Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy tanítsam meg inni a babámat? fórum

Hogy tanítsam meg inni a babámat? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. márc. 19. 12:10

Nem kell tanítani... elvileg már az újszülött csecsemő is tökéletesen tud inni pohárból...ha végképp nem megy lehet próbálkozni kanállal is...

a csőröspohár sem sokkal jobb, mint a cumisüveg...

5. Ancsa19860211 (válaszként erre: 4. - RockyRoad)
2012. márc. 19. 12:06
Na látod, erre nem is gondoltam, hogy a csőr mérete és formája is számít. Akkor körülnézek a bababoltban. Lehet ám, hogy pár cseppet így is lenyel, de ami a legrosszabb az egészben, hogy fogalmam sincs, hogy mennyit kéne innia.
4. RockyRoad (válaszként erre: 3. - Ancsa19860211)
2012. márc. 19. 11:49
Lehet masik csoros pohar kellene. Nalunk is csak egy fajta valt be, ahol a csor szelesebb es picit hosszabb - gondolom ezt mivel nagyobb konnyebb szivni. Van egy tommee tippee-nk is, de ott a csor rovidebb es keskenyebb, azt nem szerette sosem.
3. Ancsa19860211 (válaszként erre: 2. - RockyRoad)
2012. márc. 19. 11:43
Igazából a mienk sem folyik, hanem csöpög, de lényeg, hogy ő nem szívja, ezek a csöppök meg csak kifolynak a szája szélén. Próbálkozni fogok továbbra is.
2012. márc. 19. 11:35
Csoros pohar elmeletileg nem kene follyon (lehet,nem jol irtam). A mienk nem folyik, csak ha iszik belole a lanyom, ha szivja. Ha talalsz ilyet, en ezt javaslom, 9 honaposan ha eddig nem cumisuvegezett, talan mar ne szoktasd ra- en legalabbis nem tennem. Sokszor fel kell ajanlani neki, rajon majd hogy mukodik :)
2012. márc. 19. 11:31

Sziasztok!

Az a gondom, hogy a 9 hónapos kislányom úgy néz ki, hogy egyik napról a másikra leválasztódott. Idáig még naponta 3x csak szopott és másik 3 alkalommal evés utáni folyadék is anyatej volt. Tegnap viszont ordítva fordult el a cicitől és nem volt hajlandó szopni. Éjjel, mikor felébredt, akkor szopott, de mióta felkelt, megint nem fogadja el a cicit. Az még csak oké, hogy ezentúl reggelire és vacsorára is adok neki ételt, ha nem tudom visszacsábítani a cicire, a gondom a folyadék. Idáig ugyanis a védőnő és az orvos tanácsára szoptattam akkor is, ha csak szomjas volt. Cumisüvegből kb 2 hónaposan ivott utoljára (akkoriban néha hasfájás, vagy melegben való muszájos utazás miatt adtam neki teát), azóta sem. Most próbáltam itatni pohárból és cumisüvegből is, az eredmény: a cumisüveget rágókának használja, a pohárból pedig nagyrészt csak nyakon öntöm ( a csőrösből is), mert nem érez rá, hogy mire való.

Volt köztetek valaki ilyen helyzetben? Várom az ötleteket, hogy hogyan taníthatnám meg inni akár pohárból, akár cumisüvegből, mert attól félek, kiszárad, ill túl kevés az a folyadék, ami az ételekben van. Köszi előre is!

(Lehet, hogy nem tudok sokáig gép előtt lenni, de feltétlenül visszaolvasok)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook