Hidrosalpinx (beszélgetős fórum)


7. T41
2023. máj. 24. 17:35
Sziasztok. Nálam nőgyógyász váltás után ultrahangon derült ki a hidrosalpings (hydrosalpinx). Hétfőn kellett befeküdnöm, kedden műtöttek, szerdán jöhettem haza. Műtét közben kiderült, hogy nem csak az egyik oldalival van baj, hanem a másikkal is, így egyszerre mindkettőt kivette a doki. Laparoszkópos műtét volt, most még eléggé fáj, de kibírható. Napról napra biztos jobb lesz. Nálam minden bejött, ami rosszat olvastam róla. Akkora pocakom lett, mintha kb. 5 hónapos terhes lennék. A fájdalom kisugárzik a jobb vállamba, azt írták, hogy a gázos feltöltés után bent rekedt gáz okozza. Majd beszámolok a gyógyulás folyamatáról, hátha segíteni tudok valakinek vele.
2023. márc. 28. 14:51

Én mondjuk keresnék másik orvost, mert az a folyadék simán felszívódhat.

Akár a ciszta folyadéka is lehet.

Nekem nincs ilyen. Átjárhatóságim volt, ott akkor rendben volt minden. Aztán jó pár évvel később a jobb oldalon volt egy peteérés utáni vérömlenyem a petevezetéken, majd egy petefészek gyulladásom talán következő évben. Na ezek után lett egy méhenkívűli terhességem azon az oldalon, így egy életmentő műtéttel kikerült az a petevezető.

most meg pár havonta 4-5 cm cisztát növesztek abba a petefészkembe, tehát az az oldalam valamiért nagyon gyenge...

Én nem feküdnék kés alá rögtön.

2023. márc. 28. 11:42
Ugye a kivételt pedig az orvos mondta mert hogy ez nem oké hogy ott az a savós folyadék
2023. márc. 28. 11:30
Ja és előtte egy héttel még petefészekcisztának látta egy orvos
2023. márc. 28. 11:30
Mert csak ultrahangon látták :leírád bal oldalon folyadékkal telt tubuláris képlet mely hidrosalpinxnak megfelelhet.Neked is ez van ?
2. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 28. 08:27

Ha ezzel diagnosztizáltak,akkor miért nem tudod, hogy csak az egyik oldalt vagy mind a kettőt érinti?

Kell egy normális átjárhatósági vizsgálat, oda nem kell másodvélemény. Hycosy-t ajánlom, az fájdalom mentes és kb 15 perc vetkőzéssel, öltözéssel együtt. Mind egy nőgyógyászati vizsgálat.

Nem szokták kivenni az elzáródott petevezetéket, teljesen felesleges műtét. Miért is vennék ki?

Így persze csak lombik útján lehet babád, már ha mind a kettő el van záródva.

Ha csak az egyik, akkor csak minden második hónapban van esélyes a babára. Illetve ha meddőségibe jársz, akkor így inszeminációt is elvégeznek még.

2023. márc. 27. 22:33

Sziasztok!

Hidrosalpinxal diagnosztizáltak,vagyis még szeretnék egy másodvéleményt, bizakodom.

Volt akinek a hidrosalpinx csak egy oldalon volt és a másik oldalon minden rendben volt? Azt olvastam hogy ha az egyik oldal hidro.-s a másik is valószínűleg.

Valakinek volt más megoldás a petevezeték kivételén kívül?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook