Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor kell pótlást adni a babának? fórum

Mikor kell pótlást adni a babának? (tudásbázis kérdés)


1 2
48. DODICA (válaszként erre: 47. - ALLICS)
2008. máj. 8. 11:14

De, feltűnt. :))


Nem is azért írtam...

47. ALLICS (válaszként erre: 46. - DODICA)
2008. máj. 8. 08:58
Ha nem tünt volna fel én csak vicceltem:)
46. DODICA (válaszként erre: 45. - ALLICS)
2008. máj. 8. 00:24

Én még nem hallottam olyan esetről, hogy igény szerint szoptatott baba éhenhalt...

Márpedig aki igény szerint szoptat, éveken át van elegendő teje.

45. ALLICS (válaszként erre: 44. - Sz.Csirke)
2008. máj. 7. 18:06
És ha addig éhen hal?:DD
2008. máj. 7. 15:36
Semmikepp nem szabad hirtelen felindulasbol. Legtobbszor par nap alatt megoldodik a problema. Ha nem, akkor elobb beszelni kell egy szakertovel. Sokszor hiszik azt az anyukak, hogy a gyerek ehes, nincs eleg tejuk, stb. Pedig legtobbszor nem ez a helyzet.
43. ALLICS
2008. máj. 7. 10:22
Amikor már nem elég a babának a tejcsi.Gykran lesz éhes,nem kellő mértékű a súlygyarapodás.
2007. aug. 24. 22:55
Hűha csajok, kicsit elkanyarodtatok az eredeti témától nem?:)))))Egyébként elég szörnyű ilyen történeteket olvasni....:((((((
41. magusszi (válaszként erre: 15. - 104bdd8c43)
2007. aug. 23. 21:32
Mintha rólam írtál volna a családi okok,a tejhiány a stressz stb minden egyezett nekem aránylag nagy cicim van azt mondták tele van tejjel de egy két hétig volt tejem!A homeopátiás szereken át a laktoherb teájig mindent beszedtem és semmi.A kedves háziorvosom azt mondta direk telapasztottam az amúgy szinte nem létező tejemet!De Isten a tanúm hogy én lettem volna a legboldogabb ember ha a kislányom szopizhatott volna sokáig!
40. LoLiNa
2007. aug. 7. 07:26
és azt még hozzáteszem, hogy úgy is nekiállt inni, hogy nála volt a gyerek!! szóval nem a ,,magánéletében,, iszik..
39. LoLiNa
2007. aug. 7. 07:25
..akkor.. ö kapta ki a telefont a kezemből, hamar leesett neki, hogy kivel ordítok ilyen szinten.. és kinyomta. kövi lépésként kitörölte a számomat a teljéből. de azóta sajna újra megtudta...
38. LoLiNa
2007. aug. 7. 07:23
..viselkedik. szal akár meg is támadhatom a bíróságon.. ránézésre megmondom, ha ivott, akár egy kortyot is.. oankor nem engedem a gyereket, és meg is fenyegetem, hogy ha ezt nem hagyja abba, bíróságra viszem az ügyet. hozzáteszem 1x részegen felhívott, hogy látni akarja az unokáját, ha nem engedem, hivatalossá teteti, azaz bírósághoz fordul. .. segg részeg volt, az exem pont itt volt a gyereknél
37. LoLiNa
2007. aug. 7. 07:19
Tudom, erre írtam, hogy vele még meg kell ,,kűzdjek,,. pedig próbáltam ,,rendberakni,, vele a dolgokat.. míg ,,menőképes,, voltam bármikor, azaz míg meg nem szültem, én magam vittem el hozzá, hetente több alkalommal is.. én vagyok előnybe, akárhogy édesgeti is magához a mama... ugyanis szép alkoholos mult van mögötte, tanuim vannak. és a mai napig is szeret inni.. részegen meg...pfujj.. ahogy
36. 104bdd8c43 (válaszként erre: 31. - LoLiNa)
2007. aug. 6. 15:29
Vigyázz nagyon arra, nehogy "meg akarja venni" a fiadat, nálunk ilyesmi a helyzet. A gyerekek nagyon könnyen befolyásolhatók. Ha a mama mindent megenged és amit akar megvesz neki sokkal jobban akar majd ott lenni mint nálad. Lehet abban a hitben van a kedves mama, hogy már új párod van akkor már a gyerekhez több joga van. Nekem az apja meghalt és az anyjáék azt hiszik a helyébe léphetnek és élhetnek azokkal a jogokkal ami az apjának járna. Nagyon legyél résen és figyeld miben "mesterkedik" a mama!! Jó tanács tapasztalatból!
35. LoLiNa
2007. aug. 5. 21:04
És egy mondat bennem van a mai napig.. szerintem marad is örökre..: ,,nem ezért áldozta fel az életét, hogy én elvegyem a fiát,, ilyet hogy mondhat valaki??? miközben az unokáját vártam???
34. LoLiNa
2007. aug. 5. 21:02
valahogy nem tudom megérteni... azért nevelte fel a gyerekeit, hogy ha betöltik a 18at, után eltartsák a seggét?! soha nem dolgozott, érvelt azzal, hogy inkább otthon volt és főzött a gyerekekre... az én anyukám dolgozott , sokszor éjjel is, mégis volt főtt étel az asztalon minden nap! és játszani is volt ideje. .....
33. DODICA
2007. aug. 1. 08:50

Semmi baj a hosszúsággal, jó, hogy kijött belőled. Részvétem. :((

Sok szál sajnos ismerős volt nekem is. (Pl. dolgozzon a fia, ne tanuljon tovább.) Sose értettem az ilyen anyákat.

32. LoLiNa
2007. aug. 1. 07:03
ja és azt hozzáteszem, hogy én mindent megtettem!! mint a srácért, mint az anyjáért, hogy jó viszony legyen. jópofiztam, ,,s@gget nyaltam,,... kár volt.. ki ő nekem?? ezért írtam, amit írtam! helyre kell tenni az agyát! soha többet ilyet.. bocsi hogy hosszúra sikeredett
31. LoLiNa
2007. aug. 1. 07:01
Kisfiam, 5 éves. ugyan az apával már rég nem vagyunk együtt, de az anyja a nyakamon van. ugyanis utánunk költözött, ráadást az utcánkba. szal most az unokája kéne neki.. megy a harc ezerrel... na mind1. ezzel még megkűzdök.. a lényeg, hogy azóta boldog párkapcsolatban élek.. ahol ilyenek nem fordulhatnak elő.. :-) a múlt meg le van tojva nagyívben
30. LoLiNa
2007. aug. 1. 06:58
megint elkezdte a hadjáratát.. és mikor már félidős kismama voltam, elérte célját.. és mindez a fia pénzéért.. van egy báttya is, egy évvel idősebb, ő is mindezen átment. 16évesen lelépett otthonról. 2 gyereke volt már, feleséggel. őket is szétmarta nem egyszer. sógornőmet nekem szídta, engem meg a sógornőmnek. csak azzal nem számolt, hogy mi jóban voltunk.. szóval tudnék még mesélni... és itt a
29. LoLiNa
2007. aug. 1. 06:54
továbbtanultunk volna. minden szép és jó volt, éltünk mint hal a vízben.. majd jött az anyja névnapja. felhívja vagy ne hívja, gyötrődött. hát én azt mondtam /utólag nagyon megbánva!!/, hogy hívja, csak az anyukája, hátha tanult valamit, és normális kapcsolat lesz köztük, köztünk. megbeszélték, hogy leutazik hozzá.. anyum figyelmeztetett, hogy ne engedtem egyedül.. én bíztam benne.. de az anyja
28. LoLiNa
2007. aug. 1. 06:51
dolgozni reggeltől estig. vasárnap kivételével minden nap. vasárnap se lehetett taliznunk, mert hogy én egy k@rva vagyok, aki el akarja venni az ő kicsi fiát.. ő meg anyámasszony katonája volt.. na mind1. én intéztem az albérletet, mindent, majd 1x nem ment haza, hanem a már közös albérletbe jött. 17éves voltam.. ha nincs az a nő, szerintem még mindig otthon laknék és mellesleg mind a ketten
27. LoLiNa
2007. aug. 1. 06:47
mikor elkezdtünk járni, bögve megkérdezte, hogy ugye nem veszem el az ő fiát!? hogy lehet igy indítani?? már akkor kapcsolnom kellett volna... betöltötte a 18at, nem engedte továbbtanulni, mert már nagykorú, eddig eltartotta őt, most rajta a sor, menjen dolgozni és adja haza az utolsó fillért is. szem és fültanuja voltam mindennek. nem engedte,hogy találkozzunk. ő keresett neki munkát és elzavarta
26. LoLiNa
2007. aug. 1. 06:44
nálunk se volt egyszerű eset.. lényegében miatta romlott meg a kapcsolatom a fiával. szét is mentünk. először terhesen, majd mikor 2év körül volt a gyerkőc. ha te már éltél meg szemét, hazudós, alkoholista embert.. ha nem velem történik ez meg, el se hiszem..
25. LoLiNa (válaszként erre: 24. - DODICA)
2007. aug. 1. 06:41
Köszönöm :-)
24. DODICA (válaszként erre: 22. - LoLiNa)
2007. júl. 31. 08:38
Nagyon helyes, ügyi vagy!!
23. DODICA (válaszként erre: 21. - LoLiNa)
2007. júl. 31. 08:38

Igen, igaz, bár, ha anyósomat ismernéd, gyorsan belátnád, jobb vele a békesség, mégha annak nagy is az ára. :)) Viccen kívül, hihetetlen rossz természete van, pokollá tette már az egész család életét maga körül. Pl. szegény apósom idült alkoholistává vált mellette, ami alól ugyan nem mentegetem, mert a legrosszabb megoldás volt a részéről ez az út, de meg tudom érteni, mi vitte rá.

Maradnak a kegyes hazugságok... :)) Sokáig tiltakoztam ellene, mikor párom folyton hazudozott neki (ugyan mit tehetnék én, ha a saját fia se bír vele?), de beláttam, amiről nem tud, abba nem köt bele, így mindenki jól jár.

22. LoLiNa
2007. júl. 31. 06:23
nálunk is az vált be, hogy szoptattam egy napot éjjel nappal, tej sehol. elvitték, pótolták, reggel ahogy visszahozták éhesen nekiállt szopni, 70et mértek, én meg szó szerint a bokámig úsztam :) akkor megnyugodtam :-)
21. LoLiNa (válaszként erre: 19. - DODICA)
2007. júl. 31. 06:20
ha te vagy nála, az ő lakásában, aláírom, hogy nyelsz /emberi keretek között/, de nekem a gyerekem vagy akármilyen ,,probléma,, vele .. nem tartozik bele! neki is alkalmazkodnia kell hozzád és uaugy tisztelnie! ki vagy te, hogy nyald a s@ggét?! ugyanolyan ember vagy te is...
2007. júl. 29. 16:54

A lányomnál engem is anyósom nógatott, hogy kevés a tejem, írassak fel tápszert. Megtettem! Bár ne tettem volna :(. A fiam nagy baba lett 4050gramm és 58 centi, nem volt tejem 3 napig, csak 10 milit tudtam fejni. Cseszegettek a kórházban a kedves csecsemősök, hogy fejjek-fejjek mert a baba súlya rohamosan csökken. 3780-ra ment vissza. Én meg persze próbálkoztam éjjel-nappal és semmi. Egyik este egyik csecsemős nővérke bejött, elvitte a gyereket, mondta, hogy pihenjek, majd ha nagyon sír visszahozza, ekkor már 3. napja nem aludtam, max 1 órát. Lefeküdtem, 4! óra múlva hozta a kicsit és dőlt belőlem a tej. Másnap hazaengedtek a fiam súlya 3890 gramm lett, egész éjszaka evett. :) Az első hónapban fél óránként szopizott, de egyszer sem evett többet 70-80 grammnál. Aztán fokozatosan átálltunk a 3 óránkénti evésre, de nem azért mert én akartam, hanem azért mert ő. Most lesz 15 hónapos és még szopizik 4-5 alkalommal. Ha lesz 3. ismét így fogom végigcsinálni. Igenis igény szerint fogom etetni. És nem hallgatok a másra, igenis én tudom, hogy mi jó nekem és mi a kicsimnek. Anyósom most is csesztetett, hogy nem jó, mert hasfájós a kicsi,(hozzáteszem egy percig sem volt az, csak mindig a cici után sírt) meg nem szabad ennyiszer szoptatni. De egyik fülemen be a másikon ki.

Hogy híg lehet e a tej, azt hiszem erről is írtatok! Igen lehet híg, nővérem rá a példa, rengeteg teje volt, de a baba akármennyit szopott, nem gyarapodott. :(

19. DODICA (válaszként erre: 18. - LoLiNa)
2007. júl. 29. 14:16

:)))


Én sajna többet tudok nyelni a kelleténél a béke, meg tisztelet, meg a fene tudja miért. Így neveltek.... Pedig rossz, tudom, marcangolom is magam miatta rendesen. Az a legrosszabb, hogy se így, se úgy nem jó az ember lelkiismerete. :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook