Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan hoznátok helyre egy házasságot, ha szívetek másért dobog? fórum

Hogyan hoznátok helyre egy házasságot, ha szívetek másért dobog? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
62. tücsimücsi (válaszként erre: 59. - C8012ab2c6)
2009. aug. 16. 21:47

Esküszöm úgy gondolkodsz, mint egy tini. Ha neked ez jó akkor csak álmodozzál tovább! Akkor szoktak ilyen dolgok előjönni amikor valaki nem elégedett az életével és visszavágyik a múltba milyen jó lenne újra fiatalnak lenni és beképzel egy csomó dolgot, még magát is átveri.

Szerintem teljesen máshogy van minden ahogy Te elképzeled, te csak teóriákat gyártasz aminek szerintem semmi köze a valósághoz.

Annyira halálos a szerelem az ő részéről???? Akkor miért nem hagyott ott már csapot papot és miért nincs veled? Ugyanmár....!!!!

2009. aug. 16. 21:28

Most már végképp azt mondom:


Ez a topik egy jó nagy kamu. Tömören.


Ráadásul vaknak kell lennie annak, aki nem veszi észre, hogy mi folyik itt:)

60. c8012ab2c6 (válaszként erre: 59. - C8012ab2c6)
2009. aug. 16. 21:20
Amúgy a többiben egyetértek veled..részben!!A férjem nehéz eset..de most mennem kell!!
59. c8012ab2c6 (válaszként erre: 58. - 816fca07b8)
2009. aug. 16. 21:19
Sajna mennem kell!Akkor még gyerekek vtunk!!25 hsz!!!a megcsalás más ölelgetése volt..ez a tipikus tiniszerelem volt..Aztán iskola miatt messze kerültünk,és most 17 év után derült ki,hogy a láng igazán egyikünknél sem húnyt ki...
2009. aug. 16. 21:01

szia 1juc!


olvasgattalak,meg a naplódat is és bennem ezek fogalmazódtak meg:


a fiú anno elhagyott-megcsalt,ivott-stb. te nem rontottad a párod meg vmiért-tán szeret azért ?-csak melletted van 17 éve,és írtad h ő azt az 1.babát is akarta volna,vagyis melletted áll azóta.nyilván 17 év nem könnyű.


de ez a "fiú" most is lelépett. most sem akar téged. tudom milyen érzés amikor vki azt hiszi,vmiért hibás és ha ezt-vagy azt megtehetne akkor biztos minden szuper lenne. de itt nincs mit tenned,nincs miért-kiért tenned. a "fiú" 2 találkozás után lezárt mindent,és újra kilépett az életedből. itt akkor lenne miről beszélni,ha megjelent volna nálad 2bőrönddel,h téged akar. de nem akar,ne haragudj. mint ahogy anno sem.

te most mivel ő felbukkant,és felkavart és felhozta benned a "mi lett volna ha.." érzést, hirtelen menekülnél,börtönben érzed magad,és mert alapból nem vagy boldog úgy érezhetted, itt az új élet lehetősége, milyen jó lenne,stb..


de nem lenne jó.. többet vesztesz,mint nyersz,ha miatta felrúgsz mindent. ha lépsz,ne miatta tedd,hanem magad miatt,és ha a gyerekekben nem lenne nagy törés.


ha más miatt lépsz,a környezeted megbélyegez,a férjed,gyerekeid mindig a fejedhez vágják majd, h miatta mit tettél,+ a férjed maximálisan azt fogja gondolni,h na, te félreléptél.


próbálj beszélni a férjeddel. foglalj le egy szobát a 7végén,gyerekek nagyinál,és más környezetben,ahol csak magatokkal lehettek,beszéljetek.légy kíméletlenül őszinte vele,ne sírj,kiabálj vagy fenyegetőzz. ha higgadt vagy,akkor vesz igazán komolyan. ne hagyd h lehurrogjon,odébbmenjen. ha kemény leszel,meglepődik,és végig fog hallgatni. ha meg szeret,-és sztem szeret-akkor fog változtatni. de készülj fel h te is kaphatsz kritikát,lehet h vmit azért tesz-vagy nem tesz-mert neki is hiányzik ,vagy nem tetszik vmi csak nem szólt ő sem..


ez a "fiú" nem a lelki társad,mégcsak nem is a barátod,simán lelépett. újra magadra hagyott kétségekkel.


ez arra sztem jó volt,h felkavarja benned az állóvizet,és így mégjobban tudod,mi is hiányzik,mire vágysz a férjedtől.


próbáljátok a házasságotokat megmenteni,tegyetek meg mindent ami szerintetek belefér,bármi legyen is az és csak akkor lépj ha valóban úgy érzed,menthetetlen a dolog.


drukkolok!!!

57. ddadf0eb14 (válaszként erre: 55. - C8012ab2c6)
2009. aug. 16. 20:43
Örömmel olvasom, hogy mennyi változás van a férjed viselkedésében. Lehet, hogy ha ezeket számba veszed és tudatosítod magadban, hogy ha eddig nem csinálta, akkor ez hatalmas fordulat az életetekben, - akkor neked is könnyebb lesz jobban odafordulni felé. Javaslom én is a nagymama bevonását a holnapi estéhez. Lehet, hogy nem otthon kéne maradnotok, hanem inkább egy romantikus helyre elmenni? Más helyszín, más körülmények,.....:)
56. a1baa7edcc (válaszként erre: 6. - C8012ab2c6)
2009. aug. 16. 20:39
sz@r lehet igy..
55. c8012ab2c6 (válaszként erre: 54. - Meggy)
2009. aug. 16. 20:28
Talán sikerül!!!megpróbálom!!Csak holnap pont meló,ő meg elviszi magával a srácokat a munkahelyére..-ilyet se nagyon csinált eddig-és hát még anyuval le kéne tisztázni a dolgokat...
54. meggy (válaszként erre: 53. - C8012ab2c6)
2009. aug. 16. 20:07

De akkor legalább próbál változni, megfelelni neked !!

Ez jó jel !! Akkor szeret ő téged biztosan !!

17 év nagy idő együtt !! És ugye több-kevesebb hullámhölgy van egy ilyen hosszú házasságban, kapcsolatban !! Szerintem mindenkinél van csak valaki nem vallja be !!

Lehet, hogy ő is készül neked valami meglepivel nem ??

De jól teszed, hogy így megleped őt biztos jól fog esni neki!!

A gyerekeket nem tudod egy estére lepasszolni a nagyikhoz ??

igen a 3 gyerek megérdemli!!

53. c8012ab2c6 (válaszként erre: 52. - Meggy)
2009. aug. 16. 19:46
Igen,egyetértek!!A nyaralás tök jó volt!!!újra egymásra találtunk,minden jó volt..de hazajöttünk,és pár nap után minden a régi volt..mondjuk a beszólásait már nem csinálja,csak ritkán..de akkor is észreveszi magát,tehát próbál változni!!Holnap lesz a 11.házassági évfordulónk,meglepem egy rpmantikus vacsival,jó lenne visszatalálni egymáshoz...azt hiszem!!!már csak a gyerekek miatt is!!meg hát 17 éve vagyunk együtt..nehéz feladni...
52. meggy
2009. aug. 16. 18:16

Kedves 1juc !

Ez a házasság-helyrehozás mind a két félen múlik, hiába erőlködsz, ha a másik nem próbál tenni, változtatni a neki már elmondott és számodra kellemetlen tulajdonságain, cselekedetein..

Teljesen magad alatt vagy a házasságod miatt és a barátod lett volna a messiás aki innen megvált és ezért még nehezebb feldolgozni az elutasítást mert a házasságos is eléggé megromlott..

jó lenne ha a férjeddel is tudnátok kicsit kimozdulni, kettesben programokat csinálni néha, talán közelebb hozna kettőtöket egymáshoz!!

51. meggy (válaszként erre: 47. - 599550b8c1)
2009. aug. 16. 17:01

Figyi neked mindenki kamuzik ??

Akárhány fórumban olvastalak szinte minden topik- indítóról azt feltételezted, hogy kamuzik ??

Miért ?? Ennyire bizalmatlan vagy az emberekkel ??

1juc egy lelki krizisben lévő ember, aki baráti segítséget vár, segítő tanácsokat itt a hoxán...

50. meggy (válaszként erre: 48. - Tücsimücsi)
2009. aug. 16. 16:58
Azért egy 16 éves srácot aki még fiatal felelőtlen és lehet, hogy megiszik pár pohárral.. ne hasonlítsd össze egy felnőtt 30 év körüli pasival.. azóta sokat változott a srác gondolom felnőtt, megérett, teljesen másképp gondolkodik és cselekszik az ember 16 évesen, mint 30 évesen..
49. 599550b8c1 (válaszként erre: 48. - Tücsimücsi)
2009. aug. 16. 16:36
én nem ezt a tanácsot adtam volna neki.
2009. aug. 16. 15:46

Egyébként szerintem maradj a fenekeden. Mit vársz olyantól aki régen megcsalt és ivott?

Ismered a töltött káposzta esetét ugye?


Mivel a férjeddel nem tudsz kommunikálni, szerintem ez Neked csak egy kapaszkodó és még lehet jobban sérülnél.


Inkább a férjeddel próbáld meg rendezni a dolgokat.

47. 599550b8c1 (válaszként erre: 46. - Tücsimücsi)
2009. aug. 16. 15:45

én is ugyan erre gondoltam mikor megláttam...


Nekem most már nagyon az az érzésem, hogy kamuzik...

46. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - C8012ab2c6)
2009. aug. 16. 15:40
Látom már megint kiírtál egy új fórumot ugyanarról a témáról. Szerinted ha a többi fórumodban nem tudtak segíteni a hoxások ugyanezzel kapcsolatban most majd tudnak?
45. 599550b8c1 (válaszként erre: 44. - Szemmelver)
2009. aug. 16. 15:16

Miért ne csinálnám végig?


Nem értelek... már az előző hsz-odat sem..

44. szemmelver (válaszként erre: 42. - 599550b8c1)
2009. aug. 16. 15:15
ha válni akarsz, akkor csináld végig!
43. c8012ab2c6 (válaszként erre: 39. - 01c8755c79)
2009. aug. 16. 15:14
Ez bölcs tanács!!!a kérdés az,hogy előtte is ilyen rossz volt-e a viszony a férjemmel??Ha mélyen magamba szállok azt kell mondjam,hogy eddig simán tűrtem mindent..Hogy egyedül vagyok,hogy nem figyel rám,hogy nem tudok vele beszélgetni,hogy nem érdekli,hogy velem mi van...hogy alig van a srásokkal...hogy beszólásokkal megaláz..igen,azóta kezdtem jobban kiakadni amióta lett a barátom..Felnyílt a szemem???Lehet..De szerintem ez megtörtént volna amúgy is..csak lehet kicsit később...
42. 599550b8c1 (válaszként erre: 41. - Szemmelver)
2009. aug. 16. 15:12
mit? a válást?
41. szemmelver (válaszként erre: 30. - 599550b8c1)
2009. aug. 16. 15:11
és te miért csinálod végig?
40. 01c8755c79 (válaszként erre: 37. - Judyt640)
2009. aug. 16. 15:10

Hopp-hopp-hoppp.... azt hittem húszonegynéhány éves vagy, de látom, hogy nem is. Szóval gondolom, hogy Te is át mentél már néhány dolgon, tehát biztosan jól döntesz!

Bocs az előzőkért!

39. 01c8755c79 (válaszként erre: 37. - Judyt640)
2009. aug. 16. 15:08

Nem akartalak lecseszni... tudod át mentem annak idején ezeken a dolgokon, én is "beszélgettem", és baromira különbnek éreztem mindenkit, aki kedves volt és vonzódott hozzám, mint a saját férjemet. ... és hipp-hopp kihült ám az én házasságom is... aztán jöttek a hazugságok... és persze elváltam. Visszanézve már pontosan láttam, hogy egyik se volt különb mint a volt férjem. ... sőt a mostani párom is beleesett abba a hibába, hogy beszélgetett, olvadozott valaki mással, mert éppen akkor izgalmasabbnak tűnt, és azt hitte, hogy ... háááát nem. Mindketten megtanultuk, hogy egymásra figyelés van... ha probléma van, azonnal megbeszélés van, kell olyan szabadidő, amikor elszabadulunk itthonról és csak ketten, és csak egymással törődünk... és folytathatnám.

Szóval ne vedd lecseszésnek... inkább saját magamra haragszom a soraidat olvasva, hogy lám én is ennyire naív és buta voltam.

38. 599550b8c1 (válaszként erre: 35. - C8012ab2c6)
2009. aug. 16. 15:05

A gyerekek miatt nem érdemes, mert az amit eddig láttak már bennük van. Végig vergődni egy kapcsolatot-az többet árt, mintha egyedül-de szeretetben és harmóniában neveled fel a gyerekeket-úgy, hogy az apjuk is kiveszi a részét a dolgokból, de külön. Eymást nem ántva, lelkileg nem alázva, hanem egyenesen-őszintén.


Neked ebben a kapcsolatban-nincs már miért küzdened.Ez a házasság halott..ebből (ilyen szintről, ahol te vagy) már nincs emelkedés.

37. judyt640 (válaszként erre: 26. - 01c8755c79)
2009. aug. 16. 15:02
Ne a feleség aki otthon neveli a három gyereket és ember számba sem veszi a férj mert megvan mindene és kurvára nem érdekli hogy a felesége mit érez vagy gondol mert neki ez nagyon kényelmes és most csak általánosságban beszéltem .De ez a szegény Nö csak beszélgetett és mivel ezt a témát sem tudja megbeszélni mással azért irt ide nehogymár lecseszd.De hálistennek neked biztos nagyon jo a kapcsolatod és ennek csak örülhetsz.Attol függetlenül nemhiszem hogy / gyerek kárára lehet valaki boldog
36. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 35. - C8012ab2c6)
2009. aug. 16. 15:01
Írtam neked privit! Fel a fejjel!:)
35. c8012ab2c6 (válaszként erre: 30. - 599550b8c1)
2009. aug. 16. 15:00
azért kicsit megvédem magam:már nem koszos a lakásom,és nem egész nap vannak az utcán...persze barátoznak,de ez természetes...a kicsi velem van..ő nincs kint velük ilyenkor!!!Ne izgulj,azért összeszedem magam,és mecsinálom a dolgaimat,csak eza apár nap nagyon nehéz volt!!!De kíváncsi lennék,más hogy viselné..A házasságom pedig :igen nem a legjobb!!de talán a gyerekek miatt érdemes lenne küzdenem!!!nem????
34. 01c8755c79 (válaszként erre: 32. - 599550b8c1)
2009. aug. 16. 15:00

Ha valaki kifordul egy kapcsolatból... más felé teszi a figyelmét, ott bizony ingerültség van, vagy néma csend, mert a gondolatok, az érzések máshol járnak.

... nos igen, és jöhetne a téma, hogy miért fordult ki a kapcsolatból... (mi volt előbb tyúk v. a tojás?)

33. 01c8755c79 (válaszként erre: 29. - C8012ab2c6)
2009. aug. 16. 14:57

Bocs, ha nyers voltam.... nem volt szándékos.

No és kié a szíved? Mit tudsz róla? ... Miért szerettél bele? Mitől különlegesebb mint a férjed? Mi az amiben más, amiben sokkal jobb?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook