Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért kell a tanult fiataloknak külföldön munkát keresni? fórum

Miért kell a tanult fiataloknak külföldön munkát keresni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
82. Khatif
2009. márc. 10. 09:32

Én például szívesen hazamennék, ha találnék valami jó értelmes munkát, amit meg is fizetnek.


A legnagyobb baj az én esetembern, hogy a nagy külföldi cégek befagyasztották a felvételt, nem vesznek most fel senkit sem, így a párom nem tud nagyon tud munkát találni.


Vicces, hogy 4 nyelven beszél, de magyarul nem így a legtöbb helyről elküdik, mert nem fog tudni a magyar munkatársakkal beszélni.


Lehet, hogy csak mi kerestünk rossz helyen.

2009. márc. 9. 22:07

Azért menjen mindenki, mert itt sz@r világ van és az is lesz.


Én is megyek, ha egy mód van rá.

80. 2104cc91e8 (válaszként erre: 76. - Emagdi)
2009. márc. 9. 22:04

"hogy állam versus egyénnél, utóbbi semmit sem tesz, de fentről annál többet vár, azt hiszik még mindig szocializmus van."

Idézet fenn (egyén semmit nem tesz, de fentről annál többet vár)

Tehát akkor egyén vagy nem egyén???

Úgy fordítjátok a szót, hogy másnak véletlenül se legyen igaza!

2009. márc. 9. 20:52

Még tanulok, de volt szerencsém külföldön is tanulni. Tapasztalatokat szereztem, és mindent összevetve, lehet, nem sokat gondolkodnék, ha újra ki kellene menni, mert úgy alakulna a helyzet.

Itthon sajnos nem sok mindennel biztatnak a munkát illetően...

78. 88e297a0b8 (válaszként erre: 77. - 3e0ba54fb8)
2009. márc. 9. 20:38

Én a magam részéről eljárok, elcibálom a családtagjaimat is, tovább nem ér a kezem.


Az iskolákban kellene ezt elkezdeni, majd a munkahelyeken propagálni.


Lehetne itt mit tenni...


Abban viszont igazad van, hogy azok akik teljes mértékben tisztában vannak azzal, mit tehetnének, mégsem teszik...


De ez már nem ide tartozik.

77. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 63. - 88e297a0b8)
2009. márc. 9. 20:29

Ehhez speciel az sem ártana, ha az emberek elmennének a különféle szűrővizsgálatokra. Legyen szó tüdőszűrésről, nőgyógyászati szűrésekről, fogászatról. De sajnos ez sem jellemző.


S ha már prevencióról beszélünk, egyéni szinten is sokat lehetne tenni a megelőzésért.

76. emagdi (válaszként erre: 74. - 2104cc91e8)
2009. márc. 9. 19:57
a társadalom nem az egyénekről szól, ez egy közösség. mindenki együtt számít...
2009. márc. 9. 18:44
En ugygondolom hogy , a tanult es nem tanult fiatalokat a kalandvagy vonza meszi tajakra ! Szerencsere a vasfuggöny megszunt regen es barmikor haza is mehetnek ha , nem jön be a szamitasuk.Ugyanakkor tapasztalatokkal gazdagodnak s , mi több megtanuljak megbecsulni a hazat IS !
74. 2104cc91e8 (válaszként erre: 59. - Spinneli)
2009. márc. 9. 17:53
Én éltem a szocializmusban (többet mint kellett volna!)) de sem akkor, sem most nem kaptam semmit úgynevezett "állambácsitól" !!! Tehát Én úgy érzem, hogy "adósságfelhalmozásban" nem vettem részt, mindíg alulfizetett "melós" voltam, úgyhogy nem kéne általánosítani! (megjegyzem, a szocializmusban is csak azok jártak jól akik párttagok voltak)
2009. márc. 8. 18:39
Sajnos nincsenek eléggé megbecsülve.Igaz, mások se.
72. Khatif (válaszként erre: 71. - 88e297a0b8)
2009. márc. 8. 16:12

Szóval kevesebbet fizetsz be és nem vársz vissza semmit. Teljesen jogos.

Nem arról van szó, hogy kevesebb adó és még GYES is.

71. 88e297a0b8 (válaszként erre: 70. - Khatif)
2009. márc. 8. 16:10
Franciaországban pl. a gyermekek számával arányosan kevesebb adót kell befizetned. Máshol nem gyes van, hanem kevesebb adó.
70. Khatif
2009. márc. 8. 15:55

A magas adófizetésnek nem minden esetben van köze a jó egészségügyi ellátáshoz. A legtöbb nyugati országban biztosító rendszer van, amelyben különböző cégek, különböző csomagokat ajánlanak neked. (persze ez nekünk otthon nem kell)


Biztosat csak Hollandiáról tudok neked mesélni, de pl mi a Párommal 35% adót fizetünk plusz havonta 130 euró tbh-t fejenként. Az adó teljesen máshova megy nem az euben.

A minimum tb csomag 80 euró, akár van munkád, akár nincs. Ha kell megműtenek itt is még biztosítás nélkül is, csak utána olyan szép számlát kapsz, hogy hasra esel.

Sokat fizetek be,de azért kapok is valamit.


Nem akarok én senkit megbántani, de hiába fizetünk be sok adót, de abból nagyon sokat kis is veszünk. Nincs még egy olyan ország ahol te 3 évig kapsz támogatást akár GYES-t akár GYED-t, de még két évig sem. Tudod mennyi pénz ezt mind kifizetni, a családi pótlékokkal együtt. Na meg persze az oktatás sem kevés pénz az országnak.

Az ország rossz helyzetben van, de ebben van már évtizedek óta. Ami legyünk őszinték a mi hibánk is.

Az a baj, hogy a kicsit sokat akar magyar, munkát, kevesebb adót, jobb ellátást, biztosabb szociális hálót, több fizetést, olcsóbb árakat, jobb iskolákat…. De ezt mind az állam pénzéből, ami úgy egyre kevesebb.

69. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 68. - 88e297a0b8)
2009. márc. 8. 15:14

:)

tényleg ritka ha valaki itt vezető akkor kint is az legyen márazonnal...szóval elvileg tényleg elvi síkon lehet ezeket megvitázni:))

68. 88e297a0b8 (válaszként erre: 67. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 8. 15:11
Igen, én már csak elvi síkon vitázok magammal, de jobb ha befejezem :)
67. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 66. - 88e297a0b8)
2009. márc. 8. 15:04
ahhoz sok kell plusszban hogy az itthoni végzettségével kint ugyanolyan beosztásban tudjon elhelyezkedni szerintem...
66. 88e297a0b8 (válaszként erre: 64. - Emagdi)
2009. márc. 8. 15:02

Gondolom, láttam erről dokumentum filmet, pl. Amerikában hogy halhatsz meg, kezelés hiányában, ha nincs pénzed...

...de nem tudom elképzelni, hogy egy vezető beosztású mérnök uolyan helyzetben legyen pl. Németországban, mint itt.

65. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 64. - Emagdi)
2009. márc. 8. 15:02
igaz,elég beleolvasgatni külföldön élő hoxatársak naplójába van egy s más a biztositós dolgokrol.Másrészt minden háttér nélkül külföldön sem könnyű,főleg ha valaki családostol kiviharzik....
64. emagdi (válaszként erre: 63. - 88e297a0b8)
2009. márc. 8. 14:47

hidd el, máshol sem jobb.

annyi a különbség, hogy máshol még meg sem műtenek, ha nincs elég pénzed (kifizetve vagy a biztosításod által).

63. 88e297a0b8 (válaszként erre: 61. - Emagdi)
2009. márc. 8. 14:45

Megműtenek, igen, ha már biztosan rákos, daganatos, epeköves, cisztás, stb. vagy.


Itt az a gond, és ezt eü végzettséggel mondom Neked, hogy a diagnosztizálás nagyon rossz helyzetben van az országban! Ha időben diagnosztizálnának bizonyos betegségeket, ha sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnének a prevencióra, nem lenne ennyi műtét!


Tehát, a magyar egészségügy egy prímán működő nagyüzemű hentesüzem. "Ingyé" vágnak, aprítanak, kivesznek, összevarnak. Utána ahogy összegyógyult a sebed, kitesznek. Ha Neked ennyi elég, akkor széles mosollyal örülj a rendszernek.

62. emagdi (válaszként erre: 59. - Spinneli)
2009. márc. 8. 14:40

jah.. hát ha úgy menne, persze, én is szeretnék egy csomó mindent, például hogy hirtelen legyen jó sok többlet a költségvetésben, gyorsan emeljék meg a nyugdíjakat, töröljék el a jövedelemadókat, az áfát, a társasági adót, de adjanak több támogatást, építsenek jobb és több utat, legyen ötös, hatos metró, a gyerekeknek legyen ingyenes és magas színvonalú óvoda-iskola-egyetem, ingyenes étkezéssel. legyen államilag támogatott (olcsó) az élelmiszer, kapjanak támogatást a hazai vállalkozások, és úgy általában mindig süssön a nap.


nna. kb ennyi azt hiszem.

csak attól tartok ez sci-fi vagy tündérmese kategória, reálisan ezt ne várja már senki! (pedig nagyon úgy tűnik itt ez a helyzet, ezért kérdeztem, hgoy akkor most mit is szeretnének konkrétan:))

61. emagdi (válaszként erre: 60. - 88e297a0b8)
2009. márc. 8. 14:35

pedig akár hiszed, akár nem, nálunk az egészségügyi ellátás - mivel nem igazán biztosítási alapon, hanem szociális alapon működik - az egyik legjobb a világon.


kicsit nézzél már körül a kolbászból font kerítéses amerikában, és nézd meg, hogy ott hogy mennek a dolgok, utána hálát adhatsz hogy ennyi befizetett járulék után ilyen szolgáltatást vehetsz igénybe:))


nem azt mondom, hogy nem folynak ki a pénzek a tb háza táján (is), de ettől függetlenül ha bajod van, akkor megműtenek, bármennyibe is kerüljön, és nem azon kell görcsölnöd, hogy most akkor telik-e a beavatkozásra a biztosításodból...

60. 88e297a0b8 (válaszként erre: 59. - Spinneli)
2009. márc. 8. 14:29
Én nem hiszem, hogy szocializmus van, de ha világszinten majdnem a legmagasabb adót fizetjük, azért már várhatnánk valamit, nem? Valami csak rosszul működik, nem? Vagy szerinted mindenki a megfelelő "szolgáltatást" kapja a ledolgozott munkája és a befizetett adója után? Petefészek cisztával az orvos nem volt hajlandó ultrahangra küldeni, csak a harmadik rendelőben küldtek el, hiába estem majdnem össze a fájdalomtól. Én csak ennyit várok, a fizetett TB után a kijáró vizsgálatokat.
59. spinneli (válaszként erre: 51. - Emagdi)
2009. márc. 8. 13:12

magdikám, túl bonyolult kérdéseket pedzegetsz itt, nem hiszem, hogy értenék a lényeget, mert a lényg az, hogy állam versus egyénnél, utóbbi semmit sem tesz, de fentről annál többet vár, azt hiszik még mindig szocializmus van.

:)

58. pupákné (válaszként erre: 53. - 25396daeda)
2009. márc. 8. 06:55
milyen munkát kap itthon, miről beszélsz? Ha kitanult egy szakmát szerintem azon kivűl, hogy elmegy egy boltba eladónak, vagy tényleg egy kórházba ápolónőnek MINIMÁLBÉR-ért mit talál.? Te se gondolod komolyan ezt.Külföldön nem, hogy munka de a munkáért fizetés is jár. Itt ebből a pénzből éhen lehet halni.
57. BollerKrisz (válaszként erre: 56. - 2104cc91e8)
2009. márc. 8. 00:07
Mert mostanság egyre jobban megéri munkanélkülinek lenni a mindenféle támogatásokért és segélyekért, amit ingyen dobnak a "szegény" munkanélküli után. Van ismerősöm aki 1 percet sem dolgozott még eddig egész életében, van 3 gyereke és bankszámláján láttam, hogy havi 120.000,- befolyik a kasszájába az államtól a semmire. Ezért érdemes dolgozni? A semmiért 120 ezer, a melóért 80 ezer? Mások küzdenek 1 gyereket mernek vállalni csak és kapják az 50 ezres gyedet meg a 12.200 családit, így kénytelenek 2 évesen bölcsibe adni a manót, ha nem akarnak a 3. évben éhenhalni a 25 ezres gyestől. Hát ez a gáz.
56. 2104cc91e8 (válaszként erre: 53. - 25396daeda)
2009. márc. 7. 21:32
Akkor miért is magasabb most a munkanélküliek száma mint öt-hat éve????
55. 1247d35ab8 (válaszként erre: 53. - 25396daeda)
2009. márc. 7. 19:05

Én "beledöglöttem" a munkába. Testileg, szellemileg, lelkileg. 30 kilókat emelgettem minden egyes nap, takarítottam, gépeket javítottam!, 9 ember életéért vállaltam felelősséget, tanítottam őket, hétvégére pedig vittem haza a gyártástechnológiai leiratokat tanulni.

Aztán egyszer azt vettem észre, hogy még azt a 62.000 Ft- ot sem kaptam meg, amit eddig.

54. 88e297a0b8 (válaszként erre: 53. - 25396daeda)
2009. márc. 7. 18:27
Mit mondanál egy ápolónőnek, aki itthon kiteszi a lelkét, szorgalmas, kitartó? Nyílván vannak jó lehetőségek, és nyílván tudni kell élni vele. De aki külföldön tisztességesen dolgozik, akár takarít, kiegyensúlyozottan tud élni. Vagy, az álláspontod szerint legyen szemfüles, képezze át magát, és boldoguljon a lehetőségek szerint? És ki köti majd be Neked az infúziódat, ha kórházi kezelésre szorulsz?
2009. márc. 7. 18:01
MERT AZT A LEHETŐSÉGET,AMIT ITTHON KAP,NEM HASZNÁLJA KI!ITTHON IS VAN MUNKA,DE MÉG MENNYI EMBERNEK,ÉS NAGYON IS JÓL FIZET!CSAK SZORGALMASNAK,CÉLTUDATOSNAK,SEGÍTŐKÉSZNEK,ÉS KITARTÓNAK KELL LENNI!NEM PEDIG VÁRNI A SÜLTGALAMBOT TÁTOTT SZÁJJAL!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook