Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy kezelitek az óvodás éjszakai félelmeit? fórum

Hogy kezelitek az óvodás éjszakai félelmeit? (tudásbázis kérdés)


2009. jan. 5. 15:53

Sziasztok!


Szépen kialakult, hogy mit tegyünk, hogy ne féljen:) Ő találta ki, és működik is!

Tehát: este, mese után, odabújánál megkérdezi: Ma mitől NE féljünk? És akkor mondok én is egykét dolgot, ős is felsorolja, hogy mitől nem kell félni, és ezzel lezárja magában a dolgot. Pl. fél a hangyáktól, megbeszéltük, hogy a hangyák téli álmot alszanak a földben ilyenkor. És a logikus válaszok megnyugtatják, legalábbis azota nem kelt fel egyszer sem, hogy fél.

Hurrá!

2009. jan. 3. 05:29
Ha a gyermeket magára hagyjuk a sötétben a félelmeivel, iszonyatos (számára valóságos) képeket képzel el, ezáltal megnő az állandó bizonytalanság érzete, egészséges önbizalma csökken. Erre a bizonytalanság érzetre napközben erős agresszióval vagy a túlzott visszahúzódással válaszol.
25. Dimitrova (válaszként erre: 2. - Marcipan1)
2009. jan. 3. 05:22
Kislámpát kell égve hagyni a gyermek szobájában, hogy a gyermek is könnyen kezelni tudja. Ő maga oltsa el a villanyt, de elérhető legyen, hogy bármikor fel tudja kapcsolni. Ha érzi, hogy uralkodni tud a sötétségen, többé nem fog félni
2008. nov. 29. 08:09
Sajnos a szülők egy része még mindig elbagatelizálja ezt a félelmet. Az én szüleim is ilyenek voltak. Most már elmúltam 31 éves, és még mindig félek a sötétben.
2008. nov. 17. 00:57
Aki fél, az bizonyára élénk képzelőerővel áldatott meg. A PVC mintáiból is belelát mindenféle alakot, s bármi, ami árnyékot ad, az bármi lehet...
2008. nov. 17. 00:56
Megbeszéljük.
2008. nov. 10. 18:30

Sziasztok!

Lehet, hogy félelmetes amivel kezdem, de nem tudja valaki, hogy hol találhatnám meg azt a verset, amit Stephen King: Kujo c. filmjében az apuka mond a kisgyereknek szörnyűzőként. Nekem ez a vers anno annyira tetszett, hogy gondoltam, ha lesz gyerekem, ezzel elűzöm a szörnyikéket.

Most várom a 3-at, de a kisebbik lányomnak most van a sötétségtől való félelem-korszaka. A nagyobbiknak ez kimaradt.

Ha vlaki tud segíteni előre is köszi.

Bocs, ha hosszú voltam.

20. dancingqueen (válaszként erre: 19. - Marcipan1)
2008. nov. 10. 11:29
jaaaj szegény:(nem szabad hagyni h ilyen borzalmakat nézzen:Sén amúgy sem kedvelem a kereskedelni csatornám műsorait-de ezután de pláne utálom,hogy a gyerkocokből ilyet vált ki:S
19. marcipan1 (válaszként erre: 18. - D88030a7e1)
2008. nov. 10. 11:28

Sziasztok,

köszönöm az ötleteket !

A mese címét elküldenéd nekem is?

Arra nagyjából rájöttünk, hogy mi volt a kiváltó ok: a naygmamánál ment a tv-ben a " Celeb vagyok..." c. szörnyűség, s a gyerek a másik szobában játszott. Nem látta, de hallotta, amint rémiszgették a résztvevőket...:(

2008. nov. 10. 10:58
Küldöm priviben az oldalt.
2008. nov. 10. 10:58
Megtaláltam a mesét:-)
16. 3a0842d373 (válaszként erre: 13. - Pmjudit)
2008. nov. 10. 10:47

Eddig sajnos nem találtam meg :(

Ded ha a nyomára jutsz szólj Te is légyszi :)

2008. nov. 10. 10:44
no,akkor azért csak "értek valamennyire" a gyerek lélekhez:)hogy plusst ajánlottam:)
2008. nov. 10. 10:43

Hello! Mi is 6 évesek leszünk. Az én fiam kezdetektől fél pl a sötétben. Van egy egész jó kis mesekönyvünk, amiben féleleműző mesék vannak (ezen a néven lehet kapni a boltban)

Még bejött az is, hogy vettünk egy félelmetes de aranyos plüssállatot a Diegot a jégkorszakból és ő a testőre, vigyázz rá egész éjjel. Diego olyan félelmetes, hogy még ha lennének szörnyek akkor sem mernének a közelébe jönni.:-)))

Érdekes, mert a lányom olyan kis törékeny volt, de soha nem félt semmitől.

13. pmjudit (válaszként erre: 11. - 3a0842d373)
2008. nov. 10. 10:32
Az nagyon aranyos mese, a lányom kedvence volt. Írj, ha megtaláltad. Légyszi!
12. 3a0842d373 (válaszként erre: 10. - Dancingqueen)
2008. nov. 10. 10:28
Mi pár hónapig takargattuk a szekrény kilincsét, mert az zavarta a drágámat. Mindegyikre kendőt kötöttünk :)
11. 3a0842d373 (válaszként erre: 6. - Dancingqueen)
2008. nov. 10. 10:26

Köszi, jó ötlet a Z!

Még a Miss Spider és a napsugár rét lakói című mesét is keresgélem ugyanezért, amit a Minimaxon lehetett látni 1-2 éve.

10. dancingqueen (válaszként erre: 9. - 3a0842d373)
2008. nov. 10. 10:25

:)


én a sötétet utáltam nagyon...meg ha résnyire nyitva volt a szekrényajtó,mert akkor aszittem,hogy kijön onnan valaki...hát,becsuktuk,és nem fordultam fal felé szinte soha:P


ez nagyon jó,hogy meg tudta fogalmazni pontosabban,hogy mi bántja...!

2008. nov. 10. 10:24
A mi lányunk most elsős és mostanában sikerült azonosítani az érzését. Amit eddig úgy nevezett, hogy félek, de nem tudom, mitől, arról kiderült, hogy hiányérzet. Innentől könnyebb dolgom lett, mert próbálok még többet velel lenni, összebújni. Javulnak az éjszakáink is :)
2008. nov. 10. 10:22

Ez sajna nálunk is előfordult. Lefekvés előtt körbejárjuk a szobáját, minden sarokba becsettintünk és hangosan mondjuk együt "Mindenki menjen a szobából a saját dolgára, aki nem hagyja Zsófit aludni". Majd együtt képzeltünk az ágy köré egy hatalmas arany gömböt, ami mindentől megvédi Zsófit és nyugodt álmot ad.


Többször bejött, mint nem. De nagyon fontos, hogy soha ne bagatelizáljuk el a baját, ne vonjuk kétségbe érzéseit és félelmeit. Ne akarjuk meggyőzni, hogy nincs ott semmi.

7. pmjudit (válaszként erre: 6. - Dancingqueen)
2008. nov. 10. 10:18
Biztosan van vmi, amivel az oviban hergelik egymást, de a pszichológia is fogalakozik ezzel a kortünettel. A 6 évesekre jellemző.
6. dancingqueen (válaszként erre: 5. - Pmjudit)
2008. nov. 10. 10:15

lehet,hogy valamelyik mese váltotta ki ezt belőlük?:(vaaaaagy...valamelyik gyerek terjesztette el ezt a tévhitet a kicsik között?


És mi lenne,ha mondjuk a Z a hangyát megnéznétek?Aranyos mese,és rájönne,hogy nem kell tartani tőle...hm?:(

5. pmjudit (válaszként erre: 2. - Marcipan1)
2008. nov. 10. 10:08
Nem kell pszichológus, ez természetes. e sajnos mi is szenvedünk tőle, az én lányom is nagycsoportos , az egész csoportban probléma ez. Majd kinövik. Remélem gyorsan...
4. dancingqueen (válaszként erre: 2. - Marcipan1)
2008. nov. 10. 10:04

oh szegény:(ha engem kérdezel,szerintem normális,de biztos,hogy nagyon rossz szegényt így látni...szép szóval,magyarázással jutottatok valamire?Valami új pluss állatkát adjatok neki,hogy az megvédei,és ha fél,akkor vele elbjhat a takaró alá,de hogy kint alszotok a másik szobában,és nem lehet baj...vagy csináljatok úgy,mintha betennétek egy hangya irtot,vagy befujnál mindent,és akkor látja,hogy ezektől a szerektől tényleg nem jöhetnek a bogarak...


hirtelen ennyi jutott eszembe,remélem sikerül megnyugtatni őt

2008. nov. 10. 09:57
Mi együtt alszunk.
2008. nov. 10. 09:44

6 éves nagycsoportos kisfiam kb 2 hónapja elkezdett " félni". Lefekvésnél előszőr az apukája vetit neki diavetítőn mesefilmet, aztán én mesélek neki. Ezután ,ha már puszi, stb, mennék ki, közli hogy fél a hangyáktól, mérges pókoktól, skorpiótól, stb. Megbeszéltük,hogy ezek nincsenek Magyarországon, a hangyák téli álmot alszanak, meg is érti, de mégis fél....

Ti hogy kezelitek ezeket a félelmeket, elmúlnak egyáltalán? Forduljak pszichológushoz, vagy ez normális???

2008. nov. 10. 09:40
Hogy kezelitek az óvodás éjszakai félelmeit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook