Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy legyen szobatiszta? fórum

Hogy legyen szobatiszta? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogy legyen szobatiszta?

1 2
4. orsibigyu (válaszként erre: 3. - 79d2f5a3df)
2013. aug. 9. 10:31
Sok sikert! Amugy eltelt egy kis ido miota a cikket irtam. A kisebbik fiammal neha probalkozunk, de eddig o sem bizonyult erettnek a dologra. Most 13- 14 honapos.
3. 79d2f5a3df (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2013. aug. 9. 10:01
Nekem van két fiam, a nagyobb 18-20 hónapos korában elkeztük a leszoktatást, 2-2,5 évesen már teljesen szobatiszta volt néha kisenn éjjeli balesetekkel. Őt bilire ültettem és mondtam neki, hogy pisiljen, kakiljon. A kicsi 20 hónapos lesz, de nem jön be neki a bili. Kipróbálom a te módszered, igaz padlószőnyeg van, de van víz meg tisztítószer és nyár van, hama megszárad, főleg, hogy sokat iszik rengeteg pelus kell.
2013. aug. 9. 09:32

Látod, az én kisebbik fiamnál megvolna a lehetőség, odáig megvan, hogy nincs rajta pelenka, hogy látom, mikor fog pisilni és ő is tudja, mert eltolja pl. a játékokat (és a bilit is) az útból. Rá tudom ültetni a bilire/WC-re időben, elücsörög rajta, mosolyog, tetszik neki, de nem pisil. Viszont amint megunja és feláll, rögtön jön a pisi. Most 14 hós, szerintem ő még nem érett meg erre a szobatisztaság-dologra.

A nagy 27 hónapos, 22 hónaposan levettem róla a pelenkát, megbeszéltük, hogy a pisit a bilibe, aztán négy-öt baleset híján teljesen szobatiszta lett nappalra. Ehhez képest a kicsi tényleg mindenhová pisil, csak a bilibe nem. Én inkább várok még egy évet és pelenkával szennyezem a környezetet, nem mosóporral meg felmosóvízzel.

2013. aug. 9. 09:08
Hőség van és a baba feneke befülled a pelenkába?! Leszoktatnád róla, de nem tudod hogyan? Mindenhol azt olvasod, hogy korai meg, talán nem érett meg rá? Íme az én tapasztalatom. Személyes vélemény, tapasztalat, nem szentírás!

Ugrás a teljes írásra: Hogy legyen szobatiszta?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook