Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hidegallergiát ismeri valaki, mik a tünetek? fórum

Hidegallergiát ismeri valaki, mik a tünetek? (tudásbázis kérdés)


29. biosz75 (válaszként erre: 27. - 8d691b84ef)
2013. ápr. 1. 21:31
Nekem teljesen ugyan ez a problémám. Mivel kezeli és mit állapítottak meg az orvosok mi ez?
2012. febr. 6. 15:52
segítsetek! tüneteim nagy foltokban kivörösödő arcbőr, viszket, fáj és nem múlik. már utcára sem merek menni annyira féltem a hidegtől, de a lakásban sem nyugszik meg. mit tehetek?
2012. jan. 27. 10:12
Csatlakoznék, nekem lassan 10 éve van, nem is minden évben jön ki és kicsi piros rettenetesen viszkető kiütések formájában jelentkezik, és azon a télen amikor épp meglátogat, tavaszig el sem költözik.
26. lizmil
2011. jan. 30. 15:16
A gyógyszertárban azt mondták, hogy összeszűkülnek a hideg hatására az erek és az okozhat ilyen fájdalmat, elnehezülést. A gingó bilobát ajánlották
25. panini
2011. jan. 28. 23:14

Nálam is hidegallergiát diagnosztizáltak pár éve.

Ha több ideig vagyok a hidegben először iszonyatosan elkezd viszketni a bőröm, majd nagy kiterjedésű piros foltok jelennek meg. Ha felmelegszek elmúlnak.

A téli sportokat, téli sétákat elfelejthettem.

2011. jan. 28. 21:37

Alapból rámjön a tél miatt a depresszió ami a hideggel és bezártság miatt jön ki....de szerintem ez nem függ össze a hidegallergiámmal is. vagy kitudja...

Mamámnak van ilyen de nála durva annyira kipattog az arca mintha 100 szunyog csipné meg és viszeket neki...alig mennek vissza...ha örökölhető örököltem.

23. 9f98008a3b (válaszként erre: 22. - Lizmil)
2011. jan. 28. 21:33

Dehogynem!

De azért tudatosnak kell lenni, és csakazértis erősnek lenni!

22. lizmil
2011. jan. 28. 21:31
nagyon ki tud pirosodni az arcom, de kesztyűt hordok és máshol még nem tapasztaltam. viszont nektek fáradság, elnehezülés, bágyatdság nem társul hozzá?
2011. jan. 28. 21:27

Nekem diagnosztizált hideg allergiám van, felnőttként jött ki: a legtipikusabb tünete, hogy a kézfejemen a bőr nagyon durván kiszárad, annyira hogy gyakran véresre repedezik, mintha apró vágások lennének rajta. Semmilyen krém nem segített eddig, bőrgyógyász szteroidos krémet ír erre ki, pont olyat, amilyet ekcémára is adnak. Néha az arcomon, combomon is kiszárad foltokban nagyon a bőröm, ha sokat vagyok hidegben kint. De a legdurvább a kézfejem, igaz, én is hibás vagyok, mert nem hordok kesztyűt, pedig kellene.

Manapság nagyon elterjedt ez a hideg allergia, régebben ritkább volt. És tényleg csak a hidegben jön elő, ahogy jön a meleg idő, egyik-napról a másikra elmúlik, szép és puha lesz a bőröm.

20. gabika79 (válaszként erre: 16. - Lizmil)
2011. jan. 28. 21:27
Esetleg beszélhetsz a házi orvosoddal erről a problémádról, ha van erre valami gyógymód, gondolom tudja kihez kell ezzel fordulni...
2011. jan. 28. 21:24
Piros foltok jelentek meg a testemen. Nagyon sokáig keresték az okát. Ha tovább voltam hideg levegőn és fáztam, egyből kijöttek, a melegben visszahúzódtak. Akkor szűnt meg a probléma, amikor kivették a garatmandulámat, szépen fokozatosan. Először az arcomról és a végtagjaimról tűntek el, majd a törzsemről. Nem kívánom senkinek, nagyon viszkető kiütések formájában jöttek ki.
2011. jan. 28. 21:23
*Jelnennek meg*
2011. jan. 28. 21:21
Engem ha hideg ér akkor utána viszketést érzek és utána kicsi piros kiütés( pattanás) félék helennek meg...a combomon tiszta foltos lesz a bör nem egyenletes szinű és viszket.
16. lizmil
2011. jan. 28. 21:20
Vannak lelki problémáim, nem tagadom, de ez a fajta bágyadtság mindig a hideg időnél jelentkezik.
15. 9f98008a3b (válaszként erre: 6. - Lizmil)
2011. jan. 28. 21:20

Nem, szerencsére!

De a páromnak az agyára megyek azzal, hogy folyton kihűlök!

14. lizmil (válaszként erre: 10. - Gabika79)
2011. jan. 28. 21:18
akkor lehet, hogy hidegfront érzékenység, de az biztos, hogy akkor jelentkezik, ha már egy ideje tart a hideg idő. Most is szerdán kezdődött.
13. gabika79 (válaszként erre: 12. - Lizmil)
2011. jan. 28. 21:18
Szerintem ez inkább lelki probléma, mint testi, nem? A hideg, hamar besötétedő esték, napsütés hiánya lehangolja az embert...
12. lizmil
2011. jan. 28. 21:15
Irigykedve nézem, hogy mások a friss levegőn feltöltődnek és meg elbágyadok. Érdemes ezzel orvost felkeresni?
2011. jan. 28. 21:15

hajaj, de még mennyire :(


sajnos jó pár éve kínlódunk egymással, az arcomon látszik, ha hidegebb van a kelleténél és én többet tartózkodom kint.

ilyenkor megmosom ha hazaérek és jó alaposan bekenem zsírosabb krémmel, ami kimondottan száraz bőre való.

Éjszákra megint bekenem.


Még a bevásárló központokban működő elszívókra is allergiás vagyok, mindig kipirulok, mire hazaérek és ég az arcom.

nah azt babapopsi törlővel szoktam helyre hozni :)

10. gabika79 (válaszként erre: 3. - Lizmil)
2011. jan. 28. 21:13
Hát, ez nem hinném, hogy hidegallergia...
2011. jan. 28. 21:13
Szerintem neked nem az a problémád akkor,hanem korai tavaszi fáradtság,vagyis kimerült a szervezeted vitamin és energia készlete.
2011. jan. 28. 21:13

[link]



Mi az a hidegallergia?" c. topikot ajánlom figyelmedbe

2011. jan. 28. 21:13

Kislányom érzékeny a hidegre, ezért télen többször szokott piros kiütés jönni a kézfején, térdhajlatba, könyökhajlatba, pl. Piros és nagyon száraz, viszketö.

Neki kortizonos kenöcsöt adtak.

6. lizmil (válaszként erre: 2. - 9f98008a3b)
2011. jan. 28. 21:12
Más tüneteid vannak? Tudom, hogy van olyan, amikor kiütéssel jár, nekem olyan nincs, csak ez az olmos fáradság.
5. gabika79 (válaszként erre: 1. - Lizmil)
2011. jan. 28. 21:12
Kipirosodás, az arcon, kézen, ami közvetlenül érintve van a hidegben. Van akinél ekcémához hasonlóan kiszárad, viszket. De a leggyakoribb tünet a pirosodás foltokban!
2011. jan. 28. 21:12
Az én fiamnak volt,amikor kisebb volt.Az arcán és a kezén piros foltok lettek amik be is dagadtak,ha sokáig érte hideg levegő.Nagyon száraz is volt a bőre.Hála Istennek kinőtte,de mondta is az orvos,hogy kicsiknél ez gyakran elő fordulhat és általában kinövik.
2011. jan. 28. 21:11
Észrevettem, hogy amikor már több napja mínusz van, nagyon elnehezül az egész testem, nehezebben gondolkodom, fáradtabb, álmosabb vagyok, mint ha ülnének a szememen és a lábaim alig bírnak, de tényleg nincs bennük erő. Küzdött valaki ilyennel?
2011. jan. 28. 21:09

Szerintem nekem is olyanom van!

Folyton fázom, ha nincs 22 fok!

2011. jan. 28. 21:08
Hidegallergiát ismeri valaki, mik a tünetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook