Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet egyszerűen (könnyen) megtanulni meditálni? fórum

Hogyan lehet egyszerűen (könnyen) megtanulni meditálni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. nov. 13. 16:32
Köszönöm Krysynek és Tindigonak bíztató szavait! Nagyon jó lenne, ha én is találnék olyan munkahelyet, ahova az államvizsga-igazolásommal is felvennének, még ha alacsonyabb bérért is! Azért lenne mindenképpen jó számomra, ha rálelnék egy ilyen munkahelyre, mert akkor nem kellene annyira görcsölnöm amiatt, hogy 1-2 hónap alatt összehozhassam a középfokú angolt (németből már van alapfokúm). Ami azért is nagyon nehéz, mert most anyagilag sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy beiratkozzam egy szuperintenzív tanfolyamra, ami tényleg nagyon jó lenne, csak egy kicsit drága, és tanárhoz sem járhatok ezen okból sűrűn. Egyébként a pszichológia szakot végeztem el, és pszichológusként szeretnék állást találni.
2009. nov. 13. 15:36
:) jelet akartam írni a végére. :D
2009. nov. 13. 15:36
Ha egy nyelvvizsgára vágysz, akkor hajrá! Nekem kettő is van, Rigó utcás, alapfokból csináltam meg 8 hónap alatt, úgy, hogy mellette még nappalin tanultam, és heti kétszer 1,5 órát voltam nyelvsuliban. Szóval én egyáltalán nem látom lehetetlennek, hogy 2 hónap alatt csinálj egyet, ha csak arra koncentrálsz, és beiratkozol valami szuperintenzívre. És persze ne a Rigó utcást válaszd, mert az tényleg elég nehéz. Nem tudom, milyen nyelvből akarod megcsinálni, de most már van egy csomó nyelvvizsga, ami sokkal könnyebb. Amikor én csináltam, akkor még nem volt ilyen választék. És nekem meg nincs diplomám, de eddig több állásra is felvettek, ahol elvileg kellett volna. Bár én titkárnő vagyok, nem pl. orvos, ahol valóban necces lenne diploma nélkül. Neked milyen diplomád van? És milyen nyelven beszélsz alapfokon? Remélem, angolul, mert akkor könnyű dolgod lesz. :) A titok tényleg nagyon jó, engem is helyrerakott, lehet, megnézem mégegyszer. :(
42. kryszy (válaszként erre: 41. - Cyntia)
2009. nov. 13. 14:37
Most jöttem rá.:)
41. Cyntia (válaszként erre: 39. - Kryszy)
2009. nov. 13. 14:35
Ez a film.
40. kryszy (válaszként erre: 32. - A74de3d08a)
2009. nov. 13. 14:35

Gondolom nem adják ingyen a nyelvvizsgát:).

Én csak abból gondolom, hogy meg lehet csinálni mert a férjem mondja aki megcsinálta. Most felsőfokúja van, de neki a melóhelyén nem kell. Kölcsönadjuk?:) Balayla. Igen bele kell húzni!!!!!!!

de nem arról van szó, hogy nem kezdő és okos?:)


Amerre én dolgozom ott felveszik az emberkéket még ha nincs is meg a diploma, pont a nyelvvizsga miatt(ismerek ilyeneket), de nem kapják meg azt a közalkalmazotti bért csak, ha letették. Alacsonyabb besorolásba kerülnek így. Ha gondolod írd meg privibe mi ez az álom.:)

39. kryszy (válaszként erre: 31. - Cyntia)
2009. nov. 13. 14:28
Köszi elolvasom:)
2009. nov. 13. 14:12

Ja, és nem hiszem, hogy 2-3 hónap lenne, mire megkapod a nyelvvizsga bizonyítványt.

Én a vizsga után 1 hónappal tudtam meg, hogy sikerült, és rá 15 napon belül kötelesek kiállítani a nyelvvizsga bizonyítványt.

37. a74de3d08a (válaszként erre: 36. - Balayla)
2009. nov. 13. 14:07

Egy dolgot tegyünk helyére.

A diplomád már megvan, ott kezd porosodni a TO egyik polcán. :-)

Azonban nem adhatják ki, amíg a nyelvvizsga feltételt nem teljesítetted.

Meglep amit mondasz, bár nincsenek biztos információm arról, hogy ez így helytelen lenne....

Tudok ilyen esetekről, persze. Sokan dolgoznak így, ne keseredj el.

36. Balayla (válaszként erre: 35. - A74de3d08a)
2009. nov. 13. 14:00
Van igazolásom a sikeres államvizsgáról, de azokon a helyeken ahol eddig érdeklődtem, azt mondták sajnos csak a diplomát fogadhatják el (igaz, hogy ez a közalkalmazotti szférában volt). Nyelvtudás egyáltalán nem volt szükséges. Ezek szerint lenne remény arra, hogy felvehetnek ezzel az igazolással is? Tudsz hasonló esetről?
35. a74de3d08a (válaszként erre: 33. - Balayla)
2009. nov. 13. 13:54

A diplomád már megvan, nem?

Csak nem adják ki a nyelvvizsga hiánya miatt.

Arról viszont ad a képző intézmény igazolást, hogy az államvizsgád megvan.

El lehet helyezkedni úgy is, kivétel persze, ha kéne pont az a nyelvismeret, ami esetleg hiányzik....

2009. nov. 13. 13:53
Az előbb azt kihagytam, hogy a 3 hét múlva sorra kerülő vizsgát, csak próbának szánom, hogy felmérjem a tudásom. Azt szeretném, ha majd az azt követő vizsga-időpontban már biztosan sikerülne!
33. Balayla (válaszként erre: 28. - Kryszy)
2009. nov. 13. 13:47
Köszi a válaszodat, jó volt olvasni, amit írtál :) Igen, valószínűleg jobban tettem volna, ha csak az után keresek állást, hogy megvan a diplomám... De én hittem benne, hogy így is sikerülhet, mivel a leendő munkaadóm azt mondta, hogy ez nem probléma, ne aggódjak... Sajnos, az igazgató másképp gondolta. Tudom, hogy sokat számít, ha az ember hisz a sikerben (most már a nyelvvizsgára gondolok), de egy idegen nyelvet pár hónap alatt nehéz gyakorlás nélkül elsajátítani úgy, hogy folyékonyan tudjak beszélni bármilyen témáról. De azért bízom benne, hogy a legtöbbet kihozom magamból 3 hét múlva... mert akkor vizsgázom. Szorítsatok nekem!!!
32. a74de3d08a (válaszként erre: 28. - Kryszy)
2009. nov. 13. 13:42

Bocs, hogy belekotyogok, de egy nyelvvizsgát letenni (középfokon megtanulni egy nyelvet), nem megy ám hipp-hopp.....

Persze, ne a múlton bánkódjon, hanem csinálja (Just do it! :-)), de azért nagyon--nagyon bele kell húznia, ha 2 hónap alatt középfokra el akar jutni alapról....

Sok sikert Balayla! :-)

Ne törődj a múlttal!

31. Cyntia (válaszként erre: 29. - Kryszy)
2009. nov. 13. 13:41
Neked is küldtem privit.
30. Cyntia (válaszként erre: 27. - Balayla)
2009. nov. 13. 13:39
Ment a privi.
29. kryszy (válaszként erre: 27. - Balayla)
2009. nov. 13. 13:38
ha rákeresel a neten van róla videó is, nekem régen meg volt, de sajna már letöröltem:(
28. kryszy (válaszként erre: 15. - Balayla)
2009. nov. 13. 13:35

Gratulálok, hogy ilyen ügyes vagy és elvégezted az egyetemet. Azzal kapcsolatban, hogy a nyelvvizsgádat leteheted-e 2-3 hónap alatt szerintem elhatározás kérdése. Én már tudom, hogy mindenhez úgy kell hozzá állni, hogy "meg tudom csinálni", csak a megoldásra koncentrálj ne a nehézségekre. Lehet könnyen beszélek nem én vagyok a te cipődben, de voltam már hasonló helyzetben és aki el tud végezni egy egyetemet ami közel hozta az álmához akkor ő le is tudja tenni a nyelvvizsgát. Most ne gondolj a másik változatra, koncentrálj a nyelvtanulásra az ember saját maga siratásával több időt el tud néha vesztegetni mintha a megoldásra koncentrál. Van ám ilyen fajta yoga is, hogy a feladatra koncentrálsz és máris yogázol:)

Tedd le minél előbb a nyelvvizsgát és utána keress állást, ha úgy érzed egyébként nem vesznek fel és akkor nem bánkódsz, hogy jajj már ott dolgozhatnék! Ez is egy variáció. Ami elmúlt pl.hogy még nem tetted le a vizsgát azon ne bánkódj!inkább koncentrálj a megoldásra! az is lehet utána még jobb állást találsz, ki tudja mit hoz az élet.

27. Balayla (válaszként erre: 23. - Cyntia)
2009. nov. 13. 13:34
Ez a könyv címe: A titok? Meg fogom így találni, ha keresem?
26. Balayla (válaszként erre: 21. - Cyntia)
2009. nov. 13. 13:32
Köszi a bíztatást :)
25. a74de3d08a (válaszként erre: 24. - Balayla)
2009. nov. 13. 13:31
Oké, akkor is fiatal vagy. :-)
24. Balayla (válaszként erre: 22. - A74de3d08a)
2009. nov. 13. 13:29
Valószínűleg elírtam, 35 vagyok. Kösz, hogy szóltál, ki fogom javítani :)
23. Cyntia
2009. nov. 13. 13:28
S ha majd a nyelvvizsga után marad egy kis időd, akkor olvasd el a Titkot! Nekem hatalmas lendületet adott az előre lépéshez. Mióta ismerem, tudom, és csinálom: más vagyok, más a felfogásom az élethez való hozzáállásom, a helyzetem, a barátaim. Minden sikerül!
22. a74de3d08a (válaszként erre: 17. - Balayla)
2009. nov. 13. 13:27
Akkor miért van az adatlapodon, hogy 25 éves vagy?
21. Cyntia (válaszként erre: 18. - Balayla)
2009. nov. 13. 13:26

Menj biztosra! Kezdj neki tanulni: és csináld meg a nyelvvizsgát! Én szinte a császármetszésem között mentem 17 tárgyból vizsgázni. SIkeresen vettem az akadályokat.

Csak kezd el: érezz magadban erőt! Főleg ha az álmod volt.. Gyerünk, hajrá! Meg tudod csinálni!

20. Balayla (válaszként erre: 12. - 04d410066e)
2009. nov. 13. 13:25
Köszi szépen! Ki fogom próbálni! Valóban nagy szükségem lenne arra, hogy a bennem lévő félelmektől megszabaduljak.
19. kryszy (válaszként erre: 13. - 04d410066e)
2009. nov. 13. 13:23

Szia Tingó! Nagyon jó dolgokat írtál, jó ezekről olvasni, mindig lehet valamit tanulni. Sokféle technikát kipróbáltam már és az út nem volt mindig könnyű. Én is jártam kineziológushoz, pszichológushoz, asztrológushoz, homeopátiát próbáltam... szóval nem volt éppen zökkenőmentes, hogy most kiegyensúlyozottabb vagyok.

Elfelejtettem írni az előző hozzászólásomban, hogy természetesen nem egyszerű mert, ha az lenne akkor milyen egyszerű lenne az egész.

Nagyon sok akaraterő, kitartás szükséges hozzá. Nem szabad elkeseredni, ha lassan alakulunk. Nekem ami nagyon nehéz még mindig az az elmének a kordában tartása, mert az sok mindenért felelős, nem akarom azt írni, hogy mindenért.:) Örülök mindig az ilyen építő gondolatoknak, tanácsoknak amiket pl.te is írtál. Egyedül nem egyszerű gyakorolni, de bízom benne, hogy a belső hang jó tanácsot ad. Van olyan mondás is, "ha választanod kell az agy vagy a szív döntése között válaszd a szívet".

Erről annyi mindent lehetne beszélni. Érdekelne még erről sok jó tanács. Üdv.

18. Balayla (válaszként erre: 16. - Cyntia)
2009. nov. 13. 13:23
Szerinted egy kb. alapfokú nyelvtudást fel lehet hozni 1-2 hónap alatt középfokra? Vagy találhatok olyan munkahelyet, ahol alkalmaznak így is?
2009. nov. 13. 13:21
Az előbbihez még hozzátenném azt is, hogy nem huszonéves fiatal vagyok, aki még csak most vág bele az életbe... Sok mindenen túl vagyok már, elég küzdelmes életem volt (állami gondozott voltam), de volt egy álmom... Ezt az álmot (hogy elvégezzem az egyetem azt a szakot, ami az érdeklődésem középpontjában áll)nem kis küzdelmek árán végre sikerült megvalósítanom. Illetve át csak majdnem...
16. Cyntia (válaszként erre: 15. - Balayla)
2009. nov. 13. 13:18
Már miért mondod hogy lehetetlen?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook