Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások fórum

Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
591. Bufesrac (válaszként erre: 590. - Barbika2222)
2018. nov. 4. 07:50
Ez engem is erdekelne, mert a 6 hetes kontrollon tervezem odaadni neki. En olyan 50-100e kozotti osszegre gondoltam elso korben.
2018. nov. 2. 18:42

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy akit Czirják Doktor műtött, mennyi pénzt "illik" ilyenkor adni?!

Még sosem volt semmilyen műtétem, így fogalmam sincs, hogy szokták..

589. szilvi 63 (válaszként erre: 588. - Brigo1983)
2018. nov. 2. 12:54
Szia nem vittek intenzivre egyből a kórterembe vittek . Katétert sem kaptam . Műtét után az endokrinologia vizsgál tovább beállitja a hormonokat. Ne félj
588. Brigo1983 (válaszként erre: 586. - Szilvi 63)
2018. nov. 2. 00:36
Köszönöm a választ. Akkor neked rendben volt minden. Remélem nálam is így lesz. Én az intenzivtol félek... Remélem nem kell. Neked belgyógyászatra nem kellett befekudni?
587. szilvi 63 (válaszként erre: 580. - Bufesrac)
2018. nov. 1. 12:25
Szia én 6 hét után kerültem műtétre Nekem 2.5/2.5/1.5 cm volt a daganat Orron keresztül mütött a Czirják prof
586. szilvi 63 (válaszként erre: 585. - Brigo1983)
2018. nov. 1. 12:19

Szia ! Engem a prof juliusba műtött mikor felébredtem semmim nem fájt az nap nem kelhettem fel másnap mondták felkelhetek . Az első két felkelés szédülős volt de csak azért mert akkor már 3 napja nem ettem mivel először 9én készitettek fel műtétre és délután 4 kor mondták hogy elmarad igy majd csak holnap .Szóval műtét másnapján délután már lementem az udvarra én szinte alig feküdtem és aludtam kifogtam egy borzasztóan horkoló nőt .Na kedden megműtöttek szombeton hazajöttem vasárnap sülthúst készitettem . Kérdezz nyugodtan

üdv Szilvi

2018. nov. 1. 06:04

Sziasztok

Engem most vmi kor fognak műteni. Czirjak doktor úr.

2 kérdésem lenne hozzátok, lehet vki úgy gondolja hogy ez hogy fogalmazódott meg bennem... De meg kell kérdezzem. Az orron keresztül mutenek. És az lenne a kérdésem,hogy mennyire viseli meg kívülről a szervezetet a műtét? Van egy 5 éves kislányom és nem tudom mennyire leszek látogatható állapotban.Es ha hazaengednek, a lábadozási idő? Mennyire gyengül le a szervezet?

Volt olyan közületek, akinek már annyira nyomta a latoideget, hogy szinte megvakult az egyik szemére?

Ha igen, akkor javult a látása? Köszönöm előre is a valaszokat

584. Bufesrac (válaszként erre: 583. - Böce)
2018. okt. 29. 20:49
Szerintem nem soroltak senkit hatrebb miattam, csak engem vettek elorebb, mert amugy lehet 1-2 honap mulva kaptam volna idopontot. Engem is felidegesitett, hogy amiota dolgozok, kb. 6-7 milliot fizettem be a TB-be, emellett meg egy csonttoresem se volt sose. Most, hogy szuksegem lett volna ra valaszthattam, hogy a teruletileg illetekes korhazba megyek es varok honapokat csak az endokrinologiara, vagy elszorok 200-300e Ft-ot (eddig kb. annyi van benne) az adozott jovedelmembol es talan meggyogyulok. Szomoru, de ez van.
583. Böce (válaszként erre: 582. - Bufesrac)
2018. okt. 29. 11:25
Azért ez jó nagy szemétség tőlük, mert így betegebb, ámde üresebb pénztárcával rendelkező betegeket sorolnak hátrébb.
582. Bufesrac (válaszként erre: 581. - Barbika2222)
2018. okt. 29. 10:34

Szia!


Akikkel egyutt voltam nala, azok 2-3 hetre, 1 honapra kaptak idopontot. Tippelem, hogy surgossegi sorrend van (pl. akinek mar a latoideget nyomja), en megemlitettem, hogy tudnek penzt aldozni az egeszsegemre, igy masfel heten belul volt idopont. (Nekem meg nem volt “annyira” surgos, de ki akar egy daganattal a fejeben elni?)

2018. okt. 28. 16:35

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy amikor elmentetek Czirják Doktorhoz akkor utána mennyi időt kellett várni a műtétig? Sok a várakozási idő?!

2018. okt. 22. 16:58
Egy kerdes azokhoz, akiket orron keresztul mutottek: elofordult veletek is, hogy egy pillanatra nyilallo fajdalmat ereztek, aztan kicsit kesobb “kipattant” fent, mint mikor a repulon “kidugul” az ember fule? Nekem ma volt ilyen, kicsit kellemetlen volt. Talan ahhoz tudnam kotni, hogy kicsit gyorsabban alltam fel a szekbol. (Nem folyt semmi az orrombol.)
579. Bufesrac (válaszként erre: 577. - Jucci82)
2018. okt. 22. 16:48
Ha mar elokerult a neve: o volt az, akinek a maganrendelesen jartam a nyaron (569. hsz-em). Nekem is azt mondta, hogy imad operalni, de meg nem kell, majd fel ev mulva ranez es ha meg mindig no, akkor majd megmut. Egyertelmuen nott mar akkor is (masodik MR volt), kesobb meg Czirjak prof se ertette, hogy mire akart varni. Talan arra, hogy az enyemet se lehessen orron keresztul muteni? Az utolso MR CD-men kivul semmi mast nem nezett meg, azt is inkabb csak leszolta, hogy hol csinaltattam ezt a szar felvetelt (a profnak tokeletesen megfelelt). Ezek utan en nem mertem rabizni magam, de orulok, ha neked bejott es gyors gyogyulast kivanok. :)
578. móna 73 (válaszként erre: 577. - Jucci82)
2018. okt. 21. 17:31
Szia ! Olvasva a történeted, nem egyszerű amin átmész. Mielőbbi gyógyulást kívánok. Tudod már , hogy sikerült-e az egész adenómát eltávolítani? Vagy maradt bent egy kis darab? Azért érdekelne mert a tied sem éppen kicsi méret.Én most várom a műtétemet. Nekem ez már a második lesz.
577. Jucci82 (válaszként erre: 549. - Jucci82)
2018. okt. 21. 14:45

Sziasztok!

Időközben történt fejlemény:

2018. október 7-én vasárnap feküdtem be az OKITI-be, és a műtétem másnap délután 15:20-kor kezdődött. 18:00-tól már nem ehettem semmit, és sajnos csúsztam is, mivel előttem pár balesetes beesett.

Kaptam szurit, betoltak a műtőbe, mindenki csupa kedves volt, mosolyogtak, és ezzel is csökkentették bennem az idegességeket. A műtét 3 órán keresztül tartott, utána az intenzívre toltak le. Egy óra ébredezés után úgy hánytam, mint aki egy jól sikerül gyomorrontáson túl van. Kb. 10 perc alatt mindent kiadtam magamból, kaptam hányingercsillapítást, és utána másnap 11.00-ig itt voltam. Nagyon fiatal nővérkék voltak, rengetege türelemmel, mosolyogtak, kedvesesek voltak, és ez nekem nagyon tetszett, mert totál meg voltam rémülve.

A műtét utáni 2 nap végig fekvés volt, bekatéterezve, és fájdalomcsillapítók sorozata. Sajnos nagyon fájt a fejem és a homlokom. Egyébként a műtétet nem orron keresztül csinálta Orbay doktor úr, hanem a bal szemem felett és a halántékomon ejtett vágást, és itt vette ki a daganatot (2cm x 1.9 cm x 2,4cm) Túl nagy volt a daganata, és ezért választotta ezt a megoldást. A doki vérprofi! Mindenkinek csak ajánlani tudom, mert imádja a munkáját, nem unt bele, neki ez szinte a hobbyja is, és élvezi, hogy emberi életeket menthet. A világ minden kincsét odaadnám neki, ha tehetném, és még ezzel sem tudnám meghálálni azt, amit tett értem!

Tök jól éreztem magam a további napokban, de….  Most 2018.október 14-én vasárnap rosszul lettem: mintha elrontottam volna gyomromat, hányingerem volt, aztán este 10-kor már rendesen hánytam. Késő este még csináltak egy CT-t, amin hál’istennek minden oké volt. Másnap már alig tudtam magamról, teljesen elvesztettem az időérzékemet, hulla fáradtam voltam, és nem tudtam, hogy mi történik velem. Az OKITI azonnal foglalt nekem a Honvéd Kórház endokrinológiáján ágyat, a család most hétfőn átszállított. 2 napig nem tudtam magamról: totál ki voltam ütve, katéter, folyamatosan infúzió 2 napon keresztül. Még azt sem tudtam megmondani, hogy mikor születtem, hogy hívnak. Ha feltettek egy kérdést, képtelen voltam válaszolni. Ennyire összezuhantam.

Most szerdán kezdett tisztulni kép (okt. 18-án), és már értelmesen tudtam/tudok beszélni a kezelőorvosommal, aki egy angyal (L).

A daganat kivétele után az agyalapi mirigyem nem indított be minden hormontermelést, ami várható volt. 4 hormonom leállít: T4 pajzsmirigy; vízmegtartással foglalkozó hormon, női nemi hormon és a mellékvese szabályzó hormon.

A vízmegtartással és a mellékvesés hormon jött ki a legdurvábban: szerda este 18:00 és másnap reggel 5:00 között 7 liter vizet ittam meg. Mérhetetetlenűl szomjas voltam: egy slukkra lehúztam jó fél litert, 15 perc múlva szinte az összeset kipisiltem. Napközben ez folytatódott. Közben 0 alvás.

Csütörtök este 18:00-tól másnap reggel 5:00-ig 9 liter (!!!!) vizet ittam meg. Semmit nem aludtam, 10 percenként jártam pisilni. Másnap végre felírtak ilyen orrbafújkálós puffot, aminek hála ez most rendeződött, de ha nem adom be magamnak, akkor vízmérgezésben előbb-utúbb megdöglök.

A vérképem napok óta pocsék: a nátrium, ion és káliumszint a béka segge alatt. Továbbra is infúziót kapok. Vleg azért van, mert ez a rengeteg víz átmosott és a belső béke nem állt helyre. Sajnos emiatt már nagyon aggódok  Annyira tehetetlennek érzem magam 

Most még mindig a Honvédban vagyok, 2 ágyas a szobám. Az egész osztályon én vagyok a legfiatalabb, de belül már 70-nek érzem magam, annyi minden ért ezen a héten. Egyelőre úgy érzem, hogy innét sosem fognak kiengedni, sosem áll helyre a vérképem, és a tehetetlenség kicsinál… 

Egyelőre annyi biztos, hogy a köv. 1 évben fixen gyógyszereket kell szednem a kieső hormonok pótlása miatt, és 3 havonta kontrollra kell jönnöm. De hogy mit fognak felírni, mennyit, stb, ezt már nem tudom.

2018. okt. 19. 07:34
Sziasztok ! Engem két éve műtöttek makroadenómával mely 39*37*25 mm-es volt .A műtét jól sikerült az adenóma 80-90 %-át sikerült eltávolítani.A bent maradt szövetmaradványt figyelték rendszeresen.Most voltam szintén kontrollon és kiderült ,hogy rendkívüli ütemben visszanőtt az egész. Három hét múlva újra műtét. Volt valaki akinek ilyen ütemben növekedett volna az adenómája?
575. VersEmber (válaszként erre: 573. - E18f2d4ad1)
2018. okt. 17. 23:31

Szia, ne aggódj!

Teljes gyógyulásig kezelhető.

574. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 572. - Bufesrac)
2018. okt. 17. 23:22

Örülök, hogy jól vagy! Csak így tovább! Várom a híreket rólad.


Pit73 hogy van, lehet róla tudni vmi friss infót?

573. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 571. - Bufesrac)
2018. okt. 17. 23:21

Nálam csak a kontrasztanyagos képeken látszik az adenoma. Szerintem anélkül nem érdemes megcsináltatni a Sella MRI-t.


Holnap megyek az eredményért. Eléggé beparáztam. Szombaton volt a vizsgálat. Azt mondták 2 hét legalább, mert 2 orvos megnézi. Erre tegnap hívtak, hogy csütörtökre kész. Nem tudom, hogy ez jelenthet-e rosszat, hogy ennyire gyorsak voltak.

572. Bufesrac (válaszként erre: 571. - Bufesrac)
2018. okt. 17. 16:18
Orommel jelentem, hogy a 3 napos belgyogy is veget ert, hazaengedtek. :) Cortef, L-Thyroxint meg szednem kell, amugy jol vagyok. Kaptam egy kis nevjegykartya-meretu papirt, amin kb. az van, ami Pit73 tetkojan, hogy duplazzak a hidrokortizont, ha barmi baj erne. Remelhetoleg nekem nem kell majd a tetko, 5 het mulva endo, 6 het mulva idegsebeszeti kontroll.
571. Bufesrac (válaszként erre: 570. - Magdi007)
2018. okt. 15. 09:19
Ha tartasz attol, hogy van valami a fejedben, akkor maganuton 55e-ert (kontrasztanyagos) lehet csinaltatni MRI-t Visegradi utcaban a XIII. keruletben. (A kontrasztanyag nelkuli meg olcsobb.) En is ott jartam, kb. 1 heten belulre adnak idopontot.
570. magdi007 (válaszként erre: 569. - Bufesrac)
2018. okt. 14. 09:58
Nálam még nem tudni mi a helyzet! Magán úton járok ide oda! Nálam az érdekes fejfájás a TSH folyamatos magasabb értéke ami gyanus lett! A többi értékem jó! Nemrég találtam egy endokrinológust magánba Pesten hozzá járok! Nekem a hormonok jók voltak sőt minden! Ezért nem is küldött MRI re! L-tiroxint szedek ami be is állította a TSHmat! Csak azt nem értem akkor miért nem érzem magam úgy ahogy kell! Gondoltam arra is hogy talán hormonálisan inaktiv a dolog nálam! Én 45 éves vagyok van már gyerekem szóval a közérzet a hatalmas hízás és a folyamatos fejfájás ami aggaszt! Köszönöm válaszod!
569. Bufesrac (válaszként erre: 568. - Magdi007)
2018. okt. 14. 06:58
Kosz, bar mivel meg sose mutottek, azert tartottam kicsit a dologtol, feleslegesen. Tampon nekem nem volt (eloszor en is azt hittem, hogy az van), egy draincso volt bent a jobb orrlyukamban. Mikor a mutet utani 3. napon meglattam a nover kezeben a kb. 25 centis csipeszt es jott Czirjak prof, akkor mar sejtettem, mi kovetkezik. :D Amugy nem volt veszes, rosszabbra szamitottam, nem fajt kozvetlenul, inkabb kellemetlen volt: a kihuzasa kis vakuumot keltett odabent, ezert kicsit “becuppantak” a fuleim, meg persze 1-2 percig verzett, de aztan az is elallt. Utana meg azert 1-2 napig olyan, mintha meg lennel fazva es bedugulgatnak az orrlyukaid. Mostanra mar egesz tiszta az orrom, kapok levegot. Neha meg szivarog alkalmankent 1-2 csepp ver, de amugy minden okes, hetfon at is kuldenek a II. sz SOTE Belkilinkara a hormonszinteket megnezni (par nap bentfekves ott is). A mutetre nem fogsz emlekezni, a bedugult orr kicsit kellemetlen utana, de ez szerintem sokkal jobb, mintha pl. szemoldok mogul mutenek (szobatarsamnak ugy csinaltak), mert akkor meg +1 nap intenziv, 2 nap kateter, stb. En mar elso nap ejszakara is kacsat kaptam az agyam melle, masodik napon mar felkelhettem. Ha teged is muteni kell, szerintem ne halogasd. En is jottem volna elobb, csak egy masik sebesz (szinten itteni) meg juniusban a maganrendelesen 10 perc alatt azzal intezett el, hogy nem kell muteni, majd ranezunk fel ev mulva. (!) Meg Czirjak prof is csodalkozott, hogy miert nem akart megmuteni a kollegaja, mikor o minel gyorsabb orron keresztuli mutetet javasolt.
568. magdi007 (válaszként erre: 567. - Bufesrac)
2018. okt. 13. 18:08
Le a kalappal előtted nagyon bátor vagy! A tampont már kivették az orrodból? Azt mondják az nagyon rossz érzés! Mennyire rossz egy ilyen műtét?
567. Bufesrac (válaszként erre: 566. - Magdi007)
2018. okt. 13. 15:03
Szia Magdi! Koszi szepen! A TSH-m 0,602 mlu/l volt juliusban, fT4-em 7,63 pmol/l, mindketto elegge az also hatar mar. Tuneteim libido csokkenes volt es az ondom teljesen eltunt, ez kb. 1 ev alatt ment vegbe, eloszor urologiara mentem, de aztan jott a PSA szures es kiderult a dolog (tavaly november). Frontokra tinedzser korom ota erzekeny vagyok, nem tunt fel, hogy tobbet fajna a fejem a szokottnal. MR januarban 14*20 mm, majd juniusban 16*22 mm volt.
566. magdi007 (válaszként erre: 565. - Bufesrac)
2018. okt. 12. 14:09
Szia! Először is jobbulást! Érdekelne hogy mennyi volt aTSH -d? Valami tüneted esetleg volt? Fejfájás ilyesmi? Köszönöm válaszod
565. Bufesrac (válaszként erre: 563. - E18f2d4ad1)
2018. okt. 11. 13:38

Koszi szepen, haladok. :)


Csak most olvastam a hsz-ed, akkor te vagy az Odonkes. :D Mikor eloszor olvastam a regebbi hsz-eid kozott, hangosan felrohogtem. :D Gratulalok a babahoz!


Nekem is ment mar lefele a TSH az adenoma miatt, szedek ra 50 mg L-Thyroxynt.


Bizakodo vagyok, hogy minden helyreall majd, mert ferfikent eleg rosszul erintett a libidom csokkenese. Persze olvashattuk Pitnel, hogy ezen is tudnak mar segiteni gyogyszerrel, de jobb lenne, ha a hagyomanyos modon mukodne tovabbra is. Nameg szeretnek meg gyereket, az sterilen nehezen menne.

564. Bufesrac (válaszként erre: 562. - Bufesrac)
2018. okt. 11. 13:27
Annyi meg, hogy Pit73-hoz hasonloan nekem is diabetes insipidusom van egyelore (tul sok vizelet alacsony fajsullyal), de utanaolvasva ez sella kornyeki tumorok operacioja utan 76% valoszinusegu. Aztan vagy rendezodik idovel vagy nem es megcsinaltathatom en is eletem eslo es utolso tetkojat. :D Cso meg bent van az orromban, remelem nemsokara kiveszik, mert nehez igy nyugodtan aludni. Mindenesetre meg mindig inkabb ezek, mint szobatarsam 2x3x5 mm-es adenomaja, amit szemoldoknel mutottek (24h intenziv, kateter, stb.) En azota mar vidaman jarkalok. :)
563. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 562. - Bufesrac)
2018. okt. 11. 08:05

Szia Bufesrac!


Ez jó hír, örülök, hogy így túl vagy rajta. Gyors gyógyulást kívánok!


Nekem 3 mm adenoma volt Sella MRI vizsgálaton pár éve. Lombikos hormonterhelés okozhatta az endo dokim szerint. Prolaktinom volt magas nekem is plusz pajzsmirigy alulműködésem van.

Januárban szültem. Most szombaton megyek újra MRI-re, megnézik mit művelt Ödönke a fejemben babavárás alatt. 😈

562. Bufesrac (válaszként erre: 561. - E18f2d4ad1)
2018. okt. 10. 10:20

Szia Heida!


Igen, tegnap 14:30 korul toltak ki, jol vagyok, Czirjak prof. azt mondta, hogy jol sikerult a mutet. Ugy ment minden, ahogy Pit73 irta: lefurdes antibaci tusfurdovel, infuzio lecsorog, szuri a hatsoba, mutobe be, aranyos dokineni EKGt, vernyomasmerot felrak, injekcio, masik doki kis gazt ad es annyi. Aztan mar csak ebredezes es vissza a korterembe. Utana 4 oraig nem lehet inni, felkelni valszeg csak ma delutan lehet, addig kacsa. Ha van barmi kerdesetek, szivesen valaszolok, de tenyleg nem kell felni, siman megy a dolog.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook