Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kell a Kála virágot gondozni? fórum

Hogyan kell a Kála virágot gondozni? (tudásbázis kérdés)

16. Rencsi! (válaszként erre: 14. - Lili09)
2013. jún. 8. 12:05
A könnyezés,talán a túllocsolástól van ,,sír a növény,,
2013. jún. 8. 09:26
Pár hete kaptam egy kálát, öntöztem, és el kezdtek sárgulni a levelei, esik ki, málik, rohad a szára..márt az egész tönkremegy:\ Mit tehetnék vele? Miért történt ez? Köszönöm!!
14. Lili09
2013. márc. 9. 11:17

Sziasztok!


Nekem egy olyan kérdésem lenne a kálával kapcsolatban, hogy miért könnyezik a levele? Ez nem baj, vagy természetes?

13. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Cicus88)
2011. márc. 22. 06:23
köszönöm Neked is!
2011. márc. 22. 05:49

Szia!

Az a lényeg, hogy ne öntözd sokat, mert elrohad.

Inkább a kicsit hűvösebb helyet szereti, mint a nagyon meleget. Legalább is nálam ez vált be. De ha kint már jó idő lesz nyugodtan ki lehet ültetni.

11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Havran)
2011. márc. 21. 19:36

nem baj, kivárom, remélem, megmarad

elég kényes-ezt olvasom róla

10. Havran (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2011. márc. 21. 19:35
Azt olvastam most,hogy márciusi ültetésnél juniusban lesz virágzás,de elég macerás az egész.
2011. márc. 21. 19:28

köszönöm Nektek!

megnézem a neten

2011. márc. 21. 19:27
Ird be a keresőbe kála gumó ültetése,rengeteg információt találsz.Én ezt pontosan nem tudom ezért nem is akarok hülyeségeket irni,de elvileg nyáron nyilik.
2011. márc. 21. 19:26

Én gumót még nem ültettem, abban nem tudok segíteni.

Az én káláim nagyon mostoha körülmények között, a lépcsőházban laknak, hűvös, ám a fény sok. Nagyon ritkán vannak öntözve, hetente egyszer, vagy még ritkábban is. Gyönyörűek, nagy leveleket hoznak, virágoznak, nem sárgulnak, sok új hajtást hoznak, minden évben szét kell ültetni. A lakásban szerintem nem bírnák ki.

2011. márc. 21. 19:20

segítenétek nekem is?


én múlt héten vettem kála gumót, a csomagoláson lévő fényképen gyönyörű sötétlila, szinte fekete virág volt, s megtetszett


azt írták, a gumót földbe kell tenni, földjét meglocsolni, nedvesen tartani és a gumó kihajt


kérdésem: erre hány napot kell várnom? mikor várhatom , hogy előbújik valami?


(+remélem, jól ültettem el, ugynais nem tudtam megállapítani, melyik a gumó eleje-alja-teteje vagy hoyg is mondjam.)

2011. márc. 21. 19:13
köszönöm szépen.Akkor hanyagolom a vizet.
4. ddf0740641 (válaszként erre: 2. - Bun Csilla)
2011. márc. 21. 18:58
Nekem is van egy és bizony sokszor sárgulnak a levelei és ritkán virágzik. Úgy vettem észre nem jó túllocsolni.
2011. márc. 21. 18:07
Probáld meg nagyon keveset locsolni,inkább legyen száraz mint nedves,különben nagyon kis esély van rá,hogy megmaradjon.A tapasztalat nagyon hamar elkezd rohadni a töve.Nem a te hibád,ez egy ilyen nagyon kényes növény sajnos.
2011. márc. 21. 15:36
Nőnapra kaptam egy szép cserepes fehér virágú kálát. A konyhában az asztalon kapott helyet, nem tűz rá a nap, de sok fényt kap, alatta kevés víz van mindig és most a napokban rohamosan sárgulni kezdett. Pl ma reggelre 3 sárga levele lett ami tagnap még nem volt! Mit tegyek?
2011. márc. 21. 15:34
Kála virág gondozása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook