Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan fessük a hajunkat otthon? fórum

Hogyan fessük a hajunkat otthon? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan fessük a hajunkat otthon?

1 2
2012. ápr. 26. 13:56
Már lassan 2hete még mindig úgy van a hajam,kezdem megszokni. Felhivtam egy fodrasz ismerősömet aki azt ajánlotta hogy ammoniamentessel fessem be kb600assal az befogna.En vettem is 613ast,jeges mokka a szine,de még nem mertem bekenni,felek nehogy sötét legyen.Elmentem a fodr. ismerősömhez h nézze meg a hajam,neki tetszett a szine,aztmondta h nem is roszz,ő nem igy kepzelte és amit megvettem az besötétiti,s ha bekennem olzan 800assal ayz mar befogná.Úgyhogy most ismét el vagyok bizonytalanodva...,minden nap elő veszem a megvett festéket,szemezgetek vele,majd elteszem. Nemtudom mi lenne jó...
45. Ncilány (válaszként erre: 44. - Katka.25)
2012. ápr. 16. 10:35

Nem örülök én se az ősz szálaknak, de inkább az látszódjon, mint a lenövés.

Kb 3 adagot kellene nekünk kikutyulni, és nem biztos hogy az a szín lesz amit a kép mutat. Mert az is számít ha jól sejtem, milyen a haj színe. ( itt amit olvastam a haj festéről, kollégák egyéb felszedett infóból következtetek erre ).

Ráadásul nem is olcsó.

Gesztenyebarnát vettem vagy 8 éve, és majdnem fekete lett. Utána is be lett festve, akkor rézvörös gesztenye színt választottam. Az tetszett is.

Azóta nem festettem semmivel.

Talán van ötletem mégiscsak. Szerintem legalább 1 - 2 hónapig pihentetni kellene mindenféle kemikáliától. Beleértve a hajlakkot is.

Írtunk itt a hoxán és elég sok " konyhai praktikáról ". Sőt olyan kaják is vannak amik festenek is. Cékla, hagymahéja. Persze ezek eléggé halványak.

44. katka.25 (válaszként erre: 42. - Ncilány)
2012. ápr. 16. 09:58
Igen nagyon rég növesztem,van az 8éve is ha nem több. Azért is szeretnék picit világositani mert nekem is egyre több az ősz hajszál. A fodraszokban se nagyon bizom,annyi mindent hallottam. Nemtudom most hogyan tovabb....
43. Anda39 (válaszként erre: 40. - Katka.25)
2012. ápr. 15. 19:58
Nagyon bátor vagy. Én a helyedben fodrászhoz mennék, mert a hosszú hajadat amúgy is nehéz egységes színre hozni, hát még ha otthon még jobban elrontod...aztán majd le kell vágni.
42. Ncilány (válaszként erre: 40. - Katka.25)
2012. ápr. 15. 15:59

Nem irigyellek, és sajna segíteni se tudok. ( akkor ne kotyogjak bele :)

Azt hiszem még inkább nem kenyek semmit az enyémre.

Főleg írod, hogy jártál. Enyém is naon hosszú, kb a derekamig ér. Pedig rengeteg az ősz hajam. Sok sok éve növesztem. gondolom te is legalább 5 - 6 éve hogy növeszted.

Remélem nem az olló lesz a megoldás. :((

2012. ápr. 15. 11:46
ha ráfestenék ammónia mentessel,kb 7.1,vagy 8.1el,befogná?
40. katka.25 (válaszként erre: 36. - Anda39)
2012. ápr. 15. 11:31
Sziasztok, végülis elkövettem a hibát, nekifogtam, leszivattam a hajam hosszáról a sötét festéket úgy kb az államtól a derekamig érő hajam hosszát, a tövét meg az államig nem, nagyon csúnya vörös lett, ezt fél tasak szőkitőporral és 1/2 tubus 12%os oxikremmel, másnap ismét leszivattam teljes tasak por meg egy 6%os oxi, picit fenneb kentem, belefésultem a hajamba, jóformán semmit nem változtatott, erre bekentem a hajam teljesen, 2doboz festeket tettem rá, hamvasszőkét irt a dobozon, de szőrnyü lett az egész hajam, a töve világos rozsdavörös kb az államig, majd a derekamig sötétebb rozsda. . . , az utcára se lehet igy kimenni. Mit tegyek, légyszi valami jó tanácsot irjatok. Semmiképp nem szeretném vissza festeni sötétre, főleg hogy ennyit kinoztam a hajam, de szőkiteni se, én csak közép vagy sötét hamvas szőkét szerettem volna, lehetséges ez még ebből a hajból?
2012. ápr. 15. 11:27
Sziasztok,végülis elkövettem a hibát,nekifogtam,leszivattam a hajam hosszáról a sötét festéket úgy kb az államtól a derekamig érő hajam hosszát,a tövét meg az államig nem,nagyon csúnya vörös lett,ezt fél tasak szőkitőporral és 1/2 tubus 12%os oxikremmel,másnap ismét leszivattam teljes tasak por meg egy 6%os oxi,picit fenneb kentem,belefésultem a hajamba,jóformán semmit nem változtatott,erre bekentem a hajam teljesen,2doboz festeket tettem rá,hamvasszőkét irt a dobozon,de szőrnyü lett az egész hajam,a töve világos rozsdavörös kb az államig,majd a derekamig sötétebb rozsda...,az utcára se lehet igy kimenni.Mit tegyek,légyszi valami jó tanácsot irjatok. Semmiképp nem szeretném vissza festeni sötétre,főleg hogy ennyit kinoztam a hajam,de szőkiteni se,én csak közép vagy sötét hamvas szőkét szerettem volna,lehetséges ez még ebből a hajból?
2012. márc. 4. 18:35
A londa 12.81-es színhez hasonlót tudnátok ajánlani ami ammónia mentes?
37. katka.25 (válaszként erre: 36. - Anda39)
2012. márc. 4. 13:11

Köszike a tanácsot. Ha rászántam magam és megmerem próbálni,megosztom veletek az eredmenyt. Már több mint fél éve ezen hezitálok... Eléggé nehezen hozok döntéseket. 'Jobb félni mint megijedni'

Egy barátnőmnek leszivattuk a feketet,befestettuk valamilyen vilagosbarnara,de szörnyű lett,végülis visszafestette feketére,nem kiserletezett tovább. Remélem én majd nagyobb sikerrel valósitom meg ha úgy alakul. Még egyszer köszönöm.

36. Anda39 (válaszként erre: 35. - Katka.25)
2012. márc. 2. 18:49

Erre nem nagyon tudok jó szívvel tanácsot adni, hacsak nem azt, hogy fordulj szakemberhez. :)


Festett/színezett hajat nem lehet simán befesteni világosabbra, tehát először meg kell szabadulni az idegen pigmentektől. Ez többféleképpen lehet, és akár többször is, az eredménytő függően.

Hamvas szín elérése nehéz, mert a fenti folyamat után a hajban pont a meleg pigmentek maradnak, és ezek akár át is üthetnek a festéken.

A kiválasztott festéknek olyannak kell lenni, hogy a nem kívánt árnyalatot semlegesíteni tudja. Ezért nem lehet konkrétat írni.

Én sűrű melírozással próbálkoznék inkább, ez világosítja a hajat, ha kellően vékonyak a leválasztások és a fűzések, akkor szinte csak a világosabb tónus látszik, a csíkok nem. Utána meg hamvas színezőt használnék.

2012. márc. 2. 18:21
Én sötétbarna hajamból szeretnék közép-hamvasszőkét.3éven át festettem sötétbarnára Casting cream glossal,már szinte fekete volt,már 1éve nem festettem.sajat hajszinem barna.mi lenne a helyes eljaras?
2012. jan. 7. 16:46
Sziasztok!Tudna vki segitten festett vötös a hajam és szeretnék vmi szép barnát mert már nincs semmilyen vörös festék ami tetszene meg márt meguntam hogy mégis hogy lehetne hogy be is fogja?!
33. Anda39 (válaszként erre: 32. - Bevigy)
2011. aug. 13. 15:29
Csak óvatosan. Amit kiválasztottál, az nem henna, hanem olyan szintetikus hajfesték, ami henna kivonatot is tartalmaz. Olvass utána a gugliban. Ha a tiszta hennás hajszínezést szeretnéd, Antal Vali honlapját ajánlom.
32. bevigy
2011. aug. 13. 09:33

Sziasztok!

Átszeretnék térni a hennával való hajfestésre, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem, szeretném kikérni véleményeteket. Ötven éves vagyok, lassan két éve, hogy nem festettem a hajamat hagytam pihenni, de szeretném újra festeni. Mostmár sok az ősz hajszálam, a fejem tetején 70%-a ősz hátul pedig fordítva csak 30%-a ősz a többi sötét barna az eredeti hajszínem. A hennás gyógynövényes hajfestéket ajánlották a 18-as fekete meggy színt, (réggebben szokásos hajfestéket használtam, világosabb szőkét) mivel egy természetbarát festékre szerettem volna áttérni és a szín is tetszene, csak attól félek, hogy az ősz hajszálakat nem fogja be rendesen. Igaz, hogy ezzel a festékkel sűrűbben is festhetem, akár 3-4 hetente is mert nem roncsolja a hajat, és hogy nem szükséges utána balzsamot használni? Igaz, hogy nagyon rövid hajra elég fél tubus is? Esetleg házilag is megpróbálkozhatok a festéssel? Válaszaitokat előre is köszönöm! Üdvözlettel Gyöngyi

31. Anda39 (válaszként erre: 29. - Jess86)
2011. jún. 25. 11:40
Tudományosan nem bizonyított, hogy menstruáció alatt másként hatnak a vegyszerek a hajra, de ennek ellenére tény, hogy sokan tapasztalnak ilyet. (pl. a dauer nem marad a hajban, a festéknek más színe lesz, mint kellene - ezeket saját magam láttam). Mindenkinek magának kell rájönnie sajnos, hogyan reagál a szervezete.
2011. máj. 28. 13:54
Befogja a festék, de hamarabb kikopik... én ezt tapasztaltam.
29. Jess86
2011. máj. 27. 19:57

Állitolag akkor nem fogja be ugy a hajad a festék ha megvan,de szerintem ez butaság,én mint fodrász semmi ilyet nem tapsztaltam.

simon_viki1986 ha fested a hajad mindig eggyel világosabbat vegyél mint a kívánt szín ,-)

Én a Palettát szeretem ma én is viszatérek a platina szőkéhez ha már itt a nyár ^^

28. csajszika890721 (válaszként erre: 16. - Noncsi18)
2011. máj. 3. 22:11

Sziasztok!

Én is hallottam erről,sőt amikor még műkörmöm volt, akkor a műkörmösöm is mondta, hogy nem ajánlatos akkor csináltatni a körmöt, mikor épp mensizünk, mert lehet mehetek vissza csináltatni a körmöm 1 hét múlva... Szóval vmi olyasmi, nem bírja sokáig akkor, és gondolom a hajjal is vmi ilyesmi lehet. :-)

27. simon_viki1986 (válaszként erre: 25. - Ardélia)
2011. ápr. 19. 21:42
Sikerült venned?
2011. ápr. 3. 10:23
Vagy a hajad végén próbáld ki egy kis tincsben,vagy ha fésüléskor hullik,akkor azt gyűjts össze,és arra tegyél a szerből.Ha "összeég",gumis,nyúlós lesz a haj,akkor a fejre ne vidd fel,mert akkor le kell vágatni!De ha jársz fodrászhoz,ő már biztos hallott róla,nekem is az enyém mondta.
25. ardélia (válaszként erre: 23. - Simon_viki1986)
2011. ápr. 2. 16:18
Es honnan tudod a teszten hogy birja e a hajad? Ne haragudj de nem csinaltam meg ilyet:D
2011. ápr. 2. 14:55
Sziasztok! Keresem a Londa Color 48 (Golden Orange) hajfestéket, nekem ez nagyon bevált, de sajnos időről időre (van, hogy egy évre is) eltűnik. Azért kedvelem, mert sem nem túl piros, sem nem túl sárga, pont megfelelő, természetes vörös színű lesz tőle a hajam. Tudja valaki, hol kapható? Köszönöm.
2011. márc. 30. 10:39
Nekem nem roncsolta.A drágábbikat kell ,egvenni,mert van olcsóbb válozata is,de nekem azt nem ajánlották.Szerintem ez függ a haj vastagságától is.Nekem elég vékonyszálú hajam van,és nem sokáig volt fekete,de nem tett benne semmi kárt!
22. ardélia (válaszként erre: 21. - Simon_viki1986)
2011. márc. 30. 01:55
De az nem roncsolja nagyon a hajat?:)
21. simon_viki1986 (válaszként erre: 14. - Ardélia)
2011. márc. 28. 17:02
Még anno,mikor nekem szőke volt a hajam,és beúntam,elhatároztam,hogy befestem barnára,de a dobozban más festék volt,amit nem is figyeltem(a számát)és fekete lett.A hajfesték boltban lehet kapni olyan dauervizet,ami leszedi a festéket,csak mondani kell,hogy mire kéred!Mert akkor kárba megy az egész hajad!Én a feketét ezel szedtem le,nekem sikerült.Ráöntöttem,rkb 5-10 perc után lemostam,és már kész is.De előtte végezni kell egy tesztet a hajad végén,hogy bírja-e!
20. wyra (válaszként erre: 3. - 6752c58fe3)
2011. márc. 28. 08:02
Én a Kallosnak az ammóniamentes festékét használtam évekig,nagyon szerettem,de sajnos már nem lehet beszerezni :(
19. Dolores007 (válaszként erre: 18. - Ncilány)
2011. márc. 27. 23:48
Ugye, hogy igaz?
2011. márc. 27. 20:10
A mensi megviseli a szervezetet. Én ezt a dolgot legalább kb 30 éve hallottam. Igaz a dauera mondták. De a festésre is érvényes. Nem marad meg a hajba egyik sem...
17. Dolores007 (válaszként erre: 16. - Noncsi18)
2011. márc. 27. 18:10

Azt nem tudom.

De évekkel ezelőtt tűnt fel, hogy mensi alatt szörnyű színe lesz a hajamnak ugyanattól a festéktől. Fodrász ismerős utána mondta, hogy soha ne festessek hajat amikor megvan. De a terhességes és szülés utáni fura szín nekem is új volt...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook