Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hitelkárosultak fórum

Hitelkárosultak (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
449. bigIQ (válaszként erre: 448. - Főnix-50)
2012. okt. 28. 22:04
Ha ügyvéd lennék, akkor én vállalnám el a hitelesek védelmét (ingyen).
448. Főnix-50 (válaszként erre: 447. - BigIQ)
2012. okt. 28. 22:03

Tehát ügyvéd :-)


Ezt a válaszból gondolom, mivel kikerülő, elkerülő választ adtál, nem konkrét választ. Tipppikus ügyvéd tulajdonság.

447. bigIQ (válaszként erre: 446. - Főnix-50)
2012. okt. 28. 21:42
a saját hülyeségemen "egyetemet" végzett hitel-károsult. :))
446. Főnix-50 (válaszként erre: 430. - Timycat)
2012. okt. 28. 21:29

Egyet értek veled, más ügyekkel kapcsolatban is, hogy némely ügyvéd tombolán nyerte a diplomát.


Ettől a véleményemtől függetlenül, bigIQ, te közgaszdász vagy? Vagy ügyvéd? Vagy mi?

445. timycat (válaszként erre: 441. - BigIQ)
2012. okt. 28. 19:03

Oké csak azt látom, hogy jóval többre számítasz, mint ami szerintem a végén lesz. (a szerintemet hangsúlyozom, hisz nem látom hogy pontosan mi is áll a szerződésedben, ill az egyéb papírjaidban)


Alapvetően nem a kamatok és költségek (amik persze nálunk igen, már-már indokolatlanul magasak) borították meg a fogyasztókat, hanem az árfolyam.


De a semminél persze az is több, ha valamit a költségeken, esetlegesen a kamaton (pl hogy melyik jegybanki kamatot kellett volna alapul venni) lehet csípni visszamenőleg.

444. timycat (válaszként erre: 442. - Michelle.r)
2012. okt. 28. 18:58

Én is erre tippeltem.


Árfolyamveszteség objektív körülmény, azt tuti nem ítélik meg. Másrészt oké hogy az árfolyamingadozást kizárólag az ügyfélre terhelték, de ha az árfolyam csökkent volna, akkor az árfolyamnyereség is a fogyasztót illette volna -ahogy az az én esetemben meg is valósult- így ez megint nem tisztességtelen. Szóval ezzel szerintem nyerni nem lehet; szerintem.

443. bigIQ (válaszként erre: 442. - Michelle.r)
2012. okt. 28. 18:54
Nézd, én is ilyenekre számítok, bár egy kicsit többre. Az idő majd megmutatja. :)
442. michelle.r (válaszként erre: 440. - Timycat)
2012. okt. 28. 18:41

Szerintem az lesz, hogy az összes olyan költséget, amit valóban tisztességtelenül számítottak fel devizában - tehát ami nem bizonyíthatóan devizában merült fel - visszamenőleg is visszafizettetik.


De szerintem az árfolyam ingadozásból származó veszteséget nem fogják a bankokra hárítani.

És biztos, hogy fognak túlkapásokat találni, de tömeges, főleg csoportos pernyerésekre én nem számítok.

441. bigIQ (válaszként erre: 440. - Timycat)
2012. okt. 28. 18:40

Azt már mondtam többször, hogy a hitel-károsultak nem a hiteleik eltörléséért harcolnak, hanem a tisztességes, méltányos feltételekért (ami szerte Európában is dívik).


Itt a megsarcolás miatt, az emberek kifosztása miatt folyik a szó szerinti élet-halál harc.

440. timycat (válaszként erre: 435. - BigIQ)
2012. okt. 28. 18:35

Legyen igaza, tényleg ezt kívánom!


Bár még azt nem írtad, hogy mit tekintünk sikernek? Mert az én olvasatomban, csupán néhány szerződési pont érvénytelenségéről lenne szó, ami több mint a semmi, de nem azt jelenti, hogy mentesülsz a kölcsönösszeg, árfolyamveszteség és kamat egy bizonyos százalékának megfizetésétől, hanem hogy legjobb esetben megítélnek neked x összeget, amit beszámíthatnak a törlesztésedbe; de mondom ez az én olvasatom, amit abból a cirka 20 oldalból szűrtem le, első blikkre

439. bigIQ (válaszként erre: 436. - Michelle.r)
2012. okt. 28. 18:29
Légy nyugodt! :)
438. michelle.r (válaszként erre: 422. - Syria)
2012. okt. 28. 18:23
Nem olyan családból származnak. Csak úgy megsarcolják a munkaadót, hogy ne legyen kedve adni. És akkor majd megint lehet kire mutogatni :/
437. michelle.r (válaszként erre: 415. - BigIQ)
2012. okt. 28. 18:20
Milyen jegybank milyen elnöke? Átaludtam azt az időszakot, amikor leváltották a Simort? (forgatom a szemeimet és elhúzom a számat ikont nem tudok rajzolni :DDD
436. michelle.r (válaszként erre: 416. - BigIQ)
2012. okt. 28. 18:19

Nyugtass meg kérlek, hogy nem a Corvinuson végeztél.

;P

;)

435. bigIQ (válaszként erre: 433. - Timycat)
2012. okt. 28. 18:19
Jó, lehet, hogy a garantált szó erős volt. Visszavonom. De az, hogy %-osan nagy az elérhető siker, az már kezd körvonalazódni.
434. michelle.r (válaszként erre: 412. - Syria)
2012. okt. 28. 18:16

A ARC kiállításon volt egy plakát, rajta a szlogen: Erzsébet utalványt elfogadunk, alatta egy 5 fontos bankjegy.


Azóta is röhögök :))

433. timycat (válaszként erre: 431. - BigIQ)
2012. okt. 28. 18:03

Tudod hány ügyvéd rángatja bele az ügyefeleit halál felesleges perekbe?


Pernyertességet meg felelőssen gondolkodó ügyvéd sosem garantál ahogy ezt a linkben nem is tette az ügyvéd úr. Minden per kiszámíthatatlan! Van amikor pozitívan csalódik az ember, valamikor meg negatívan, no de garantálni végeredményt nem lehet, hisz egy ill. 3 ember dönt csak az alapeljárásban és még ugye ott a másik fél, akivel szintén hiba nem számolni.

432. bigIQ
2012. okt. 28. 17:51

Kásler Árpád - A Kúria kitűzte a tárgyalás napját


A tárgyalás napja 2013. január 15. délelőtt 10 óra!


Dr. Polt Péter Legfőbb Ügyész tizenhárom oldalon keresztül ecseteli, hogy miért tisztességes a bankok magatartása.


Magyarország Legfőbb Ügyésze a következőket is leírja munkaanyagában: „A szerződés elsődleges tárgya a magyar joggyakorlatban nem szokásos fogalom, önmagában nem is értelmezhető, ezért célszerű a hivatalos magyar fordítást az eredeti angol szöveggel összevetni.”


Engedelmükkel kis pletykával kezdeném, amelyek lehet nem is annyira pletykák. A rossz nyelvek szerint...


TOVÁBB A CIKKHEZ: [link]


________________________________________


Az évszázad banki csalása a deviza alapú hitel.


(Hanganyag-kattints a lejátszóra) Varga István, az MNB Felügyelő Bizottsági tagja szerint nemcsak az évszázad csalása a banki deviza alapú hitelezés és a szerződések, de még ráadásul számviteli trükközés is folyik.

Az évszázad banki csalása a deviza alapú hitel.

Időt kérek c. műsor, a Kossuth rádióban hangzott el.


Hanganyag: [link]

431. bigIQ (válaszként erre: 430. - Timycat)
2012. okt. 28. 17:46

Én már beszéltem a Léhmannal is és másokkal is. Nem meggondolatlan amit teszek. Ez nem jellemző ma már rám!

Szerinted mi érdeke volna bárkit "belerángatni" perekbe, amit nem lehet garantáltan megnyerni???!! Mert anyagi érdeke nem fűződik hozzá az biztos.

430. timycat (válaszként erre: 429. - BigIQ)
2012. okt. 28. 17:28

Tudod vannak ügyvédek, akikkel beszélve vagy a munkájukat látva komolyan felötlik bennem, hogy ezek tombolán nyerték a diplomát. Igaz jelen esetben az ügyvéd úr nem ígér olyat, mint amit te beleképzelsz, de a "megoldása" hihetetlen számomra.


Ezt írta michelle, majd jönnek a "sztárügyvédek" akik meggondolatlanul rángatják bele a népet a perbe.


De tudod mit? Oldd meg, tényleg, de majd csak azután buzdíts meggondolatlan lépésre másokat miután a kezedben lesz az ítélet miszerint "megszabadultál a láncaidtól" de akkor terjeszd a módszert, amíg nem próbáltad ki, addig meg ne buzdíts meggondolatlanul senkit

429. bigIQ (válaszként erre: 428. - Timycat)
2012. okt. 28. 17:21
Hidd el, hogy megoldjuk! :))
428. timycat (válaszként erre: 427. - BigIQ)
2012. okt. 28. 17:12

szerinted 2 minta keresetlevél a megoldás mindenre? Számtalan bank, számtalan konstrukciójú szerződésére?

Nem a hiteledet anullálják, ezt még az ügyvéd sem ígéri, sőt még a kamatok nagyrészét és az árfolyamveszteséget sem.


Tényleg keress egy "igazi" ügyvédet! Ha mindenáron pereskedni akarsz. De még mielőtt saját magad megírod a kerestlevelet az ügyvéd úr nevében; ez már vicc kategória, te írd meg a kerestleveled a kipirosozott és kizöldezett szövegek kicserélésével, behelyettesítésével, ő meg aláírja oszt jóvan...

427. bigIQ (válaszként erre: 426. - Timycat)
2012. okt. 28. 16:58

Veszélyes a bankok részére!


Nekem nincsen veszíteni valóm, mint a láncaim, akarom mondani a hiteleim! :)))

426. timycat (válaszként erre: 423. - BigIQ)
2012. okt. 28. 16:08
Na ez az a veszélyes játék, amit michelle előrevetített! :S
425. a0c1361e44 (válaszként erre: 422. - Syria)
2012. okt. 28. 13:22

Szerintem igen.

Nekünk 12 ezer volt az erzsébet utalvány előtt az étkezis ticket, ami ugye lecsökkent 5 ezerre (pedig úgy emlékszem, hogy 5500 ről volt szó) és persze alig fogadják el egy pár helyen és pont ott fogadták el több mint fél évig, ahol ugye minden sokkal drágább volt. Pl. penyben vagy lidl-ben a piros aranyat megveszem 290 Ft-ért, de nekem a CBA-ban kellett megvennem 379 Ft-ért. És minden drágább volt és persze sz@r is. Egyszer vettem virslit ott, ami nem volt olcsó, tehát jó drága volt, és ki kellett dobnom, mert egyszerűen ehetetlen volt.

424. bigIQ (válaszként erre: 423. - BigIQ)
2012. okt. 28. 13:19

Mi is készítjük elő az iratokat!


Szegény bankok, meg fogom siratni őket, ha megnyertem a pert. :D

423. bigIQ
2012. okt. 28. 13:18

FIGYELEM! FONTOS! KÉRJÜK, ADD TOVÁBB!


Dr. Léhmann György: Menekülés a bankok fogságából:2004. május 1-től 2006. március 1-ig aláírt devizaalapú hitelszerződések esetén!


Nyomatékkal felhívom a figyelmét azoknak az adósoknak, akik 2004. május 1-e és 2006. március 1-e között írták alá szerződésüket arra, hogy ezek a szerződések biztonsággal bíróságok előtt legkésőbb 2013. január 22-ig - a mai naptól számított három hónapig peresíthetők.


2004. május 1-től 2006. március 1-ig aláírt devizaalapú hitelszerződések tisztességtelen banki egyoldalú szerződésmódosítási szerződési feltételeinek érvénytelensége iránti perekhez alkalmas keresetlevélmintát az alábbiakban közre adom....


TOVÁBB A TARTALOMHOZ ÉS A KERESETLEVÉLMINTÁKHOZ: [link]


Nemzeti Civil Kontroll: Felhívjuk tisztelt olvasóink, és a becsapott „devizaadósok” figyelmét, hogy az alábbi linken nem csak a 2004. május 1-től 2006. március 1-ig aláírt devizaalapu hitelszerződések esetére találnak iratmintát!

A későbbi szerződésekkel kapcsolatos perek megindításához szükséges dokumentumok, iratminták, és információk is részletesen elérhetőek itt:


[link]

422. syria (válaszként erre: 413. - A0c1361e44)
2012. okt. 28. 09:57
Magyarul: még azt a keveset is elveszik? :(
421. timycat (válaszként erre: 415. - BigIQ)
2012. okt. 27. 21:16

Magyarországnak jelenleg nincs Alkotmánya.


Egyébként meg mivan?


Jelenleg Simor a jb. elnök, ő 2007-ben esküdött az akkori Alkotmányra

420. timycat (válaszként erre: 414. - BigIQ)
2012. okt. 27. 20:57

Na most erre mit mondjak :S Szar.


De gondolj bele, ha neked van egy lakásod, amit kiadtál bérbe és csesznek neked fizetni akkor nem arra törekednél, hogy minél előbb szabadulj a bérlőtől?

Mert ha beleszaladsz a moratóriumba -és szerződéskötésnél nem találtad meg a kiskaput- akkor bizony kénytelen vagy tűrni, hogy további hónapokig lakjanak ott tök ingyen, akkor is ha neked épp nincs hol laknod akkor is a lakásodat idegenek lakják és nem tudsz ellene tenni semmit, legalábbis legális úton nem.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook