Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások fórum

Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
711. Hgyumra
2022. jún. 21. 12:28
Kinek milyen tüneteket okozott az adenoma ?
710. Baby lánya (válaszként erre: 708. - Lane02)
2021. szept. 15. 10:17

Szia(sztok)!


Az enyém 2 cm-s (20x20x20 mm), és amit Shanalyl említ, a chiasmát (látóideget) elérő, bal oldalon kissé komprimáló (=nyom) "lágyrészképlet" van a sella-ban. Nekem egyszer már volt egy adenómám, ami hasonló nagyságú és elhelyezkedésű volt, azt megműtötték. Sajnos nem jól, nem olyan idegsebész, aki a témában gyakorlott lett volna, de én ezt akkor nem tudtam.

Tudom, hogy egy szakember, egy idegsebész, fogja majd kimondani, hogy széna vagy szalma, csak kíváncsi voltam hozzáértő civilek véleményére. Köszönöm.

709. Shanalyl (válaszként erre: 707. - Baby lánya)
2021. szept. 15. 06:01
Szi! Elhelyezkedéstől is függ, ha veszélyezteti a szemideget pl.
708. Lane02 (válaszként erre: 707. - Baby lánya)
2021. szept. 14. 22:14
Szia! Én úgy olvastam, hogy az 1 cm felettieket műtik.
2021. szept. 10. 14:16

Sziasztok!


Azt meg tudja valamelyikőtök mondani, hogy mekkora adenóma méret fölött műtenek? Tudom, hogy sok minden számít, minden eset egyedi, de mégis van-e valamilyen méret? Ja, az enyém elvileg nem hormontermelő.


Köszi az válaszokat előre is. :-)

706. mongi
2021. aug. 11. 07:37
Milyen tüneteid vannak?
705. Icey
2021. aug. 9. 17:31
Sziasztok! Valószínû nekem is műteni kell ,de a pajzsmirigyemnek is bezavar nem csak a prolaktint emelte meg és nyomja a látóideget is most nagyon darázok most megyek vissza endokrinológushoz én bromocriptin-t kaptam az adenómára ,de az elsôszemtől már eszméletvesztésem volt ezért abbahagytam ....Egy doktornő ismerősöm azt mondta ő csak magánklinikán műtetné meg ti mit tanácsoltok...most egy kicsit magamba vok zuhanva állandóan feszűlt vok nehéz kikapcsolni ezt is ez okozza? Igaz a hasam már akkora mintha 5 hónapos terhes lennék lassan mar tejem is lesz segítsetek....
704. Shanalyl (válaszként erre: 702. - Mongi)
2021. júl. 25. 18:53
A facebook csoportban látott számok alapján igen. De ezt inkább egy dokival kellene megbeszélni.🤐
703. mongi
2021. júl. 25. 14:51
??? :((
702. mongi
2021. júl. 18. 16:57

Sziasztok!

Az 1400-1500 prolaktin szint extra magasnak számít?

(Nem olvastam vissza hozzászólásokat,mert SOS kérdés):)

2021. jan. 23. 22:31

Sziasztok! Ha romlik a szemem, valószínűleg tovább növekszik az adenóma? Fél éve szedem már a Dostinex-et,de a szemem viszont 1 év alatt romlott másfél dioptriát.

Szerintetek nem állt meg a növekedés?

700. zsanna54 (válaszként erre: 699. - Zsuzsa8)
2020. aug. 9. 10:38
Tudod a D vitamin szinted? Ha nem nézesd meg. Rheuma orvos felírhatja,esetleg háziorvos is,valamint maszekban 6000-6500Ft körül van.Próbáld meg, hogy szünetelteted az orrsprayt.Üdv
699. Zsuzsa8
2020. júl. 24. 20:11
Sziasztok! Tudna nekem valaki valami vitamint ajánlani? Nemtudom, talán a nocutil orrspraytől, de borzasztó fáradt vagyok mindíg. Már szinte elviselhetetlen. Egyfojtába aludnék.előre is köszönöm!
2020. júl. 21. 22:23

Kaptam Dostinexet:) azt mondta a doktornőm(endokrinológus) hogy fél éven belül fel kell szívódnia az adenómámnak.

Fél évig kell szedjem. Remélem eltűnik.

2020. júl. 15. 10:04

Értem...akkor evidens, hogy én is a műtét mellett döntöttem volna.

Vajon én mire számíthatok, lehet itt hagyják a 4 mm es mikroadenómámat?

696. Shanalyl (válaszként erre: 695. - Ciucanori89)
2020. júl. 14. 09:30
Hát most fejből pontosan nem tudom, a számokkal hadilábon állok. XD 2 vagy 2,5 centis volt a legnagyobb átmérője azt hiszem. És csak pár mm-re volt a látóidegtől, azért döntöttek a mielőbbi műtét mellett.
695. ciucanori89 (válaszként erre: 694. - Shanalyl)
2020. júl. 14. 00:31

Szia! És szabad megkérdezni hány mm volt? Hogy a műtét mellett döntöttek?

Nekem az első CT óta eltelt 7 hónap ma kaptam meg a második CT eredményeim és nőtt az adenómám

7 hónapja 3mm volt most 4mm-es.

Vajon velem mit csinálnak...

694. Shanalyl (válaszként erre: 693. - Süsü52)
2020. júl. 7. 09:42

Szia!


Nekem tavaly júliusban vették észre, januárban már műtöttek. Igazából már decemberben megműtött volna a prof, ha nincs gyerek, de nem akarta a Karácsonyt elrontani. :D

2020. jún. 22. 22:57

Sziasztok!

Nekem is van az hipofízis adeómám. Érdeklődni szeretnék, hogy kinek mennyit kellett várni a műtétre?

Dokikról tapasztalatok? Van olyan akit érdemes elkerülni?

Köszi

2020. jún. 22. 09:48

Sziasztok!

Üdvözlök mindenkit!



Nem is tudom hogyan kezdjem el, igazából olvasgattam a fórumon a tapasztalataitokról,és mivel én is hasonló problémával kűzdök, úgy gondoltam megosztom veletek, és tanácsot is kérnék tőletek mert én tanácstalan vagyok ez ügyben.



Nekem van 2 gyermekem és a 2 gyermekem után évekig volt anyatejem,ami nem apadt el!...


A lányom születése után még 7 évig volt anyatejem,a lányom 13 éves lesz idén, a fiam születése után pedig még 5 évig volt anyatejem, a fiam már 8 éves lesz.


Számomra ez már megszokott dolog volt, hogy volt anya tejem, igazából nem foglalkoztam vele, nem gondoltam, hogy ez valaha is problémát jelenthet.


Majd hírtelen elapadt a tejem 2017 felé...



2018. nyarán öltözködés közben észleltem magamon, hogy ismételten van anyatejem, megörültem a férjemmel együtt, hiszen 3 éve próbálkozunk a baba projekten.


Vettem tesztet,negatív lett,majd ugyan úgy ügyet sem figyelve az anyatejre teltek a hónapok.


2019 június körül olvasgattam kicsit a neten, kíváncsiságból.


Én nem is tudtam az előtt, hogy a magas prolaktin szint miatt meddőség alakulhat ki.


Megijedtem,hogy lehet ez az oka annak, hogy nem jön össze nekünk a baba.



Majd 2019.augusztus felé elmentünk anyósommal nőgyógyászhoz.


A nőgyógyász felírta nekem a Bromocriptint.


Szedtem októberig...


hú de nagyon rosszul voltam tőle! Hányinger kerülgetett éjjel-nappal, és nagyon gyengének éreztem magam tőle.


A doki azt mondta ez a normális mellékhatása amit el kell viselnek,azt akarom elapadjon a tej és ha babát akarunk.


Viszont rá pár napra iszonyatos fejfájások,szédülés,és látászavar kísért a munkahelyemen nem bírtam maradni, azt éreztem rám tör a pánikroham,és folytonos sírásba kezdtem 30 évesen.


Vissza mentünk a dokihoz, eszembe jutottak a szavai,hogy amíg nem fáj a fejem addig ne féljek, nincs baj!


Viszont a fejfájások után megijedtem és újra felkerestem a nőgyógyászom, aki beutalt engem egy fej CT-re.


November 26.-án meglett a CT eredményem.



A diagnózisom egy 3 mm-es Hipofízis mikroadenóma.



Felkerestünk a férjemmel egy endokrinológust, aki azt mondta nem kell vele semmit sem tenni, mert annyira pici, hogy nem befolyásol semmit.Ezzel együtt kell éljek, annyi, hogy fél évente járnom kell CT-re ellenőrzésre. Kicsit fúrcsáltam, megmondom az őszintét!


Egy egyszerű náthára is írnak fel kezelést, egy agyalapi daganatra viszont semmit.


Nem nyugodtunk meg, tovább mentünk egy újabb dokihoz,aki a műtétet javasolta, a harmadik doki viszont a elküldött a Debreceni egyetemi kórházba, oda nem mentünk el, de Budapestre az Amerikai útra Czirják professzorhoz elmentünk.


Aki megnyugtatott minket ne féljek mert nem lesz baj, nagyon pici a daganat.


Azóta 95%-ban úgy élem a minden napjaim, hogy abszolút nem gondoltam a betegségemre,mint mielőtr még nem tudtam semmit sem róla



De ahogy közeledik a második CT vizsgálatom ami 3 hét múlva lesz, azóta kb...pár hete nagyon félek!😞



Most lesz a második CT, most lesz mihez viszonyítani az első CT eredményeit.


Azon gondolkodom,vajon fél év alatt nőtt e a daganat vagy ugyan akkora e...


Inaktív e, vagy pedig lassan növekvő???


A legrosszabb várni és várni...


Nem tudom mire számítsak...



Kívánok nektek jó egészséget,és gyógyulást!

691. Shanalyl (válaszként erre: 690. - Zsófi8)
2020. jún. 8. 08:56
Sajnos a korona miatt nem hívtak még vissza az OKITI-be az MR miatt. A szövettan szerint nem is tumor volt, csak kötőszövet. X-akta edddig.
690. Zsófi8 (válaszként erre: 689. - Shanalyl)
2020. jún. 6. 20:51
Szia! Nem tudom a választ, de arra lett végül magyarázat, hogy a szövettan nem mutatott pozitivitást hormontermelésre? Voltál már kontrol MRI-n?
2020. jún. 4. 12:15
Szerintetek lehetséges, h az adenoma mellett és annak teljes kivétele után ösztrogén dominancia álljon fenn? Két hét múlva megyek az endokrinológusomhoz, eddig egy hormonvizsgálatom volt a műtét óta, az abban szereplő ösztradiol/progeszteron arány 27. 100 alatt írták túlsúlynak... amúgy kb minden tünetét hozom, a műtéttel csak a fejfájások száma csökkent, minden maradt a régi. 😥 Persze majd a doki mondja meg a tutit, de addig is érdekel, hátha másnál is van/volt ilyen.
688. Zsófi8 (válaszként erre: 686. - Júlia91)
2020. febr. 13. 18:47
Szia! Nekem 19 éves koromban voltak az első hormonvizsgálataim, a prolaktinom volt magas. Akkor 4 mm-es volt az adenoma, kaptam bromocriptint. A daganat mérete utána nem változott, született két gyermekem, jó sokáig kaptak anyatejet, így hosszú évek estek ki a gyógyszerszedésből. Utána nem toleráltam már a gyógyszert, olyan rosszak voltak a mellékhatásai, hogy nem tudtam tovább szedni. (korábban semmi bajom nem volt tőle) Csináltak MRI-t, és nem látszott rajta semmi. Kb 2 évvel később megint semmi. Utána a gyógyszert nem erőltettem. Tavaly mentem el ismét orvoshoz, mert nagyon sokat romlott az életminőségem, mindenféle tünetek miatt. Laborvizsgálatok, majd MRI, aztán műtét... Kiderült, hogy a kisebb baj hogy emelkedett a prolaktin szintem, nagyobb baj, hogy a növekedési hormon szintem is. És itt felmerül a kérdés, hogy vajon ez már 1999-ben is így volt, csak nem vizsgálták, így nem derült ki? Ők ketten (PRL és GH) szoktak "párban járni". Ha van rá lehetőséged, csak megnyugtatásként kérj valamikor IGF1 szint ellenőrzést. Ha rendben van, akkor szuper, ha véletlenül nincs, akkor ne teljenek el évek kezeletlenül. Az állandó fáradtság, az izzadás, az erősebb szőrzet a növekedési hormon túltermelése által okozott akromegália tünetlisáján is mind szerepelnek, amit jellemzően átlagosan jó 10 évvel a betegség kezdete után szoktak diagnosztizálni, mire már jó sok kárt okoz. "Jobb a béke", ha tudod ellenőriztesd szerintem. (megj.: az akromegália meglepetés volt az orvosomnak is, nem ez lett volna velem kapcsolatban az első ötlete, mert a jellemző arc / kéz és lábfej változások nálam (még) nem jelentkeztek, nem vagyok kinézet alapján "tipikus" akromegáliás beteg.) Szerencsén és az orvos alaposságán múlt, hogy kiderült a betegségem, és így végre megműtöttek és kezelni fognak.
687. Júlia91 (válaszként erre: 685. - Zsófi8)
2020. febr. 13. 18:16
Hú az tényleg nagyon sok fél év... de mondjuk 36 éve volt el tudom képzelni,hogy akkor nem olyan modern eszközök álltak rendelkezésre mint ma,lehet ezért..?
686. Júlia91 (válaszként erre: 684. - Zsófi8)
2020. febr. 13. 18:14

Köszönöm szépen mind a kettőtöknek!


Szerintem növekedési hormonokat nem néztek,mert ugye más alap problémával mentem akkor 3 éve (fokozott szőrösödés). Tesztoszteront,progeszteront ilyesmiket.. sajnos nem tudom pontosan mennyi volt a prolaktinom mert a papírt is elkevertem tényleg nem vettem komolyan. Arra emlékszem, hogy a doki kicsit kiakadt rajta,hogy brutál magas. Most majd elvileg megyek,hogy frisset csináljanak.


És igen köszi a pontosítást,valóban nem agydaganat az adenóma,azóta tudom...csak azt akartam érzékeltetni,hogy akkor mennyire "érdekelt " a dolog :) Elintéztem azzal hogy van negatív koponya MRim a doki meg valami agyi dologról beszélt ergó nincs nekem semmi bajom.


A bal szemem néha el szokott homályosulni egy-két másodpercre amúgy de rengeteg időt töltök monitor előtt szóval az attól is lehet szerintem.


3 héten belül kiderül,hogy mi a helyzet odabenn. Egy icipicit megkönnyebbülnék amúgy (na jó egyben ki is akadnék) ha egy jól kezelhető prolaktinóma lenne mert akkor valamilyen szinten sínen lennék -ahogy írod te is- a gyógyulás felé.

685. Zsófi8 (válaszként erre: 683. - Keszazsu)
2020. febr. 13. 17:36
Fél év betegállomány???? Az szép :-( Január 13-án műtöttek, és műlt hét óta már home office-ban dolgozom. Kiváncsiságból kérdezem csak, és elnézést, ha nem szeretnél ne válaszoljj, de nagyon érdekelne. Amikor műtöttek, a fél év betegállomány teljesen "átlagos" volt hipofízis adenóma műtét után, vagy komplikációid voltak?
684. Zsófi8 (válaszként erre: 680. - Júlia91)
2020. febr. 13. 17:31

Szia! A hipofízis adenómák nagyon sokfélék, nagyon nem mindegy pl. hogy hormont termelnek vagy sem, és az sem, hogy milyen hormont termelnek. Ha "csak" a prolaktin szinteddel van probléma, akkor egyáltalán nem biztos, hogy műtéttel fogják kezelni. A hormontermelő adenómák közül a prolactinoma az, ami általában nagyon jól reagál gyógyszeres kezelésre. Műteni akkor szokták, ha a) valamiért mégsem reagálna a gyógyszerre (ez elég ritka), vagy annyira megnő, hogy a méretével okoz problémát, pl. nyomja a látóideget és elveszik a perifériás látás. Ha nem nyom semmit, akkor jó eséllyel műtét nélkül "megúszható". Mennyire magas a PRL szinted? Egyébként még egy apróság :-) Az agyalapi mirigy daganatai az esetek 99.9%-ában jóindulatúak, és ez agyalapi mirigy daganat, nem agydaganat. 3 és fél év szerencsére nem nagy idő, ha egy "átlagos" agyalapi mirigy daganatról beszélünk. Általában ezek nagyon lassan növekvő daganatok. A "hullafáradtság" és az izzadás miatt kérdezem, hogy növekedési hormon szintet is néztek amikor vizsgáltak? (GH; IGF1)

MRI vizsgálatnál nagyon fontos, hogy kontrasztanyagos és kontrasztanyag nélküli legyen. Szurkolok, hogy megtalálják, mi okozza a tüneteidet, mert az az első lépés a gyógyulás felé :-) Jó egészséget!

683. Keszazsu (válaszként erre: 680. - Júlia91)
2020. febr. 13. 15:56

Szia! Nekem is magas prolactin szint miatt voltak hypofizis gondjaim, meg is műtöttek még 1984-ben! Fél év betegállomány után már dolgoztam, a műtét után másfél évre férjhez mentem, majd szültem egy kisfiút és egy kislányt, s most már epedve várom, h nagymama lehessek.

Ez nagyon fontos dolog van: bízni kell és minden rendben lesz

682. zsanna54 (válaszként erre: 672. - Argemone)
2020. febr. 13. 15:34
Írtam Neked príviben 02.5.-én és 13.-án.Olvasd el. Köszi.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook