Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan küzdjem le a félelmemet? fórum

Hogyan küzdjem le a félelmemet? (beszélgetős fórum)


20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Andussz)
2019. máj. 8. 17:52

Látod? Ez a lényeg!

A főnököd ne várjon még helyben táncot is.

2019. máj. 8. 17:43
Ami vicces volt hogy a csapatom oda volt hogy milyen jól helyt álltam és 2 idegen is odajött gratulálni hogy milyen mosolygosan folyékonyan beszeltem.
18. birebora (válaszként erre: 14. - Andussz)
2019. máj. 8. 11:53

Ne érezd magad rosszul, mindig könnyebb és jobb lesz.

A főnököd meg inkább megköszönte volna az értékes előadást. Nagyobb lett volna mindenki szemében.

17. birebora (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2019. máj. 8. 11:51
Ez jó és aranyos:)
16. ab65a971c2 (válaszként erre: 14. - Andussz)
2019. máj. 8. 11:40
Jól lehúzott. Ne törődj vele!
15. Mezei Virág (válaszként erre: 14. - Andussz)
2019. máj. 8. 11:16

Ne érezd magad rosszul! Lehet, hogy ő is izgult az első előadásán, csak már nem emlékszik rá...

Nem kíméletlenül őszinte, nem jól bánik az alkalmazottjával -szerintem.

Ügyes voltál, legközelebb pedig már bátrabb is leszel! :D

2019. máj. 8. 11:09
Túl vagyok ... Amit elmondtam teljesen jól sikerült nem blokkoltam le látszott a felkeszultseg.. többen odajottek gratulalni a végén hogy tetszett nekik idegenek..viszont a fonokom kíméletlenül őszinte O azt mondta szép volt,jó volt a beszéd de nagyon látszódott rajtam hogy zavarban voltam álltam egyhelyben és szerinte az is észrevette aki nem ismert úgyhogy emiatt rosszul erzem magam..
13. Lávli
2019. máj. 7. 12:21
Megy a drukk! 😊
12. Mezei Virág (válaszként erre: 11. - Andussz)
2019. máj. 7. 11:59

Gyakoroltál?

Drukkolok neked! 🍀🍀🍀

2019. máj. 7. 08:42
Drukkoljatok! Holnap lesz :)
2019. ápr. 27. 20:29

Nem tudom, milyen jellegű az alkalom, de én esetleg azzal kezdeném:


"Előrebocsátom, nem szoktam hozzá, hogy ekkora közönség előtt beszéljek. Remélem, a mondanivalóm lényege ezt velem is és Önökkel is elfeledteti."

9. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Andussz)
2019. ápr. 27. 19:53

Abban legyél biztos, hogy mit akarsz mondani. Nem kell előre megírt szöveget betanulnod, hanem azt döntsd el, miről és milyen sorrendben fogsz beszélni.


A prezentáció inkább vázlat és segítség legyen neked arról, amiről beszélsz. És figyeld a hallgatóságot, nekik beszélj. Mintha egy kolléganődnek magyaráznál.


Ne azon agyalj, hogy elcsuklik, leblokkolsz. Arra koncentrálj, hogy mit akarsz elmondani. És akkor minden rendben lesz.

2019. ápr. 27. 19:52

Jó tanácsokat kaptál. :) Nekem is az jutott eszembe: ha a Párod jelenléte nem nyugtat meg, teszteld rajta az előadást! Már azzal segíthet, ha valamit javasol, és az ő reakciójától már nem kell tartanod.

Hasonlóan állok az ilyen helyzetek elé. Ugrani kell! Belekezdesz, és egyszer csak az tudatosul: "Jé, csinálom!". (Én nem 1 ember tekintetét keresem ilyen esetben: azokra figyelek, azokhoz beszélek, akik rám figyelnek.) Menni fog! Hajrá! :)

2019. ápr. 27. 16:41

A többi hasznos tanács mellé még azt ajánlom, hogy az anyagot, amit előadsz alaposan ismerd meg, hogy ne akadj el benne és a feltett kérdésekre is csípőből tudj válaszolni!

Érdemes otthon hangosan előadni, esetleg tükör előtt.


Ilyen helyzeteket érdemes kisebb munkacsoportokban gyakorolni, ott kezdeni az előadásokat 8-10 fővel.

2019. ápr. 27. 13:51

Jók a hozzászólások. Én még annyit tennék hozzá, hogy amikor hasonló cipőben jártam, első mondatnál nem ismertem a saját hangomra. Tudtam tovább kell mondanom és hamarosan észrevettem, hogy figyelnek, hogy érdekli a hallgatóságot az, amit mondok. Ez olyan nagy erőt adott, hogy elkezdtem élvezni az előadást, azt hogy beszélhetek, figyelnek. Nagyon jó érzés volt. Nem kellett a jegyzetembe nézni.

Szünetben véletlenül meghallottam, amint rólam beszélnek és azt mondják, "nem is tudtam, hogy ilyen jól tud beszélni"

Bevallom, én sem tudtam.

Bízz magadban és amint észreveszed, hogy figyelnek, nyert ügyed van.

5. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Andussz)
2019. ápr. 27. 13:43

Otthon add elő neki a "műsorodat". Kérd meg, hogy segítsen, súgjon, ha szükséged lenne rá!

Vagy tükör előtt gyakorolj.

Sok sikert!!!🍀🍀🍀

4. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Andussz)
2019. ápr. 27. 13:32

Az elsővel nem leszel elégedett, akármilyen jól is menjen. Gyakorlat teszi a mestert!


Teljesen mindegy, hogy félsz vagy nem félsz, a lényeg az, hogy előbb-utóbb eljön az idő, amikor ki kell állnod és túl leszel rajta. Egy javaslatom van: ha nem segít az, hogy ott a párod, ne nézz rá! Érdemes keresni olyan emberrel a szemkontaktust, aki mosolyog rád, bólogat, az önbizalmat ad és belelendülsz.


Sok sikert! Majd mondd el, hogy ment!

2019. ápr. 27. 12:44
Ismerős. :D Sok mindent leküzdöttem már életem során, de erre én sem találtam megoldást.
2019. ápr. 27. 12:32

Önbizalom a titka!

Mikor már ott tartasz hogy jajj nekem kezdődik, ott váltsd át az agyad arra hogy na most figyeljetek!!!

Megy az, de ahhoz bízz magadban!

2019. ápr. 27. 12:12
Munkahelyemen havonta 1* az ott dolgozóknak a vezetők prezentációt tartanak az aktuális kampányokról. Egyik vezető szabadságra ment s engem kértek fel hogy tartsam meg az előadást. Körülbelül 100 embernek kell mikrofonba prezentálnom s a Párom is ott lesz mert egy cégnél dolgozunk(számomra ez nem nyugtató pont inkább fusztráló mert előtte végképp nem akarok beégni) a témát tudom,elmélettel nincs gondom de még sosem szólaltam meg ennyi ember előtt. Félek hogy elcsuklik a hangom leblokkolok stb. Akinek volt már ilyen előadása hogy küzdötte le a félelmét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook