Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell a szegfűfát, vagy más néven a gránátalmát gondozni? fórum

Hogyan kell a szegfűfát, vagy más néven a gránátalmát gondozni? (tudásbázis kérdés)


12. emrus (válaszként erre: 11. - Levendula972)
2011. aug. 27. 08:31

Hát már nem kicsi, mert több mint egy méter, legalább l.7o, és nem tudjuk levinni a pincébe.

Akkor egy életem, egy halálom kiültetjük.

És takarjuk. Köszi

11. levendula972 (válaszként erre: 10. - Emrus)
2011. aug. 26. 10:51
Szerintem nyugodtan kiültethetitek, esetleg annyit megtehettek tél előtt a tövét lombbal, vagy levágott ágakkal betakarni a biztonság kedvéért. Elvileg nem fagyérzékeny, tehát nem lehet baja, vagy még a nagyobb biztonság kedvéért, ha kicsi a növény papírzsákot kilyukasztgatva lehet a lombjára húzni, hogy ne fülledjen be, de azért védje.
10. emrus (válaszként erre: 9. - Levendula972)
2011. aug. 26. 07:08

Hát egyenlőre a mienk is dézsában van, de nem törpe az biztos, mert már kinőtte a pincét.

Mit gondolsz kiültessük?

2011. aug. 25. 10:10

Szia! Kertészetben dolgoztam pár évig, onnan a tudásom, és a tanulmánnyimból + saját tapasztalat. Létezik többféle belőle.

Nekünk törpe van, amit dézsában tartunk, ez fagyérzékeny fajta, télre lecipeljük a pincébe, és csak annyi vizet kap hogy éppen életben maradjon, pihentetjük. Kora tavasszal fel, jó alapos visszavágás, esetleg átültetés, a földjének felfrissítése, aztán egész nyáron hetente tápoldatozás. Nekünk ez bejött, szép dús, sokat virágzik, igaz a termése jelentéktelen, de a virágai nagyon szépek, igaz kisebbek, mint a sima nem törpe fajtáké.

Elég igénytelen növény, sok törődést nem igényel. A szomszédunkban kiültetve van sima, nem törpe, ennek sokkal nagyobb virágai vannak, és Ők semmit nem csinálnak vele, csak van és nagyon szép így is!

8. emrus (válaszként erre: 3. - 432d0af620)
2011. aug. 25. 07:34
Köszi a linket, egyenlőre még nem sikerült behoznom, de a gépemmel van valami gond. Majd még próbálkozom.
2011. aug. 25. 07:32

Köszönöm a hozzászólásokat.

Nem tudom a mienk magról kelt-e, vagy nem.

6. emrus (válaszként erre: 5. - Gyöngyi)
2011. aug. 25. 07:31
Hát most jó volna tudni, a mienk milyen, a párom ki akarja ültetni a kertbe, mert már akkora nem tudjuk hova tenni.
2011. aug. 24. 16:20
Nekünk a kertben van, nem gondozom különösképpen, locsolom a többivel együtt, de semmi különös. Kb.10 éves, a kertben telel ki van ültetve.
2011. aug. 24. 16:17
Nálunk a környéken sok kertben van, de ez nem ugyan az mint a magról szaporított, az szinte tuti nem bírná ki a telet.
2011. aug. 24. 15:56
2011. aug. 24. 15:52
Ki lehet-e ültetni szabadföldbe, télálló-e?
2011. aug. 24. 15:52
Hogyan kell a szegfűfát, vagy más néven a gránátalmát gondozni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook