Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kell mostanság munkát keresni? fórum

Hogyan kell mostanság munkát keresni? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2014. jan. 30. 21:27

Nekem pont ez a munkám, hogy ilyen helyzetekben segítsek. :)

Rengeteg álláshirdetési portál van, azokon érdemes regisztrálni, értesítő e-mailt beállítani, ahol van erre lehetőség. Az önéletrajzokhoz is nyújtanak segítséget, mintát, hogy mit érdemes és hogyan beleírni. Ugyanígy a kísérőlevélhez is. A munkaügyibe is belátogathatsz, bár személyes tapasztalat az, hogy azon keresztül kevésbé lehet elhelyezkedni. Viszont ott is tudnak segíteni.

Ha jelentkezel egy állásra, én nem javasolnám, hogy megemlítsd az elején, hogy van gyereked, mert akkor hátránnyal indulsz, és sajnos ez később is akadály lehet. :(

Érdemes felhasználni a személyes kapcsolatokat is, legtöbbször azon keresztül sikerül állást találni.

Lehetséges úgy is jelentkezni valahová, hogy nem hirdetnek állást, hátha mégis akad hely.

Egyébként milyen végzettséged van? Mit dolgoztál eddig?

Lehetőség az is, hogy regisztrálsz a munkaügyi kirendeltségen, és esetleg átmenetileg választasz egy képzést, aminek az idejére kapsz keresetpótló juttatást, ami nem nagy összeg, de mégis valami.

Gyakran hosszú és idegörlő az álláskeresés folyamata, de ne add fel, jelentkezz a lehető legtöbb állásra. Tapasztalatom, hogy nem nagyon reagálnak a jelentkezésekre, de azért nem szabad csüggedni.

Tudok segíteni álláskeresési portálokkal, de a munkahelyemen van a gépen elmentve a lista, ugyanígy önéletrajzminta is, viszont csak hétfőn tudok küldeni neked. Írj privát üzenetet, ha érdekel, és küldd el az e-mail címed.

3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Zebra25)
2014. jan. 30. 21:24
Önéletrajz mintát is találsz. Az utolsó munkahelyedet kell felülre írni, és visszafelé haladni az időben. Csak röviden, egy-két szóval kell leírni, hogy hol, milyen beosztásban mit csináltál az adott munkahelyen.
2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Zebra25)
2014. jan. 30. 21:23
Interneten. Beállíthatod több helyen is, hogy milyen típusú munkát keresel, milyen végzettséggel. Akár naponta is küldei a rendszer az e-mailedre az új (sokszor az előző napokét is) hirdetéseket. Minél újabb egy hirdetés, annál gyorsabban küldd el rá az önéletrajzod! Ezen kívül nem szégyen az ismerősöknek is jelezni, hogy munkát keresel!
2014. jan. 30. 20:41

2 éves fiammal gyesen vagyok, már a kismamaságom előtt megszűnt a munkaviszonyom. Majd belekezdtem a főiskolába, amiből már csak 1 félév van, + a nyelvvizsga. Viszont muszáj lenne mostmár munkába állnom. Utóljára 2009-ben voltam állásinterjún, akkor felvettek, dolgoztam ott elég sokáig, de új munkahelyem nem lett azóta, hogy ott megszűnt a munkaviszonyom. Hogyan kell mostanság munkát keresni? Egyáltalán milyen a jó és megnyerő önéletrajz? Nem nagyon válogatok, igazából bármilyen munkát elvállalok, kivéve az értékesítést, nem nekem való. Ti, hol kerestek munkát? interneten? munkaügyibe? esetleg házaltok?

Tudom, hogy nehéz manapság munkát keresni, de sajnos muszáj.

Most el kell mennem a fiam megfürdetni, de jövök vissza még ma.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook