Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet a képet kicsinyíteni? Nem tudom feltölteni, mert nagy... fórum

Hogyan lehet a képet kicsinyíteni? Nem tudom feltölteni, mert nagy... (tudásbázis kérdés)


13. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - 92c7c20f7e)
2012. júl. 31. 08:59

Az en verziómon ha változtatom az egyik értéket, automatikusan változtatja a másikat is.

A nyújtás-döntés is ott van, de azt az alatta levő paranccsal változtatom.

2012. júl. 31. 07:10
Mindig azonos százalékot adj meg és megmaradnak az arányok.
11. Ficánka5 (válaszként erre: 4. - Sylvia81)
2012. júl. 31. 07:10

Nyújtás, zsugorítás, ezt kell használni. Arra kell ügyelni, hogy a kép adott állapota mindig 100 %

A változtatás ehhez viszonyított. Tehát ha már lecsökkentetted a VF méretet 50%-ra, akkor a következő lépésben az 50%-kot kicsinyíted, vagy növeled .

2012. júl. 31. 07:08

Start/ Minden Program / Kellékek / Paint

Fájl / Megnyitás - kikeresed a képet

Kép / Nyújtás-Döntés - menüpontban a Vízszintes és Függőleges nyújtásnál kisebb százalékot adsz meg: pl. 50

Majd a Fájl / Mentés másként menüpontban elmented egy másik név alatt

9. c5d1635e99 (válaszként erre: 7. - Cirmix)
2012. júl. 31. 07:04
Én is ezt használom,nagyon egyszerű.950/95-re állítom be,ez mindig akkorára kicsinyíti,hogy betudom ide rakni.
2012. júl. 31. 01:14
Az image resizer nevű programot ajánlom, előnye a képszerkesztő programokhoz képest, hogy egyszerre egy egész mappát is tudsz kicsinyíteni, akár százalékra, akár megadott méretek alapján
2012. júl. 31. 00:47

www.scroll.hu

Be lehet állítani a méretet a "képkonvertálás" ablaknál.

2012. júl. 31. 00:24

Paint-tel egyszerűbb szerkesztéseket is csinálhatsz: pl. kivághatod egy darabját a képnek, pl. magadat, vagy akár csak az arcképedet.

Arra kell csak figyelned, hogy nem a "szemetet" vágod le a képről, hanem a lényeget emeled ki belőle...

Ezt meg úgy a legkönnyebb, hogy kijelölöd azt a részt, amire szükséged van, majd vagy megkeresed a másolás parancsot, vagy ctrl+c segítségével másolod, majd a menüből megnyitsz egy új lapot. Ekkor felajánlja, hogy menti a régit, arra figyelj, hogy változatlanul mentsd el.

Az új, tiszta fehér lapon meg csak megnyomod a beillesztés parancsot, vagy ctrl+v. Aztán "méretre vágod" (németül: zuschneiden), és elmented valahová.

2012. júl. 31. 00:19
Rákattintasz jobb gombbal a képre, resize picture-t kiválasztod, feldob egy ablakot, ahol kiválasztod a méretet, és mentés.
2012. júl. 31. 00:19

Paint-tel is lehet...

Megnyitod paintben a képet, van benne egy olyan, hogy "méret változtatása", vagy hasonló. Bocsi, az enyém német, nem tudom a pontos megnevezését.

Ha azt megnyitod, felajánlja, hogy százalékban vagy pixelben kicsinyíthetsz. Én százalékban szoktam.

Ha lekicsinyítetted (ált. 50%-ra elég), mentés másként alatt elmented valahová. Azért így, hogy az eredeti, nagy felbontású kép megmaradjon, ha később mondjuk elő akarnád hívatni.

2012. júl. 30. 23:58

google: Online picture editor


Lehet válogatni.

2012. júl. 30. 23:54

Képszerkesztővel.

Ha a gépeden nincsen az Office-ben Picture Manager (Start/ Programok/Microsoft Ofice/ Microsoft Office eszközök/ Picture Manager), akkor keress egy képszerkesztőt a neten, elég sok van ingyen letölthető.

A Képek szerkesztése címszó alatt az Átméretezés-t válaszd.

2012. júl. 30. 23:44
Hogyan lehet a képet kicsinyíteni? Nem tudom feltölteni, mert nagy...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook