Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan fessük a hajunkat otthon? fórum

Hogyan fessük a hajunkat otthon? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan fessük a hajunkat otthon?

1 2
16. Noncsi18 (válaszként erre: 10. - Dolores007)
2011. márc. 26. 13:07
Én erről még nem hallottam :D hogy tényleg nem ajánlatos mensizésnél hajat festeni? És előtte meg utána pár nappal?
15. 6752c58fe3 (válaszként erre: 14. - Ardélia)
2011. márc. 26. 10:05
Ha ne leszívás, ne olló, akkor lenövesztés :D
2011. márc. 26. 04:48
en a fekete hajamtol akarok megszabadulni!van olyan varazsszer amivel visszanyerhetem eredeti sotetbarna hajamat minnel hamarabb? nekem egyszer festette fodrasz vorosrea hajamat es lila lett belole,azota inkabb magamnak festem feketere max 4 havonta de valahogy nem akar megszabadulni tolem..:((a varazsszer ne a leszivatas es az ollo legyen kerem:D )
13. Dolores007 (válaszként erre: 11. - Simon_viki1986)
2011. márc. 25. 23:27
Én nem is festem a hajam végét. Csak a tövét, aztán 10 perc összefésülve, de nem húzom a fésűt a hajam végéig. Így nem is törik annyira.
12. Dolores007 (válaszként erre: 10. - Dolores007)
2011. márc. 25. 23:26
Mmint barna hajat szőkére. Elírtam...
2011. márc. 25. 22:30
Én 10 éve itthon festem a hajam szőkére magamnak,és eddig nem volt semmi gond.Tudni kell,hogy csináld,és akkor nem ég szét a hajad vége sem!:)
2011. márc. 25. 21:05

Nekem még sosem festette fodrász a hajam. Mindig anyum csinálja.

Ráadásul barnára szőkét. Semmi gondom nem volt vele, ezt az (állítólag) ammóniamentes licsis festéket használom, ez bevált (régen).

Sajnos most az a gond, hogy szülés előtt festette és nagyon fura lett a színe. És azóta is. Ugyanaz a festék, amit eddig is használtam, de megváltozhatott a PH-m, vagy nem tudom, de sárgás színe van a festéknek... Olyan, mintha akkor festeném, amikor mensizek...

2011. márc. 25. 20:50

hát basszus...én is otthon szőkítettem agyonra a hajam,festettem be feketére(vissza) ééés mióta szőkítve lett,dobja le elég szépen a fekete festéket a hajam...szőkítésnél nekem is olyan volt,hogy töve fehér.utánna halvány szőke,narancs,vörös,és fekete :DD szóval lehet fodrászra kellett volna bízni :/

utólag lehet vissza pigmentálás csinálni??

8. Sweetnika77 (válaszként erre: 7. - Csöppp)
2011. márc. 25. 20:19
Szia.Milyen szinüt használsz a habállagú festékből?Nekem sőtétbarna,vagy fekete kellene csak nagyon félek hogy világos hajtövem nem fogná be.
7. Csöppp (válaszként erre: 6. - Noncsi18)
2011. márc. 25. 19:06

Én is az új habállagút használom és imádom! :)

Festetni semmi pénzért nem járnék fodrászhoz :D

mondjuk mostanában már másért sem!

2011. márc. 25. 18:18
Én most azt az "új" habállagút vettem. Nekem nem volt vele bajom, most vettem másodszorra. Kint vagyok külföldön és így egyszerűbb, mint ecsettel. Szerintem nagyon ügyi volt aki kitalálta :D:D Amúgy a színnel nekem is van egy kis bajom. De már megbeszéltem egy fodrásszal, úgyhogy most várakozás van. :) Sok sikert mindenkinek :)
5. 6752c58fe3 (válaszként erre: 4. - Anda39)
2011. márc. 25. 17:53

Van egy fodrász barátom, és pár hónapja mikor vaciláltam, hogy festessek-e akkor mondta, hogy vannak ezek az ammóniamentes festékek, és teljesen más, mint a hagyományos. Talán tavaly hozta ki vmelyik cég, de nem emlékszem melyik. Azt mondta a srác, hogy neki nem jött be, mert iszonyat zsírosodott tőle a haja.

Nekem évekig színező volt a hajamon, aztán 1-2szer tett rá egy fodrász festéket. Hát, én iszonyat szenvedtem :P 1-2 hétig folyamatosan viszkettem, majd' meg bolondultam.

4. Anda39 (válaszként erre: 3. - 6752c58fe3)
2011. márc. 25. 17:43

Igen, vannak ammóniamentes hajfestékek. Annyit jegyeznék meg ezzel kapcsolatban, hogy a gyártó akkor is ráírhatja, hogy ammóniamentes, ha egy bizonyos százaléknál kevesebb mennyiséget tartalmaz a festék.

Még egy utolsó megjegyzés: az ammónia helyett más ammóniaszármazékot kevernek a festékhez, mert mint a cikkben is írtam, erre szükség van a kémiai folyamatok lezajlásához.

2011. márc. 25. 16:47

Nekem egyszer sikerült jó foltosra festenem a hajam. Azóta csak fodrásszal csináltattam. Most meg 10 év elteltével már nagyon untam a macerát, inkább lenövesztem.


Amúgy létezik már ammónia mentes festék is. Pl. én sem bírom az ammóniát.

2011. márc. 25. 16:38
Jó a cikk. Én is otthon festem a hajam, mert a fodrász itt külföldön horribilis összeget kér el. Viszont szőkíteni sosem állnék neki otthon, azt mindenképp szakértőre kell bízni, mert nagyon kényes munka.
2011. márc. 25. 16:08
Annyi kérdés merül fel hajfestéssel kapcsolatban, és annyi téves információ kap szárnyra, hogy úgy érzem, nem árt helyre tenni egy-két tévedést. Mindenki szép hajat szeretne, viszont egyre többen kényszerülnek arra, hogy otthon oldják meg a szakértelmet kívánó műveleteket is - több-kevesebb sikerrel...

Ugrás a teljes írásra: Hogyan fessük a hajunkat otthon?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook