Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogos-e a hallgatók tüntetése a felsőoktatásban? Minden szakon el lehet-e érni a 4-es feletti átlagot? fórum

Jogos-e a hallgatók tüntetése a felsőoktatásban? Minden szakon el lehet-e érni a 4-es feletti átlagot? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
135. michelle.r (válaszként erre: 131. - Kszb)
2013. febr. 19. 12:15
Arról nem beszélve, hogy pont a jogász az a szakmai, ahol kimondod, hogy honnan van a diplomád, hol voltál gyakornok és vagy nyert ügyed van, vagy mosolyogva közlik, hogy majd értesítenek.
134. michelle.r (válaszként erre: 127. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 19. 12:11
Igen, egy jó gázszerelő MINDENHEZ ért ;o))
133. kszb (válaszként erre: 132. - 6ee0ffb012)
2013. febr. 18. 20:08

a középsulisok is utcán vannak :)

De tőlük miért várjuk el, h befolyásoltság nélkül tegyék....?

Na én pont őket hagynám ki a dologból.... a szülőket nem... de a diákokat! Mit tudnak a kamaszok az ÉLETről? semmit! Ha azt mondják nekik, h így, vagy úgy, akkor így, vagy úgy.... Gyerekek még.... sokszor a 20on évesek is, de ők, még inkább.... Nagyon kevesen vannak közöttük sztem, akik életre szólóan dönteni tudnak, h "mi leszek, ha nagy leszek"... Ez a szülő érdeke inkább, h megtehesse a gyereke....

2013. febr. 18. 20:00
Nekem erről ez egész utcára vonulgatásról,előadó termek foglalásáról meg úgy általában erről a cirkuszról az a véleményem,ami annak a "futballszurkoló"-nak titulált srácnak.Minden egyes szavával egyet értek!Amúgy meg ha már mindenképp ez ügyben kell utcára vonulni,akkor sztem a középiskolásoknak kellene,nem a már egyetemen tanulóknak.
131. kszb (válaszként erre: 130. - Kristo_f)
2013. febr. 18. 19:43
azért jogász/ ügyvéd/pénzügyes- ként sem árt menőnek lenni ahhoz, h "versenyképes" legyen az órabér....... No meg orvoskén... lehet a plasztikai sebész keres ennyit?
130. kristo_f (válaszként erre: 122. - 4c1a787e8f)
2013. febr. 18. 19:39
Szabadna megjegyeznem, ne a mérnök pénzét nézd, hanem a jogász/ügyvéd , pénzügy, és a menő szakvégzettségű orvosét
129. kszb (válaszként erre: 128. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 18. 19:26
nagyon sok diplomás ismerősömnél látom, akinek van kézügyessége, h elvégez egy fodrász, műkörmös, stb. tanfolyamot. És megélnek belőle! Pedig ezek most olyan szakmák, amiből van dögivel! Sőt!... Mégis jól él, aki jól csinálja! És a többiről ne is beszéljünk. Most éppen sztem jobban megéri szakmát szerezni, és jó szakembernek lenni, mint diplomázni! Kevés értékálló, jól fizető diplomás szak van. "Büfészak" rettenet sok (na ezekkel kellene vmit csinálni, meg a létszámmal), de értékes diploma kevés. És ez nem csak a diploma értékét veszi el, hanem az oktatás minőségét is! Aztán jön az, h egyenértékűnek nézik a diplomákat, mert nekem is van, neked is van (nem kettőnkről beszélek :) ), mi a különbség.... Pedig van... nem is kicsi...
128. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 125. - Kszb)
2013. febr. 18. 19:15
Én belekóstoltam mindkettőbe, de a szívem visszahúz a kétkezihez. Másodállásban mintegy "hobbiként" gyakorlom is.
127. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 126. - 4c1a787e8f)
2013. febr. 18. 19:14

Helyes! :)

És aki egy gázkazánt meg tud javítani, az már gyakorlatilag mindent. Annak egy szög beverése semmiség.

126. 4c1a787e8f (válaszként erre: 124. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 18. 18:57
Ja, már módosítottam is a társkeresőn a feltételeket..:-)))
125. kszb (válaszként erre: 124. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 18. 18:55

hát, olykor az az érzésem, h én is nagyon rossz pályára tévedtem (pedig imádom, de megélni belőle....).... Inkább lettem volna vmi 2kezi munkás, mint diplomás. A mai világban sokan, sokkal jobban megélnek belőle. :)

(persze igaz ez diplomásokra is, ha jól helyezkednek)

124. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 122. - 4c1a787e8f)
2013. febr. 18. 18:47
Na, az látod egy jó kis szakma! ;-)
123. d71ef05a8e (válaszként erre: 121. - 4c1a787e8f)
2013. febr. 18. 07:41

Igen, ez mindig is így volt. Pl. orvosin négyest elérni és teszem azt általános bölcsész szakon nagyon, de nagyon nem ugyanaz.


Egyébként nem tartom lehetetlennek ettől függetlenül tanulmányi átlaghoz kötni a tandíjmentességet, csak nem országosan és univerzálisan kellene meghatározni azt a tanulmányi eredményt. Minden egyetem minden tanszékvezetője képes arra, hogy a kollégákkal leülve, a sokéves tanulmányi eredményekből és azok "reálértékéből" kiindulva meghatározzák azt a tanulmányi átlagot, amely az adott egyetem adott szakán megüti a tandíjmentesség mércéjét. Nem új elgondolás ez, nálunk a 90-es évek legvégén például a tanulmányi ösztöndíjakat pontosan ezzel a módszerrel határozták meg. Sokkal magasabb szintet kellett jegyekben elérnie pl. egy kommunikáció szakosnak, mint egy biológusnak, hogy ösztöndíjra jogosult legyen. És én nem emlékszem abból az időből senkire, aki ne tudta volna pontosan az érintettek közül, hogy ez miért ÍGY, és pontosan így igazságos.

2013. febr. 17. 14:17

Ettől függetlenül a tüntetés önmagában nem "jogos".


Pont az ott üdülő, tényleg nem odavaló emberek miatt.. Ezt a reformot át kell nyomni, sőt, már át kellett volna politikától függetlenül.. Az más kérdés, hogy ki kell rendesen dolgozni, és tényleg át kell gondolni, hogy ne egy pénzes-elitképzés, hanem egy tudásalapú képzés jöhessen létre.. Ahhoz viszont mégis hozzá kell szokni, hogy ez PÉNZBE KERÜL, amit így, vagy úgy, de mi fizetünk...


Csodák nincsenek..


Nagyobb baj nincs, csak ismét meg fog nőni a tisztes megélhetést adó kétkezi szakmák becsülete. Ez csak jót fog tenni a fiatalságnak..


Tegnap a gázszerelő jött, öt percet pepecselt, és ismerettségi alapon megelégedett 10.000-el.. Hát, hol van ettől a mérnök-óradíjunk...

121. 4c1a787e8f (válaszként erre: 115. - D71ef05a8e)
2013. febr. 17. 14:13

Ami a "tudást" illeti, sok igazságod van..


Ami a 4-est illeti, alant írtam..

Azt nehéz a különféle szakmákban, szakoknál összehasonlítani.. Mondjuk egy anatómia az orvosoknál... Meg a mikro a közgazdászoknál.. Meg a matek a mérnököknél úgy elsőben, meg az ábrázoló..

120. 4c1a787e8f (válaszként erre: 118. - 5bcf1b7c01)
2013. febr. 17. 14:10

Hmm.. Nekem ez a Műegyetem Építészkarán egyszer sikerült.. És benne voltam a legjobb 15%-ba, a szilárdságtani tanszék akkori vezetője - Domokos Gábor, a "gömböc" feltalálója - hívott, hogy legyek ott doktorandusz...


Életemben nem voltam semmire olyan büszke, mint az ELSŐRE letett 3-as szilárdságtan szigorlatomra.. Nem sokakat engedtek át elsőre, és pláne nem HÁRMASSAL..


Meg hát ugye a kereditrendszerben úgy is lehet valakinek 4 alatt az átlaga, hogy mondjuk mindene jeles, csak éppen kettővel kevesebb tárgya van valamiért..


Ja, kocsmában kb. kétszer voltam egyetemistaként, ebből egyszer erőszakkal vitt el a vőlegényem, hogy most márpedig eljössz, mert meg fogsz őrülni, ha most nem állsz fel a rajzok mellől két órára...


Bár már ott is kicsit más világ van a Bsc óta, de azért még mindig gáz ezt összehasonlítani mondjuk egy szabadidő szervező szakkal..

119. kszb (válaszként erre: 117. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 17. 11:23

nono.... az érettségire épülő 2 éves képzésekre? Hát, nme....

Nem a tanfolyásokról beszélek...

Hány suli is verseng ilyen képzéseket indítva a diákokért?

2013. febr. 17. 11:08
Miért ne lehetne elérni a 4-es átlagot? Tanulni kell, nem bulizni!
117. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 113. - Kszb)
2013. febr. 16. 21:51
Az OKJ képzésért többnyire fizetni kell.
116. beneliv
2013. febr. 16. 18:54
Nem jogos!
115. d71ef05a8e (válaszként erre: 106. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 16. 09:16

Arra nem tudok válaszolni, hogy minden egyes szakon reális elvárás-e a négy egészes vagy afeletti átlag, de szerintem még a legigazságosabb rendszer lenne tanulmányi eredmény alapján elosztani a költségeket. Elvégre a közoktatásban való részvétel alkotmányos jog és ezért is kötelező, a felsőoktatásban való részvétel viszont legyen azok privilégiuma, akik szellemileg és hozzáállásban is alkalmasak ezeket elvégezni.


A gond az, hogy amióta 20% elérése elég volt a középszintű érettségik teljesítéséhez, a fiatalok intézményesen lettek megtévesztve a saját képességeikről való visszajelzésben. Van érettségije, miközben a tudása egy fél egyes szintje valójában. És akkor most derült égből hirtelen négyes körül/felett kellene teljesíteniük a felsőoktatásban.... persze, hogy megsemmisítő csapás.

114. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 108. - Kszb)
2013. febr. 16. 07:37
Teljesen igazad van, ők is kitanulják a szakmájukat és elmennek külföldre dolgozni. Na és? minden fiatalt röghöz kössünk, aki a nyolc osztályt befejezte? Akkor mi lesz? Felnőnek a gyermekek,ahol a szülőnek van pénze, ott nem írják alá és megy külföldre, keres ötször annyit, akik nem tudják finanszírozni a továbbtanulást, azok a fiatalok meg éhenhalnak majd itthon, mert akkor nyugodt szívvel lehet minimálbért adni nekik? úgy sem mehetnek el.
113. kszb (válaszként erre: 109. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 15. 22:58

na... nem mind :) Mármint nem mind kiskorú :)

Nagykorúként pedig okj-s képzést is csinálnak... stb.

112. 06718ca650 (válaszként erre: 111. - Katkaaa86)
2013. febr. 15. 22:14
igen, priviben válaszoltam. :)
111. katkaaa86 (válaszként erre: 110. - 06718ca650)
2013. febr. 15. 21:34
Megkérdezhetem mi volt az?
2013. febr. 15. 20:09
szerintem minden szakon el lehet. bár én csak egy szakra jártam, amit nagyon nehéznek tartottak.
109. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 108. - Kszb)
2013. febr. 15. 20:06
Ők még kiskorúak, ill. fiatalkorúak. Cselekvőképtelenek, ill. korlátozottan cselekvőképesek, tehát részben még a szüleikhezt tartoznak. De valahol meg kell húzni a határt, és ez a nagykorúság határa.
108. kszb (válaszként erre: 107. - Kszb)
2013. febr. 15. 18:03
ja, és ennyi erővel a középiskolát, és az általánost, meg az óvodát is fizetőssé lehetne tenni, hisz az is a közé, állami támogatással működik, és mint tudjuk, akadnak olyanok is, akik még az általános sulit se fejezik be. Van, aki a közép sulit se. Aztán meg van, aki középsuli után veszi nyakába a világot. És évekig az iyleneknek is mi fizetjük a taníttatását. Utána meg lelép külföldre, és máshova adózik.... Miért más a középsulit végzett (mondjuk fodrász), mint egy gépész? A mi adófillérjeinkből tanult? Igen! Mégis elmegy más országba dolgozni.
107. kszb (válaszként erre: 106. - Ebe5acb8e6)
2013. febr. 15. 17:58

:) én már leírtam :)

Kapjon x időt ingyen, aztán ha nem megy, lehet fizetni a tandíjat! A kecske is jóllakik, meg a káposzta is megmarad! Az esélyt megkapta, de ha nem élt vele....

Viszont a közoktatásban nem mondhatod azt az elejétől kezdve mindenkinek, h fizess! Akkor már nem köz, hanem magán..... Magánra pedig most is mehet!

106. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 105. - Kszb)
2013. febr. 15. 17:54

Erről lehetne egy külön, másik fórumot nyitni.

De itt most a téma az, hogy hogyan lehetne a felsőoktatáshoz kapcsolódó közteherviselést igazságosabbá tenni.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook