Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy kell rizskochot sütni? fórum

Hogy kell rizskochot sütni? (tudásbázis kérdés)


7. a14deb9047 (válaszként erre: 5. - Rozália)
2010. márc. 19. 21:50
Aki szereti, tehet bele még áztatott mazsolát. Ha nincs vanília rúd - ugyebár ez nem éppen olcsó mulatság -, jó két tasak vaníliás cukor is.
2008. márc. 19. 11:32
Én a rizst egy kis vízben előfőzöm, mert különben nehezen puhul.
2007. nov. 22. 08:14

Rizsfelfújt


Hozzávalók 4 személyre:


25 dkg rizs

1 rúd vanília

1 l tej

4 dkg margarin

15 dkg kristálycukor

4 tojás

1 citrom reszelt héja


A tálhoz:


kevés vaj és

zsemlemorzsa


Előkészítés:


A rizst megmossuk. A vaníliarudat kettéhasítjuk, a tejbe tesszük a rizzsel együtt, és csipet sóval puhára főzzük. Kihűtjük.


Elkészítés:


Egy tűzálló tálat kikenünk, és zsemlemorzsával beszórunk. A sütőt 180 C-fokra (gázsütő 2. fokozat) előmelegítjük. A margarint habosra keverjük a kristálycukorral, majd egyenként állandó keverés mellett hozzáadjuk a tojássárgákat, belereszeljük a citromhéjat, és összekeverjük a rizzsel. A tojásfehérjéből kemény habot verünk, majd ezt is a rizses masszához keverjük. A rizst a formába simítjuk, és a sütőben kb. 50 perc alatt arany barnára sütjük. A formában hagyjuk rövid ideig hűlni, ezután tálra borítjuk, és ízlés szerinti öntetekkel (csoki, málna, eper) kínáljuk.


Munka: kb. 20 perc

Fogyasztható: kb. 1 óra 30 perc múlva

1 adag: 452 kcal

2007. nov. 9. 09:21
Én a tojássárgájás cukorhoz szoktam adni kb.8 dkg margarint és a rizset pedig vizes tejben főzöm, mert hamarabb fő meg.
2007. máj. 6. 22:44
köszi, ez nekem is jól jön, imádom, de még soha nem csináltam!
2007. jan. 29. 19:00

1i tej,20dkg rizs,4 tojás,8dkg cukor,mazsola,citromhéj,2dkg vaj.

A szokásos módon válogatjuk és mossuk a rizst,majd tejhez hozzáadva tejberizst főzünk.Beleteszünk egy csipet sót és a cukor felét.A tojások fehérjéből kemény habot verünk.A sárgáját a maradék cukorral kikeverjük.A kihűlt rizshez hozzáadjuk a tojássárgáját, a citromhéjat,a mazsolát és végül óvatosan belekeverjük a tojáshabot.Kivajazott mély tepsiben mérsékelt tűzön/ 180/sütjük.Ellenőrizni kell,hogy a közepe megsült-e.A kész felfújtat pihentetni kell 10 percig,majd szeletelni.Lekvárral,sodóval vagy porcukorral tálaljuk. Jó étvágyat!

2007. jan. 29. 17:41
Rizskochot szeretnék sütni holnap.Nincs véletlenül valakinek egy jó receptje?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook