Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi az a hidegallergia? fórum

Mi az a hidegallergia? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
108. caravell (válaszként erre: 107. - Gyaron)
2014. máj. 6. 16:09
Nálunk akkor jött elő, ha vízzel párosult. De homeopátiás szertzőlteljesen és úgy tűnik véglegesen gyógyult (5 éve)
107. gyaron
2014. máj. 6. 13:30
Van mozgásra, faradásra allergia. Valami hasonlót mondott nekem a bőrdoki. Xyzal-t ítt fel, de néha az sem használ. Valakinél azóta oldogott meg ez a problémája? Nálam szimplán csak hidegre nem jön elő az allergia, csak ha megterheléssel párosul.
106. horizon (válaszként erre: 102. - Maczkocka)
2010. okt. 31. 11:45

Pontosan ugyan ez a helyzet velem is. Csalánkiütés a hidegtől, kis hólyagok a melegtől, naptól pedig vörös, viszkető foltok, ahol olyan a bőröm, mintha lehámlana, ha megvakarom, mintha lefejteném. A helyén ronda seb lesz...

A hidegallergiám most a számon jött elő, a hidegtől csalánkiütéses, sebes lett, és hiába vagyok melegben tegnap este óta, reggelre úgy bedagadt, hogy mosolyogni se tudtam.. Kálciumos pezsgőtabbletta és Fenistil tabletta után kicsit lelohadt, de még mindig borzalmas...

Nekem stressz hatására lassabban múlik el. Pl a melegallergia miatt nem szoktam sokat idegeskedni, mert annyira nem feltűnő, és nem érdekel, az elmúlik hamar. De pl a hideg meg a nap miatt elég ronda dolgok szoktak történni a bőrömmel, főleg az arcommal. Na az idegesít, rástresszelek, hogy "soha nem múlik már el?"

És tényleg sokkal tovább tart, mint amúgy.

Hiába, minden a fejben dől el..

2010. okt. 18. 21:20
Nekem akkor van tünetem (piros csalánszerű kiütés, ami krém hatására jobban ég), ha már nagyon hideg tél van, mínusz akárhány fok. A kezeim nagyon durvák szoktak lenni, olyan mintha száraz lenne, és a combom szokott még ilyen lenni. Ez is lehet hideg allergia? Vagy ekcéma? korábban bele sem gondoltam, hogy ez is egy betegség, vagy allergia, azt hittem, hogy csak kiszárad a bőr ilyenkor és ennyi. vagy ez lehet tényleg csak ennyi?
104. maczkocka (válaszként erre: 103. - Criss0226)
2010. okt. 18. 20:44
Én nem vagyok profi sportoló, de járok úszni és pilatesre, hát mondhatom nagyon fasza nagy piros foltokkal az öltözőben a többi ember előtt...Egyetlen dolog jött be eddig, ha próbáltam nem foglalkozni vele! Ez biztos hülyén hangzik, de sokkal kevesebb pötty van rajtam, ha eszembe sem jut az egész! Persze ördögi kör, mert általában előre félek, hogy pöttyös leszek, és már érzem is, hogy viszket, szóval önmagát generálja! Van, hogy 1-2 hónapig is megúszom, de aztán jön pár pöttyös hónap...
2010. okt. 16. 22:45
Nekemis úgy fest hideg - meleg allergiám van. Már egy éve.. és nagyon kellemetlen. Sportoló létemre nem tudok sportolni teljes intenzitással, mert egyből viszketek mindenhol.. Homeopátiás gyógyszerek nem segitettek. Igazából semmi sem amit eddig próbáltam. Bárki bármit tudna mondani azt megköszönném, mert megkeseríti a mindennapjaimat..
2010. okt. 15. 10:02
Helló sorstársak :-) Kicsit azért örülök, hogy nem vagyok egyedül...Nekem hideg, meleg, és napallergiám is van :-( A napozós pöttyöket igyekszem béta-karotinnal meg 30-as faktorú naptejjel kivédeni, de a csalánkiütés az más tészta. Ti nem figyeltétek meg, hogy a stressz mennyire játszik szerepet a kiütések gyakoriságában?
101. Horpe
2009. nov. 21. 21:04

Nekem is már lassan 20 éve tart ez az allergia. Régebben csak vízbe nem mentem, de most már télen is kezd kellemetlen lenni.

Szedtem rá mindenféle gyógyszert, homeopátiást is, de nem használt.

Te magad találtad meg a megfelelő gyógyszert, vagy orvos segített? Kérlek add meg az orvos elérhetőségét és hogy milyen gyógyszer működött. Persze lehet hogy ez csak nálad jött be, de egy próbát megérne.

Köszi!

100. caravell (válaszként erre: 93. - Adventurer)
2009. okt. 23. 16:04
sirqnak igaza van, nagyon sokféle megjelenése formája "alfaja" van ennek a betegségnek, nem hiszem, hogy ugyanaz a szer használna mindenkinek. Nem elég pl. azt tudni, hogy vki virágporra allergiás, az sem mindegy pl., hogy melyikre! Ahogy így olvasgatom, van akinek égő vörösség van, van, akinek hólyagok, a fiamnak a víz is mindig szerepet játszott, a száraz hideg nem stb.
99. sirq (válaszként erre: 98. - Sirq)
2009. okt. 13. 17:48
Nos én nem arra az oldalra gondoltam, hanem a homeopatia.info.hu oldalra.
98. sirq (válaszként erre: 93. - Adventurer)
2009. okt. 13. 17:46
Caravell homeopata orvosnál járt. Amit Ő kapott illetve a gyermeke, nem biztos, hogy Neked használna. Látogass el a baranka által ajánlott oldalra, hátha ott kaphatsz segítséget, ha a tüneteidet leírod. Nem elég azt írni, hogy hideg allergiára keresel szert. A tünetek, mikor jobb, mikor rosszabb stb. a fontosak. A homeopátia végleges megoldást hozhat.
97. f64f0d9a69 (válaszként erre: 96. - Adventurer)
2009. okt. 13. 13:09

Nem is biztos, de sokféle jó javaslat közül könnyebb választani.

El tudod olvasni milyen tünetre mi ajánlott.

2009. okt. 13. 13:03
Rendicsek nem tudtam/om, hogy azokra a homeopátiás szerekre gondolt caravell....
95. f64f0d9a69 (válaszként erre: 94. - Adventurer)
2009. okt. 13. 12:28
Ha visszaolvasnál mondjuk a 87-es hsz-ig, találnál egy linket ahol homeopátiás orvos ad választ...
94. adventurer (válaszként erre: 86. - Inaf)
2009. okt. 13. 10:15

Ha felsorolnám, hogy a bőrgyógyászom hányfajta gyógyszer kombót írt fel betelne egy fél oldal:)

egyik sem hatott még egy kicsit sem. A szteroidos dolgokat abbahagytam miután úgy éreztem fáznak tőle a csontjaim. hülyén hangzik de ilyesmi érzésem volt:)

2009. okt. 13. 10:11

Érdekelne az a homeopátiás szer!:) nekem ma reggel a hidegben már rendesen ütött az allergia sajnos, így lesz ez tavaszig.


Orvos írta fel? mi a neve utána olvasnék a hatásainak.

Előre is köszönöm

92. sirq (válaszként erre: 91. - Caravell)
2009. okt. 13. 09:36
Nagyon jó!!!
91. caravell (válaszként erre: 79. - Caravell)
2009. okt. 12. 19:10
Hsznált a homeopátiás szer!!!! Pedig voltunk hegyet mászni, belementünk a csúcson jóóóó hideg, párás felhőbe, szélbe, csurgott mindenünkből a víz, dideregtünk, de a fiamnak nem jött ki a hidegallergiája, egyáltalán semennyire sem és a tengeri fürdéstől sem lett semilyen tünete :)))
90. Inaf
2009. okt. 12. 18:57
De ha ez tényleg allergia, akkor az egyéb allergia elleni szerek miért nem segítenek megszüntetni a panaszokat? Vagy segítettek valakinek?
89. sitecom (válaszként erre: 85. - Adventurer)
2009. okt. 12. 07:40
25 éve kinlodom vele,nem enyhül,és nem mulik el.a doki szerint igy halok meg..../remélem nem mostanában/:))))
2009. okt. 11. 20:28

A hidegallergiáról és kezelésről

[link]

[link]

2009. okt. 10. 15:56

én egyszerüen csak fázom a hidegben. Ez is hidegallergia? Meg pirosak lesznek a kezeim és fájnak, ha megemegyek akkor meg szúr elsőfokú fagyás. Szerintem a rendellenes keringésem miatt van. A végtagokba nem jut elég vér nincs jó vérkeringés ezért az fagy meg legelőször. Meg az orrom is állandóan csöpög hűvösben. De nálam szobában is kb ezek a tünetek megvannak, a kezeim hófehérek és fagyosak a szám és a körmeim cianotikusan lilák.

Pedig mindig vérmes voltam, nagyon jól bíram a hideget. Most már ősszel is képtlen vagyok kimenni mert meg akarok fagyni :(

86. Inaf (válaszként erre: 85. - Adventurer)
2009. okt. 10. 07:38

És allergia elleni gyógyszerek sem használnak? Mert én elmentem a bőrgyógyászhoz, aki elküldött egy csomó helye góckutatásra, hátha valami gyulladás miatt van az egész, (még a laborba nem mentem el, a többi persze negatív, és a labor is tuti az lesz, párszor már vettek tőlem vért...)de azt javasolta, hogy addig is szedjem a Xyzalt (allergiáimra való).

Egyszerűen nyomasztó, hogy senki (orvosok) semmit nem tud tanácsolni, mintha sosem láttak volna hidegallergiás embert!

2009. okt. 6. 14:50

Sziasztok!


26 éves férfi vagyok. Nekem nem öröklött a betegségem, hanem úgy nagyjából 3 éve alakult ki. Sosem fogom elfelejteni az elsőt...:)

egy késő nyári estén Újpest irányába robogóztam. A célállomáson - egy lakásban - hívták fel a figyelmemet arra, hogy milyen piros vagyok.

Attól a naptól kezdve kezdődött a küzdelmem a hideggel. Töbféle gyógyszer kombinációt kipróbáltak rajtam, de a szteroidos résznél abbahagytam, ugyanis egyetelen egy gyógyszeres kezeléstől sem enyhültek a tünetek. Nagyjából végigolvastam a topicot, és nekem is 20 fok alatt jön ki. A tünetek piros foltok, égő arcbőr, ami a hidegről melegbe menetelkor szép lassan elmúlik, mindenesetre nem egy szép látvány. Arcra tekert sállal nem lehet közlekedni, ezért október végétől április végéig számomra a szabadtéri programok kilőve. ha lehet nem tartózkodom a hidegben, zavar, hogy úgy nézek ki mint egy bőrbeteg, pedig nem vagyok az.


Sok minden elhangzott itt csak egy valami nem. Ismer valaki olyat akinek ez elmúlt?Jelentősen mérséklődött a hatása valaminek a következtében?


Nekem több verziót mondott két orvos:

- az egyik szerint a túlzottan erős immunrendszer az oka, mert azonnal védekezik a legkisebb külső behatással szemben is, de a későbbiekben immunbeteg leszek

- a másik szerint olyan ez mint a szerelem, egyszer el fog múlni


- egy franciaországi unokatestvérem szerint aki nem is teljesen fehérbőrü - fehér anya-fekete apa - sosem múlik el, mert neki pedig ezt mondta az orvosa. Azért vicces amikor egy "félvér" ember is ezzel a problémával küzd.


Nem tudom mi lenne a jó megoldás ha van ilyen. Igen a mediterrán ország valószínűleg megfelelő megoldás lenne, de a tengerben is kijön nálam:)


Azért jó tudni h nem vagyok egyedül. Valaki egyszer csak tudja majd mit kell tenni!

2009. okt. 2. 13:46
11 éves koromban kezdödött..minden tünet megvolt,csak mostanában az égetö érzés egyre elviselhetetlenebb.akupunktura nem segitett. van egy kedves ismerösöm, a cigiröl leszoktatott,de sem ebben sem a fogyásba nem jutottunk elörébb:)
83. Inaf (válaszként erre: 82. - Sitecom)
2009. szept. 29. 13:48
És nálad fokozatosan évről évre rosszabbodott, vagy egyszer csak hirtelen megjelent az összes tünet? És miket próbáltál ki ellene? Én utánanézek, hogy akupunktúrával lehet e rajta segíteni!
2009. szept. 29. 13:32
hát én sem vagyok kissulyu,de nincs összefügésben a sulyal:)nekem hideg,és meleg alergiám van..a tünetek csallánkiütés...majd összefüggö hatalmas holyag a sok kicsiböl.ha hidegröl melegbe vagy forditva megyek,ha kicsit megizzadok,és fuj a szél,ha a strandon a vizbe megyek vagy jövök.....szoval ha a testem bármikor hömérséklet ingadozást észlel...nagyon kellemetlen,és az idö elteltével egyre égetöbb,viszketöbb érzés.eddig bármit adtak rá nem segitet sajna.
81. Inaf
2009. szept. 29. 13:22

Tavaly jött ki rajtam először a hidegallergia, mikor egy nagyon hideg délutánon kinn sétáltam a kisbabámmal a parkban. A combom, fenekem, és a tricepszem viszketett, és mikor hazarohantam, láttam, hogy tele van vörös, szúnyogcsípésre hasonlító duzzanatokkal. Nem sokkal később ezek a duzzanatok egybefolytak, és óriási egybefüggő terület lett. Nagyon megrémültem. Akkor azt gyanítottam, hogy a hájas részeimen (hát elég kövér vagyok) átfagytam, és hát a zsírnak nagyon rossz a hőátadása. Pár óra alatt aztán eltűnt.Tehát a kövérségemmel hoztam összefüggésbe. Aztán jó sokáig nem is volt semmi, egészen máig. Pedig ma nincs is olyan hideg. Sovány embereken is kijön? Azt is hallottam, hogy vesebetegséggel is összefüggésben lehet. Tudtok erről valamit????

Ja, és allergiás is vagyok egy csomó minden másra, ezért gyorsan bedobtam egy Xyzal-t.

80. sirq (válaszként erre: 79. - Caravell)
2009. jún. 22. 19:07
Szerintem jó helyen jársz. A homeopátia gyógyulást hoz! Nem tünetmentesít, hanem meggyógyít.!
79. caravell (válaszként erre: 77. - Caravell)
2009. jún. 22. 19:00
A drnéni írt homeopátiás szert... reménykedem...
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook