Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy lehet jól felkészülni az érettségire? fórum

Hogy lehet jól felkészülni az érettségire? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
43. 'szti (válaszként erre: 42. - Pp)
2007. máj. 6. 08:47
ez ismerős :-)) van még idő, majd holnap, majd holnap, majd délután, jááájjjj holnap vizsga :-)
42. pp
2007. máj. 6. 08:46

Hát kb ilyenkor kezdtem tanulni, vagy inkább majd csak délután:)

Ha én betartottam volna valaha is, hogy "a végén már nem szabad tanulni, csak pihenni", ahogy mondják, akkor valószínű kevés vizsgán mentem volna át egyetemen, de még érettségim se lenne.

2007. máj. 6. 08:42
Ahogy Lenin is megmondta: +tanulni, tanulni, tanulni!" :-)))
2007. máj. 6. 07:55

köszönöm,kedvesek vagytok,hogy tartjátok bennem a lelket!

Most csak egy pár pillanatra ugrottam fel,megyek tanulni.

Csak délelelőtt tanulok,átnézem a nagyobb műveket,délután már csak pihenek.De attól félek délután is tanulási kényszer lesz bennem,...a tudatlanságom miatt.pedig sokan mondták,hogy ma már egy szót se tanuljak,de muszály...

holnap este jelentkezem,hogy milyen is volt!

szépen kérek mindenkit,hogy szorítson!!!!Nagy szükségem van rá!:)

2007. máj. 5. 14:53

Hali érettségizők!

Még van egy csomó órátok! Mindenkinek sok sikert!

S tudjátoK: ismétlés, ismétlés, ismétlés....


S utána beszámolót várunk. Szorítok nektek.

38. 4c35511f0b (válaszként erre: 36. - 4c35511f0b)
2007. máj. 5. 12:16
Nekem meg: érettségi, nem érttségi:)
37. 5464505f6a (válaszként erre: 35. - 5464505f6a)
2007. máj. 5. 12:15
Emelt,nem emelet
36. 4c35511f0b (válaszként erre: 34. - Virág3)
2007. máj. 5. 12:15

Nem fogsz megbukni!:)

Mindenkiben ez az érzés van, aztán főiskolán/egyetemen rájön, sokszor egy vizsga olyan, mint maga az érttségi, s akkor hol vannak még a szigorlatok:)

ÜGYES leszel, ne izgulj!

(Majd írd meg, hogy sikerült:)

35. 5464505f6a (válaszként erre: 34. - Virág3)
2007. máj. 5. 12:10

Deohgy fogsz! De meglátod,egy hónap múlva,azt irod,h ténxleg milyen nevetséges volt és könnyen ment.


Amúgy én is érettségizem,bár én csak kiegészitöt teszek,mert kell a mostani fösulimhoz. Emelet informatika.És május 16-án megyek....na,én viszomnt tényleg nem tudok semmit:)

2007. máj. 5. 11:58

Már nincs sok hátra!

Holnapután magyar!Meg fogok halni!Már 1 hete gyomoridegem van,alig alszok,nem tudok semmit,..de tényleg semmit magyarból!Megörülök!

De pozitív vagyok,annak kéne lennem.Sikerülni fog,megbukni nem fogok,ugye nem!?

33. rika
2007. máj. 4. 09:58
Én is már egy jó ideje érettségiztem de még a mai napig megnézem az írásbeli kérdéseket...:)
2007. máj. 4. 09:52
Sok sikert az éretségizőknek, én majd jővőre éretségizem de, ha rá gondolok, már most izgulok!
31. ec63a7fc29 (válaszként erre: 30. - Virág3)
2007. ápr. 26. 23:35
Ngyon szorítok, drukkolok, aztán várom / várjuk a beszámolódat! Sok sikert!
30. Virág3 (válaszként erre: 29. - Ec63a7fc29)
2007. ápr. 26. 15:04

:)

Köszi a bítóztatást!

Én még a rizsálással is hadilábon állok!ez komoly!Németből jobban tufok rizsálni,mint magyarból!De valamit majd megpróbálok összehozni!

Szoríts!:)

Aztán majd leírom,milyen lett az eredmény!:)

29. ec63a7fc29 (válaszként erre: 28. - Virág3)
2007. ápr. 26. 12:22

Virágocska drága, érvelni tudsz!

Akkor válaszd az összehasonlító elemzést. Ott fele-fele arányban kell a tényleges tudás, a többi "rizsa".

Nekem a rémálmom a fősulis felvételin köszöntött rám tétel formájában: Mikszáth-Móricz. Mivel az ucsó egy hétben nyálaztam át a magyar irodalmat a kezdetektől, csak annyi ugrott be, hogy mindkettő kövér, kedves arcú és bajszos:))))

Ebből kellett kihozni egy elfogadható választ...

Jó tanulást!

28. Virág3 (válaszként erre: 27. - Ec63a7fc29)
2007. ápr. 26. 12:10

Szia Kleca!


Huuh,de sokat írtál!Köszönöm a tanácsaid,azt hiszem el is kezdem ma a vázlaz gyártást!

Igen,nappalis vagyok,a választott tantárgyam a földrajz,a nyelv,pedig a német!

A legeslegjobban a magyar írásbelitől félek.Nem tudok önáálóan írni egy versről 4 oldalt!Foggalmam sincs,mi lesz velem.A drága magyar tanárunk nem tanított meg minket 4 év alatt verset elemezni!Azt mondta,hogy az érvelést ne válasszuk,mert nem tudunk érvelni!Kedves!Akkor mit csináljunk,amit tudunk is?Ááááá,már ki vagyok egy cseppet!

2007. ápr. 26. 07:53

Szia Virágocska!


A szóbelin az lesz a feladatod, hogy először készíts vázlatot. Tehát most is tedd ezt!

Azt írtad, ki vannak dolgozva a szóbeli tételeid. Tehát állj neki, s elejétől mindegyiknek írd meg a vázlatát. Segítségnek ott vannak a kidolgozott tételek.


Az írásbelire: Magyarból már most eldöntheted, melyik stílus tetszik a legjobban: Egy adott vers kidolgozása, vagy egy másik irodalmi mű kidolgozása, vagy egy összehasonlító elemzés.

Ha eldöntötted, akkor ennek ismeretében nézd át a kidolgozott magyar tételeidet.


Törire is jó a vázlatírással bíbelődni, plusz forgasd hozzá az atlaszt. Azt a feleletkor is használhatod. Sokszor benne vannak az évszámok, stb (nyomtatva), amire magadnak a vázlatodban utalhatsz.Jó ha egészben látod a törit, nem apránként. Egy felelet pedig max 10 perc. Elég csak a vázlatot elmondanod. Ha látják, hogy képben vagy, békén is hagynak.S mindenhonnan eddig azt hallottam, hogy nagyon segítőkészek, kedvesek.


A vázlat arra is jó, hogy amikor a végén át akarod nézni az adott tantárgyat (előtte nap), akkor könnyebben átlátod.


Nyelvből elég nehéz készülni. Olyasmi, mint egy nyelvvizsga.Milyen nyelvből fogsz menni?


A matek (nekem a kedvenceim egyike), elég fura. Vannak a tételek. Ami az utóbbi 5 évben volt, az majdnem biztos, hogy nem lesz. A többit alaposan át kell nézni, vázlatot írni hozzá.


A feladatokat többféleképpen is meg lehet oldani.

Először a sok pontot érőeket érdemes, aztán a kisebb pontszámmal díjazottakat. Érdemes az előző évek írásbelijein gyakorolni:

Órát beállítani, s indulás. Szerintem az okev.hu oldalán találsz régebbi feladatsorokat.


Milyen tantárgyaid lesznek?

Nappalis vagy?


S tényleg úgy van, mint itt valaki írta: Ha felvesznek, visszasírod az érettségit.

Általában olyan sokat kell(ene) tudni 1-1 tantárgyból egy felsőoktatási vizsgán, mint itt a komplett érettségin.( Kilóra...)


Menni fog! Hajrá! A jó hír, hogy még van x napod.

(Én a szülinapomon írtam a magyart...)

26. ec63a7fc29 (válaszként erre: 17. - 278c85ecf4)
2007. ápr. 26. 07:12

Nagggyon jóóóó.


De lehet, hogy megbuknék...

Sajnos abszolute nincs bulvárműveltségem. Persze, tudom, hogy a Fekete Pákó az, aki kiakasztotta Liptay Klaudiát. Azt pont láttam.:)))

2007. ápr. 26. 07:06

Idejében el kell rá kezdeni tanulni, mert az agy olyan, mint a gyomor, nem az a fontos, hogy mennyi fér bele, hanem hogy mennyit tud feldolgozni belőle.

Félni nem kell. A félésre fordított idő helyett tanulni kell.


Nekem az jött be, hogy egy tantárgyra koncentrálni, azt teljesen kidolgozni, abban képben lenni.


Idén lesz? Sok sikert!

2007. ápr. 7. 21:37
Tanulni kell, ez csak egyszer van az életben (jó esetben) és ha egyszer sikerül, akkor megvan! Az meg már lényegtelen, hogy már másnap nemtudod a felét sem annak amit megtanultál. :)
2007. márc. 26. 15:47

Hát igen,tudom ez még nagyon az eleje!Talán ha túl leszek rajta,már másként fogok tekinteni a további vuóizsgákra!

Holnap veszek lecitint,az elvileg serkenti az agymúködést!

Próbálta már vki?

22. 5464505f6a (válaszként erre: 20. - Virág3)
2007. márc. 25. 14:57
Hát ha tovább akarsz tanulni készülj fel jól,mert ott egy-egy vizsgára kell annyit tudni,mint egy érettségire.
21. Ekka
2007. márc. 25. 13:56
Tanulással:)))))))))))))))))))
20. Virág3 (válaszként erre: 17. - 278c85ecf4)
2007. márc. 25. 13:48

:)))Igen,igen ez jóóó!


Az szóbeli tételeim már meg vannak kidolgozva!

Én inkább az írásbelitől félek!Arra csak úgy lehet tanulni,ha a 4 év anyagát tanulom.az meg rohadt sok!Én is figyeltem órákon,nem vagyok rossz tanuló,csak valahogy hihetetlennek tűnik,hogy annyi mindent megtudjak tanulni!Mert már a tavalyi anyagokból sem emlékszem semmire!És ez szomorú!

19. 5464505f6a (válaszként erre: 17. - 278c85ecf4)
2007. márc. 25. 00:31
A 4. jó:)
18. 5e67f791bc (válaszként erre: 17. - 278c85ecf4)
2007. márc. 24. 21:53
Te csaj ez kurva jo! :))))))))))
2007. márc. 24. 21:48

Csak egy kis lazításnak!:D Itt vannak a 2085-ös érettségi tételek:


1.Fekete Pákó betelepülése, majd kiűzetése Magyarországról!


2.Győzike vagyonosodása és az etnobiznisz összefüggései.


3.Fejtse ki részletesen, hogyan "kúrta" el Magyarország sorsát

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök!?


4.Ismertesse részletesen a századforduló médiájának egyetemes

kultúrtörténeti alkotásait (Big Brother, Való Világ, Fókusz,

Aktív, Dáridó, Fásy Mulató,) és azok pozitív hatásait a kor társadalmának

szellemiségére,

intellienciaszintjére.


5. Anettka és a kozmosz közti viszony a XXI-ik században.


6. Döntse el melyik évben volt nő, és melyik évben volt férfi Terri Black!?!


7. Magyarország "sztárjai" a XXI. Században: Fekete Pákó,

Győzike.

Jelölje térképen, mely kontinensre kellett volna visszavándorolniuk?


8.Balázs Vs. Mónika show. Melyiknek volt a nagyobb

nézettsége, és közerkölcsformáló hatása?


9. A Barátok közt szappanopera 102542. részének részletes

bemutatása a XXI-ik század végén! Ismertesse bizonyos szereplők sorozatbéli

életrajzát. Mint pl. a Tilda-karakter evolúciója(1-51-ig)


10. Miért részesíti előnyben a roma többségi társadalom az idegen hangzású

keresztneveket? (Eszmeralda, Rozalinda, Izaura, Pamela, Szamanta,ill.

Vinettú, Szándokán, Hoszéármándó, Ronáldó, Maradona)


11.Ki volt Kiszel Donatella édesapja? Válassza ki, és húzza alá a megfelelő személy nevét:

-Mr. Sylvester Stallone

-Kondor Csaba Úrhölgy

-Az ismeretlen katona ("akcióban eltűnt")

-Az igazi Fantomas


12. Kelemen Anna metamorfózisának ismertetése, munkásságának kultúrtörténeti elemzése.


13. Ismertesse Kocsor Zsolt (egykori művésznevén: Kozsó nemzetközi elismertségének (Nobel-békedíj, Grammy-díj, Szívárvány Zászló-érdemrend)

okait és pályafutásának főbb állomásait.


14. Mikor csatlakozott Magyarország államadóssága a "Fejlődő Országok" elitcsapatához?

A:2007

B:2008

C:2009


15. Melyik hazai mestermű vált a világörökség részévé a XXI-ik század közepén?

-Kiszel Tünde "Donatellácska" naptársorozata

-A 4-es metró frissen átadott, Panama-díjas első szakasza

-A Chuck Norris híd

-Schobert Norbert Update Enciklopédiája


:DD

2007. márc. 24. 19:05
És persze az is elegedhetetlen(legalább is sztem:))h amit tanul a ember,azt értse is.
15. 278c85ecf4 (válaszként erre: 14. - 5464505f6a)
2007. márc. 24. 18:52
Persze, csak én amit utáltam, azt is így olvasgatással tanultam meg! De napokat nem tudtam ülni felette! Ahogy most se tudok! Elolvasom 3-4szer, megyek, teszem a dolgom, visszaülök, elolvasom megint, elmegyek......
14. 5464505f6a (válaszként erre: 13. - 278c85ecf4)
2007. márc. 24. 18:48
Azért amit szeretek,azt nekem sem kell elolvasnom 50*:)Ott az is elég ha órán odsfigyeltem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook