Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan tudnám legyőzni ezt a félelmemet? fórum

Hogyan tudnám legyőzni ezt a félelmemet? (beszélgetős fórum)


2022. nov. 7. 21:51

Éppen ezt akartam javasolni - a tükör előtt evést.

És azt, hogy teríts meg még egy zsíroskenyérnek vagy egy rántottának is.

Munkahelyeden ebédelj egy kollégáddal! Kis idő múlva lehet nagyobb az asztaltársaság.

Aztán keress hasonló cikkeket, videókat a neten: [link]

Többségében ezeket már nem követik az éttermekben sem, de ezek tudása magabiztossá tehet.

2022. nov. 7. 13:52

Ennek szerintem is pszichés gyökere van. Különben ha nem az angol királytól kaptál ebédmeghívást, akkor nem hinném, hogy bárkit is érdekelne, hogyan eszel. Menj el a Mekibe, és nézd meg, ahogy a sok ember kézzel-lábbal eszi a csöpögős, szétesős hamburgert. Hiába esznek csúnyán, a kutyát nem érdekli.

Esetleg otthon vegyél magad elé egy tükröt, és nézd, ahogy eszel, hogy lásd, van-e benne kivetnivaló. Ha kis falatokkal haladsz, nem potyog az étel le a villáról, és nem maszatolod össze magad.


Egyszer a tengerparton egy étteremben rendeltünk egy nagy rák tálat. Olyan izék voltak rajta teljes páncélzatban, amiket még sosem láttam, nemhogy azt tudjam, hogyan kell megenni. A pincér nagyon segítőkész volt, de nehezítette a helyzetet, hogy nem beszéltünk közös nyelvet. Ő elmutogatta, a rák melyik részével mit kéne tenni, mi meg könyékig maszatosan próbáltuk megvalósítani. De láthatóan senkit sem botránkoztatott meg az ügyetlenkedésünk. Ezt csak azért meséltem el, hogy lásd, nem történik semmi katasztrófa, ha valaki ügyetlenül eszik. Sőt, igazából inkább mókás a dolog.

8. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 7. 13:35

Rákot, kagylót én se tudom, hogy kell enni. Mondjuk, nem is vágyom a megkóstolásukra.

A gyakorlás mellett azt mondanám, eleinte olyasvalakivel egyél együtt, akiben teljes mértékben megbízol! Lassan, fokozatosan talán oldódik ez a feszültség.

Gretaanak igaza van: pszichológus is sokat - és valószínűleg gyorsabban - segíthet.

7. de82bd5a12 (válaszként erre: 6. - Soufflet)
2022. nov. 7. 11:43
A prediktív billentyűzetet kapcsold ki.
6. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 7. 03:45

Annyi kerdest terrible fel!

Aludj, gondolkodj, amin kell. Holnap is lez nap.

5. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 7. 03:41

Lattam ilyet egy kozepiskolai oszyalytaesamnal.


En nem fogom a szavak a szadba adni

4. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 7. 02:25
Azt tudod ez miért alakult ki? Gyerekkorodban a szüleid megszidtak ilyen miatt?
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Gretaa)
2022. nov. 7. 00:33
Köszi!
2. Gretaa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 6. 20:48

Szia!

A sok gyakorlás valóban segít,bármennyire is nehéz neked belemenni az ilyen helyzetekbe.Viszont ne pár alkalom után várj eredményt.

(A pszichológusok sokat tudnak ebben segíteni,már csak a kibeszélessel is.)

2022. nov. 6. 20:40
Nem merek mások előtt enni, folyton azt érzem néznek közben és magukban azt gondolják milyen csúnyán eszek, még ha valóban nincs is így én így érzem. Próbálom rákényszeríteni magamat az ilyen helyzetekre, hátha megszokom, de sokszor étteremben/családi vacsorán stb. Remeg mar a kezem is a stressztől,izzad a tenyerem ami nem igazán segít a helyzeten,sőt..ezek az élmények nem segítenek tovább. mindig az jár a fejemben ,hogy valami olyat kell választanom az étlapról amit könnyen és szépen lehet megenni… ha valami olyat rendelek ami számomra kicsit bonyolultabb akkor pánikba esek, hogy ezt most hogyan kell/ kéne megenni. Gyakorlással meg lehet tanulni szépen enni? A különlegesebb ételeket nem tudom, hogyan kell enni ez még inkább pánikba ejt.(gondolok itt rákra stb.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook