Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy mennyire nem könnyű... fórum

Hogy mennyire nem könnyű... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogy mennyire nem könnyű...

1 2
2009. okt. 25. 23:17
Jajj de jó,most megnyugtattál.Remélem így lesz.:D
30. sznilla (válaszként erre: 29. - Tacsi87)
2009. okt. 4. 06:46
Ja. Pedig én meg alapból nem vagyok hányós. Egész gyermekkoromból egyetlen hányásra emlékszem. Mi sosem kaptunk el hasmenéses-hányásos vackokat. (Inkább "mandulás" voltam). Szóval, ezt nem lehet kiszámolni. És milyen sok kismamát ismerek, akik hányósabbak, a terhesség alatt mégsem voltak rosszul. Szóval, egyáltalán nem biztos, hogy fogsz hányni!!! :)
2009. okt. 3. 00:27
Atyaég!7 hónapig hánytál?Én alapban "hányós" vagyok,elég sűrűn hányok,és rosszabb szagokra azonnal felháborodik a gyomrom.Szerintem ha én várandós leszek,akkor az egészet végig fogom hányni:D
28. sziszuscicus (válaszként erre: 21. - Sznilla)
2009. szept. 29. 15:37
Nos, én még otthon követtem el ezt a "gaztettet", hallottam sokat, hogy hiába van kád a kórházban, sokszor könyörgések után sem töltik fel. Na, szóval, nekem a meleg víz sokat segített, igaz, hiába hordtam 10 napot túl a fiam (vszínű ezért is a nagy súly+genetika), nem hittem, hogy ezek igazi fájások, hogy kórházba kéne menni, inkább beleültem meleg vízbe egy jó könyvel:) A kocsiban meg majdnem megszültem...
2009. szept. 29. 15:33
Nos, én nem szedtem semmiféle vitamint, csak nyári terhes lévén sok gyümölcsöt és zöldséget (meg tejszínhabot:)) ettem. Sőt az elején még kórházban is voltam a sok hányás miatt. Egyébként az apukája is pont ennyivel született 24 éve.
2009. szept. 29. 13:55
Köszönöm a válaszokat!
25. pancsipanna (válaszként erre: 24. - Sznilla)
2009. szept. 29. 13:46
Ezzel már egyet értek
24. sznilla (válaszként erre: 23. - Pancsipanna)
2009. szept. 29. 13:44
Olyan nagy különbség mégsem volt a két gyerkőc között. De én is azt írtam a végén, hogy vitamin nélkül is valószínűleg nagy fiam lett volna. Az viszont TÉNY, hogy sok nagy babát szülő kismama szedett vitamint. Ja, és ezt nődokitól is hallottam. De igaz, hogy sok más dologtól is függ: genetika, egészséges életmód stb....
23. pancsipanna (válaszként erre: 22. - Sznilla)
2009. szept. 29. 08:03

Nem értek vele egyet.

Az első lányomnál elevitet vettem amit nem tudtam lenyelni, mert meghányatot és így nem szedtem tovább.3100 grammal születet.

Amásodik lányommal végig szedtem a gravidát és 2850-nel születet

22. sznilla (válaszként erre: 20. - Viktóriaanyu)
2009. szept. 29. 07:55
Én az elején nagy lelkesen vettem Elevitet, ám a 30 db felét sem tudtam beszedni, mert még rosszabbul voltam (amúgy is hónapokig hánytam). Később odaadtam egy másik kismamának. Aztán a hetedik hónapban vettem Gravidát, de azt sem szedtem mindennap, heti 1-2-t. Abból is maradt a szülés utánra, a szoptatás alatti első hetekben kapkodtam be. Szóval, nem mondhatnám, hogy sok vitamint ettem, de azt én is hallottam, hogy ettől lehet nagy a baba. A szobatársam 4400 g-os, 60 cm-s babát szült (második, és simán ment), Ő végig szedte az Elevitet. Bulcsú szerintem egyébként sem lett volna kicsi - hosszra biztosan nem. Apa 185 cm, én 175 cm (az én családomban mindenki magas), csak karcsúak is vagyunk... Szóval, nem tudom. Az biztos, hogy ha kicsi lány lesz a következő, nem lesz ekkora :)
21. sznilla (válaszként erre: 19. - Sziszuscicus)
2009. szept. 29. 07:49

Hűha, gratulálok!!! Gyönyörű!! Friss képet is tennél fel?

Nagyon ügyes voltál.

Azt már én is megfogadtam, hogy a következőnél nem fogok végig feküdni. Keresek egy dokit (na meg egy kórházat), aki hajlandó alternatív szülést levezetni - fincsi meleg pancsiban :)

Vigyi magatokra!

2009. szept. 28. 21:50
A nagy babásoktól kérdezném,hogy szedtetek valamilyen vitamint?
2009. szept. 28. 21:42

Szia!

Gratulálok a kisfiadhoz! Egyébként, ha biztatás kell, nekem abszolút simán 3-4 óra alatt született meg a kisfiam 4480 grammal(10 napot túlhordtam). Valószínűleg a meleg víz segített, amibe otthon ültem az első fájások után, mert azt hittem csak joslófájások.

18. sznilla (válaszként erre: 15. - Ice kuszi)
2009. szept. 28. 15:42
Na, arra, hogy ekkora fiút sikerült az én testalkatommal kihordani, megszülni, büszke is vagyok. A körülmények miatt nem annyira... Azért köszi :)
17. sznilla (válaszként erre: 12. - D0b7178f40)
2009. szept. 28. 15:40
Én még mindig azt mondom, hogy sajnos majdnem általános, hogy azonnal műtőbe viszik a kismamát.... az ambulancián egyszerűen nem is férnek el, annyi a császáros - de ezt Te is biztosan tudod. Szekszárdi volt a választott orvosod? (A következőnél feladom az elveim, és választok - hátha könnyebben mennek a dolgok). Megírod priviben, ki az? Köszi
16. sznilla (válaszként erre: 13. - Kírakitti)
2009. szept. 28. 15:37
Ó, köszi, ez az igazi bátorítás! Még pár hasonló nagy babát kétszer is szülő csaj üzije annyi erőt öntene belém, hogy azonnal nekiugranék a következő babának :) :) :)
2009. szept. 28. 14:09
Ja, egyébként szerintem semmi más oka nem volt annak, hogy ennyit szenvedtél, csak az, hogy nagy volt a baba. Ekkora babát megszülni simán nagy és ritka dolog, légy büszke rá!!!
2009. szept. 28. 14:08
Gratulálok a gyönyörű kisfiadhoz!:-) Sajnálom, hogy ilyen rossz élmény maradt a szülés, de hidd el, erre nem lehet felkészülni! Egyet értek az előttem szólókkal, ne bándd, hogy nem lett császár!!! Közvetlenül szülés után (pedig nem volt ilyen nehéz szülésem) én is azt mondtam, hogy én ezt még egyszer ki nem bírom, milyen jó a császárosoknak! Aztán mikor megláttam, hogy mozog a császáros szobatársam, meggondoltam magam...
2009. szept. 28. 13:03
Szia! Nekem az első szülés nehéz volt, és elvitték tőlem is a babát, 4230g mal született, nehezen vettem rá magam másodikra,ő viszont másfél óra alatt meglett 4360g mal, mindenféle segítőeszköz nélkül. úgyhogy ne félj.
12. d0b7178f40 (válaszként erre: 10. - Sznilla)
2009. szept. 28. 12:36

Én is szekszárdon szültem.Az egyik doki azt mondta amikor belenézett a kartonomba, hogy Ő bizony engem már megcsászározott volna.(nem Ő volt a választottam)Mert, hogy mire várok, mert ha ennyiszer voltam posén és nem reagálok akkor nem fog megindulni magától.

Én meg mondtam neki, hogy majd én a dokimmal megbeszélem.És majd Ő eldönti mi is legyen.Mert biztam és most is bízok benne.

Tehát ezt nem írom alá, hogy a császárt előnyben részesítik.Csak dokifüggő.Legalább is én ezt tapasztaltam.De az biztos, hogy nagyon sok doki van ott is, aki sak a pénzedért hajlandó vigyorogni.Ha nem virítasz akkor mint a felmosóronggyal úgy beszél veled.De ez is csak 1-1 dokira jellemző.

Az enyémmel nagyon okan meg voltak elégedve.Egy csendes jófej doki.És tudja is, hogy mi van.Csak néha kérdezni kell.És bátran. ;))

11. d0b7178f40 (válaszként erre: 6. - 3a92f8d690)
2009. szept. 28. 12:30

Hát én is annyira elterveztem a természetes szülést, hogy az én kis Dudykám nem akart kijönni sehogy.Annyi előkészítésen túl voltam és betöltöttem a 42. hetet is.Akkor kérdeztem meg a dokit mi is lessz most?Mert már az idő elmúlt.És akkor megbeszélték, hogy azon a héten vagy így vagyúgy de meglessz.És meg is lett.Hiába tettek fel korán reggel infúzióra.Semmit nem hatott.Még egy szikrányi görcsöt sem.És akkor mondta a doki, hogy akkor irány a műítő mert a méhlepényem meszes.Én is féltem mint afeje.Még a műtősfiúnak mondtam is,(mert ismertem)hogy jól fogjon le az epinél mert leugrok.Ő meg megnyugtatott, hogy le vagyok szíjjazva nem megyek sehová.Na de a lényeg, közel 1 évig semmi bajom nem volt,Aztán jött a feketeleves.Nem tudok kemény egyenes felületen feküfni mert utána nem tudok felállni.Sokáig nem tudok állni sem csak ha megyek.Egyhelyben nem megy.Annyit mondtak rá, hogy valószínű, hogy egy idegpálya meg lett szúrva az epinél.Tornázzak sokat és az segíthet valamennyit.

Szóval nekem csak ez volt a káro ma császározásból.Egyébként nem bántam meg.

Mindenki aranyos volt és minden rendben volt.

De kívánom, hogy felejtsed el a rosszat ami ért a szülésnél. szép napot!!

2009. szept. 28. 11:52
Én egyébként azt nem értem, hogy rengeteg kismama önként dönt a császár mellett, meg sem fordul a fejükben, hogy természetes úton szülhetnének. És itt meg csupa negatív élményt olvasok ezzel kapcsolatban. "Tejanyunk" szintén császárral volt KÉNYTELEN világra hozni pici fiát, és erős bűntudat van benne azóta is, hogy nem tudta természetes úton. Egy másik ismerős viszont arra panaszkodott, hogy itt Szekszárdon nem hajlandók császározni a dokik (én éppen az ellenkezőjét láttam), és Ő ezért elment Pécsre szülni - előre megbeszélten császárral. Akkor hogy van ez????
2009. szept. 28. 08:54

Szia!

Nekem 2 fiam van, mindkettő császárral született.

A nagynál semmit sem éreztem, bár 6/8/9-es apgarral született, miután rendbetették megnézhettem, 0 szövődmény, 13:19-kor jött a világra, pár óra múlva már vidáman szopizott.

A kicsinél 41,5 hetesen megint a császár mellett döntöttek az orvosok. Iszonyú volt.. az epidurált kb 7szer próbálták beadni+uennyi helyi érzéstelenités...végül elaltattak, ez este negyed tízkor. Csak reggel láthattam a babát, és napokig meg sem tudtam mozdulni, mert fájt a fejem meg a nyakam. Az elsőnél biztos ezerszer rosszabb, a másodiknál pedíg biztos 100*jobb természetesen szülni...Ha tehetném a harmadikat nem császárral szülném.

2009. szept. 28. 07:34
Gratulálok a kisfiadhoz és örülök, hogy minden jól alakult a végére! Én is a császáros kismamák táborát gyarapítom, és csatlakozom Ildihez, én is azt mondtam, soha többet így!Ráadásul a császár minden lehetséges szövődményét "megnyertem". Szóval ez sem feltétlen "egyszerűbb". Viszont lett egy gyönyörű kisfiam, akit imádok, és akiért akár mikor újra végigcsinálnám.
2009. szept. 28. 07:11

Sziasztok! Mindenkinek köszönöm szépen a jókívánságokat (Ildi, Neked külön is) :)

Hát, egyikőtök sem panaszkodhat, már ami a szépséges babákat illeti :)

Szép napocskát!

2009. szept. 28. 02:47

Szia gratulálok a Botondhoz:-))Én is 09 25 én születtem!!

Hidd el 1000 szer jobb a természetes szülés minta császár semmiféleképpen ne kérd !!!!!!!!Sajnos tapasztalatból beszélek:-((

2009. szept. 27. 21:11

Szia!


Gratulálok a kisfiadhoz, mégegyszer!:)

Az idő tényleg mindent megszépít, ezt én is tudom a második császárom után.


Nagyon jó egészséget, és sok boldogságot kívánok nektek!


Puszi! Ildi

2009. szept. 27. 16:59

Bulcsú gyönyörű! Gratulálok édesanya!

Ma már én is tudom "ami nem öl meg, erősebbé tesz". Nagyon ügyes oltál, és nagyon szép, igazi kispasis méretekkel született a kisfiad :)

Az én terhességem is tökéletes volt végig. Mivel kislányom olyan jól érezte magát odabent, hogy majdnem 2 héttel túlhordtam, ezért megindították a szülést burokrepesztéssel(2008. okt. 20). Ami kifolyt magzatvíz tiszta volt... fájások még mindig semmi. Azt mondták sétálhatok, zuhanyozhatok, soká lesz még baba, majd szóljak ha jönnek a fájások.

Elmentem zuhanyozni és akkor láttam, hogy ami még jön magzatvíz az már nem tiszta... magzatszurkos volt. Szóltam...

Azonnal vittek a műtőbe, Hajna kislányom császármetszéssel született. Amennyire megijedtünk és ismeretlen útra (császármetszésre, műtétre) terelt minket a sors, annyira gyönyörű élmény volt az egész, simán és fájdalommentesen történt minden. Le a kalappal az orvosom és a kórház előtt.

Ahány várandósság, annyi történet... Pont ezért félek attól, hogy a kistesó már egy kicsit "bonyolultabb" világrajövetelt hoz.. :)

Szép babás-mamás éveket kívánok mindenkinek!

2009. szept. 27. 16:22
Gratulálok a babádhoz!Az én lányom 2007.09.25-én született és őt sem volt könnyű a világra hozni.De a baba utáni vágy erősebb mint az a sok fájdalom.Márciusba jön a kistesó,remélem könnyebben.
2009. szept. 27. 16:12
Gratulálok a Kisfiadhoz,nagyon aranyos!Ami a császárt illeti én úgy szültem,és azt mondtam soha többet.Csakis természetes úton!!!Szerintem sehogy sem kellemes,de a végeredmény a lényeg! :-)Sok boldogságot Nektek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook