Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogy fogyjak szoptatás alatt? fórum

Hogy fogyjak szoptatás alatt? (tudásbázis kérdés)


14. Bichi
2015. máj. 10. 22:54

Én nagyon sokat fogytam szoptatás alatt, igaz nem is nagyon ettem, sőt úgy kellett belém tukmálni, talán a stressz miatt. A fogyásom olyan mértékű volt, hogy orvoshoz is mentem, de ennek ellenére iszonyat mennyiségű tejem volt, tehát ez nem függ össze. Ez inkább egyfajta takarózás, hogy nem fogyózhatok, mert ártok a babának. Szerintem igenis lehet diétázni, csak ésszel, sőt nem is diétázni, hanem egészségesen étkezni, és normális adagokat. Meg ugye mozogni is lehet, pl a kocogás, gyors gyaloglás, kerékpározás, otthoni torna mind megengedett. persze nem ilyenkor kell megváltani a világot, tehát nekiállni nagy súlyokat emelgetni, főleg, ha előtte nem csináltál ilyet. Én pl step aerobikot csináltam otthon, míg a pici alszik.

Én nem szeretnék ítélkezni, de a magasságodhoz nagyon sok a súlyod, ne törődj bele, még nagyon fiatal vagy hozzá, tuti menni fog, csak elhatározás és odafigyelés kérdése, de az élet meghálálja (gyereked, férjed, környezeted). Sok sikert :)

2015. máj. 10. 15:05
Jobban tudsz majd fogyni, nem szoptatni. Csak nem látom a szövegablakot gépelés közben. Bocsi.
2015. máj. 10. 15:03
A túl sok fehérjétől kiütéses lehet a baba. Nálunk így volt legalább is. Természetesen kell a fehérje, de a cht se csökkentsd le nagyon. Legyen szépen elosztva a ch a zsír és a fehérje. Mozogj egy kevesetvis, én zumbáztam amíg szoptattam. Majd ha befejezted a szoptatást, jobban fogsz tudni szoptatni. Én is ebben a cipőben voltam mint te, a fiam kb fél éves volt, amikor életmódot váltottam. Sikerült is, bár nem tagadom vannak nehéz hónapok. Kitartás és adj magadnak időt.
11. e92edf4555 (válaszként erre: 10. - E92edf4555)
2015. máj. 10. 10:05
eletviteled akart lenni.:D
2015. máj. 10. 10:04
Sot,ki is javitom magam..nem huzamosabb ideig kell csinalni,hanem orokke, abban van a kulcs,hogy megvaltoztasd a teljes eletvideled...ezzel nem csak fogyni tudnal,hanem megtartani is az alakod.En az utobbi miatt figyelek oda,de szules utan rajtam is volt plusz kilo.:)
2015. máj. 10. 09:23

Azzal egyetertek,hogy ne kevesebbet,hanem mast.


Talan szamolhatod a kaloriakat,bar az eleg orjito tud lenni.Akkor indul be a fogyas,ha huzamosabb ideig csinalod,tehat nem 2 hetig es varod a valtozast,hanem kitarto vagy,es mellette rengeteget mozogsz.


Cukros etelek,italok,barna es feher kenyer mellozese jo otlet meg.Aztan ez helyett a teljeskiorlesut valaszd,koretekkel is ovatosan banj.En nem mondok le az uditorol,nem erdekel egeszsegtelen -e.De a cukormentes valtozatokat iszom.Mindenben van kaloria,en 1500 fole nem nagyon megyek,de mindenhova gyalog jarok..es nem punnyadok sokat.Es ez igy volt akkor is,amikor meg kisebb volt a lanyom.

2015. máj. 10. 09:16
Sehogy,mert elapad a tejed.
7. *Csajszi* (válaszként erre: 2. - Freya93)
2015. máj. 8. 17:37

En is hiztam szoptatas alatt. Nem fogsz orokre szoptatni, igy en ezen most nem stresszelnem magam. Nyilvan kontrollra szukseg van etkezes teren, de nem biztos, hogy szoptatas alatt kell fogyasra torekedni.


AHogy javasoltak mar, tobb feherje, zoldsegek, kevesebb szenhidrat - azokbol is inkabb lassu felszivodasut egyel. Edesseg rohamra legyen otthon turo, abbol egy gyors turos suti (cukor nelkul persze) megteszi. Probalj mozogni, baboval sokat setalni, otthon tornazgatni amig alszik stb.

2015. máj. 8. 17:35
Nalam is volt ilEn szoptatas alatt, hgy "potolni" kellett ezerrel, aztan elkezdtem tornazni es tobbszor enni keveset es normalis kajakat. Sok sikert :)
2015. máj. 8. 17:15
Szerintem nem kevesebbet kene enned, hanem mast. A falasi rohamok eseten meg repat egyel es ne csokit mondjuk.
4. bibity (válaszként erre: 2. - Freya93)
2015. máj. 8. 16:36

Egyél legalább napi 160 gramm szénhidrátot (eleinte talán több is lehet), leginkább csak lassú felszívódásút. És mellé sok fehérjét, kevés zsírt. Legjobb lenne, ha számolnád az értékeket, a kalóriabázis segítségével. Sok sikert!

A sikeres szoptatáshoz a kalóriabázis által számolt értékhez 500 kcalt kell hozzáadni, és max. heti fél kiló fogyást érdemes beállítani.

2015. máj. 8. 16:31
Napi 5-6 étkezés,sok fehérje,kevés szénhidrát.Egyél sok zöldséget,és túrót.Tojásfehérjét.
2015. máj. 8. 15:46
22 éves vagyok, egy 6 hónapos kisfiú anyukája. Alapból sem vagyok vékony típus, de szoptatás alatt hízni kezdtem, néha elkap egy egy falási roham is. Csináltam már azt, hogy kevesebbet ettem, de attol kevesebb lett a tejem... minden nap sétálok egy órát, mégsincs semmi változás... Kétségbe vagyok esve, uhyanakkor nem akarom, hogy a babám lássa kárát a diétának. Valaki tud valami jó, hatásos tippet adni? Egyébként 167 cm vagyok, és 86 kg. :(
2015. máj. 8. 15:41
Mit tegyek, hogy fogyjak szoptatás alatt? :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook