Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy kell beöntést adni egy 9 hónapos babának? fórum

Hogy kell beöntést adni egy 9 hónapos babának? (beszélgetős fórum)


2009. szept. 6. 13:44

szerintem nyugodtan adj neki egy nap 2x legalább két napig.

nem kell semmibe sem belekeverni mivel cukros szerintem szivesen meg fogja enni.

mivel anyatejes nem vészes az az 5 nap.szerintem .

val a hozzátáplálástól kakil ilyen ritkán.

tudod felgyülem,lik a belében és puffadást okozhat.

ettöl nem lehet akár étvágya sem mert nyomja a pociát.

én nem vinném orvoshoz .föleg nem ma vasárnap.

esetleg ha keddig nem produkál.

de addj neki ma 2x és holnap is ha nem nem lesz széklete.

és próbáld a székletfogó ételeket kerülni nála.

tudom hogy aggasztó lehet ,de nyugodj meg.

szivesen elmondanám a beöntés menetét csak nerm szeretném ha vmi rosszat csinálnál vele.

ugyhogyne csüggedj okés??

bármi van irj és szivesen segitek ha tudok.

19. Peppelínó (válaszként erre: 5. - Zsanetta)
2009. szept. 6. 13:04

Szia!

Adhatok 2 naponta neki a Levolac szirupból? Nem lesz baja, ha ilyen sűrűn kapja? Nem először kapott ilyen szirupot, korábbi székrekedésnél is adtam belőle. Már 2 hónapja küzd a székrekedéssel, de ez volt a 2. alkalom, hogy 5. nap lett csak nagydolog. Eddig 3-4 nap kellett, hogy tudjon székletet produkálni. Ha most nemrég termelt a pelusba, azért még este adjak neki levolacot? Ezt bébiételbe belekeverhetem, vagy inkább csak folyadékba lehet?

18. be52089f0e (válaszként erre: 16. - Peppelínó)
2009. szept. 6. 12:52
Priviben kérlek írd már meg az emailcímed és már is küldöm az anyagot.
17. Peppelínó (válaszként erre: 14. - Serry)
2009. szept. 6. 12:46
Én sem ragaszkodom hozzá, hogy beöntést adjak a kicsinek. A hőmérőzés, és a glicerines kúp beadása is megvisel, ahogy látom milyen kellemetlen a babának. A nőveremet is felhívtam, hogy mit tegyek, ő mindenképpen a beöntést tanácsolta nekem. Csak én félek is beöntét adni, mert nem tudom, hogy is kell pontosan, és biztos attól is sírna.
16. Peppelínó (válaszként erre: 10. - Be52089f0e)
2009. szept. 6. 12:40
Köszönöm, elfogadom a tornáztatásos segítséget. Igaz, én eddig hiába maszíroztam a pociját, és hiába tornáztattam, de lehet, hogy rosszul csinálom. A barackot megeszi, de nem használt pedig langyosra melegítettem. A szilvát is próbáltam, de lehet nem volt elég édes. Ma vízbe feloldottam 100%-os szilvalekvárt, de nem ette.
2009. szept. 6. 12:40
védőnő ezt tanácsolta? ez elég meglepő
14. Serry
2009. szept. 6. 12:39

Hallgass Zsanetta-ra

Mivel szopizik biztosan meg van a megfelelő folyadéka. Adj neki amit elfogad és ne erőltesd neki. 40 ml nem kevés egy ekkora gyereknek. A tápszere (AT-je) egy napra kb 250 ml Szóval ne erőltesd. Gyümölcs ami bevált anyáinknak és a levolacot tényleg nem csak egyszer.

S ha már 5. napja nincs széklete nem várnék tovább elvittem volna a hétvége előtt orvoshoz. De holnap mindenképp!

A beöntéssel ha nem szakszerűen csinálják akár bélátfúródást is lehet csinálni ami pedig akut műtéti eset. Hogy jutott eszedbe? még felnőttnél sem csinálunk nyakra főre!

2009. szept. 6. 12:38
szerintem is inkább orvoshoz vidd, ha végképp nem segít semmi házi gyógymód. Isten ments otthon egy ilyen kicsi gyerkővel tapasztalat nélkül próbálkozni. Én biztos nem merném.
12. Peppelínó (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2009. szept. 6. 12:35
Mikor kiírtam a kérdést, jött a termés. :) Különben a védőnőtől is kérdeztem már, hogy mit tegyek a szorulása ellen. Ő is azt tanácsolta, hogy legvégső esetben adjak neki beöntést (én). Gyerekorvos pedig felsorolt egy csomó ételt, hogy melyek a székletlazítók. Ezek közül vagy nem eszi meg, ami lazítana a székletén, vagy megeszi, de nem használ. Nem hiszem, hogy az ügyelet adna ilyen esetben beöntést! Biztos akkor is nekem kéne megcsinálni.
2009. szept. 6. 12:33
Próbáld meg a glicerinkúpot... de szerintem házilag ne alkalmazz beöntést... inkább kérd szakember tanácsát.
2009. szept. 6. 12:31

9 hónapos gyereknek, főleg tapasztalat nélkül nem hiszem, hogy neki kellene állnod beöntést adni.

Inkább masszírozd, vannak direkt székrekedésre gyakorlatok. Ha gondolod priviben megírom.

De a gyümölcsöt is megpróbálhatod. Nálunk a szilva és az őszibarack vált be. Reggel éhgyomorra egy kicsit megmelegítve.

9. Peppelínó (válaszként erre: 3. - Ágicababa)
2009. szept. 6. 12:29
Szopizik. 5,5 hónaposan kezdtem adni neki a szilárd ételeket, mert semmilyen tápszert nem fogad el. A szilárd étel bevezetése után megevett napi 1/2 üveggel 1 hónapon keresztül, + gyümölcspépet. Azóta örülök, ha 1/4 üveg bébiételt megeszik, + gyümit. A cumisüvegből semmit nem fogad el, a csőrös pohárral is inkább csak játszik. Folyadékot (a cicin kívül) csak kanállal hajlandó inni, és alig iszik úgy is max. 40 ml. Se teákat, se granulátumos babateákat nem issza meg. A gyümileveket is és vizet is csak kanállal issza meg (max. 40-50 ml fél nap alatt).
2009. szept. 6. 12:25

9 hónapos babának nem kell beöntés! 5 napja nincs széklete? Orvoshoz mikor akarod vinni? Gondolj bele ha neked nincs 5 napig milyen érzés! Vidd el akár ügyeletre, ott megmondják mit tegyél!

Valami hashajtó kúpot eltudok képzelni, mert gondolom már azért sem tud kijönni, mert megkeményedett neki.

Orvoshoz vidd!!!!!

2009. szept. 6. 12:19

elösször probálja meg a levolacot de 2x egy nap.

val a kaja megfogta a székletét,de az is lehet hogy obstipatiora hajlamos.

ha gyakran elöfordulna és folyamatos a székrekedése szives mondok kórházat itt pesten ahol ismerek dokit öa fönökoóm ahol dolgozom.

a beöntéshez speckós dolgok kellennek és azt csak patikából tudnád megvenni és kart is tudnál vele okozni.

próbáld tényleg a levolac kúrát.

de nem törvény szerü széklet után sem hogy minden nap legyen széklete.

2009. szept. 6. 12:15
Otthon szerintem nem kellene beöntést adnod, főleg, hogy itt kérsz tanácsot, és nem értesz hozzá. Ja, és 9 hónapos babának! Egyálltalán, hogy jutott eszedbe? Én inkább dokihoz vinném, ha nem boldogulok vele!!!!!!!!!
2009. szept. 6. 12:12

szia!!!!

ha nem jó neki a sok gyümilé akkor esetleg emelhetnéd a levolac adagot.

ma kapott elösször ilyet??

régebben is székrekedéses volt.

mivel 9 hónapos ezért 3-4 ml reggel és este nyugodtan adhatsz neki belöle.

de beöntést szerintem még nem kéne.

hátha produkál magátol.

nem egyszer kell neki adni alevolacból mert lehet nagyon be van sülve a kaki nála.

legalább 2 nap.

szerintem bizti lesz neki.

2009. szept. 6. 12:10
de a kúp is segíthet
2009. szept. 6. 12:07
sok folyadék? kamilla tea? szilvalekvár? nekem nem volt ilyen gondom. Nem iszik túl sok kakaót?
2009. szept. 6. 12:06
szia pill és segitek ilyen osztályon dolgozom gyerekáploóként.
2009. szept. 6. 12:05
Már 5. napja nincs széklete. Minden nap adok neki gyümölcsöt, de attól sem sikerül produkálnia. Tegnap kapott Levolac szirupot, este pedig glicerines kupot, de egyik se segített.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook