Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell a yucca-t gondozni? fórum

Hogyan kell a yucca-t gondozni? (tudásbázis kérdés)


13. bnedora (válaszként erre: 12. - Evettke80)
2012. aug. 20. 16:28
Az ízeknél el lehet vágni, vízbe téve kigyökeresedik. A felkopaszodott szára is íznél elvágva, kihajt.
2012. aug. 20. 16:11
Sziasztok nekem is van egy yuccám ami már kinövi a lakást lassan mi történik ha a tetején ki vágom a közepét.
2009. ápr. 18. 13:30
Nekem is van egy anyukámtól megöröklött. Jó nagy! És már két gyereke is van. Levágtam két ágát, és vízben gyökeret engedett, majd elültettem, és ezek is gyönyörűen nőnek. Tényleg nem igényel mást, mint vizet. Azért tűző napra ne tedd ki, az megégette szegényemet egyszer, de levágtam a sérült leveleket, és azóta rendben van.
10. vronie
2008. febr. 8. 14:55
Nagyon igénytelen kis növényke. Elég rendszeresen locsolnod a lent leírtak szerint. Én is csak ennyit tettem az enyémmel, és rendbejött, miután a boltban, ahol vettem, már keresztet vetettek rá :-)
2008. febr. 7. 19:18
az enyém kb 20éve megvan semmi különleges gondozást nem igényel
2008. febr. 6. 15:24

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!


Remélem sikerül alkalmaznom a gyakorlatban is, mert ez az első szobanövényem :)

2008. febr. 6. 09:04

Itt sok jo tanacsot talalsz mas fajta novenyekre is:)


www.gportal.hu/portal/viragvarazslat/

2008. febr. 6. 09:02

Hőmérséklet


A növénynek 15-21 °C átlaghőmérsékletre van szüksége, télen pedig hűvös, fűtetlen helyen tartandó, ahol a legalacsonyabb hőmérséklet 8 °C.


Napfény


A növény természetes napfényt igényel, amire egy déli fekvésű párkány lehet kiválóan alkalmas. Nyáron tegyük ki a növényt napfényes helyre.


Vízigény


Tavasztól őszig locsoljuk bőségesen, télen azonban mértékkel. Ilyenkor a földet épp hogy nedvesen kell tartani.


Páratartalom


Az egészséges növény mérsékelt páratartalmat és megfelelő szellőzést igényel, de a levelek permetezésére nincs szükség.


Tápoldat


A Yukkát havonta egyszer trágyázzuk, adjunk a növénynek normál tápoldatot.

2008. febr. 6. 07:09
Vissza lehet vágni.
2008. febr. 6. 06:54

Én imádom a yucca-t, mert igénytelen és gyönyörű.

Hetetnte egyszer locsolom. Nagyon könnyű szaporítani. Ha már magasra megnő, egyszerűen vágd le a törzsről. Ahol levágtad, ott kend be viasszal, így csak egy új hajtást fog hozni és újra elkezd fejlődni. A levágott részt több darabra lehet felvágni, vízben kigyökereztetni, majd beültetni. Ilyenkor nem lesz meg a fás törzse, de a "lombja" szépen fejlődik.

3. csicsóka (válaszként erre: 2. - 09ca1d3343)
2008. febr. 6. 06:30

Nekem volt/van yuccam. A réginek a törzsén 3 növény fejlődött, gyönyörű példány volt.

Visszavágni nem lehet. Hagyd, hadd nőjön, aztán marad az általam is választott út, odaajándékoztam valakinek, akinek nagy nappalija van, ahol elfér.

Szerintem igénytelen növény, nálam legalábbis annak tűnt. Két hetente 1x elég meglocsolni (pedig a radiátor előtt áll), viszont legyen közel az ablakhoz, mert fényigényes.

A szoba túlsó végében sárgulni kezdett.

Ne ijedj meg, ha időnként 1-1 alsó levele elsárgul és leesik, ez természetes.

Most kaptam a nagyért cserébe egy aranyos kicsit, mert nekem az egyik kedvenc szobanövényem.

Ezt is felnevelem, aztán útjára indítom :)

Mint a gyerekeket :)

2008. febr. 6. 03:44

Kaptam egy kb. 30cm-es yucca-t,de nem szeretném ha nagyon magara megnőne.mert nem tudom hova rakni.

Visszalehet vágni vagy ilyesmi?

Ja,és akinek van,kb.hányszor kell locsolni egy héten,mert én már majdnem kinyírtam a vízzel...:(

Előre is köszönöm!

2008. febr. 6. 03:42
Tud valaki segíteni, hogyan kell a yucca-t gondozni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook