Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan győzzem meg a 18 éves lányom, hogy nem kell minden fiúval lefeküdnie? fórum

Hogyan győzzem meg a 18 éves lányom, hogy nem kell minden fiúval lefeküdnie? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
67. lilura (válaszként erre: 65. - 5cf5a8fb41)
2009. ápr. 26. 19:17
Az se mindegy milyen iskolába jár, ahogy az sem, hogy milyen stílusúak a haverjai (ha barátai nincsenek is nagyon...bár ez szerintem nagyon szomorú) Lehet, hogy pont így szeretne beilleszkedni.
66. 5cf5a8fb41 (válaszként erre: 64. - A1baa7edcc)
2009. ápr. 26. 19:14
gumival védekeztek....de hát ez nem biztos hogy elég...
65. 5cf5a8fb41 (válaszként erre: 62. - Lilura)
2009. ápr. 26. 19:13

nem értem mire gondolsz azzal hogyha nincs előtte példa akkor nem lehet csodálkozni ?


nincs neki nagyon baráti köre.....úgy hogy nem tudom hogy vannak-e párok

64. a1baa7edcc (válaszként erre: 58. - 5cf5a8fb41)
2009. ápr. 26. 19:11
A nemi betegsegek sem erdeklik?
2009. ápr. 26. 19:11

Ja, és azt is baromi nehéz lehet megérteniük, hogy az ember jót akar nekik, nekünk meg azt nehéz felfogni, hogy igen, meg kell járniuk a saját útjukat, és hogy felnőttek, /jogilag/és mi más korban nőttünk fel, amikor ez igenis több, mint ciki volt.

Szóval egyik félnek sem könnyű.....:((((

62. lilura (válaszként erre: 61. - 5cf5a8fb41)
2009. ápr. 26. 19:10
De a baráti körön belül nincsenek párok? Mármint így szinte mindenki mindenkivel összekeveredett már? Mert ha nincs előtte példa, nem lehet csodálkozni.
61. 5cf5a8fb41 (válaszként erre: 59. - Lilura)
2009. ápr. 26. 19:05
nem hiszem...csak haverok....
60. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 44. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 26. 19:03
Csak azt hajtogatod, ha jók az alapok......el sem tudod képzelni, hogy igenis jók az alapok, és mégis....??? Jó neked.....
59. lilura (válaszként erre: 58. - 5cf5a8fb41)
2009. ápr. 26. 19:02

Az a baj, hogy lehet, hogy tényleg nem érdeklik őket, ez az a tipikus kor, amikor az ember gyereke mindent lesz*r.

Tényleg, az lenne a lényeg, hogy ne kioktatás legyen a dologból, mert úgysem lehet rá úgy hatni...

Egyébként valamelyik fiú iránt nem érezhet esetleg többet?

58. 5cf5a8fb41 (válaszként erre: 57. - Lilura)
2009. ápr. 26. 18:58

nemigen jár el sehova...nagyon ritkán

ezek az esetek bulik alkalmával történtek....


már beszéltem vele ezekről a dolgokról , de azt mondta hogy ne foglalkozzak vele, meg őt nem érdekli hogy mit beszélnek róla....

és hogy nem szégyen...

57. lilura (válaszként erre: 55. - 5cf5a8fb41)
2009. ápr. 26. 18:56
Milyen társaságba jár a lányod?
56. c42aaaac41 (válaszként erre: 55. - 5cf5a8fb41)
2009. ápr. 26. 18:56
beszélgetni!a védekezésről a szexről, a lelki és testi érésről stb.ne ítélkezz!beszélgess!
2009. ápr. 26. 18:51

sziasztok

én még új vagyok itt de a nézelődés alatt találtam erre a fórumra.

Az én lányom lassan 18 éves lesz, barátja sosem volt még.igazán, de már 4 fiúval lefeküdt.de egyikkel sem járt, ismeri őket a haveri társaságból.

Erre mit lehet lépni szerintetek?

54. d879a0c5b4 (válaszként erre: 53. - Lilura)
2009. ápr. 26. 17:53
A kérdés feltevője sem írta, hogy kicsapongó életet élne, tehát ez így nem jó következtetés :)
53. lilura (válaszként erre: 50. - D879a0c5b4)
2009. ápr. 26. 17:40
Leginkább annak, hogy konzervatív szülők konzervatív gyereke vagy:). Ez sem erény, csupán állapot.
2009. ápr. 26. 17:36

'Szerintem semmit nem tudsz tenni, ilyen a mentalitása. . . '

Ez sztem baromság!

2009. ápr. 26. 17:35

Sztem annyit tudsz tenni a lányodért, h ott vagy neki, mint egy biztos pont, ahová fordulhat. Persze mondd el neki, h ez így nem lesz jó stb, stb .. de ha nem hallgat Rád, na haragudj meg rá. Lehet, h a saját bőrén kell megtapasztalnia.

Állj mellette!

2009. ápr. 26. 17:20

Szerintem semmit nem tudsz tenni, ilyen a mentalitása... Elgondolkodtam, hogy minek köszönhető az, hogy majdnem 20 voltam, mikor elvesztettem a szüzességem és azóta is bírom a pasi mellett (már a vőlegényem)... Nem tudom... Pedig most is csak 22 vagyok :)

Lehet, hogy ilyennek született vagy ilyené tette a környezet (barátok, haverok)...

Ha segítség kell neki, segíts, mást nem tehetsz...

49. lilura (válaszként erre: 47. - Klarika5)
2009. ápr. 26. 17:19
Mindenkinek meg kell tapaztalnia a jót és a rosszat is, a hangsúly a tapasztaláson van. Egyik barátnőm 22 éves, szép, értelmes nő, volt egy négyéves kapcsolata, véget ért és kb úgy tekint a világra most, mint egy csitri...a 16 évesek tapasztalatlanságával. Most újra tanulja a játékszabályokat...
2009. ápr. 26. 17:19

Sziasztok!

Én 24 éves vagyok, valahogy 21 éves koromig nem is nagyon érdekelt a sex, akkor veszítettem el a szüzességemet. Aztán úgymond 'belevetettem magamat' a dolgok sűrűjébe.

Most őszinte leszek, aki ezt nem bírja, az inkább ugorjon egy hsz-t.

Szóval zsinórban egy hónap alatt nyolc pasival feküdtem le, akár legelső randin is, akár egy nap kétszer.

És tudjátok, mire jöttem rá? Arra, h ennek így semmi értelme. És hogy undorító ez az egész. A ffiaknak csak ez csak egy ingyendugás, aztán felkelnek mellőled, és keresnek maguk mellé egy rendes lányt.

22 éves koromra mindez letisztult, azóta egy barátom volt.

Persze most is lehetne, 'csak sex', de minek. Nekem abban semmi jó sincsen.

Bár nekem ezt magyarázhatták volna, tuti, nem hittem volna el. Szóval sajátmagamnak kellett ezen átmennem, így felfogtam, h tényleg baromság.

És mielőtt vki azt hinné, h ezek a kis kalandok vmi aluliskolázott körökben estek meg, sietném kiegészíteni, h magam is és a partenereim is egyetemisták voltunk/ voltak.

47. klarika5 (válaszként erre: 44. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 26. 17:13
Cathrine-a fél életemet 18-22 éves fiatalok között töltöttem el.Volt alkalmam évtizedek alatt megtapasztalni, hogyan változott ennek a korosztálynak a lelki világa. Soha ennyi kiábrándult, céltalan,önbizalomhiányos...fiatalt nem ismertem korábban.Legyen igazad, hogy aki 18 évesen kiég, pofára esik, csalódik, valami olyat hajt,amit boldogságnak hisz, de az nem az, hogy kiegyensúlyozott, stabil házastárssá váljon, és úgy neveljen gyereket,hogy a jó felé tudja terelgetni.
46. 7dea0ad493 (válaszként erre: 45. - Mulberry88)
2009. ápr. 26. 17:08
Meg kell tanulni néha pofára esni,és tanulni a hibából.Amíg nem szerez rossz tapasztalatokat, addig kár minden szóért.Csak nézzen mindenki magába.Vajon milyen volt 18 évesen?nem hinném hogy a szülőre hallgatott volna.
2009. ápr. 26. 17:04

Mivel korban eléggé közel állok a lányodhoz (21 éves vagyok), én is hozzá szeretnék szólni a témához.


Csak a saját példámból tudok kiindulni, ezért lehet, hogy nem mindenki ért majd meg teljesen.


Én 18 évesen ilyesmire egyáltalán nem gondoltam. Persze alkalom és jelentkező akadt szép számmal, de anyukámmal valahogy nem rájuk vártunk. :)


Igen, anyukámmal, mert vele mindig mindent megbeszéltünk a lázadó korszakom alatt is (ez kb. 14-17 éves koromig tartott). És amikor meséltem neki arról, hogy a suliban éppen mi a menő, ő mindig bölcs dolgokat mondott. Éreztem, hogy tényleg tapasztalatból és őszintén mondja, és egy idő után én is megtanultam úgy gondolkozni, ahogy ő. Talán ezért nem bújtam ágyba a fiúimmal, akikkel átlagosan 2-3 hónapnál többet nem bírtam ki (kicsit hamar meguntam őket :)).

Aztán 18 évesen egyetemre mentem, és sikerült megkomolyodnom. 1-2 rossz választásom még ott is akadt, de végül tényleg szerelmes lettem, és ez lett az az igazi kapcsolat, amelyben megtaláltam a páromat.


18 évesen a lányod már (jogilag) felnőtt. Esetleg csak javasolni tudod neki, hogy nem kéne mindenkivel ezt csinálnia, de megtiltani sajnos már nem lehet. Persze idővel rájön, hogy butaság pár napi/heti ismeretség után mindenkivel ágyba bújni. Bár azt nem írtad, mennyire gyakoriak ezek az esetek, azért sejtem, hogy nem évekig tartó kapcsolatai miatt aggódsz.


Szóval a jelenlegi hozzáállásán szép szavakkal változtatni nemigen lehet, így csak abban bízhatsz, hogy személyes tapasztalatai érettebbé teszik majd őt. A védekezésről pedig - amit eddig a korábban szólók oly sokszor említettek - remélhetőleg már egy ideje tud, így emiatt talán nem kell aggódni.


Egyébként javíthat a kapcsolatotokon és talán a későbbiekben tanácsot is elfogad majd tőled, ha őszintén beszélgettek a kapcsolatairól, és amint belekezd a mesélésbe, nem az lesz az első válaszod egy grimasz kíséretében, hogy "Kislányom, szerintem hülyeséget csinálsz, éretlen vagy stb, stb.". Ehelyett hallgasd meg, az elmondottak alapján próbáld elfogadni jelenlegi választottját. Ha a történetek vége sokszor fog sírással végződni, le fog esni neki, hogy esetleg hallgathatott volna rád.


De remélhetőleg idővel komolyabb, hosszan tartó kapcsolatba csöppen, és ez a fórumtéma számodra már teljesen tárgytalan lesz. :)

44. 7dea0ad493 (válaszként erre: 42. - Klarika5)
2009. ápr. 26. 17:03
Házasságig?Könyörgöm, még ők alig 18 évesek.Ha jók az alapok, kár izgulni.ha pedig megégeti agát akkor így járt.Nem lehet minden gyereknek a nyakában lenni, meg kell tanulni elengedni.(18 évesekről beszélek)
43. lilura (válaszként erre: 42. - Klarika5)
2009. ápr. 26. 17:02

"a fiuk megtanulták, hogy füttyentenek, és a lányok térdre esnek előttük."

De ezt szó szerint értsd...dolgoztam már diszkóban is, ott aztán lát az ember érdekes dolgokat...volt olyan leányzó, aki nem egyszer térdelt az este folyamán...:S

42. klarika5 (válaszként erre: 36. - Paki1968)
2009. ápr. 26. 16:58
Sajnos egyre kevesebb ám az olyan fiú is, aki tiszteli a lányban a tartózkodást. Fiam is van, lányom is van-tudom,milyen nehéz "rendes" partnert találni. A lány nem versenyképes, ha tartózkodó,mert a fiuk megtanulták, hogy füttyentenek, és a lányok térdre esnek előttük.Miért strapálják magukat az "aggszűzekért".Egy normális srác meg kellemetlenül érzi magát, ha a rámászó lányokkal viselkedik tartózkodóan: ráfogják, hogy a pasikat szereti.Ez mind nevelés kérdése, mit hoznak otthonról. És valóban, egy idő után már nem a szülő, hanem a baráti kör az erősebb. Csk remélni lehet, hogy házasságig lehiggadnak, de én ritkán látom, hogy valaki ki tud bújni a bőréből, amiben addig élt. Csak figyelni kell a boldog, kiegyensúlyozott kapcsolatok helyett mit látunk a környezetünkben.
41. 7dea0ad493 (válaszként erre: 11. - 6190a5cfb4)
2009. ápr. 26. 16:57

Nem kell mindent megtenni, csak meg kell tanítani a helyes védekezésre, hogy ha majd eléri a 18 éves kort, ne kelljen félned attól ha úgy marad.Amúgy meg ha jók az alapok, akkor szerintem nem kell itt paráznod, hogy mindenkivel lefekszik,hiszen te megtanítottad neki a helyes védekezést.Vagy nem????

Egyébként ez a meggyőzés elég kétes.Te hagytad magad meggyőzni bármiről is?

40. b37711f5f0 (válaszként erre: 36. - Paki1968)
2009. ápr. 26. 16:52
csak a saját érzelmeivel,egészségével és becsuletével szorakozik sajnos..nem tesz jot a léleknek ha szexuálisan mindenkinek odaadja magát..ki fog égni hamar.hát kivánom hogy észheztérjen,sztem te sokmindent megteszel a gyerekeidért és jo anya vagy.
39. margareta51 (válaszként erre: 25. - Klarika5)
2009. ápr. 26. 16:52
Nem tudom megerteni a mai fiatalokat,de nem ok a hibasak a demokracia es azok a torvenyek amik most vannak.Az iskolai szabalyzat hol van?a gyerekek tanulni mennek es nem divat bemutatora.A torveny a szulok ellen van de ki neveli fel oket?termeszetesen nem vagyok annak a hive hogy agyba-fobe verjek a gyerekeket.Nekem is van ket leanyom mar ferjezetek,veluk nekem nem volt problemam megmagyaraztam tanulni kell eloszor a fiuk nagyresze kihasznalja es utilaput kot a labara utan.
2009. ápr. 26. 16:52
Kösz az eddigi segítségeket,de továbbra is várom a tanácsotokát.Most sajna ki kell lépnem.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook