Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan célszerű gyakorlati helyet keresnem újságíróként? fórum

Hogyan célszerű gyakorlati helyet keresnem újságíróként? (tudásbázis kérdés)

11. Csokiturmix (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2012. aug. 25. 12:01

Köszönöm, aranyos vagy :)

A Schumann ösztöndíj diplomához kötött, nekem az még nincs meg, úgyhogy nem pályázhatom meg. Legalább is én így értelmeztem.

10. globus (válaszként erre: 2. - Csokiturmix)
2012. aug. 24. 21:21

Szia! Nem konkrétan újságírói szakmában kerestünk nemrég, hanem másban. A honlapokon szokott lenni ilyen rovat, hogy felvesznek gyakornokot.

Schuman ösztöndíj erre vonatkozik?

9. michelle.r (válaszként erre: 8. - Csokiturmix)
2012. aug. 24. 20:32

Nem is kell, ne aggódj ;) Bizonyára nagyon bennfentes információi vannak a kedves "tanácsadónak", bár szerintem életében nem látott még szerkesztőséget belülről, különben nem beszélne ilyen baromságokat.


Hajrá, csak ügyesen, kollegina ;))

2012. aug. 22. 22:26

Köszönöm a hasznos válaszokat.

Kedves Tuxy, ha elolvastad volna rendesen akkor látnád, hogy még nem vagyok az, nyilván ezért keresek gyakorlati helyet. Mellesleg meg kötelezően teljesíteni kell, mint afféle tantárgyat.

Azon kívül pedig nem itt a portálon keresek, csak feltettem egy szimpla kérdést, hogy vajon melyik módszerrel célszerű próbálkoznom, mivel munka mellett baromira nem mindegy, hogy mennyi időt töltök el a keresgéléssel.

A tanfolyamok nem érdekelnek, diplomám lesz belőle, köszönöm.

A lábamat meg nem szándékozom széttenni puszta karriervágyból, de szintén köszi a haszos tanácsot. Amúgy nem az volt a kérdés lényege, hogy hogyan fussak be karriert, de mindegy...

7. jstefan (válaszként erre: 1. - Csokiturmix)
2012. aug. 22. 21:20
Ha a gyakorlati helyet most itt keresed akkor eltévedtél vagy rossz helyre születtél!!! Újságíró csak nagyon szoros rokoni, baráti, kapcsolatok segítségével lehetsz, ha ez nálad nincs meg akkor fatálisan melléfogtál a pályaválasztásban!!! Hírdetnek gyakran újságíró tanfolyamokat de ott a beszedett tandíj a lényeg, nem az hogy valóban gyakorló újságíró lehess.Ha fiatal csinos, okos csaj vagy akkor ha felkeresel egy újságnál egy ismert öreg újságíró pasit hogy támogasson,karoljon fel, akkor lehet esélyed bekerülni valamelyik laphoz,de akkor a pasi szeretője leszel,úgy 40-50 év korkülönbséggel.
6. f303be5590 (válaszként erre: 1. - Csokiturmix)
2012. aug. 22. 18:25

te valóban újságíró vagy?

mert ha ez kérdés egy újságírónál akkor szerintem inkább új hivatást válassz

2012. aug. 22. 12:15
Annak idején én is a helyi (kerületi) médiánál próbálkoztam. Mondjuk nekem szerencsém volt, mert egy ismerősöm megmondta, konkrétan kit kell keresni. Én először telefonon hívtam, majd a beszélgetés után elküldtem az önéletrajzom, ill. egy-két (próba)írásomat, amiket a suliban írtam.
4. michelle.r (válaszként erre: 1. - Csokiturmix)
2012. aug. 22. 12:07

Először is döntsd el, hogy mely területen szeretnél dolgozni, aztán annak megfelelően írj két-három cikket, vagy csinálj egy-két riportot és vidd be oda, ahol dolgozni szeretnél.

Mindenhol szívesen fogadják a dolgozni akaró, nem fásult, friss szellemet :)

2012. aug. 22. 12:03
Szerintem személyesen a legcélszerűbb felkeresni őket.
2012. aug. 22. 11:35

Egy viszonylag nagy vidéki városban élek, és lassan neki kell állnom gyakornoki helyet keresnem ahhoz, hogy le tudjak diplomázni.

Abból a szempontból szerencsés helyzetben vagyok, hogy a városban viszonylag sok médium van jelen, az újságoktól a televízión át a rádióig, tehát ezzel nincs probléma.

Viszont nem tudom, hogyan kezdjek neki.

Menjek be személyesen mindenhova, esetleg előzőleg érdeklődjek telefonon, vagy küldjek inkább e-mailt benne önéletrajzzal és motivációs levéllel?

Utóbbiakra szükség van-e egyáltalán, ha mondjuk személyesen megyek be? És nem fognak vajon azonnal elhajtani?

Jó lenne, ha valaki akár személyes tapasztalat alapján tudna nekem segíteni.

Előre is köszönöm :)

2012. aug. 22. 11:35
Hogyan célszerű gyakorlati helyet keresnem újságíróként?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook