Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hőgörbe kiértékelése fórum

Hőgörbe kiértékelése (beszélgetős fórum)


25. BunnyConnie (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2014. dec. 18. 23:24

Voltam orvosnál,ugazából ez az oka, hogy jobban félek tőlük, mint egy fogorvostól. Rosszul választottam. Terhes lettem, minden rendben is ment , szivhang is volt, három honapig voltam terhes, aztán leállt a szive. Kaptam egy hüvelytablettát,amivel hazaküldött, hogy csináljam itthon törülközöbe, és vigyek be mintát másnap...be is indult itthon a vetélés. 11 órán keresztül vajudtam (ömlött a vér), reggelre rosszul lettem, szédültem. nagy nehezen fogadott, megnézett, azt mondta hogy nem tud altatni,se érzésteleniteni, volt egy méhkaparásom mindezek nélkül. hazaküldött ujbol, utána pár órával később pedig el is ájultam.. soha többet nem mentem hozzá vissza, és még nincs kiválasztva az új. Háziorvos kért mindenféle vérvizsgálatot, meg egy másik orvos a kórházban megnézett, hogy minden rendben van-e odalent is. Terhesvitamint most hagytam abba,előző honapban, tényleg feladtam, sok volt a stressz. Lehet hogy pont emiatt változott valami,mert nem idegeskedtem... ? Nem tudom. mindenesetre tesztet veszek,és ha semmi sem történik, se mensti, se pozitiv,akkor elmegyek egy orvoshoz. el is kezdek most kutatni egy újat...

nem offolom szét ezt a topikot, ez lenne az én történetem, ami miatt vagy azt hiszem hogy képzelődök, meg félek is. persze csak az orvostól..

24. zebracsikó (válaszként erre: 23. - BunnyConnie)
2014. dec. 18. 16:46

Tudod, azért babavállalás előtt érdemes orvossal megnézetned magad! Optimális családtervezés :)

Terhesvitamint is kéne szedni, legalább 2-3 naponta, ha nem is minden nap akarsz.

Amúgy meg , ha véletlenül baj van, akkor meg úgyis el kell menni rovoshoz, nem pedig félni kell tőle! :)

23. BunnyConnie (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2014. dec. 18. 12:44

Oké, köszi szépen :) betegségtől jobban félek, mint a babától. a babának csak örülnék! :) (1 éve nem jött össze körülbelül) furcsáltam, hogy nem mutatott keresztet,és eddig mindig ugyanolyan volt szinte,csak most más, megijedtem, hogy esetleg valami bajom lehet,mármint hormonnal és orvoshoz kell mennem. második opcióként jutott eszembe a baba dolog :)

köszi a gólyát :) előző honapban mondtam le róla, feladtam egy kicsit, mert már idegileg nem birtam.

22. zebracsikó (válaszként erre: 21. - BunnyConnie)
2014. dec. 18. 12:19

tessék tesztelni, nem egy görbe fogja megmutatni a babát :)

küldök gólyát :)

2014. dec. 18. 11:42

sziasztok


segitsetek nekem légyszives...

nem kaptam keresztet,hogy mikor ovuláltam, és nem is akar lemenni a hőm,csak felfelé ment,és megállt 37 körül... bujkáló betegségem lenne, vagy terhesség? nem tudom mikor mi a normális .. máskor mensti előtt, egy héttel,állandoan elkezdett lemenni , most semmi jele ennek... vegyek tesztet, vagy totál értelmetlen?


[link]

20. Clyo
2012. jún. 11. 09:15
Norcy, a Gynex cseppet nekem ajánlotta ismerősöm mindkét gyerek e csepp után jött össze 2 hónappal :)
19. a6293a9863 (válaszként erre: 17. - Vigyorex6)
2012. jún. 8. 10:37
Köszi aranyos vagy,én is ebben reménykedem hogy csak idő kell a testemnek,de azért besegítek ezekkel a cseppekkel,hátha eredményes lesz.
18. a6293a9863 (válaszként erre: 16. - Clyo)
2012. jún. 8. 10:36

Egyszerűen képtelen voltam rá.Az nem jutott eszembe hogy helyre rakhatna csak az hogy meggátol abban hogy terhes legyek.Meg tele van hormonokkal.Írtozóm tőle az az igazság.

Legutolsó pillanatban nyúlok gyógyszerhez más esetben is.Én inkább a gyógynövényes természetes dolgokat részesítem előnyben.Korábban halottam egy Gynex nevezetű cseppről,most utána is olvastam.Beszerzek egy üveggel,ha ez sem hoz eredményt irány a doki,nincs más választás.

17. Vigyorex6 (válaszként erre: 15. - A6293a9863)
2012. jún. 8. 09:59
Jól tetted, hogy nem vetted be! Helyre fog állni idővel, de az endokrinológus mindenképpen kellene, mert a pajzsmirigyedet, és az esetleges más bajos hormonokat rendbe kellene szedni.
16. Clyo (válaszként erre: 14. - A6293a9863)
2012. jún. 7. 11:12

Norcy, igen, lehet amúgy nem véletlen írta fel a doki a gyógyszert...

Az jó, ha visszatartod a pisit, sé nem iszol előtte..szerintem az esti lehet pontosabb...egyébként az is lehet, hogy a hormonok miatt csíkos mindig...van valahol az ovu esztekről fotód? Mert valaki írta, hoyg látta...nekem pl. az elején csak egy csík volt, a pozitív napon is, épphogy elérte a másik vona erősségét...

15. a6293a9863 (válaszként erre: 13. - Vigyorex6)
2012. jún. 7. 11:08

Igen tudom.Annyit olvastam már a témával kapcsolatban,hogy rengeteget.

A terhességem előtt percre pontosak (30naposak) voltak a ciklusaim.A missed ab óta van teljesen megzavarodva.Írt fel a doki f.gátlót de én marha nem szedtem be.Lehet nem ártott volna,és helyre pakolta volna a cilkusom.

14. a6293a9863 (válaszként erre: 12. - Clyo)
2012. jún. 7. 11:05

Ált.-ban délelőtt és este is ellövök egyet,és előtte két órával nem iszom,tartogatom a pisit is...Sajna a munkám miatt csak este 8 után tudom megcsinálni olykor olykor a teszteket.

Hogy ennyire alacsony én is,és biztos hogy van vele valami mert ugye amit már írtam hogy azt mondták jó 10 éve hogy meg van nagyobbodva.Akkor nem foglalkoztam vele,lehet hogy most kéne...

13. Vigyorex6 (válaszként erre: 8. - A6293a9863)
2012. jún. 7. 10:47

Sajnálom Norcy! :(


Azt kell, hogy mondjam viszont, hogy jól tájékozott vagy.

Egy jó endokrinológus szakemberhez kéne eljutnod.

Amennyiben 30 napon túliak a ciklusaid, úgy már 100ezer százalék, hogy nem volt még ovud, mivel a ciklus második fele állandó ha jól működik egy nő (12-16 nap). A ciklus első fele pedig az ovuláció előtt időszak.

12. Clyo
2012. jún. 7. 10:26

Norcy magándokid van? Ha igen, akkor ő szerintem nem fog elkülden a francba...sőt azért egy missed ab után egy szk-s dokinak sem kellene elküldeni, emrt érthető, hoyg tudni szeretnéd, mi zajlik benned hormon ügyileg...szerintem ha elmész, vidd magaddal a kinyomtatott görbédet is. Én pajzsmirigyre gyanakszom nálad egyébként...

Tényleg, az oviu tesztet hány órakor csinálod? Ugye nem nagyon iszol előtte sok folyadékot?

11. a6293a9863 (válaszként erre: 10. - A6293a9863)
2012. jún. 7. 09:02
Előtte soha nem mértem a hőmet nem foglalkoztatott a dolog,hiszen nem akartam még gyereket.Mostanában kezdtem el csak...
10. a6293a9863 (válaszként erre: 9. - Clyo)
2012. jún. 7. 09:01

Nem nekem kék végű,de végül is ugyanaz.

Lehet hogy elmegyek a nődokihoz,és megkérem hogy nézzünk meg mindent amit lehet.De vajon nem fog elküldeni a francba hogy okoskodok?

Már a terhesség előtt is éreztem hogy nincs rendbbe valami hiába pontosak a ciklusaim.Más egy alkalom után terhes marad én meg nem...

Lehet hogy valami hormon probláma lesz.

9. Clyo (válaszként erre: 8. - A6293a9863)
2012. jún. 6. 21:39
Norcy, sajnálom a missed ab-et, de legalább már tudod, hogy össze tud jönni a megtermékenyülés! Előtte is alacsony volt a hőd? Mert tényleg jelezhet pajzsmirigy alulműködést, de akkor még híznál is, bár nem tudom, milyen alkat vagy. Én pár hete csináltattam egy általános vérképet, szerintem lehet érdemes lenne neked is, hogy nézzék meg a pajzsmirigy értéket. Úgy tudom, az fontos, hogy be legyen állítva még a baba előtt. Sajna, azt nem tudom, hogy a megnagyobbodott pajzsmirigy mit jelent...Kitartás a teszteléshez :) Lehet én is tesztelgetnék inkább, mint hogy várjak :) Te is azokkal a zöld végű tesztekkel csinálod? :)
2012. jún. 6. 21:26

Köszi hogy írtatok.

Novemberben volt egy missed ab műtétem azóta össze vissza a ciklusom,átlagban 33-35 naposak,de legutóbb 46 nap volt.

Szájban mérem a hőt digitálissal.Tisztában vagyok vele hogy marha alacsony. :(

Úgy hallottam hogy emögött állhat pajzsmirigy probléma.Jó pár évvel ezelőtt azt mondták hogy meg van nagyobbodva a pajzsmirigyem.Ez lehet vajon az oka az alacsony hőnek?

Még tesztelgetek tovább majdcsak történik valami...

7. Clyo (válaszként erre: 1. - A6293a9863)
2012. jún. 6. 13:34

Norcy, nézd csak, nekem ugyanígy kezdődik a görbém (ez az előző ciklusom, és ott nekem a 19. napon volt ovu. [link]

Szerintem még nem volt neked, azért is van össze vissza még, szerintem ne aggódj. (Egyébként hány naposak a ciklusaid?

Az LH tesztről meg annyit, hogy LH hormon mindig van a szervezetben, ezért kell az erősödést értelmezni, és akkor pozitív, ha vagy ugyanolyan erős a tesztcsík, mint a kontrollcsík, vagy erősebb.

Nekem a mostani görbém ilyen: [link] A ciklus.hu rossz helyre tette be az ovut 2 nappal előbbre...szerintetek ha az együttléteket is nézzük, van esélyem? Olyan nehéz ebben a második szakaszban várakozni....

2012. jún. 6. 12:58
Szerintem nem volt ovud még és elég össze vissza van a hőd.
2012. jún. 6. 12:35

Egyébként megnéztem a teszteket, amik negatívak mind.

Viszont külön érdemes őket lefényképezni minden nap, mert folyamatosan halványodnak, és egymás mellé rakva már nem adnak tiszta képet, azonban annyi látszik, hogy egyik sem pozitív.

4. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - A6293a9863)
2012. jún. 6. 12:32

Az is lehet, hogy nem is volt még ovulációd. Milyen hosszúak a ciklusaid?

Egyébként hol mérsz? Mert marha alacsony a hőd?

Egyébként ha pozi az ovuteszt, az nem azt jelenti, hogy akkor van ovud, hanem, hogy 24-36 órán belül bekövetkezik.

Még kellene folytatni a tesztelgetést mindaddig minden nap, míg pozi nem lesz, s majd negatív. Ez jelentené azt, hogy túl vagy rajta.

3. a6293a9863 (válaszként erre: 2. - Cippora)
2012. jún. 6. 10:50

Arra a napra viszont az lh teszt teljesen negatív...Nekem ez magas...

Azért köszönöm a választ

2012. jún. 6. 10:23
Szerintem 31.-én volt pé.
2012. jún. 6. 10:08

Sziasztok!

Mostanában kezdtem mérni a hőmet.Segítene valaki kiigazodni a hőgörbémen?

[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook