Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyire könnyű megszokni a köldöksérv műtét során beépített hashálót? fórum

Mennyire könnyű megszokni a köldöksérv műtét során beépített hashálót? (tudásbázis kérdés)


2022. márc. 30. 08:09
Sziasztok.Nemtudom van-e még itt valaki.48 órája műtöttek köldöksérvvel,kicsi volt még,hálót is tettek be.Hátgerincbe zsibbasztottak.Másnap hazaengedtek,de iszonyuan fáj a derekam,és a bordák közé mintha levegő szorult volna. A derekam jobban fáj mint maga a vágás. Volt valakinek hasonló?
15. pimpi3
2021. máj. 30. 21:10

Sziasztok! Lenne pàr kérdésem köldöksérvel kapcsolatban! Valameikötöknél volt esetleg kizàródás?

Milyen fàjdalmaitok voltak a sérvtöl?

14. mell (válaszként erre: 13. - Andi.Bobi)
2020. febr. 3. 02:27
Köszönöm kérdésed, igen, sikerült, de még azért táncolni és futni sportolni még most sem zökkenőmentesen tudok,
13. Andi.Bobi (válaszként erre: 12. - Mell)
2020. jan. 18. 11:25
Hogy vagy? Sikerült a műtét?
12. mell (válaszként erre: 11. - Kristo_f)
2020. jan. 4. 09:46
Köszi, vérhígítót már tegnap este is beadtam magamnak, és ma este is kell, mert holnap műtenek. Nincs a vérhígító injekcióbeadással gondom, inkább csak azon parázom, hogy az tényleg komoly, hogy feküdni kell ha műtét másnapján hazaengednek?
11. kristo_f (válaszként erre: 10. - Mell)
2020. jan. 1. 22:33

Ágyéksérv, gondolom ugyanaz az eredmény

Annyi cemtiméter amekkora a sérv

Igazábol nálam nem látszik semmi


Nem kell megszokni semmit, illetve három napig kellemetlen felállni az ágybol, aztán egyre könnyebb

Ha normális az orvos akkor ad/felír 10 injekciót a hasba hogy ne legyen vérrög

Nem kell mondani hogy azt én nem tudom. Én is elmentem a körzetihez hogy adná be

Mondta hogy ő bizony nem, meg tudom én azt csinni és meglökte a kezem, máris csúszott be a nagyn vékony tű

A többi kilencet elintéztem otthon, pedig nem vagyok egy bátom embr

10. mell
2020. jan. 1. 20:35
Köldöksérv műtétre megyek a jövő héten, háló beültetés lesz. Nem tudom még hány cm -es hegem lesz és hogy látszani fog-e. Akinek van tapasztalata írjon.
9. Rosalindaaa (válaszként erre: 8. - Andi.Bobi)
2019. júl. 12. 12:47

Szia! Hát igen, nekem is nehéz lesz megoldani a kisfiam felügyeletét a műtét utáni hetekben. A férjem és a szüleim is dolgoznak, úgyhogy össze kell majd ülnünk egyik nap, hogy ki mikor menjen szabadságra, ki mit tud vállalni.

A szülés után néhány héttel én is megpróbáltam hasizmozni, de nagyon durván begörcsölt a hasam. (Pedig a hasizmom régen nagyon erős volt: a gimnazista osztálytársaim közül én tudtam a legtöbb felülést megcsinálni egy perc alatt.) Ezenkívül az volt még a furcsa, hogy próbáltam egyéb mozgásformákat is: például futás vagy egyszerűen csak guggolgattam, hajolgattam oldalra, de nagyon hamar begörcsölt a köldököm környéke. Azt hittem, hogy ez azért van, mert köldöknél szétnyílva maradt a hasizmom, de aztán rájöttem, hogy ennél többről van szó. Nálam a sérv valami nagyon érzékeny ideget nyomhat.

8. Andi.Bobi (válaszként erre: 1. - Rosalindaaa)
2019. júl. 11. 21:16

Szia!

Én 3 éve szültem.. Tavaly novemberben mentem el az orvoshoz mert mindig fajta a hasam, meg mikor hasizmozni kezdtem észre vettem, hogy a felülésnél ki dudorodik. Ultrahangot csináltak. Kettő sérvem van, egy hasi egy köldök :( kaptam beutalót műtétre, de nem mentem még, mert nem tudom megoldani, hogy ki vigyázzon a gyerekre, nincs segítség.


Nekem is szokott fájni, és nagy a hasam tőle:( fogytam 23 kg még kellene.. Kötény hasam lett a terhességtől:(

Jó, hogy ki írtad a fórumot, én is kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, tanácsokra..

7. papája (válaszként erre: 1. - Rosalindaaa)
2019. júl. 10. 16:13

Egy munkatársam és egy rokonom esett át ilyen műtéten. Mindketten a terhesség miatt kaptak sérvet.

Mindketten ugyanabban a kórházban 1 napos műtéten voltak, nagyon gyorsan panaszmentesen gyógyultak.

Hasuk laposabb lett gyógyulás után. Rokonom fizikai munkát végez, ő kicsit nehezebben rendeződött. Munkatársam amatőr kézilabdaedző, ő gyorsan visszakerült a pályára is.

6. 5236d12e25 (válaszként erre: 4. - Rosalindaaa)
2019. júl. 10. 14:04

2 gyerek után rohangálok 😅 bőven kimeríti a sportot.

Igazából olyan érzés volt mintha belülről dörzsölt volna a háló. - gyógyult

5. Rosalindaaa (válaszként erre: 3. - 5236d12e25)
2019. júl. 10. 13:14
Az "idegentest" érzés, amit a háló miatt tapasztaltál kb. 6 hétig, azt hogy kell érteni? Nyomott valami ideget a háló, vagy pedig csak simán azt érezted, hogy van benned valami, ami eddig nem volt?
4. Rosalindaaa (válaszként erre: 3. - 5236d12e25)
2019. júl. 10. 13:10
Kedves Elliana! Azóta tudsz rendesen sportolni? Én ugyanis szülés óta - igen valószínű, hogy a sérv miatt - azt tapasztalom, hogy bármilyen sportba is kezdek, rövid időn belül izomlázszerűen begörcsöl a köldököm és az afölötti terület.
3. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Rosalindaaa)
2019. júl. 10. 12:44

Szia! Tavaly februárban szültem 2. kislányunkat szintén császárral sok komplikációval. Októberben műtőttek köldöksérvvel. Nekem köldök kapuból indult és bár nem volt túl nagy 3-4 cm viszont rengeteget fájt a hasam a bőr nagyon elvékonyodott, hasfalam nagyon szétnyílt. Félő volt, hogy az amúgy is próblémás (eddig ismeretlen eredetű gyulladások)

belem kizáródik vagy a bőr egyszerűen kinyílik. 1 napos sebészetre kértem. Bár abban voltam laporószkóppal végzi az orvoa helyette lett egy majdnem 10 cm lefelé konyúló smile-m kőzvetlen köldök felett 10 cm odébb meg a drain amit még aznap este véletlen kitéptem. Most már csak 6cm körül van. Csak így tudta megoldani a doki a sérvet a hasfalamat is félig lefedő hálót plusz a köldök átformálását. 2 hónapig tilos emelni addig haskötő utána is csak fokozatosan lehet kezdeni az emelést.1 hét után volt varrat szedés addig magamnak itthon fertőtlenítettem cseréltem a kötést. Kb 6 hétig érződött az amolyan "idegentest" érzés utána megszűnt. Azóta csak akkor fáj a hasam ha tényleg nagyon túl erőltetem magam.

2. beYOUtiful (válaszként erre: 1. - Rosalindaaa)
2019. júl. 10. 12:39
Egy barátomnak van kb. 2 éve, lágyéksérvvel mutötték. Soha nem érezte, nem zavarta; a fájdalom, amit a sérv okozott teljesen megszunt.
2019. júl. 10. 11:47

Egy évvel ezelőtt szültem. Szülés után köldöksérvem és köldök fölötti sérvem alakult ki. Egy darabig jól voltam, fájdalmat, kellemetlenséget csak időnként okozott a sérv. Most viszont kb. egy hónapja erősödtek a fájdalmaim, diszkomfortérzéseim: izomlázszerűen fáj és szorít a köldökgyűrűm és az afölötti terület, húzódik, feszül és szúr a hasam, picit nehezebb tárgyak emelésénél gyengeségérzet, hasfájás és hányinger fog el. Kivizsgáltattam magamat egyéb szempontokból is: volt labor, hasi ultrahang és nőgyógyászati vizsgálat is, de nem láttak semmit, mindent rendben találtak. A sebésszel tehát megállapítottuk, hogy kizárásos alapon a sérv okozhatja a fájdalmaimat. Egy hónap múlva műti a sebész a sérvemet, viszont, mivel ilyen nagy fájdalmakat okoz nekem a sérv, a sebész tanácstalan, hogy ültessen-e be hálót vagy sem, arra hivatkozva, hogy a hálóval egy újabb idegentest kerülne belém, ami újabb diszkomfortérzéseket okozhatna (a szervezetem ugyanis szokatlanul érzékeny már a sérvre is).


Mennyire könnyű megszokni a hashálót? Érzi-e az ember magában a hálót a mindennapokban? Tényleg elképzelhető, hogy egy érzékenyebb szervezet nem jól fogadja be a hálót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook