általánosabb jellegű a kérdésem (pl. hogyan oldjam meg ezt a problémát?)
2009. nov. 13. 12:14
Majd küldök neked priviben valamit, ami nekem nagyon sokat segített mostanában, ez tartja bennem a lelket. HA jól veszem ki a soraidból, leginkább félelemmel vagy tele, ugye? Ha igen, leírok egyet.
2009. nov. 13. 12:13

Én úgy csinálom, hogy leülök, mindent elcsendesítek magam mellett, kikapcsolom a gépeket.

Majd ellazítom a testem: szépen folyamatosan végigmegyek mindenemen.

Azután az érzelmeimet egy hatalmas morajló víztömeghez hasonlítom és végül nyugodt áttetsző üveg lesz belőle. Lenyugtatom az érzelmeimet.

Ezek után az elmémből űzöm el a folyamatos kattogást. Ekkor már eléggé laza vagyok, és befelé figyelek. Ilyenkor vagy kérdezel egy konkrétat, vagy csendben vagy, és semmire sem gondolsz. Mindekettő jó. Ha kérdezel: akkor a válasz valamilyen formában fel fog villani előtted.

Jó meditálást!

2009. nov. 13. 12:12
Szeretnék elsajátítani valamilyen meditációs-relaxációs technikát, de nem tudom hogyan fogjak hozzá? Kissé szorongó, gyakran őrlődő ("önmagát emésztő")ember vagyok, és sajnos elég pesszimista is. Ezért azt remélem, hogy rendszeres meditációval talán tudnék változtatni ezen és talán jobban megérthetném önmagamat is (mire vágyom igazán,mitől félek stb.).
2009. nov. 13. 12:12
Milyen típusú meditációt szeretnél megtanulni? Mit szeretnél elérni vele? Szerintem mindenkinek megvan, melyik áll hozzá a legközelebb, és ezért ki kell próbálni az összeset. Pl. van vezetett meditáció, tudatalattit átprogramozó vezetett meditáció (ahol akár főzhetsz vagy takaríthatsz is közben), meditáció mantrával (pl az ohm), táncmeditáció, a jóga is lehet meditáció, angyalmeditáció, elengedő meditáció stb, tehát rengeteg tipusú van.
2009. nov. 13. 12:09
Hogyan lehet egyszerűen (könnyen) megtanulni meditálni?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook