Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hivatlanul jönnek, majd kritizálnak, hogy miért nincs rend? fórum

Hivatlanul jönnek, majd kritizálnak, hogy miért nincs rend? (beszélgetős fórum)

16. Guruljka (válaszként erre: 13. - Jucika33)
2021. júl. 17. 22:49

Ezt értem és rendben is van, csak a mennyiséget sokallom. Egyedül él, hát mennyi holmija van? Vagy naponta az összeset kimossa?

És igen, ahogy Epresturmi írja: ha csavarognihívnak és kedvem is van, akkor azonnal megyek.

Kivéve, ha olyan kényszerem van, hogy a napi hatszázhuszonöt darabot egy munkamenetben be kell hajtogatni.

2021. júl. 17. 11:18
Úgy vágtam volna ki őket, mint macskát sz@rni!
2021. júl. 17. 11:17
Én simán eldobok bármit a kezemből, ha csavarogni kell menni!
13. jucika33 (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2021. júl. 17. 07:11
Van akinek a vasalás-hajtogatás nagyon fontos rutinfeladat, másnak a portörlés, megint másnak a hajnali piacozás. Kinek mi. Én sem nagyon vasalok, de nem akadok fönn azon, hogy mások igen. Én pl. évekig mániákusan elrendeztem az összes párnát reggel a lakásban ugyanúgy. Aztán az életünk nagy fordulatot vett és a párnarendezés elmaradt.
2021. júl. 17. 07:07
A kritizálást majd megszokod, nem kell vele foglalkozni. Egyszerű emberek örülnek ha találnak valamit amiben ők jobbak aznap (pl. mert ő reggel pókhálótlanított). Engedd el a füled mellett. Hívatlan vendégnek lehet nyugodtan mondani, hogy fáradt vagyok, most más dolgom van (ezt fel kell fognia, hiszen megbeszélés nélkül érkezett, nem tudhatja mibe csöppen). Az én anyósom napi többször bejön és mond néha minden rosszindulat nélkül hasonlókat. Én meg tovább heverészek vígan a kanapén és fejtem a keresztrejtvényt :-) Meg lehet szokni, hogy más emberek száján kipottyanó mondatoknak nincs jelentősége.
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - VendrinerPiroska)
2021. júl. 16. 23:29

De nem is hajtogatok még egy órát csak azért, hogy utána még vasalhassak.

A FI maga írtga,hogy először még ment is volna, de a hajtogatás visszatartotta.

Én csak kiszóltam volna az ajtó, hogy kösz, de nem megyek sehova, majd egyszerűen visszatattyogtam volna az ágyba. Még csak péntek van, a legropogósabb keményített blúz is várhat vasárnapig.

Ha meg nem blúzos a munkaköröm, és még a hétvégén is dolgoznom kell, akkor pláne nem vasalok.

De továbbra sem világos, mennyi hacuka fér el egy szobában, egy főre, hogy a hajtogatás több mint egy óra, és utána még mindig ennyit kell vasalni.

10. VendrinerPiroska (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2021. júl. 16. 23:18

Valószínűleg nem azt vasalja, amit hajtogat.


Mondjuk, ha valaki rám tör két car, fárasztó hét után bejelentés nélkül, mikor nekem dolgom lenne, meg még ki is oktat, akkor aligha fogok örömmel vele tartani, hanem inkább megmutatom, merre van az ajtó, amin ki lehet tipegni.

9. Guruljka (válaszként erre: 7. - Ms_Daisy)
2021. júl. 16. 22:04
Már látom: életem egyik rejtéálye marad a hajtogatás/vasalás. :D
2021. júl. 16. 21:59
Hivatlan vendégnek ajtón kivül a helye.
2021. júl. 16. 21:49
Én értem a problémádat az zavar, hogy kritizálják hogy élsz. Nem veled foglalkoznak hanem a lakással. Nekem is van ilyen rokon aki folyamat azt mondja: vegyek már új szőnyeget meg új konyha bútort
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2021. júl. 16. 21:45
abban azegyszomásban = abban az egy szobásban
2021. júl. 16. 21:44

Tételezzük fel, hogy a tesód tisztában van a munkabeosztásoddal és ezért lepett meg péntek délután.

Akkor miért nem hagytad abba azt a hajtogatást és miért nem tartottál velük, örömmel?

Kényszeres hajtogató vagy esetleg?


Ha a tesódnak fogalma sincs, nem dolgozol-e esetleg a hétvégén is, akkor téyleg nem illett volna beállítania, de akkor ajtót sem lettélvolna köteles nyitni.

De hajtogatni akkor sincs értelme, sőt hacsak esetleg nem keményítatt blúzban kell dolgoznod, akkor vasalni sem.

De tulajdonképpen mennyi cuccod van egymagadra abban azegyszomásban, hogy egy órán át hajtogatsz? És előbb hajtogatsz, aztán vasalsz? Hogy vab ez?

Bocs, azártkérdezem, mert nem értek hozzá, én nagyon ritkán vasalok ki egy-egy darabot.


További megoldás ha X.Y [kutyanév] volt tagtársunk vagy ikognitóban, ő vasalt mániákusan. De nála nem volt pókháló sem.

4. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 16. 21:18
Szerintem ha már beenged az ember valakit, akkor az illetővel foglalkozzon, ha meg nem ér rá, akkor nem kell kinyitni az ajtót és meg lehet mondani, rá lehet szoktatni a másikat, hogy mielőtt jön telefonáljon, hogy neked is alkalmas-e. Mi történt volna, ha később hajtogatsz vagy vasalsz, ha már egyszer beengedted őket?
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2021. júl. 16. 19:11
Mikor jöttek akkor már folyamatban volt a hajtogatás.
2021. júl. 16. 19:08

Hát ez elég vicces:DDDD


Nincs takarítás, de most azon nyomban össze kell hajtogatni a ruhákat és csak utána érsz rá;)


A férjem elég rendmániás, a barátnőmnél képes volt mindig az ujját végig húzni a TV-n, stb., hogy mennyire poros.


Egyszer mondtuk neki, hogy ha zavarja, akkor ott van a fürdőben a rongy, törölgessen le.

Azóta első útja mindig a fürdő, hogy elővegye a rongyot és letörölgeti a TV-t:DDDDD


Nyomd a kezükbe a porszívót és a tollseprűt, tegyék magukat hasznossá;)

2021. júl. 16. 19:01

Mióta munkahelyem van, elköltöztem otthonról egy egyszobás lakásba. Ma beállított az egyik testvérem a menyasszonyával, hogy nincs kedvem elmenni velük a Starbucks-ba. Az elején benne is lettem volna a dologban, de mondtam, hogy én most össze kell hajtsam a ruhákat, majd vasalni esetleg egy óra múlva. Majd belém kötnek, hogy miért van póhkáló a falon, mikor porszívóztam utoljára, mert nincs rend és elkezdtek ott szörnyűlködni. Az első 2-3 beszólásukat még bírtam, majd nem bírtam már. 2 borzasztó fárasztó hét van mögöttem, nekem ez nem hiányzik, hogy más kiosszon. Miután nagy oltogatás közepette szépen levágták magukat a heverőre már nem bírtam tovább rájuk kiáltottam, hogy senki nem hívta őket itt okoskodni, menjenek el, menjenek őt ketten Starbucks-ozni, engem nem érdekel.

Nyílván nekem se kellett volna felcsattanni, de én ha látnám, hogy valakinél nincs rend, nem kezdeném oltogatni az illetőt, főleg ha ő hivatlanul beengedett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook