Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inzulinrezisztencia eredmény kiértékelésében tudtok segíteni? fórum

Inzulinrezisztencia eredmény kiértékelésében tudtok segíteni? (tudásbázis kérdés)


17. aichi
2021. júl. 11. 11:01

Kérem tisztelettel véleményeteket:



Éhomi cukor: 6,54


60 perces: 11,66


120 perces: 7,66



Inzulinadatot nem adtak.



Tünetek:


nyugtalanság, alvásproblémák, erős hajhullás

16. zomilla2 (válaszként erre: 15. - Wei wei)
2019. aug. 28. 23:03
2 hét múlva megyek de addig sztem megőrülök :)
15. wei wei (válaszként erre: 1. - Zomilla2)
2019. aug. 28. 22:12
Mit mondott az orvos?
14. Ágio8405 (válaszként erre: 2. - Wei wei)
2019. aug. 28. 04:33
Ezek téves és felületes kritériumok. Ennél sokkal főbb mindenen múlik hogy rendben van-e egy cukor anyagcsere. Sajnos kevés a hozzáértő orvos sőt sok azt mondja nincs is olyan hogy inzulinrezisztencia hanem csak egy divat betegség mostanában.
2019. aug. 28. 04:31
Ez a terhelés azért nincs rendben. A 60-as cukor brutal mód megugrik. Ez mutatja a diabéteszre a hajlamot. Ez azt jelenti hogy enyhe ir-böl is pikpak pre diab vagy diab tud kialakulni. Az inzulinok hiába nem magasak egyre csak emelkedik. Nincs meg az ív hogy először emelekedik aztán csökken.
12. wei wei (válaszként erre: 3. - Zomilla2)
2019. aug. 24. 22:24
Bocsi, hogy offoltam a topikodat, nem volt szándékos 🥺.
11. wei wei (válaszként erre: 9. - Tuskoledi)
2019. aug. 24. 22:19

60 körül lenne a normális. Ehhez képest tavaly elértem a 89 kg-ot. Annak ellenére, hogy a reform konyha híve vagyok, mióta magamra főzök. Ritkán eszek kenyeret, tésztát még ritkábban. A sült krumplit imádtam kamasz koromban, arról is lemondtam, mikor elkezdtem hízni. Nem ettem cukrosat (max. xilittel, eritrittel, steviával), semmit, amiben tartósítószer vagy ízfokozó lenne. Mindent magamnak csináltam, nem vettem félkész dolgokat, még egy leveskockát sem.

Ehhez képest most 90 napos diétával, kőkemémy éhezéssel elértem a 75 kilót, de visszatértem a nem túl egészséges dolgokra. Mivel így, hogy minden nap főzök, nem tehetem meg, hogy 3 órát töltsek a konyhában.

Mikor nekem kijött a terheléses vércukor eredmény, az orvos nem akart hinni a szemének. Azt mondta az ilyen jó eredmény ritkaságszámba megy. Pedig én mondtam neki, hogy nagyon odafigyelek az étkezésemre, de sajnos ez mégsem látszik meg rajtam. Ezért fordultam endokrinológushoz, de ott is az derült ki, hogy pajzsmirigy, hormonok rendben vannak. Illetve, amit már korábban említettem, hogy nekem 3,66 volt a TSH, ami határesetnek számít, nálunk szerencsésebb fejlődésű országokban lehet, hogy kaptam volna rá valamit.

2019. aug. 24. 09:39
Én 2 éve voltam iyen vérvételen, hormonszintek, pajzsmirizs, terheléses glükóz, inzulin. Nekem is minden jó lett. Én azért mentem, mert nem tudok fogyni és csúnya az arcbőröm. Moet gondolkodok glutén ée tejcukor érzékenység teszten, mertmég mindig nem az igazi a bőröm. Mondjuk sokszor túl stresszes vagyok. És eza vérvételből is kiderült. Egyedül akortizol szint voltmagas. Én amúgy 70-75 kiló között mozgok 171 cm. Nem vészes, e szeretnék 65 kiló lenni, ténykeg nem eszek sokat, már írtam is többször, hogy biztos legyek benne. Mégsem tudok fogyni. Cukrot, lisztet, tejet alig-alig eszek már.Mégis... :-(
9. tuskoledi (válaszként erre: 8. - Wei wei)
2019. aug. 24. 08:55
Mennyit híztál?
8. wei wei (válaszként erre: 7. - Zomilla2)
2019. aug. 23. 23:21
Hát D vitamin és vashiány jött ki, de azon kívül minden rendben. De ezektől nem leszek pattanásos, nem hízok el és nem hullik ki a hajam. Egyedül a fáradékonyságot magyarázza a tünetek közül.
7. zomilla2 (válaszként erre: 6. - Wei wei)
2019. aug. 23. 21:58
Minden értek jó lett?
6. wei wei (válaszként erre: 5. - Zomilla2)
2019. aug. 23. 21:28
Lehoczki Viktornál. A foglaljorvost oldalán találtam rá, nagyon sok jó ajánlással. Ezért mentem hozzá. És tényleg tüzetesen átvizsgált mindent, de valahogy mégsem derült ki, hogy mi a gond.
5. zomilla2 (válaszként erre: 4. - Wei wei)
2019. aug. 23. 21:12
Kinél voltál?
4. wei wei (válaszként erre: 3. - Zomilla2)
2019. aug. 23. 21:05
Vicces, hogy neked is ugyanazokat a vizsgálatokat írta fel az orvos mint nekem (ha jól emlékszem, te indítottad a 3. napos fórumot). Bár nekem nem baba miatt nézték, hanem mert sok olyan tünetem van ami hormonzavarra utal és nekem is mind jó eredmény lett végül. A végén fogamzásgátlót írt fel, hogy hátha... De ugye neked nem ez a megoldás. Remélem, hogy a te orvosod jobban dolgozik és sikerül megtalálnina probléma gyökerét.
3. zomilla2 (válaszként erre: 2. - Wei wei)
2019. aug. 23. 20:58
Igen, terheléses cukor vizsgálaton voltam baba miatt
2. wei wei (válaszként erre: 1. - Zomilla2)
2019. aug. 23. 20:52
Ha jól értem, akkor terheléses vercukorszint mérésed volt. Az inzulin 1.9 és 23 között jó, a glükóz 120 perc után 7.8 alatt kell, hogy legyen. Tehát te rendben vagy, ha jól nézem.
2019. aug. 23. 20:45

Sziasztok!


Tudnátok nekem segíteni a lelet értékelésében.


Természetesen megyek orvoshoz csak addig is hátha :)


Glükoz 0’ : 5,0

60’ : 9,1

: 5,8


Inzulin 0’ : 3,8

60’ : 13,7

120’ : 14,5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook