Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan fogjak bele a vaterán ruhák eladásba? fórum

Hogyan fogjak bele a vaterán ruhák eladásba? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
77. 328aadd89f (válaszként erre: 76. - Whiterussian)
2012. ápr. 3. 22:20
Jó éjt!:)
76. whiterussian (válaszként erre: 75. - 328aadd89f)
2012. ápr. 3. 22:13
Wow, ez szép, remélem, egyszer mi is eljutunk oda :) Jóéjt!
75. 328aadd89f (válaszként erre: 73. - Whiterussian)
2012. ápr. 3. 22:01

Én nem ebből élek, úgyhogy ezzel kapcsolatban nem tudok Neked segíteni.:(

Látok profi eladókat, akik egy 10 napos "kör" alatt 50-60 termékből min. 200.000 Ft-ot összehoznak, de náluk "sztártermékek" (pl. Nextek) vannak nagyon szép minőségben.

2012. ápr. 3. 21:52
Nagykerből csak úgy vettünk, ha előtte elmehettünk, átnézhettünk pár zsákot, vagy hoztak mintát a boltba, így volt elképzelésünk, mit értenek krém vagy extra alatt. Sajnos sok nagykeres egészen mást ért alatta. Van, hogy extra kilóját 1000 Ftért lehet venni, és szépek, de volt , hogy duplájáért láttunk olyat, amiben talán éjjel kimerészkednénk a kertbe kapálni :))Ezért rizikós a vatera, mert a fényképek gyakran csalnak.
2012. ápr. 3. 21:47
Igen, a családnak van használtruha üzlete, de nem is az én nevem alatt. Többnyire nagykerben vásárolunk, de már fele arányban a vateráról is veszünk, mert ők sokkal jobb áron árulják a csomagokat,a bálástól a krémig, hiszen nem fizetnek raktárért, vagy nem tudom miért, de jobb áron. Rizikós, de ha beválik valamelyik eladó, akkor persze felkerül a kedvencek listájára :) Viszont most szeretnénk felvinni az üzletet a vaterára, hátha abba lehetne hagyni a boltot, amiért nem kevés bérleti díjat fizetünk.Ezért is kérdeztem itt, csak nem kaptam választ, hogy vannak-e akik teljesen ebből élnek, mármint vaterából, mekkora bevételeket lehet generálni. A rendes üzletben megszoktuk, hogy a vevők megfogdossák a ruhákat, fel is próbálhatják, de milyen lehet online árulni, eladóként mik a tapasztalatok?
72. 328aadd89f (válaszként erre: 71. - Whiterussian)
2012. ápr. 3. 21:26

Jók ezek a rucik.:)

És Te nagykereskedésben veszed, amit tovább értékesítesz?

71. whiterussian (válaszként erre: 70. - 328aadd89f)
2012. ápr. 3. 21:16
Hát ja. Ha belegondolok én milyen jó áron vásároltam ruhákat(saját részre, nem eladásra) én méretemben 15-ös felső csomagot, csupa Yessica, H&M, Per Una blúzokat, tunikákat, darabját 600 Ftért, hibátlan minőségben, mintha mind új lenne. Na jó, nem nagy márkák ezek, de a hétköznapi életben, munkába , utcára,stb nekem nagyon bejönnek.
70. 328aadd89f (válaszként erre: 69. - Whiterussian)
2012. ápr. 3. 21:05

Igen, lehet frusztráló, de az mégjobban az, amikor pl. 101 Ft-ért elvisznek Tőled valami nagyon szép és jó minőségű cuccot.:)

Tudom, minden annyit ér, amennyit adnak érte, de akkor is sz@r érzés...;))

69. whiterussian (válaszként erre: 68. - 328aadd89f)
2012. ápr. 3. 21:02
Igen én is így sejtem, hogy veszíteni sem akar pénzt, de bele akar kerülni az 1 Ftosok csoportjába :)) De épp emiatt érzem félrevezetőnek, és kicsit frusztrál.
68. 328aadd89f (válaszként erre: 67. - Whiterussian)
2012. ápr. 3. 20:59

A rejtett minimálárnak és az 1 Ft-ról induló aukciónak szerintem azért van értelme, mert sokan ez alapján szűrnek. Mármint az 1 Ft-os kikiáltási ár alapján.

Ha rejtett a minimálár, de többször ránéz a vevő, akkor megvan annak a lehetősége, hogy "beleszeret" a termékbe és amikor kiderül, hogy mennyi a minimuma, akkor már nem sokallja annyira érte az árat, mint pl. első ránézésre.

Lehet, hogy rossz a logikám, de szerintem valahogy így van.:)

2012. ápr. 3. 20:51
Én sem szoktam minimálárasra licitálni, főleg, ha rejtett a minimálár. Egyszerűen dühítő, hogy nem írják ki, külön rá kell kérdezni, vagy megmondják, vagy sem...Logikátlan, amikor 1 Ftra teszik ki, közben ott van valami rejtett minimálár.
66. salabakter (válaszként erre: 61. - A0c1361e44)
2012. ápr. 3. 14:26

És te melyik kategóriába tartozol?


Legtöbben kétszer is adózunk utána,egyszer a vaterán keményen(tesz vesz),egyszer az APEH-nél.Bár már más neve van.

65. 328aadd89f (válaszként erre: 64. - Homern)
2012. ápr. 3. 13:50

Na igen, sokkal kevesebb az érdeklődő a minimáláras cuccokra, de azért a kevésből is akad általában, aki megadja azt az összeget. Főleg, ha nem horribilis összegről van szó.:)

Szerintem próbáld ki újra!:)

64. homern (válaszként erre: 63. - 328aadd89f)
2012. ápr. 3. 13:44
lehet ez lesz megint..azért szoktam le a minimálárazásról,mert azokra nem nagyon volt érdeklődő.én pl sosem licitálok olyanra aminek van minimálára..ez valami pszichológiai dolog lehet :D
63. 328aadd89f (válaszként erre: 62. - Homern)
2012. ápr. 3. 13:36
És ha úgy indítanád 1 Ft-ról, hogy belősz egy minimálárat? Én szoktam ilyet csinálni. Elrejtem a minimálárat, kb. 2 nappal az aukció lejárta előtt viszont megjelenítem. Kevés kivétellel (10-20%) el szoktak kelni a minimáláras cuccaim is, mert nem adok meg magas összeget.
62. homern (válaszként erre: 60. - Whiterussian)
2012. ápr. 3. 13:30

veszek én használtat is,persze,de ha sehol sem találom amit kinéztem neki akkor marad az,hogy újonnan szerzem be :S

amik nekem tetszenének azoknak nagyon felmegy az ára.figyelem a csomagokat,darabosokat is,de amikor pl 2 h&m body már kissé bolyhos,sokszor mosott állapotban 2500ft-nál jár és még messze van a licit vége,akkor bevallom bementem és megvettem újonnan 3-ért ugyanazt a szettet...ki lehet fogni jókat,de egyre ritkább az ilyen alkalom.

én nem szoktam szórakozni,1 ft-ról indítok mindent ami már játszós (pici sárfolt stb),átlag 100 ft-ért viszik el..ezeket nem sajnálom,legalább nem kell tárolnunk,de a hibátlanokat nem merem 1ft-ról feltenni :S

61. a0c1361e44 (válaszként erre: 59. - Whiterussian)
2012. ápr. 3. 07:01

Miért lennék irigy?

Nevetséges. Nem találkoztam még olyan emberrel, akire irigykednem kellene. Az egyik csúnya, a másik buta, a harmadiknak lelki problémái vannak, a negyedik rosszindulatú, az ötödik kihasználja a többi embert, stb. nincs mit irigyelnem senkitől.

Az a tipikus magyar hozzáállás, amit ti csináltok. A sz@rt is eladjátok.

Az agyon használt ruháitoknak pedig egy hajléktalan nagyon örülne és nem egymást vágnátok át legalább.

Persze, mindenki annyit ad érte, amit akar, és ha adóznátok a bevételetek után, akkor semmi gond nem lenne, de szerintem ez fekete jövedelem.

Sosem volt szimpatikus a vatera, de ezek után...

Nem kell reagálni senkinek. Elmondtam a véleményemet és nem azért, hogy írogassatok rá.

60. whiterussian (válaszként erre: 53. - Homern)
2012. ápr. 2. 23:38
Szia, ha újonnan veszed a ruhákat, akkor tényleg ne csodálkozz, ha max a feléért tudod eladni használtan. Akik szép haszonnal adják el, azok vagy használtruha nagykerben vett dolgokat árulnak, vagy turikban válogatják ki a jót olcsón. Miért nem veszel te is inkább a gyereknek használtat? Úgyis gyorsan nőnek, egy vagyon, amennyit elhordanak. Lehet krém gyerekholmikat is kapni , az újhoz képest nevetséges áron. Nekem nincs gyerekem, de ha lenne, csak hibátlan, márkás használtcuccban járatnám őket, olyan jó lehetőségek vannak. keress olyan ajánlatot, ahol nem daraboknként, hanem csomagban árulják a gyerekruhát, nem vegyesméretben, hanem 1-2 méret vagy 1 csomagban. Párezerért teljes ruhatárat vehetsz a gyereknek, és lesz benne 1-2 játszós ruha talán.
2012. ápr. 2. 23:29
ni érte.(bocs lemerült a billentyűzetem)Én nem sajnálom a mások sikerét, annyit adok ki egy cuccért amennyit nekem megér, ha neki ingyen volt, engem sem zavar. Most láttam fenn egy ruhát egy kedvenc eladómnál, 1 ft volt a kikiáltási ár, most 6100-on van, el vagyok ájulva. Én nem merném az ilyen jó cuccokat kitenni 1 Ftért, pedig állítólag ez a nyertes stratégia. Kék írisz, az a tipikus magyar hozzáállás, amit te csinálsz, irigykedsz, hogy másokba szorult üzleti érzék. A bankos hasonlatod pedig nagyon gagyi. Az a rablás, a ruha árusítás pedig az üzlet. Jó éjt mindenkinek.
58. whiterussian (válaszként erre: 52. - 328aadd89f)
2012. ápr. 2. 23:08

Felnőtt és gyerekruci,de nem vaterán, hanem a való életben. Viszont szeretném a vaterán is csinálni, hivatalosan, vállalkozóként. Nincs különleges tippem a 20xos eladással kapcsolatban. Gyakran sikerül úgy csomagot vennem, hogy átlagban 100 Ftra jön ki darabja. Egy szép felsőt meg eladok akkor 2500ért, de nyilván nem ez az átlag. Múltkor egy ilyen csomagból kisfiú dzsekit adtam el 3200-ért, szóval az 32x-es ár volt..A vaterán inkább mint vevő vagyok fenn. Én nem tartom cikinek használtruhát venni, mint egyesek, hiszen nagyon jó áron lehet hibátlan, márkás darabokat venni. Már szinte minden cuccom onnan van, vagy rendes használtruha boltból, vagy vateráról. csak cipőket és fehérneműt nem onnan veszek. Múltkor is vettem egy Marks and spencer farmert 2000-ért, a boltban a hasonlók 18-20 körül vannak, totál hibátlan darab, kis kopás vagy szakadás sincs rajta, hülye lennék, ha kihagynám.

Egy árunak annyi az ára, amennyit a vevők hajlandóak érte fizet

57. CsillagTM (válaszként erre: 46. - 6736f94fb9)
2012. ápr. 2. 13:49

hát te biztos nem huszonéves frissdiplomás vagy :)


bocsi, távol álljon tőlem, h meg akarjalak bántani, és alapvetően én is épp így gondolkozok, azaz ha lehet, akkor mindent önerőből (kocsink pl. tuti nem lesz hitelre). de lakni azért kell valahol...az albérlet meg brutál pénzkidobás...szóval néha sajnos kell a hitel.


bocsi, off vége.

56. salabakter (válaszként erre: 55. - Homern)
2012. ápr. 2. 12:18
Igen,az nagyon nagy sláger.Pedig bátran lehet egy forintról indítani,mert így legalább odaszoknak a vevők.Nem mondom,egyszer,vagy kétszer előfordult,hogy 70 forintért megnyertek egy szatyorra való ruhát,dehát az azért is volt csomagban feltéve:)Természetesen minden hibát,ha van,leírva.
55. homern (válaszként erre: 54. - Salabakter)
2012. ápr. 2. 11:38
ezzel állandóan találkozom,sok éve használom már az oldalt.amit a next ruhákkal is csinálnak...hihetetlen :) olyanunk is van rengeteg,de én nem merem 1ft-ról indítani :S
54. salabakter (válaszként erre: 53. - Homern)
2012. ápr. 2. 09:43
Van,hogy 1 forintra teszi fel valaki,mégis felmegy több ezerre az ára.A vevők egymást túllicitálva verik fel az árakat,így tehát nincs is miről beszélni:))
53. homern
2012. ápr. 1. 23:40

én is vaterázok,engem nem zavar ha valaki 500ft-ért vesz meg valamit és felteszi 2-3000-ért :)

ha kinézek valamit a fiamnak és árulja valaki annyiért ami nekem még megéri,akkor megveszem.felőlem ingyen is kaphatta,nem az én dolgom :)


lehet én vagyok a béna,de nekem sosem sikerül jó áron eladni a dolgainkat. 26 hónapos a fiam,rengeteg szép ruhája van,a legtöbb újonnan lett véve.a közelében sincs az eladási ár a beszerzési árnak,általában kevesebb mint a fele :S


jöhetne pár tipp a 20x-os áron eladóktól :D

52. 328aadd89f (válaszként erre: 51. - Whiterussian)
2012. ápr. 1. 23:27
Használt ruhákat árulsz? Felnőtt, vagy gyerek rucikat?
2012. ápr. 1. 23:10
Sziasztok, jókat nevettem itt kék írisz beszólásain, de nem hiszem el, hogy bankban dolgozik, mert úgy tudom, kell ahhoz valami gazdasági végzettség (irónia). Az emberek nem azért mennek vaterára, hogy irgalmas szamaritánust játsszanak, hanem hogy profitra tegyenek szert, bármilyen hihetetlenül hangzik. Én a használtruhákat a beszerzési ár 3-25-szereséért adom el, ezért biztosan a pokol tüzében fogok elégni :)))))))))))))))))) Viszont ez nálam nem rendszeres, nem ebből élek. Kíváncsi vagyok,akinek ez a fő jövedelme, az mennyit tud havonta keresni. csak pár tízezret vagy százezreket?
50. 328aadd89f (válaszként erre: 49. - Michelle.r)
2012. márc. 20. 07:31
Szerintem az sem jön be mindig. Nem ilyen egyszerű a dolog, ki kell fogni olyanokat is, akik vevők a cuccaidra. Nagyot is lehet bukni (nem 3000 Ft-ra gondolok), de kockázat nélkül nincs nyereség.
49. michelle.r (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2012. márc. 20. 00:40

Jaj ne legyél már ilyen naív és álszent. Mit gondolsz, a l'oreál hajfestéked, amit te háromezerért megveszel, mennyiért jön ki a gyárból?

A kiciócó ;) cipőd a kínaiban, amit megveszel ötezerért, azért hány tál rizst kapott a gyerek, aki összerakta?


Ez a kereskedelem lényege, olcsón beszerezni, drágán eladni, a kettő között igyekezni megélni :D

Senkinek nem tartanak pisztolyt a fejéhez, hogy vásárolni kell.


Egyébként ha igazán dörzsölt vagányok lennének, oda járnának portyázni, ahol egy egész kilót kapnak háromezerért. Azt kéne zsíros haszonnal eladni.

48. 7230827147 (válaszként erre: 46. - 6736f94fb9)
2012. márc. 19. 12:15
Én sem kötekedni akarok, de azért ez nem teljesen így van :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook