Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások fórum

Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
621. Kincs32
2019. jan. 31. 22:25
Sziasztok! Van itt esetleg olyan, akinek a hipofízis adenómája az LH és FSH értékeket emeli? Létezik erre valami megoldás vagy gyógyszer, mert babát szeretnék, de most így nem tudom merre tovább, mert a Czirják doki azt mondta 32 évesen fiatal vagyok még babázni, ráérek, legyek türelemmel, most nem tud még megműteni...
2019. jan. 29. 12:33
Sziasztok! Bontatlan Norprolacot, Bromocriptint és Dostinexet átadok gyógyszerérzékenység miatt.
619. barbika2222 (válaszként erre: 618. - Samuella)
2019. jan. 26. 23:22
Írok üzit! :)
618. Samuella (válaszként erre: 617. - Barbika2222)
2019. jan. 26. 20:09
ő műtött és most fekszem bent :)
2019. jan. 24. 17:49

Sziasztok!

Van itt olyan esetleg aki műtét előtt áll és Czirják prof. fogja műteni? Nekem kb február közepén lesz a műtétem.

616. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 615. - E18f2d4ad1)
2019. jan. 13. 01:04
Bocsi, elírtam: rejtélyes.
615. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 613. - Dodo90)
2019. jan. 13. 01:03

Szia!


Most láttam a kérdésedet.

A 12. hét végéig szedtem 75-ös Norprolacot. Lombikom volt, így pontosan tudta a dokim, hány hetes vagyok. Én endokrinológussal egyeztettem. Utána a szülész-nőgyógyászt tájékoztattam.

1 éves szuper okos, szuper ügyes, szuper jó és szuper szép kisfiam van. Tegnap volt a szülinapja.


Nekem “3 mm mikroadenoma valószínűsíthető” volt a diagnózisom.

Ősszel volt kontroll Sella MRI, nagyobb felbontású géppel. Azon a leleten azt írták, hogy van ott egy árnyék, de nem valószínű, hogy adenoma.

Most gyógyszer nélkül normális a hormon szintem. Relytélyes...

2019. jan. 12. 16:17
Sziasztok! Újként szeretnék hozzátok csatlakozni. Macroadenomám van, (parasept.) műtétre készülök. Kissé acromegalias tüneteim is vannak. Szeretnélek megkérdezni titeket, hogy a műtét után hogyan alakultak ezek a tünetek (súly, arc, fogak, láb és kéz elváltozások), nem rosszabbodtak vagy javultak is netalán? Ez az egy olyan téma volt, amiben eltérő válaszokat adtak az orvosok és jó volna tudni, hogy ezek a valóságban hogyan változtak utána? Előre is köszönöm a válaszokat, jó egészséget kívánok mindenkinek!
613. Dodo90
2018. dec. 6. 07:14

Sziasztok!

Elsősorban azokhoz szól a kérdésem, akik Norprolac szedése mellett estek teherbe.

Terhesség alatt meddig szedtétek a Norprolacot? Én mindenhol azt olvastam 12. hétig minimum ajánlott. Még nehéz behatárolni hány hetes lehetek, mert csak a petezsák látszott az uh-n. Jelenleg 1.5 szem 75 mikrogrammos adagot szedek. A dokim azt mondta, hogy jövő héttől kezdve fokozatosan elhagyhatom, mikor rakérdeztem a vetélés veszélyére azt mondta, hogyha engem megnyugtat szedjem nyugodtan az eredeti adagot, ugyanis, ha kicsit nagyobb lenne az adenomam végig szednem kéne. Tanácstalan vagyok. A vetélést és a fejlődési rendellenességet sem szeretném kockáztatni.

Köszönöm válaszotokat!

612. Bufesrac (válaszként erre: 609. - Bufesrac)
2018. nov. 30. 11:57
En vegul 50e adtam az endokrinologusomnak is (nagyon sokat segitett) es Czirjak profnak is. Fel ev mulva MR, mert allitolag addig ugyis csak a betomkodott onfelszivodo szivacsot latnak a felvetelen.
611. szilvi 63 (válaszként erre: 610. - Móna 73)
2018. nov. 21. 21:03
Szia ! Igen én is emlékszem rád !Juliusba megműtöttek Pesten a Czirják prof nekem már semmi gond . Győrbe járok endokrinologushoz Horváth Katalinhoz Nagyon normális nő
610. móna 73 (válaszként erre: 587. - Szilvi 63)
2018. nov. 19. 12:00

Szia Szilvi !

Mi már beszéltünk egymással. Te Soproni vagy én pedig Büki. Szeretném megkérdezni, hogy te hova és kihez jársz endokrinologushoz? És mi a véleményed róla. Köszi

609. Bufesrac (válaszként erre: 608. - Brigo1983)
2018. nov. 16. 06:46
Paran tenyleg irhatnanak errol, engem is erdekelne.
2018. nov. 13. 21:27

Sziasztok!

Elmaradt vegulis a válasz. Ki mennyit adott Cirjak doktor úrnak?

607. Bufesrac (válaszként erre: 606. - Brigo1983)
2018. nov. 12. 13:06
Igen, Belgyógyon csak 2 napot voltam. Ha jól rémlik, akkor 15-18h között van látogatás, nincs délelőttös turnus, mint OKITI-ben. Amúgy mivel van ebédlő rész, oda ki lehet menni és akkor nem zavartok senkit, nem szóltak érte, ha kicsit tovább maradtak nálam.
606. Brigo1983 (válaszként erre: 598. - Bufesrac)
2018. nov. 11. 07:37
Köszönöm a valaszt. A látogatási időre esetleg emlékszel? Akkor te tulajdonképpen csak 2 napot voltál bent?
605. Brigo1983 (válaszként erre: 604. - Magdi007)
2018. nov. 11. 07:32
A jobb szememre szinte már nem láttam. A balra meg, 50%-ban.Sokat fájt a fejem. Meghiztam. Elég nagy volt, és nyomta mind a kettő latoideget.
604. magdi007 (válaszként erre: 603. - Brigo1983)
2018. nov. 11. 06:45
köszönöm válaszod! nálad milyen tüneteket okozott az adenoma? és mekkora volt?
603. Brigo1983 (válaszként erre: 602. - Magdi007)
2018. nov. 10. 18:40
Amennyire féltem, nem volt vészes. Kellemetlen. De mindenkinek más. Első nap befekudtem. Másnap reggel műtét. Azt a napot vegigaludtam. Másnap orrdugulas, kis fejfájás. Következő nap tampont követték az orrombol. Az kicsit kellemetlen. De volt, aki nehezebben viselte itt. Innen pedig még 3 nap majd a belgyógyászatra.
602. magdi007 (válaszként erre: 601. - Brigo1983)
2018. nov. 10. 14:05
és ha megkérlek írnál egy pár sort a műtétről? mennyire para egy ilyen műtét? köszi
601. Brigo1983 (válaszként erre: 599. - Magdi007)
2018. nov. 10. 13:59
Szia én épp 3 napja vagyok túl a műtéten. Hétfőn visznek at a 2 Bél-re.
2018. nov. 10. 13:16

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. A 4.endokrinolgusnál járok most ott tartok abba hagyatták a gyógyszert. 7mm hipofizis agyalapi mirigy daganatom van.Se a bromocriptint nem bírtam, és a norprolac mellett is csak nőtt. Azt se bánom, ha valaki privátba ír. Csak egyedül nevelem a kislányom, és most már rezeg a léc. Szemészeten se jók az eredményeim, de újra akarják a vizsgálatot decemberben csinálni. Várunk és várunk, csak nem tudom mire.. Válaszotokat előre is köszönöm! Szép napot mindenkinek!

599. magdi007 (válaszként erre: 597. - Brigo1983)
2018. nov. 10. 12:32
Szia! Téged mikor műtenek?
598. Bufesrac (válaszként erre: 597. - Brigo1983)
2018. nov. 10. 11:27
Oda kuldtek tovabb mindenkit, akivel talalkoztam OKITIben. SOTE korhaz (Corvin-negyedtol 2 sarokra), ezert naponta jottek a medikusok “tanulni” rajtunk, en jol szorakoztam, az orvosok egy resze is “tanulo” meg (gondolom belgyogyasz-szakvizsga miatt vannak ott). A noverek szerintem kedvesebbek, mint OKITIben, nekem kicsit “csaladiasabb” volt a hangulat, a kaja jo es egesz normalis adag, van kulon etkezo resz. En negyagyas szobaban voltam, kicsit szukos volt, de elfertunk. WC, furdo a folyoson (egy WC es egy WC-s zuhanyzo nemenkent). A “menetrend” bejelentkezes a foldszinten fekvobeteg felvetelnel, osztalyra fel, vernyomas, EKG, vizelet, vervetel es utana gyogyszerezes, kinek mi kell, vizeletgyujtes 3 literes kannaba. Megvarjak a szovettant OKITIbol es mehetsz (engem 3. napon delelott haza is engedtek). Ha van meg valami kerdesed, ird meg es megprobalok valaszolni.
2018. nov. 10. 09:25

Sziasztok

A 2 Belklinikarol tudtok vmi infót? Ott milyen a kórház?

596. Bufesrac (válaszként erre: 595. - Magdi007)
2018. nov. 9. 08:54
En csonek mondom, mert annyi latszodott belole, ha beleneztem az orrlyukamba. A noverek is azt mondtak, hogy az egy tampon (lehet, hogy a vege tenyleg az, nem lattam kivetelkor se). Mindenesetre nem kellemes, de elviselheto es a szadon is tudsz levegot venni. Amugy kivetel utan is olyan, mintha be lenne dugulva az orrod, eltart egy darabig, mire kitisztul. Semmi elviselhetetlen amugy, kb. mintha kicsit meg lennel fazva.
595. magdi007 (válaszként erre: 594. - Bufesrac)
2018. nov. 7. 16:03
szia!azt mi szerint döntik el hogy ki kap tampont és ki csövet az orrába? én beszéltem egy hölgyel egy másik oldalon egy csoportba akit áprilisba műtöttek őt is Czirják prof de ő tampont kapott az orrába! panaszkodott hogy kegyetlen volt alig várta hogy kivegyék hogy egy kis levegőhöz jusson! és ennél a csöves megoldásnál mennyire lehet levegőt kapni? köszönöm válaszod
594. Bufesrac (válaszként erre: 585. - Brigo1983)
2018. nov. 7. 13:33
Engem most oktoberben mutott a prof. Ebredeskor nem fajt semmim, egy cso volt abban az orrlyukamban, amelyiken mutottek (kivulrol ez se latszik). Elso nap en se kelhettem fel, masodik naptol lehet kisebb setakat tenni. Kedden mutottek, penteken kivettek a csovet, kovetkezo hetfon mar mehettem belgyogyra, ott szerdaig tartottak, utana otthoni labadozas. Nekem reggelente par alkalommal 1-2 csepp ver jott az orrombol, masodik hettol ereztem kellemetlen “pattogast” a fejemben (kb. mint mikor kidugul az ember fule, csak a mutet helye korul), ketszer fajt is a fejem 1 het elteressel (frontok voltak, regota erzekeny vagyok ra), azota semmi fajdalom, jol vagyok. OKITIben eleg keves volt a kaja, attol kicsit fogytam, de amugy nem gyengultem le. Nekem idoben eszrevettek, latoideget csak kismertekben nyomta, latoterem nem esett ki. Jovo hettol mar tervezek itthonrol dolgozni (1 honap telt el a mutet ota). Ahogy masok is irtak, nincs mitol felni, jo kezekben leszel az OKITIben.
593. Brigo1983 (válaszként erre: 592. - Shadow Angel)
2018. nov. 4. 09:05
Köszönöm a választ.
592. Shadow Angel (válaszként erre: 585. - Brigo1983)
2018. nov. 4. 08:34

Édesanyámat Czirják Prof. A kilencvenes évek közepén műtötte. Orron keresztül, borsó nagyságú daganata volt.

Neki még 5 napot kellett feküdnie, de utána jól volt.

Látogatni tudtuk, lehetett.

Mivel nagyon fiatal voltam, nem tudom ténylegesen mennyire viselte meg, és mennyire tartotta magát miattunk.

A látóideget eléggé elnyomta a daganat, a vakság veszélye állt már fenn, ezért is egyezett bele a műtétbe. Csőlátása és látótér kiesése rengeteg volt.

Élete végéig szemüveget kellett hordania, négy különböző lencsével.

Ami megmaradt még: állandósult a foltos látótérkiesés, illetve szűkült a periférikus látása.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook