Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy tanítsam meg inni a babámat? fórum

Hogy tanítsam meg inni a babámat? (beszélgetős fórum)


1 2
36. iloverunning (válaszként erre: 35. - Ancsa19860211)
2012. jún. 23. 08:55
Igen, segített, 2 hét alatt 200-300 grammokat hízott, ami azért elég jó, mert az én 10 hónaposom 1 hónap alatt 150-200grammot hízik kb.
35. Ancsa19860211 (válaszként erre: 34. - Iloverunning)
2012. jún. 22. 18:31

Tényleg? És 1 éves kor után segített vmit a súlygyarapodásban a tápszer?

És az 1 deci az már jónak számít? Fogalmam sincs igazából, hogy mennyi lenne az ideális, pláne, hogy fogalmam sincs, mennyit szopik. Amúgy az enyémnek se a pohár volt a baja szerintem, hanem a folyadék. Volt, hogy adtam neki egy kanál levest, majdnem megfulladt. Egyébként vizet iszik, nem akarok neki minden cukros löttyöt adni, mert hátha később nem lesz hajlandó mást meginni. A gyümölcslével is csak azért próbálkoztam, mert az elején arra is gondoltam, hátha a vízzel van a baja.

34. iloverunning (válaszként erre: 33. - Ancsa19860211)
2012. jún. 22. 11:57

Unokahúgom is 1 éves kora után kapott tápszert. Náluk is ugyanez a probléma, nem hízott olyan ütemben, mint "kellene" Egy idő után elfogadta.

A fiam is sokszor kakil egy nap, 2-3 mindig megvan. Kínálgatom, de attól félek, csak jobban megutáltatom vele az ivást:-S Nem mintha most annyira szeretné:)

Most próbálom többször szoptatni, de nem hülye a gyerek, nem kell neki a nem megszokott időben, vagy ha mégis, kevesebbet szopizik, majd a következő alkalommal is, nem vagyok előrébb vele.

Még megpróbálom a kis jana sportkupakos üvegből, olvastam, hogy van akinek az bejött. Azért nem akarok felvásárolni sokféle itatópoharat egy vagyonért, mert szerintem nem a pohár a baja, hanem, hogy nem cici, és nem tej...


Az 1 deci már tök jó. Vizet iszik?

33. Ancsa19860211 (válaszként erre: 32. - Iloverunning)
2012. jún. 22. 10:05

Hát, mostanában elkezdte elfogadni a cumisüveget. De a Te kisfiad biztos elég folyadékhoz jut, ha 5x szopizik. Én kislányom már csak naponta 1x szopizik és jövő héten 1 éves lesz, de most sem iszik sokat. A szopi mellett csak úgy 1 dl-t. Már nem köpi ki a folyadékot, ha szomjas, iszik pár kortyot, de ha nem az, akkor csak ellöki magától a cumisüveget. Az orvost megkérdeztem, azt mondja, a gyümölcsben, főzelékben is van nedvesség, ez meg a szopi együtt valszeg elég neki, és egy baba se olyan buta, hogy szomjan halassa magát. Amúgy pisil eleget, mert a pelusban mindig van.

A védőnő meg cseszeget, hogy nem elég. Ráadásul nem hízott a kiscsaj semmit az utóbbi hónapban. Ezért most azt mondja, adjak neki tápszert. Egy 1 éves gyereknek!!! Hiába mondom, hogy eszik ő eleget, nap 4-5x, plussz a szopi. Ráadásul nem kis mennyiségeket. CSak gyors az anyagcseréje, napi 2-3x kakil is. Meg, hogy itassam, adjak neki tejes italt. De könyörgöm, ha se a vizet, se a gyümölcslét, se a teát nem kéri, akkor a tejes italt, tápszert se fogja!!! Mégis mit csináljak, dugjak le egy tölcsért a torkán, és öntsem bele???

Annyira felhúzott.

De egy szó, mint száz, ha nincsenek kiszáradási jelek, akkor valószínűleg probléma sincsen. Kínálgasd továbbra is azért, én is ezt teszem:)

32. iloverunning (válaszként erre: 31. - Ancsa19860211)
2012. jún. 21. 22:01

Azóta működik a dolog?

Nálunk ugyanez a helyzet. A kisfiam lassan 10 hónapos, és a kánikula kellős közepén se iszik semmit. Pont mint a Te lányod. Próbáltam mindenből, mindenféle italt, reakció mindig ugyanaz.

A nuby pohár bejött nektek. Nekünk is avent csőrös van, de nem iszin belőle, pedig 5 hónapos kora óta minden áldott nap feltöltöm, kínálgatom, cumisüvegből is, evés után pohárból. A védőnő tanácsára vettem madela itatópoharat is, de az sem megy. Igazából nem a pohárral van gond, hanem azzal, hogy folyadék landol a szájában, tök mindegy miből, nem nyeli le, kiköpi. Ha sűrűbben próbálkozok még a szájához se jutok el vele, tolja ki:-S

Ő még naponta 5ször szopizik, de ebből csak 3 normál mennyiségű, a többire nincs ideje.

31. Ancsa19860211 (válaszként erre: 30. - F1e23b97ee)
2012. máj. 19. 19:30

:)))))

Majd arról is indítok fórumot, ha aktuális lesz:)

2012. máj. 19. 13:41
Jó 15 év múlva pedig majd az lesz a kérdés, hogy szoktassam le a gyerekemet az ivásról? :-))))
29. Ancsa19860211 (válaszként erre: 28. - Martin3)
2012. máj. 19. 13:37
Nekem valahogy sajnos nem működik. Próbáltam üvegpohárból, csőrösből, kisebből, nagyobból, egyik sem megy. Szájába veszi az innivalót, és azzal a lendülettel köpi is ki jobb esetben. Rosszabb esetben kiveri a kezemből a poharat. Próbáltam közvetlenül az evés után, pár perccel később, 1-2 órával később és soha nem ivott. Gyakorlatilag eszik naponta 3-4 alkalommal és egyszer sem iszik. Szerintetek mit csináljak vele? Hogy lehet megtanítani neki, hogy a folyadék arra való, hogy lenyelje? Kanállal is próbáltam, a szilárd ételt arról simán elveszi és lenyeli, de a folyadékot kiköpi. Teát, vizet, gyümilevet, mindegy, mit adok, az összes a ruháján landol, nem hajlandó nyelni.
2012. máj. 18. 14:48

kb 1-2 nap, mire hozzászokik, csak mindig ugyanabból add neki, és megtanulja, hogy az az ivásra való, ha szomjas lesz, úgyis kívánja, az elején lehet még mellé megy, de pár nap és belejön.

viszont vannak olyan csőrös poharak, amiből tényleg nagyon nehéz inni nagyon szívni kell és amíg rá nem jön, csak rágni fogja.(ezért érdemes inkább olyat venni, amiből jön simán, én úgyis csak akkor adtam a kezébe a poharat, ha kérte vagy én kínáltam és ha nem kellett már, akkor elvettem és nem hagytam, hogy játszon vele, így soha nem borult ki.

27. judit8103 (válaszként erre: 26. - 76e5505548)
2012. máj. 18. 14:43
köszi.hétfőn veszek.
2012. máj. 17. 18:50
remélem beválik nektek is (én is egy fórumozótól olvastam, hogy nekik bevált): )
25. judit8103 (válaszként erre: 24. - 76e5505548)
2012. máj. 17. 18:16
nuby itatopohár?kipróbáljuk,majd veszek neki
2012. máj. 17. 18:11

sziasztok!

az én lányom is csak a nyakába öntötte az innivalót, (cumisüvegről jó lenne leszoktatni) én is a dm-ben vettem neki, puha (szilikon) tetejű itatópoharat (Nüby), és imádja! bár rágja, de mindig kiissza belőle a vizet.

2012. máj. 17. 18:00

sziasztok

én is szeretném a kisfiamat rászoktatni a cumisüvegről pohárra,itatópohárra.aventes cuccaink vannak,a tápit is abból issza meg.de a kemény csörös pohár tetejét nem akarja elfogadni.csak rágja.van ötletetek hogy lehet rászoktatni?köszi

2012. máj. 17. 17:13
Újra kétségbe vagyok esve! Most már 10,5 hónapos a kiscsaj,hetek óta minden étkezésnél kínálgatom neki a vizet vagy teát vagy baba üdítőt, de még mindig semmi eredmény. Eddig csak kiköpte vagy perregni kezdett a nyelvével, esetleg nem csukta be a száját, most már össze is szorítja a száját és kiveri a kezemből a poharat. Pedig nem akarom elhinni, hogy soha nem szomjas. Most már darabos ételeket is eszik és még látom is a nyelvén a morzsákat, nem hiszem, hogy őt nem zavarja. Tej alig van már, csak reggel-este-éjszaka szoptatom, de nem tesz ki az sem egy teljes étkezést. Attól félek, hogy ki fog száradni! Lszi, nyugtassatok meg, hogy nincs ilyen, hogy egy gyerek kiszárad, mert nem tanult meg inni!
21. Miramira77 (válaszként erre: 1. - Ancsa19860211)
2012. ápr. 17. 12:14
Ültest az öledbe és tegyélé az álla alá összehajtott textilpelust vagy konyharuhát. Ezzel fel is tudod emelni a fejét, és nyakon sem öntöd. Lassan folyasd a vizet a szájába.
20. Ancsa19860211 (válaszként erre: 19. - RockyRoad)
2012. márc. 24. 12:58
Azért néha megpróbálom, de visszavettem a kínálgatások számából:) Néha 1-2 korty lemegy, de nem erőszakoskodok, ha nem akarja.
19. RockyRoad (válaszként erre: 18. - Ancsa19860211)
2012. márc. 23. 14:07

Na, ez erdekes :)

Akkor a vizet hanyagolod is vagy azert ajanlgatod neki?

18. Ancsa19860211 (válaszként erre: 17. - RockyRoad)
2012. márc. 23. 12:49
Hát képzeld, 2 nap alatt visszakanyarodott a cicire. Most megint szopizik úgy, mint rég. Nekem viszont megjött a mensim (szülés óta először). Lehet, hogy ez volt a baj.
17. RockyRoad (válaszként erre: 16. - Ancsa19860211)
2012. márc. 21. 15:09
Hogy haladtok, jobban iszik mar? Neztel masik csoros poharat vegul?
2012. márc. 20. 09:42
Köszönöm a tanácsokat mindenkinek!
2012. márc. 19. 14:01
szia ! Nálunk most az van hogy cumisüveg nem nagyon kell neki , abból ivott sokat de most nem. A nagy fiam a dm-est gond nélkül elfogadta neki nem kell. Sok féle van de én pohárból próbálom első sorban. Kis kávés csésze kihajló széllel . Épp hogy pár csepp jut a szájába de hamar megszokják . Egyébként sok gyerek van aki a kis jana vizes üvegből iszik.
14. ea010c7029 (válaszként erre: 11. - Ancsa19860211)
2012. márc. 19. 13:05
Nálunk a DM-es bevált. Talán az is 2dl-es,és puha az itatója,és az ára sem vészes. Egy próbát szerintem megér.:)
2012. márc. 19. 13:00

Nalunk annak idejen az Avent itatopohara valt be elsore. Meg van szabva, hogy melyiket mennyi idos kortol ajanljak (gondolom nem veletlen). A kisebbeknek kb. 1,5-2 dl. az urtartalma. Egyebkent ezeknek szilikon a csore! Nem szabad sem folynia, sem csopognie. Az Avent nekunk nem is csopogott.

Sok sikert es turelmet kivanok.! Kell egy kis ido, amig rajon a baba a dolgokra...

12. RockyRoad (válaszként erre: 11. - Ancsa19860211)
2012. márc. 19. 12:33
Akkor ha ugyis szetnezel a bababoltban majd erre is figyelj, hatha ez is kozrejatszik. Az a gond ezekkel a baba dolgokkal, hogy neha ki kell probalni 2-3-4 kulonbozo dolgot, mire egyet elfogad :/ es persze tudjak, hogy ugyis megveszi az ember, igy nem adjak olcson...
11. Ancsa19860211 (válaszként erre: 10. - RockyRoad)
2012. márc. 19. 12:26
A miénk is 2dl-es, de sajni merev műanyag.
10. RockyRoad (válaszként erre: 9. - Ancsa19860211)
2012. márc. 19. 12:24

Huhh, jo kerdes. Most munkaban vagyok igy meg sem tudom nezni, este megprobalok emlekezni ra, es megirom. Sztem olyan 2 dl-es lehet amugy.

Meg egy dolog eszembe jutott, bar lehet ez egyertelmu. A mi csoros poharunkon a csor nem muanyag, hanem ilyen kemenyebb gumi talan, de semmikepp nem a merev muanyag.

9. Ancsa19860211 (válaszként erre: 7. - RockyRoad)
2012. márc. 19. 12:17
És a ti csőrős poharatok mekkora? Mármint űrtartalomra? Mert az én babámnak csak max pár korty ment le eddig. Amúgy én is vízzel próbálom itatni, mert én se akarom, hogy később csak cukrozott üdítőket akarjon inni. Annak örülök, hogy írtad, hogy nálatok se egyik napról a másikra ment, talán az enyém is rájön, hogy kell neki a folyadék. Ez még csak a második nap, hogy próbálkozunk. Tegnap a biztonság kedvéért adtam neki olyan gyümölcsös kaját is, ami hígabb volt, mert abban több a nedvesség.
8. Ancsa19860211 (válaszként erre: 6. - F7b0203e3a)
2012. márc. 19. 12:13
Hát az enyém a fogát kocogtatja a pohár oldalához, a benne lévő cucc meg a nyakába folyik:)
7. RockyRoad (válaszként erre: 5. - Ancsa19860211)
2012. márc. 19. 12:12
Az en lanyom lassan 10 honapos, O a nap folyaman megiszik 2-3 csoros pohar vizet. Mast egyelore nem adok Neki, nem akarom, hogy leszokjon a vizrol mert valami mas izt preferalna. Amikor leszokott a cicirol (kb ugy , mint a tied, orditva egyik naprol a masikra) eloszor nem igen akart inni, de kb egy het alatt raszoktattuk, folyamatosan ajanlottuk fel Neki. Hamar megtanuljak, olyan okosak :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook