Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hitek, Istenek, Angyalok, Ördögök - gyakorlat, elmélet fórum

Hitek, Istenek, Angyalok, Ördögök - gyakorlat, elmélet (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2010. aug. 6. 22:43

Ma már túl késő van, szóval a budhizmusos felvetésemre holnap fogok válaszolni, de addigis felvetnék egy újabb témát:

A SZERELEM, ikerlángos, van-e tökéletes társ, hogyan lehet megtalálni, szerelmi mágia, befolyásoslás.

Tudom ez már kicsit merészebb téma, de kíváncsi leszek ki mi gondol erről!

2010. aug. 6. 22:40

Üdvözlök újra mindenkit és köszönöm a válaszokat.

Különösen Whiteangelt üdvözölném. Szép a neved! Van benne fehér, és te tudod, hogy ezt hogy értem:). Csak így tovább! Ja és köszönöm a gratulációkat. Annak a két csilagnak van valami jelentősége?

36. gota (válaszként erre: 35. - Re87)
2010. aug. 6. 22:12

:) Nyugodtan hordhatod, az itteni buddhisták is hordják...

Tudjátok, én azt látom, hogy ha valaki rátalál egy vallásra az életében, és ezt nem képmutatásból, vagy divatból teszi, akkor szerintem ez jó dolog.

Ha valóban hittel és jóindulattal fordul a vallása felé, akkor az pontosan abban segíthet neki, amit Te is írtál.

És én úgy gondolom, hogy ez szinte minden vallásra vonatkozik.

Ti hogy látjátok?

35. Re87 (válaszként erre: 32. - F1562953d4)
2010. aug. 6. 12:31

Divat lett?Mivel a buddhizmus valójában egy életstílus is,nem csak egy vallás,ezért szerintem a nyugati embernek elég nehéz teljesen átépíteni a mindennapokba.De végül is ha egy picit is tanulnak belőle,egy picit is jobb emberek lesznek tőle,akkor szerintem nincs is gond ezzel.Ránk fér egy kis önfegyelem:).

Én is kaptam Tibetből egy buddhista "olvasót"(nem tudom mi a rendes neve).Hordani nem merem,mert swastika van rajta,ami itt ugye tiltott jelkép...(mondjuk ezt sem értem)

34. Matica (válaszként erre: 32. - F1562953d4)
2010. aug. 6. 11:22

Miért divat lett? :)

Én nem igazán ismerem, de minden tiszteletem az övék. Megértem ha valaki a buddhizmus felé fordul. Mert ugyan milyen világban élünk? Rohanás, marakodás.... nincs időnk még a saját családunkra sem, gyűlölet és sorolhatnám. A buddhizmus viszont azt teszi amit tanít, szeretetet, megértést.... elindít az úton, hogy megismerjük önnön magunkat. Megnyugvást ad, lecsendesít, megtanít az igazán fontos dolgokra. Megmutatja belső énünk igaz valóját. Megtanít látni, amit a mai nagy zűrzavarban nem is veszünk észre, pedig ott van az orrunk elött......


Szerintem nem nevezhetnénk divatnak, ha az emberek végre felismerik mi a jó nekik. És ha netán a buddhizmusban találják meg, mert az elfogadható számukra, ám legyen.

2010. aug. 6. 08:47

Jó reggelt..

Gratulálok Fényharcos a fórumodhoz..sok siket hozzá.!

2010. aug. 5. 21:54

A következő dolog! Egy kérdés mindenkihez: Ki hogyan viszonyul a buddhizmushoz. Mindenhol hallani, hogy divat lett. Sajnos...

Ki mit szólna hozzá mindehhez?

2010. aug. 5. 21:50

Egyébként kedves szépszemű!


Miért érzek felőled elkeseredettséget? Történt veled valami? Vagy valakivel?

30. f1562953d4 (válaszként erre: 28. - Gota)
2010. aug. 5. 21:48
Ha megengeded, akkor ezt egy kicsit kiegészíteném. Az élet valóban minden eléd tesz. De választhatod a könnyű utat, vagy a nehezet, hogy a feladatot megvalósítsd. Ez múlik igazás rajtad.
29. f1562953d4 (válaszként erre: 27. - Jersseygirl)
2010. aug. 5. 21:45

Üdvözöllek kedves jersseygirl!


Tudod-e, hogy valami különsegesre találtál az életedben? Szerintem igen. Jól érzem?

Teljesen egyet értek veled, hogy semmi sincsen véletlenül. Szerinted Te miért találtál erre a topicra?

Kíváncsian várom a válaszod!

28. gota
2010. aug. 5. 20:56
Igen, ez szerintem is így van. Nem lehet véletlen az, amin keresztülmegyünk. Ha tanulunk belőle, van esélyünk kitörni. Ezért írtam azt, hogy abban is hiszek, hogy a sorsunkat mi irányítjuk. Szerintem van egy alapvető életfeladatunk, de hogy a saját életünkben mikor, hogyan teljesítjük, az már csak rajtunk múlik. (Legalábbis én így gondolom, és igyekszem így élni.)
2010. aug. 5. 16:12
Én hiszek Istenben a mosolyban a gondolatok erejében és magamban :) hiszen csak nem véletlenül csöppentem ide szerintem terve van velem Istennek szóval a sorsban is hiszek meg hogy biztonságban vagyok és minden rendben megy körülöttem ha valami nehézség akad az egy megoldandó vagy feldolgozandó probléma a lelkem számára jah és abban is hiszek hogy semmi sincs véletlenül
26. gota (válaszként erre: 24. - 12e6471c08)
2010. aug. 5. 15:53
:) Jaj, ne vedd magadra, csak én tényleg nem szeretem, amikor valaki megkérdőjelezi azt, amiben a másik hisz. :)
25. Re87 (válaszként erre: 19. - F1562953d4)
2010. aug. 5. 11:41
Köszi szépen,azóta már utána néztem:).
24. 12e6471c08 (válaszként erre: 12. - Gota)
2010. aug. 5. 11:38
Hát én nem is akarom megmondani senkinek sem miben higgyen és miben nem,mindenki saját döntése,csak ez egy forum egy témával kapcsolatban ahol mindenki leírhatja a véleményét,én pedig leírtam,ennyi.
23. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 20. - F1562953d4)
2010. aug. 4. 23:28
Igen,erről van szó..lehet,hogy aki jelen életében az áldozat,az az előző életében az elkövető volt..vagy fordítva..
2010. aug. 4. 23:20
Egyenlőre enyire tudtam válaszolni. Szép éjszakát mindenkinek, holnap is fogok erre járni!
21. gota
2010. aug. 4. 23:16
Örülök, hogy megcsináltad ezt a fórumot. :)
20. f1562953d4 (válaszként erre: 9. - 4f8ae69d1b)
2010. aug. 4. 23:16
Sajnos minden léleknek tapasztalnia kell. Vagy ezt, vagy azt. Sajnos ezt olykor nagyon nehéz elfogadni, vagy megérteni.
19. f1562953d4 (válaszként erre: 8. - Re87)
2010. aug. 4. 23:13

Szia Re87


Köszönöm az ajánlást, majd valamelyik nap elnézek arra.


A smaragd táblákat Hermész Trisztegisztosz véste kőbe, pontosabban smaragdba. Ezen írások az alkímia alapját hivatottak bemutatni. Az IGAZI alkímiát, azaz a lélek arannyá formálása. Nem aranykészítés. Aki képes ezt megfejteni, ő maga lesz az arany. Ha mindezt allegóriuksan nézzünk, akkor sokan most is ennek a táblának a megértésén munkálkodnak.

18. gota (válaszként erre: 14. - F1562953d4)
2010. aug. 4. 23:13
Igen, a karmában is hiszek. De hiszem azt is, hogy nem kell elfogadni, hogy mondjuk nekünk "rossz lapokat" osztottak. Ha tanulunk belőle, akkor tovább tudunk lépni. Legalábbis én ebben nagyon hiszek. És erre a saját apukám a legjobb példa, aki azzal változtatta meg a sorsát, hogy meg tudott bocsátani az alkoholista apjának. És ezután 180 fokot fordult az élete...
2010. aug. 4. 23:10

"Azért ha megnézed, hogy egy átlag gyerek hányszor kerül életveszélybe, amíg felnő, akkor szerintem hihetünk bennük. . ."

Tehát,akkor azok a gyerekek,akiket bántalmaznak..nem átlag gyerekek..tehát,ők nem valószínű,hogy hisznnek bennük,sem a szüleik,szeretteik..

bocsi,nem akarok kötözködni..csak az angyalokban lévő hit ne legyen egyfajta statisztika kérdése..

:))

persze,tiszteletben tartom azt,ki miben hisz!

Viszont,ha úgy gondolod,hogy a gyerkőcre sokszor az őrangyal vigyázott,akkor a "galibát"ezekszerint az ördög okozta?Írtad:születése körül,után voltak gondok..miért?Azok kinek köszönhetők?

16. f1562953d4 (válaszként erre: 7. - Juca78)
2010. aug. 4. 23:07

Szia Juca78


Minden ide tartozik! Bármi! A címbe különben sem lehet mindent beleprésenli:).

Jól érzem, hogy kicsit félsz a szellemektől? Ha van kérdésed felőlünk megpróbálok segíteni. Ez egy ilyen fórum.

A buddhizmusban is hiszel?

15. f1562953d4 (válaszként erre: 6. - Gota)
2010. aug. 4. 23:03
a szeretet a lefontosabb - szeress minden és mindenkit, magad is! Te sem vagy rosszabb másnál.
14. f1562953d4 (válaszként erre: 5. - Gota)
2010. aug. 4. 23:01

Szia gota!


Körülbelül én is ebben hiszek. A saját sorsodat valóban te iránítod. DE vannak életfeladataid (karma), ezeket meg kell tenned. Ha nem úgy teszed meg ezeket, ahogy a "nagy könyvben" meg van írva, minden rosszra fordul. De ha a jó szerint cselekszel, az életed is az lesz.

13. f1562953d4 (válaszként erre: 4. - Katácskák)
2010. aug. 4. 22:57

Szia katácskák!

Köszönöm szépen azeket a szép szavakat, igencsak ösztönzően hatottak!

A legőszintébben: ANGYALOK KÍSÉRJÉK utadat.

Még egy kis apróság: szép a lelked! Ez egy külön ajándék, becsüld meg, nem mindenki kap ilyet!

12. gota (válaszként erre: 10. - 12e6471c08)
2010. aug. 4. 22:19

Szerintem ez a fórum egy jó kezdeményezés, egy "felhozó" témájú fórum. És hiszem azt is, hogy nincs jogunk megkérdőjelezni valakinek a hitét valamiben.

Tehát ha én mondjuk hiszek Istenben, az angyalokban, vagy akármiben, akkor ezt másnak el kell fogadnia. Ahogy nekem is el kell fogadnom, ha valaki nem hisz bennük.

Nem?

11. gota (válaszként erre: 9. - 4f8ae69d1b)
2010. aug. 4. 22:17

Erre a múltkor kaptam egy nagyon jó mailt, amiben leírták, hogy egy lelkész lánya mit válaszolt erre. Azért ha megnézed, hogy egy átlag gyerek hányszor kerül életveszélybe, amíg felnő,akkor szerintem hihetünk bennük... Nekem pl. csoda, hogy él a lányom, és egészséges. Annyi galibánk volt a születése körül, a születése után, hogy tényleg csoda, hogy nem lett semmi baja.

Persze abban hiszel, amiben akarsz, de én igenis hiszek az őrangyalokban is. (Ha nem baj... :))

10. 12e6471c08 (válaszként erre: 9. - 4f8ae69d1b)
2010. aug. 4. 14:32
Valahogy egyetértek veled,hol vannak olyankor az "angyalok" amikor ezek megtörténnek?Istent meg már meg se kérdezem...
9. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 5. - Gota)
2010. aug. 4. 14:16
Nem hinném,hogy minden gyereknek van saját "védőangyala"..hol vannak azoké a gyerekeké,akik erőszak,pedofilok,stb.áldozatai lettek..?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook