Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív gyerek beiratása küzdősportra. Érdemes? fórum

Hiperaktív gyerek beiratása küzdősportra. Érdemes? (beszélgetős fórum)


2012. szept. 27. 13:20
Köszönöm a sok tanácsot.Gyermekem nek papírja van róla,hogy figyelemzavaros hiperaktív.Nem én gondolom.Már 1 éve jár pszichológushoz.Focizik is 4 éve,de úgy vettük észre kevés neki.Idén kezdett el sakkozni(ezt azért mert 134-es az IQ-ja)a mester szerint ez nagyon jó ötlet volt.Igaz a fiúnk kérte.Probálunk mindenben segíteni neki,amit a pénztárcánk megenged.Sajnos ingyen semmit sem adnak:((
19. Gavrilo1 (válaszként erre: 16. - C7a878c6b5)
2012. szept. 27. 11:25

Nem mindegy hogy milyen versenyt nyernek, :-))

Az ilyesmiben van már vagy 25 év tapasztalatom. Nem csak úgy mondok valamit.

18. 4c1a787e8f (válaszként erre: 17. - C7a878c6b5)
2012. szept. 27. 10:58

Szerintem a szakember egy, a gyerekkel hosszabb ideje foglalkozó gyermekpszichiáter szakorvos..


Én még a Szakértői Bizottságnál is akadtam össze olyan lüke pszichológussal, de még pszichiáterrel is, hogy utána kénytelen voltam megfellebbezni a döntésüket, és felsőbb fórumra menni, ahol persze szó nélkül nekem (meg a gyereket hosszabb ideje kezelő gyermekpszichiáter(ek)nek) adtak igazat.


Az edző egy dolog, ő elmondhatja, mit látott másoknál, de ez csak egy adat a levesben. Azt nem biztos, hogy tudja, mi volt az iskolában utána, meg otthon, meg hogy mi történt később a gyerekkel.


Ettől még lehet ez igaz, amit írtok, de a hiperaktivitás nem egy olyan egyszerű dolog, hogy egy kicsit több az energiája, nosza vezessük le..


Én azóta tanfolyamokra járok, tanulok, amióta a fiam baja kiderült, és azért ennél bonyolultabbnak tűnik a kép..


Csak annyit javasoltam, hogy érdemes jobban körüljárni a témát, és nem csak itt a fórumon..


Ettől még lehet jó a küzdősport az adott gyereknek, csak egy tudatos, alátámasztott döntés eredménye legyen, és hosszú távon is jó legyen. Szívből kívánom.

17. c7a878c6b5 (válaszként erre: 15. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 27. 10:26

Szerintem meg pont az a lényeg, hogy levezessék a felesleges energiájukat. És ebben a sportágban bizony megtanulják kordában tartani azt.

Nekünk szakember ajánlotta. És az edzőnknek is több hiperaktív "gyereke" volt már. Sokkal jobban lehet velük dolgozni!

16. c7a878c6b5 (válaszként erre: 14. - Gavrilo1)
2012. szept. 27. 10:23
A csoportból többen is versenyeket nyernek, még a 7 éves is ugyanúgy a 18-25 éves koroszály.Lehet, hogy a mi edzőnk és csapatunk fenomenálisan zseni.
15. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12. - Gavrilo1)
2012. szept. 27. 07:17

Múltkor itt egy orvos anyuka nagyon érvelt a masszázs mellett hogy mennyire jó volt a hiperes gyerekeknek, állítólag a hiperes fórumon is írtak róla..

Mi autis szülők kicsit kiakadtunk, de mindegy, állítólag sok eredmény van a hipereknél..


Persze én se ugrom mindenbe bele, amit mondanak, de azért elgondolkodtató..


Azt tudom, hogy nálunk egyértelműen azt tanítják szülőtréningeken, hogy a látszólagos hiperaktív tüneteket nehogy még több "aktivitással" próbáljuk levezetni, mert nem ez a sorrend... Persze a "normál" hiperaktivitásról kevesebb az infóm, ez teljesen igaz.


De hát ugye mindenki boldogul, ahogy tud..


Én mindenesetre megkonzultálnám egy-két komoly orvossal, pszichiáterrel..

14. Gavrilo1 (válaszként erre: 13. - C7a878c6b5)
2012. szept. 27. 07:12
Az lehet hogy megértők és segítenek, de senki sem tud megfelelően haladni, és ha valakinek célja van nem csak teng-leng az edzésen akkor ez bizony nem jó sem a gyerekeknek sem az edzőknek. Egy 15 évesnek teljesen más edzésprogram kell mint egy 5 vagy akár egy 8-9 évesnek.
13. c7a878c6b5 (válaszként erre: 11. - Gavrilo1)
2012. szept. 26. 20:15

Az én fiam vegyes csoportban van, és csak jókat tudok róla mondani!

A nagyok nagyon segítőkészek és megértők a gyerekemmel. Sokat segítenek neki. Igazi csapatmunka van a csoportba!:)

12. Gavrilo1 (válaszként erre: 10. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 26. 19:50
A jóga nem igazán alkalmas fiatal gyerekek sportolására, főleg ilyen gondokkal. Ott sokkal de sokkal jobban kell koncentrálni , összpontosítani mint amire ilyen korban lévő átlag gyerekek képesek. A masszázs nem igen ad át semmiféle filozófiát- azt az edző adja át a saját viselkedésével, mondandójával.
2012. szept. 26. 19:47
Nekem csak jó tapasztalatom van úgymond hiperaktívnak bélyegzett gyerekek karate tanulásával. szuperül, pillanatok alatt beilleszkednek a csoportba- semmivel sem több velük a gond mint minden más gyerekkel- sőt, ha megtetszik nekik a karate sokkal de sokkal keményebben hajtanak , mert magkapják az elismerést, dicséretet- amit az iskolában sajnos kevésbé. De arra figyelni kell, hogy ne kerüljön vegyes (felnőt, nagy gyerekek ) csportba, mert ott az edző nem tud kellő figyelmet fordítani rá.
10. 4c1a787e8f (válaszként erre: 6. - D71ef05a8e)
2012. szept. 26. 19:28
A keleti filozófia részével teljesen egyetértek.. De én ilyen jellegű, masszázzsal, jógával kezdeném, és utána a többit, az alább leírtak miatt..
9. 4c1a787e8f (válaszként erre: 8. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 26. 19:27

Még akkor is, ha tényleg "igazi hiperaktív", vagy lelki trauma van a háttérben.


Először érnék el eredményt ilyen módszerekkel, és ha már van javulás, és szeretne utána beszélném meg a szakemberrel a karate lehetőségét.


De ez csak egy vélemény, remélem minden a javatokra válik..

8. 4c1a787e8f (válaszként erre: 7. - Pan Dóra)
2012. szept. 26. 19:24

Vagy autizmus, vagy egyéb pervazív fejlődési zavar.. Ami viszont nagyon testi, genetikai baj, és nem sok köze van - legalábbis közvetlen értelemben a lélekhez.. Persze a világon mindennek köze van hozzá, de most ennyire ne menjünk bele..


Ezeknél viszont pont a lenyugodt élet, a kiszámítható, lenyugtató tevékenységek a jók, meg olyan speciális tornák, mozgások, amik segítik az állapotát..


Én inkább a tsmt torna, bhcg úszás felé, vagy csak simán az úszás felé érdeklődnék..

7. Pan Dóra (válaszként erre: 2. - 52fd553855)
2012. szept. 26. 16:54

Mindenképpen érdemes, hiszen a sport a testre és a lélekre egyaránt jótékony hatással van. Figyelj viszont a következőkre:

- a hiperaktivitásnak nevezett "kórt" olyan lelki trauma váltja ki, amit a gyerek nem mer vagy nem tud megfogalmazni, tehetetlen a problémával szemben, és nem látja az alagút végét - ki kell deríteni, mi az, és megszüntetni a kiváltóokot - ez már önmagában gyógyír

- ha a gyerek szeret valamit csinálni, és abban sikeres is, soha ne az legyen a büntetése, hogy ezt (akár ideiglenesen is) megvonjátok tőle, mert akkor nagyobb kárt csináltok, mint hasznot

2012. szept. 26. 14:52

Szerintem feltétlenül érdemes. Legalább meg kell próbálni, persze csak ha a gyerek is szeretné.


A küzdősport figyelemkoncentrációra, fegyelemre, s másik fél tiszteletére nevel, amellett, hogy levezeti a fölös energiákat, jót tesz testnek és léleknek egyaránt. Serintem a lehető legjobb választás, hiszen a hiperaktív gyermeknek pont ezekre a készségekre van szüksége. És persze jótékonyan fejlődik az önbizalma, önbecsülése is.


Magyarországon szerencsére a legtöbb edző nem csupán a sportág fizikai részét, hanem a keletigondolkodásmód, életmód példáját is átadja a tanítványainak. Megint csak csupa olyasmi, ami a hiperaktív gyermek életében kulcsfontosságú.

5. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - 52fd553855)
2012. szept. 26. 14:51
Ha nem lenne hiperaktív, akkor is! Nagyon sokat jelent!! Önfegyelem, udvariasság, a gyengébb védelmezése, hárítás, stb.
4. patyoma (válaszként erre: 1. - 52fd553855)
2012. szept. 26. 14:46
igen. ajánlani is szokták a szakemberek
2012. szept. 26. 14:39

Szia!

Érdemes bizony!

Az én fiam tavasszal lesz 8 éves. Tavaly nyáron kezdte a karatét, sokat használt! Nagyon ügyes.

2012. szept. 26. 14:35
Kisebbik fiúnk 9 éves és hiperaktív.Azon gondolkodtunk érdemes-e beiratni karatéra,vagy thai boxra.Nagyon sok a mozgás igénye és a foci nem fárassza ki eléggé.
2012. szept. 26. 14:33
Hiperaktív gyerek beiratása küzdősportra.Érdemes?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook